Νέα

Ελλ(ε)ηνίδες στριπτητζούδες all over the world

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα LawDim
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 42
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

LawDim

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2008
Μηνύματα
89
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Συναγωνιστές, λέμε - λέμε για τις εξ ανατολικού μπλόκ  φραπεδιάρες, και για  εμάς  τους fan της εν γνώσει μας  μακακίας.
Ομως δεν έχουμε πιάσει σοβαρή κουβέντα για τις  συμπατριώτισσές μας  που δουλεύουν και χτυπάνε τον φραπέ, πάνε το γράμμα κ.λ.π  τόσο σε Ελλάδα, όσο και στο εξωτερικό.
Ηδη από τα μεταπτυχιακά μου χρόνια  στην Αγγλία, οι Ελληνίδες  φοιτήτριες  το δούλευαν το στρίπ μιά χαρά...!!  Το πρωϊ μαθήτρια το βράδυ πορ.... !!!! :rockon:
Το αυτό και στις Η.Π.Α  ( μιά χαρά  , το πάνε το γράμμα ).
Φυσικά τα τελευταία  χρόνια  το πάνε το φραπόγαλο  και στην Ελλάδα, με το αιτιολογικό :  " γιατί να μας τα  παίρνουν  οι ξένες  ? "
Για να μην ξεχάσω  τις επί εποχής του '50 - '60  μπαρόβιες  του κονσομασιόν ( και μπουρδέλα ) της Τρούμπας και του 6ου Αμερικάνικου Στόλου.
Μέχρι και ταινίες  Ελληνικές  είχαν γυριστεί γι' αυτές !!! ( τι κωμωδία με Βουγιουκλάκη, τι δράμα με Καρέζη και Κούρκουλο κ.λ.π )
Α ρε  αθάνατη Ελλαδάρα...!!!  Διαχρονική ανα τους αιώνες  και ενιαία  !!! :rockon:
Πλάκα πλάκα  διαβάστε λίγο Λουκιανό ( αρχαίο  :) ) , λίγο Φαίδωνα Κουκουλέ ( καθημερινός  βίος των Βυζαντινών ), λίγο Κυριάκο Σιμόπουλο ( Ξένοι Ταξιδιώτες στην Ελλάδα  300 μ.Χ - 1821 ), λίγο Μ. Σφυρόερα  (το Χαρέμι ) και θα δείτε ότι από αρχαιοτάτων χρόνων  το πηγαίναμε το γράμμα ομαδοκοινωνικώς. Είμασταν γνωστοί πανευρωπαϊκώς  για  τα  φιλοσοφικο/ ερωτο/ σεξο / δειπνοσοφιστικά  " γκαλά μας".  Οι διάφοροι κατακτητές  που πέρασαν  γευόντουσαν  ιδιαιτέρως  κάποιες περιοχές  που το προσέφεραν αφειδώς και με το αζημίωτο( βλ. Κ. Σιμόπουλο, ως ανωτέρω )...!!
Λοιπόν αυτά γι' αρχή και βλέπουμε  :)
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
...δεν έχουμε πιάσει σοβαρή κουβέντα για τις  συμπατριώτισσές μας  που δουλεύουν και χτυπάνε τον φραπέ, πάνε το γράμμα κ.λ.π  τόσο σε Ελλάδα, όσο και στο εξωτερικό.
Ηδη από τα μεταπτυχιακά μου χρόνια  στην Αγγλία, οι Ελληνίδες  φοιτήτριες  το δούλευαν το στρίπ μιά χαρά...!!  Το πρωϊ μαθήτρια το βράδυ πορ.... !!!! :rockon:
Το αυτό και στις Η.Π.Α  ( μιά χαρά  , το πάνε το γράμμα ).
Φυσικά τα τελευταία  χρόνια  το πάνε το φραπόγαλο  και στην Ελλάδα, με το αιτιολογικό :  " γιατί να μας τα  παίρνουν  οι ξένες  ? "

Α ρε Επιστήμηηη ;)
 

ais8hsh

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2006
Μηνύματα
865
Like
6
Πόντοι
6
Κι άλλο θρεντ με ελλεηνίδες ?

Έλεος...
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.611
Κριτικές
41
Like
2.005
Πόντοι
8.235
Εμενα παντως την καριερα μου στα στριπ την ανοιξε μια απιστευτη Ελληνιδα που ειχα παρει για χορο / ακομα την θυμαμαι / καλυτερο και απο γαμησι ηταν / ισως ειχα και την καυλα του πρωταρη τοτε .....
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Εμενα παντως την καριερα μου στα στριπ την ανοιξε μια απιστευτη Ελληνιδα που ειχα παρει για χορο / ακομα την θυμαμαι / καλυτερο και απο γαμησι ηταν / ισως ειχα και την καυλα του πρωταρη τοτε .....

οπου ελλεεινιδα μεσα εισαι υπουργε μου.Για τον ανασχηματισμο τί εχεις μαθει μωρη κουφαλα,πες μας εκ των εσω...
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.611
Κριτικές
41
Like
2.005
Πόντοι
8.235
οπου ελλεεινιδα μεσα εισαι υπουργε μου.Για τον ανασχηματισμο τί εχεις μαθει μωρη κουφαλα,πες μας εκ των εσω...

vaso δεν σου κρυβω εχω βαρεθει λιγο τα στριπακια και θελω παπουτσι απο τον τοπο μου .....
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.611
Κριτικές
41
Like
2.005
Πόντοι
8.235
ενταξει ρε παιδια δεν σας ειπα και Καμπουρη  ...... μην βαρατε !!!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
vaso δεν σου κρυβω εχω βαρεθει λιγο τα στριπακια και θελω παπουτσι απο τον τοπο μου .....
o Υπουργός έχει φάει τέτοια βοιδοφολόπουτσα από τις καριόλες που δεν έχει κουράγιο ούτε για χιούμορ.....
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 

lolo

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2005
Μηνύματα
250
Like
0
Πόντοι
1
Πώπω τι μου θύμισες!!! Στο Σταρ στην μεταμόρφωση περί το 2000  και κάτι, πέρνω για πρώτη φορά και τελευταία μια Ελληνίδα για χορό. Για να πω την αλήθεια πριν την πάρω δεν το ήξερα οτι ήταν Ελληνίδα και όπως αποδείχτηκε δυστυχώς!!! Χοροπήδαγε πάνω μου λες και έκανε τραμπολινό και μου τα είχε σπάσει κυριολεκτικά και μεταφορικά. Άσε που φώναζε κιόλας. Αυτό δεν μπόρεσα να το καταλάβω!!!Για χορό την είχα πάρει όχι για γαμήσι. Φαίνεται μπέρδεψε τις σελίδες σεναρίου και διάβαζε το κεφάλαιο γαμήσι αντι χωρού!! Τέτοια χάλια ηθοπιοία δεν έχω ξαναδεί. Άσε που τότε οι χοροί, διαρκούσαν ώρα και πραγματικά στα μισά του χωρού την ξαπόστειλα ευγενικά. Το γέλιο ήταν οτι φώναζε και χοροπήδαγε και εγώ έλεγα "ΟΚ ευχαριστώ,τελειώσαμε" και προσπαθούσα να σηκωθώ. :headbang: :headbang: :2funny: :2funny:

Με την Επιστήμη γιατί ήταν όλοι τρελαμένοι κάποιο διάστημα? Ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό....
 

Επισκέπτης
Με την Επιστήμη γιατί ήταν όλοι τρελαμένοι κάποιο διάστημα? Ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό....
Γιατί το έπαιζε μαγκάκι,τσαμπουκαλού...δήθεν μουνάρα (1 + σκαμπώ)...γενικά είχε τουπέ....σας γαμάω όλους...είστε τίποτα κ τα ρέστα....οπότε σαν κλασικοί έλλεεινες μαλάκες που λέει κ ο άλλος...πολλοί κόλαγαν....
 

Επισκέπτης
Γιατί το έπαιζε μαγκάκι,τσαμπουκαλού...δήθεν μουνάρα (1 + σκαμπώ)...γενικά είχε τουπέ....σας γαμάω όλους...είστε τίποτα κ τα ρέστα....οπότε σαν κλασικοί έλλεεινες μαλάκες που λέει κ ο άλλος...πολλοί κόλλαγαν....

:thumbsup:


Υ.Γ. Ωραίο avatar  ;)
 
OP
OP
L

LawDim

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2008
Μηνύματα
89
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Πω πω ρε  κομάντο'ς, που την θυμηθήκατε  την " Επιστήμη".. ? από  το 2003-2004, στο ένδοξο ΒΑΒΥ Ο  ( υπόγα, νύν σκυλάδικο ) της  Συγγρού έχω να την δώ ..!!
Θυμάμαι το τεράστιο  δρακοδοειδές  τατού  από πόδι μέχρι επάνω...  
Η Ελλάδα  στις δόξες της, αλλά γενικώς " λιώμα"  ;)
Πάντως μπράβο duracel , persona , Μεφ.  κ.λ.π  που την θυμηθήκατε... Είμαστε "σειρές " φαίνεται  :) θυμάμαι όμως έκανε παρέα  με πιτσιρικαρία, που την έπαιρναν  με παπάκι το ξημέρωμα !!
Πάντως όταν είχε βγεί στο κουρμπέτι,( προ 10ετίας ) την είχε " πάρει"  κι' ενας  φίλος   ( απ' τα παλιά )
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.611
Κριτικές
41
Like
2.005
Πόντοι
8.235
την ειχαν φορτωσει πιτσικαραιοι ... / ειδικα αυτοι με το παπακι ειχαν αφησει ιστορια !!!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom