Νέα

Επικίνδυνοι σκύλοι χωρίς φίμωτρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα erevnitis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 50K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.305
Like
2.086
Πόντοι
216
Λογικό θα ήταν, ο ιδιοκτήτης να φέρει πλήρως τις ποινικές ευθύνες, για ότι κάνει ο σκύλος του.

Όταν ένα αγριόσκυλο ξεφεύγει και, πες, σκοτώνει ένα μωρό, να είναι σαν να το σκότωσε ο ίδιος εκ προθέσεως.

Επειδή πήρε αψήφιστα το πόσο επικίνδυνη είναι η ράτσα σκύλου, που διάλεξε για παρέα.
 

Limperatore XXI

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2020
Μηνύματα
55
Κριτικές
7
Like
650
Πόντοι
280
Κάτι σκυλιά που κυκλοφορούν χωρίς φίμωτρο στα lobby κεντρικών ξενοδοχείων δεν σας πειράζουν όμως :rockon: :rockon:
[/QU
Κάτι σκυλιά που κυκλοφορούν χωρίς φίμωτρο στα lobby κεντρικών ξενοδοχείων δεν σας πειράζουν όμως :rockon: :rockon:


Φρουρα
ΦΡΟΥΡΑ
ΦΡΟΥΡΑΑΑΑΑΑΑ
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.305
Like
2.086
Πόντοι
216
Έχει ξεφύγει αρκετά το θέμα με τα σκυλιά, πιστεύω.

Καλά και άγια είναι, αλλά είναι πολλές οι φάσεις που ξεφεύγει η κατάσταση με τις επιθετικές ράτσες. Και κάποιοι από τους ιδιοκτήτες είναι φουλ ανεύθυνοι.
 

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
226
Like
236
Πόντοι
21
γιατί όσοι προστατεύουν και ασχολούνται με τα σκυλιά και τα αδέσποτα λέγονται "φιλόζωοι " ?
Αφου ούτε για τα πρόβατα που σφάζονται ενδιαφέρονται ούτε για τις αρκούδες ,ούτε για τις Ζεβρες.Είναι μεγάλη ευθύνη να λέγεται κάποιος φιλόζωος.Το ακριβές θα ήταν : σκυλόφιλος.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.792
Κριτικές
18
Like
15.462
Πόντοι
4.546
γιατί όσοι προστατεύουν και ασχολούνται με τα σκυλιά και τα αδέσποτα λέγονται "φιλόζωοι " ?
Αφου ούτε για τα πρόβατα που σφάζονται ενδιαφέρονται ούτε για τις αρκούδες ,ούτε για τις Ζεβρες.Είναι μεγάλη ευθύνη να λέγεται κάποιος φιλόζωος.Το ακριβές θα ήταν : σκυλόφιλος.
Τύπε είσαι σκυλοφοβικός; :grin:

Συμφωνώ μαζί σου, είναι πολύ γενικός χαρακτηρισμός. Προσωπικά, δεν πειράζω κάτι αν δεν με απειλεί. Αν με απειλεί, στα κομμάτια να πάει.
Δεν μου αρέσουν πάρα πολλά ζώα, άλλα μου είναι τελείως αδιάφορα, κάποια τα λατρεύω. Δεν σκοτώνω όμως κάτι βάσει αν μου αρέσει ή όχι, ΔΕΝ έχω αυτό το δικαίωμα στην αφαίρεση μιας ζωής, θεωρώ.
 

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
226
Like
236
Πόντοι
21
βασικά όταν πας για περπάτημα στη φύση...και ακους τη μουσική σου.... έρχεται ένα αδέσποτο και μου γαυγίζει και τρομάζω κι ολας...Αυθόρμητα παίρνω μια πέτρα για άμυνα μου.Το ότι με τρόμαξε και με γαύγισε το θεωρώ επίθεση.Ποιός θα με προστατέψει? και επίσης δεν έχω καθολου χρόνο να ασχοληθώ ποτέ με αδέσποτα...
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.792
Κριτικές
18
Like
15.462
Πόντοι
4.546
βασικά όταν πας για περπάτημα στη φύση...και ακους τη μουσική σου.... έρχεται ένα αδέσποτο και μου γαυγίζει και τρομάζω κι ολας...Αυθόρμητα παίρνω μια πέτρα για άμυνα μου.Το ότι με τρόμαξε και με γαύγισε το θεωρώ επίθεση.Ποιός θα με προστατέψει? και επίσης δεν έχω καθολου χρόνο να ασχοληθώ ποτέ με αδέσποτα...
Τα αδέσποτα έχουν σκοτώσει και σκοτώνουν πολλούς ανθρώπους, και έχουν τραυματίσει σοβαρά / σακατέψει πολύ περισσότερους, είναι μεγάλο πρόβλημα.
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.663
Κριτικές
2
Like
65.109
Πόντοι
12.056
Τα αδέσποτα έχουν σκοτώσει και σκοτώνουν πολλούς ανθρώπους, και έχουν τραυματίσει σοβαρά / σακατέψει πολύ περισσότερους, είναι μεγάλο πρόβλημα.
συννηθως το αδεσποτο εχει κακοποιηθει απο τον ανθρωπο σε εισαγωγικα για αυτο ειναι επιθετικο
 

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
226
Like
236
Πόντοι
21
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

συννηθως το αδεσποτο εχει κακοποιηθει απο τον ανθρωπο σε εισαγωγικα για αυτο ειναι επιθετικο
και πολύ άνθρωποι το ίδιο....ΜΕ ποιόν να ασχοληθουν πρώτα οι ψυχολόγοι λες?
 

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
226
Like
236
Πόντοι
21

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.792
Κριτικές
18
Like
15.462
Πόντοι
4.546

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.792
Κριτικές
18
Like
15.462
Πόντοι
4.546
Αυτά με ιδιοκτήτη που επιτίθενται και προκαλούν ανεπανόρθωτη ζημιά ή και αφαίρεση ζωής, πρέπει να αποφασίζεται η τύχη τους ως εξής: ή τα θανατώνεις ή τα βάζεις να φάνε τον ιδιοκτήτη (δεμένος χειροπόδαρα και νηστικά αυτά) . Ας αποφασίσει η δικαιοσύνη.
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.663
Κριτικές
2
Like
65.109
Πόντοι
12.056
Αυτά με ιδιοκτήτη που επιτίθενται και προκαλούν ανεπανόρθωτη ζημιά ή και αφαίρεση ζωής, πρέπει να αποφασίζεται η τύχη τους ως εξής: ή τα θανατώνεις ή τα βάζεις να φάνε τον ιδιοκτήτη (δεμένος χειροπόδαρα και νηστικά αυτά) . Ας αποφασίσει η δικαιοσύνη.
99,9% φταιει ο μλκ ο ιδιοκτητης ... ο σκυλος δεν ειναι λυκος
 

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
226
Like
236
Πόντοι
21

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.792
Κριτικές
18
Like
15.462
Πόντοι
4.546
"
Σύμφωνα με πληροφορίες, εκείνη την ώρα περνούσε τυχαία στον δρόμο με το αυτοκίνητό του ένας άλλος επιχειρηματίας από την περιοχή, ο οποίος οπλοφορούσε. Ο άνδρας κατέβηκε να σώσει το άτυχο ζώο, αλλά το Ντόγκο Αρτζεντίνο του επιτέθηκε στο πόδι με αποτέλεσμα να τραβήξει το πιστόλι και να πυροβολήσει τον σκύλο και να τον σκοτώσει.

Αμέσως μετά ο άνδρας που πυροβόλησε τον σκύλο, εγκατέλειψε τον σκύλο και το περιστατικό και έφυγε. Οι πληροφορίες αναφέρουν πως είναι γνωστά τα στοιχεία του στην αστυνομία.

Σε βάρος του έχει σχηματιστεί δικογραφία για θανάτωση ζώου, ενώ η ιδιοκτήτρια του μικρού σκύλου, κατέθεσε μήνυση κατά της ιδιοκτήτριας του Ντόγκο Αρτζεντίνο."

Στο Κουλιστάν, που βασιλεύουν οι Μήτσι των Τάκηδων και κάναν τη χώρα Μπουρδελιστάν, αντί να του δώσουν ΠΑΡΑΣΗΜΟ του τύπου που έσωσε την γυναίκα, τον σεκιουριτά και τον εαυτό του από το βρωμόσκυλο, του κάναν και δικογραφία. Ρίξιμο των αρχών σε κλουβί με το σκύλο μέχρι να τους ψοφήσει στο δάγκωμα ή να τους φάει, και μετά αμόλημα μέσα στο Κουλομέγαρο να φάει όσους βρει από το Σόι.
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.663
Κριτικές
2
Like
65.109
Πόντοι
12.056
"
Σύμφωνα με πληροφορίες, εκείνη την ώρα περνούσε τυχαία στον δρόμο με το αυτοκίνητό του ένας άλλος επιχειρηματίας από την περιοχή, ο οποίος οπλοφορούσε. Ο άνδρας κατέβηκε να σώσει το άτυχο ζώο, αλλά το Ντόγκο Αρτζεντίνο του επιτέθηκε στο πόδι με αποτέλεσμα να τραβήξει το πιστόλι και να πυροβολήσει τον σκύλο και να τον σκοτώσει.

Αμέσως μετά ο άνδρας που πυροβόλησε τον σκύλο, εγκατέλειψε τον σκύλο και το περιστατικό και έφυγε. Οι πληροφορίες αναφέρουν πως είναι γνωστά τα στοιχεία του στην αστυνομία.

Σε βάρος του έχει σχηματιστεί δικογραφία για θανάτωση ζώου, ενώ η ιδιοκτήτρια του μικρού σκύλου, κατέθεσε μήνυση κατά της ιδιοκτήτριας του Ντόγκο Αρτζεντίνο."

Στο Κουλιστάν, που βασιλεύουν οι Μήτσι των Τάκηδων και κάναν τη χώρα Μπουρδελιστάν, αντί να του δώσουν ΠΑΡΑΣΗΜΟ του τύπου που έσωσε την γυναίκα, τον σεκιουριτά και τον εαυτό του από το βρωμόσκυλο, του κάναν και δικογραφία. Ρίξιμο των αρχών σε κλουβί με το σκύλο μέχρι να τους ψοφήσει στο δάγκωμα ή να τους φάει, και μετά αμόλημα μέσα στο Κουλομέγαρο να φάει όσους βρει από το Σόι.
μονο αν οπλοφορει παρανομα αλλιως θα του κανουν τα τρια δυο
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.663
Κριτικές
2
Like
65.109
Πόντοι
12.056
αυτες οι αδειες οπλοφοριες που δινουν σε καποιους πολιτες εχουν μια παγιδα δεν μπορεις να πυροβολησεις ουτε στον αερα αν δεν υπαρχει απειλη ....αν μπορει να αποδειξη οτι εκεινη την ωρα εβαλε την γεμιστηρα και οτι βρισκονταν σαε αμυνα οκ ...αλλιως εχει αναστολη 3 χρονια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom