Νέα

Ελευθερία έκφρασης στο forum

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα easy777
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pipadoros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
9
Like
1.840
Πόντοι
216
Νομίζω πως το bou είναι απο τα λίγα site που επιτρέπει στον καθένα να γράψει τη ότι θέλει χωρίς να τον λογοκρίνει.
Αν γράφεις μπαρούφες, δεν θα σε λογοκρίνει το site, αλλά θα φας κράξιμο απο τα μέλη, τόσο που δεν θα θέλεις να γράφεις άλλο.
Αυτό δεν είναι κακό. Έτσι λειτουργεί η δημοκρατία. Λες τα δικά σου, λέω τα δικά μου, και είμαστε όλοι χαρούμενοι που εκφραστήκαμε.
Εκεί που θεωρώ πως πρέπει να πέφτει λίγο Banάκι, είναι όταν διαφωνώ με τα λεγόμενα σου, και αντί να απαντήσω με τα επιχειρήματα μου, σου κάνω επίθεση, σε βρίζω κλπ.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.389
Πόντοι
2.786
To site φτιάχτηκε από κάποιους ανθρώπους οι οποίοι έβαλαν και τους κανόνες. Γιατί έβαλαν αυτους τους κανόνες? Γιατί έτσι τους κάβλωσε! Δεν σ' αρέσει? Φεύγεις. Φτιάξε το δικό σου και κάλεσέ μας αν είναι! Σ' αρέσει? Μένεις και τους ακολουθείς.

SImple! :)
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.563
Like
2.873
Πόντοι
506
Ελευθερία έκφρασης στο forum:
Καλημέρα, αναρωτιέμαι εδώ και καιρό ποιο είναι το επίπεδο ελευθερίας έκφρασης στο φόρουμ.
Διαβαζω κυριως γερμανικα, αγγλικα/αμερικανινα, σουηδικα, ιταλικα κ ισπανικα φορουμ.

Οσον αφορα την ελευθερια της εκφρασης το μπουρδελα.κομ ειναι με αποσταση το κορυφαιο.
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Νομίζω πως το bou είναι απο τα λίγα site που επιτρέπει στον καθένα να γράψει τη ότι θέλει χωρίς να τον λογοκρίνει.
Αν γράφεις μπαρούφες, δεν θα σε λογοκρίνει το site, αλλά θα φας κράξιμο απο τα μέλη, τόσο που δεν θα θέλεις να γράφεις άλλο.
Αυτό δεν είναι κακό. Έτσι λειτουργεί η δημοκρατία. Λες τα δικά σου, λέω τα δικά μου, και είμαστε όλοι χαρούμενοι που εκφραστήκαμε.
Εκεί που θεωρώ πως πρέπει να πέφτει λίγο Banάκι, είναι όταν διαφωνώ με τα λεγόμενα σου, και αντί να απαντήσω με τα επιχειρήματα μου, σου κάνω επίθεση, σε βρίζω κλπ.
το ΒΑΝ δε πεφτει ετσι! παρα την ελευθερια του λογου υπαρχει ενα "συνταγμα" εδω μεσα που πρεπει να τηρειται ασχετα αν η ιεραρχια εδω περα κανει τα στραβα ματια σε αρκετο βαθμο ωστε να παραειναι ελευθερη η σελιδα. απο ενα σημειο και μετα προφανως καθε χρηστης σταμπαριζεται αφου ξερεις ποιος τρολαρει ποιος ειναι κλωνος ποιος ειναι μπαχαλακιας οποτε μπορει και οι 2 να γραψουμε την ιδια παπατζα αλλα ο σεσημασμενος να την φαει σε αντιθεση με καποιον που εχει προτερο εντιμο βιο εδω μεσα.
 

pipadoros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
9
Like
1.840
Πόντοι
216
το ΒΑΝ δε πεφτει ετσι! παρα την ελευθερια του λογου υπαρχει ενα "συνταγμα" εδω μεσα που πρεπει να τηρειται ασχετα αν η ιεραρχια εδω περα κανει τα στραβα ματια σε αρκετο βαθμο ωστε να παραειναι ελευθερη η σελιδα. απο ενα σημειο και μετα προφανως καθε χρηστης σταμπαριζεται αφου ξερεις ποιος τρολαρει ποιος ειναι κλωνος ποιος ειναι μπαχαλακιας οποτε μπορει και οι 2 να γραψουμε την ιδια παπατζα αλλα ο σεσημασμενος να την φαει σε αντιθεση με καποιον που εχει προτερο εντιμο βιο εδω μεσα.
Παντού συμβαίνει αυτό.
Αν πχ. έκλεβα τράπεζες κάθε μέρα και με έπιαναν 2-3 φορές, δεν θα είχα το ελαφρυντικό του έντιμου πρότερου βίου, ενώ κάποιος άλλος που τον έπιαναν για πρώτη φορά, θα τη σκαπούλαρε με μικρότερη ποινή ή και με αναστολή.
 

teto10

Νέο Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2022
Μηνύματα
5
Like
2
Πόντοι
0
αυτο που μου αρεσει πιο πολυ ειναι το επιπεδο ελευθεριας εκφρασης στο φορουμ να εκφραζεις αποψεις σιωπηλα, παντα με σεβασμο.
 

BigCurber

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2022
Μηνύματα
38
Like
15
Πόντοι
0
Είμαστε όαση δημοκρατίας - ο άνθος του παγκόσμιου φόρουμ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom