Νέα

Εφαρμογές Bitcoin

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Morgan_F
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 149
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

aberel

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
112
Like
131
Πόντοι
1
λιγο ασχετο αλλα αγορασε κανενασ το νεο κινεζικο μπιτκοιν που διαφημηζανε πριν 15 μερεσ με 250ε κοστοσ αγορασ?
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
795
Πόντοι
96
λιγο ασχετο αλλα αγορασε κανενασ το νεο κινεζικο μπιτκοιν που διαφημηζανε πριν 15 μερεσ με 250ε κοστοσ αγορασ?
Σύνδεσμος υπάρχει; Πού πάτε και μπλέκετε χωρίς να ξέρετε;;;
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Κάποια στιγμή θα κρασάρει πάλι κι ο κόσμος που αγόρασε ψηλά θα χάσει τα λεφτά του.
Όχι όπως παλιά, αλλά η τιμή θα πέσει.
Οι έξυπνοι θα αγοράσουν τότε και θα βγάλουν κέρδη όταν ξανανέβει.
Σαν το χρηματιστήριο.

Τώρα είναι αργά για bitcoin και eth. Όποιος πρόλαβε πρόλαβε.
Μόνη ελπίδα είναι να βρει κανείς ένα άγνωστο κρύπτο που θα ανέβει στα επόμενα χρόνια.
Εγώ έχω βάλει λεφτά σε Rubik και Parsiq από Uniswap αλλά δεν έχω και πολλές ελπίδες.

Τζόγος είναι. Εκ των υστέρων είναι εύκολο να μιλάμε αλλά πιο πριν δεν ξέρει κανείς.
Όλοι λέμε αν είχα βάλει λεφτά όταν είχε 10 ευρώ τότε σήμερα θα χα εκατομμύρια.
Αλλά δε θα χες πουλήσεις στα 100;
Ή στα 1000;
Οι περισσότεροι θα πουλαγαν.
Εντωμεταξύ και με τα μικρά κρυπτονομίσματα είναι τα πιο πολλά scams και είναι αδύνατο να ξέρει κανείς ποιο είναι αληθινό.
ενα τρενακι ειναι η ολη κατασταση μυστη μου!!!! ο ενας γαμαει τον επομενο και ο τελευταιος τα πληρωνει ολα....
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
λιγο ασχετο αλλα αγορασε κανενασ το νεο κινεζικο μπιτκοιν που διαφημηζανε πριν 15 μερεσ με 250ε κοστοσ αγορασ?
καταλαβα εσυ τρως αμασητο οτι σερβιρει ως διαφημιση το φουμπου! αγορασε και Πι τοτε...
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.656
Like
2.010
Πόντοι
216
ενα τρενακι ειναι η ολη κατασταση μυστη μου!!!! ο ενας γαμαει τον επομενο και ο τελευταιος τα πληρωνει ολα....
Με τα κρυπτονομίσματα έχει ξεφύγει τελείως η κατάσταση.
Ειδικά με το youtube και τα social media κάποιοι είναι ξεδιάντροποι τελείως.
Αγοράζουν ένα scam coin το πλασάρουν στους followers και μόλις αυτοί αγοράσουν πουλάνε.
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Με τα κρυπτονομίσματα έχει ξεφύγει τελείως η κατάσταση.
Ειδικά με το youtube και τα social media κάποιοι είναι ξεδιάντροποι τελείως.
Αγοράζουν ένα scam coin το πλασάρουν στους followers και μόλις αυτοί αγοράσουν πουλάνε.
σκαμ ξεσκαμ ο καλος ο ντιλερ παιρνει κοψοχρονια, πουλαει τα μισα απο την ανοδο και μονο, βγαζει τρελο κερδος με την αρχικη επενδυση ηδη (οποτε και να σκασει αργοτερα τα λεφτα του τα εχει βγαλει) και οταν αποφασισει να βγει με την τιμη στα υψη πουλαει και τα αλλα μισα και μετα να βρω εγω αγοραστες που θα κραταν τα καρβουνα στα χερια τους....

εδω τα ιδια πραγματα ακριβως εχουν παθει κοσμος και κοσμακης με πραγματικα χρηματα (υποτιμησεις, πληθωρισμοι) και ολοκληρα χρηματιστηρια.... δε ξερεις ποτε θα σκασει η βομβα...

σε καθε περιπτωση ειμαι φαν του κας ακουτ. αν ειχα παρει τοτε που ηξερα για το μπιτ θα τα εβγαζα οταν εφτανε τα 2000..... σιγα μη περιμενα να φτασει τα 60000

και αυτο αν δε μου καιγοταν ο σκληρος, αν δε με χακαραν, η αν δεν μου τα ετρωγε το ανταλλακτηριο...
 

spyros21athens

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2015
Μηνύματα
344
Like
859
Πόντοι
81
Κάποια στιγμή θα κρασάρει πάλι κι ο κόσμος που αγόρασε ψηλά θα χάσει τα λεφτά του.
Όχι όπως παλιά, αλλά η τιμή θα πέσει.
Οι έξυπνοι θα αγοράσουν τότε και θα βγάλουν κέρδη όταν ξανανέβει.
Σαν το χρηματιστήριο.

Τώρα είναι αργά για bitcoin και eth. Όποιος πρόλαβε πρόλαβε.
Μόνη ελπίδα είναι να βρει κανείς ένα άγνωστο κρύπτο που θα ανέβει στα επόμενα χρόνια.
Εγώ έχω βάλει λεφτά σε Rubik και Parsiq από Uniswap αλλά δεν έχω και πολλές ελπίδες.

Τζόγος είναι. Εκ των υστέρων είναι εύκολο να μιλάμε αλλά πιο πριν δεν ξέρει κανείς.
Όλοι λέμε αν είχα βάλει λεφτά όταν είχε 10 ευρώ τότε σήμερα θα χα εκατομμύρια.
Αλλά δε θα χες πουλήσεις στα 100;
Ή στα 1000;
Οι περισσότεροι θα πουλαγαν.
Εντωμεταξύ και με τα μικρά κρυπτονομίσματα είναι τα πιο πολλά scams και είναι αδύνατο να ξέρει κανείς ποιο είναι αληθινό.
δεν ειναι ακριβως ετσι...τα κρυπτονομισματα δεν ειναι σαν τις μετοχες δεν ανεβοκατεβαινει η τιμη τους αναλογα τις αγοραπωλησιες....κρυβονται ολοκληρα προτζεκτ απο πισω τους...το eth για παραδειγμα ειναι πιστευω ειναι πολυ δυνατοτερο προτζεκτ απ το btc....και ειδικα με το 2.0 που πανε τωρα να το μετατρεψουν σε proof of stake θα αλλαξουν πολλα πραγματα....στην ουσια πανε να φτιαξουν το νεο ιντερνετ οπως το λενε το οποιο θα ειναι πολυ πιο αμεσο , γρηγορο και αποκεντρωποιημενο απ αυτο που χρησιμοποιουμε τωρα....μιλαμε για σοβαρο προτζεκτ.....επισης δυνατο προτζεκτ ειναι και το storj....το θεμα ειναι ποιο πιστευεις οτι θα εξελιχθει και εκει επενδυεις ειτε με mining ειτε με trading.
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.656
Like
2.010
Πόντοι
216
δεν ειναι ακριβως ετσι...τα κρυπτονομισματα δεν ειναι σαν τις μετοχες δεν ανεβοκατεβαινει η τιμη τους αναλογα τις αγοραπωλησιες....κρυβονται ολοκληρα προτζεκτ απο πισω τους...το eth για παραδειγμα ειναι πιστευω ειναι πολυ δυνατοτερο προτζεκτ απ το btc....και ειδικα με το 2.0 που πανε τωρα να το μετατρεψουν σε proof of stake θα αλλαξουν πολλα πραγματα....στην ουσια πανε να φτιαξουν το νεο ιντερνετ οπως το λενε το οποιο θα ειναι πολυ πιο αμεσο , γρηγορο και αποκεντρωποιημενο απ αυτο που χρησιμοποιουμε τωρα....μιλαμε για σοβαρο προτζεκτ.....επισης δυνατο προτζεκτ ειναι και το storj....το θεμα ειναι ποιο πιστευεις οτι θα εξελιχθει και εκει επενδυεις ειτε με mining ειτε με trading.
Τι λες ρε φίλε;
Δηλαδή στις μετοχές δεν κρύβεται project από πίσω;
Μόνο κάτι πολυεθνικούλες που αξίζουν τρισεκατομμύρια :2funny:
Φυσικά και ανεβοκατεβαίνει η τιμή των κρυπτονομισμάτων σύμφωνα με την αγοραπωλησία, όπως και στο χρηματιστήριο.
Δηλαδή πώς νομίζεις ότι καθορίζεται η τιμή τους;
Κουνάει κάποιος ένα μαγικό ραβδάκι και σήμερα λέει bitcoin 60 χιλιάδες, αύριο 50 και μεθαύριο 70; :2funny:
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
795
Πόντοι
96
Το eth στα 4500-5000 μέχρι Αύγουστο. Θα έλεγα μέχρι Ιούνιο αλλά θέλω να είμαι άπλας.
Το xrp στα 3+ μόλις ξεμπερδέψει από το sec. Ας πούμε μέχρι Αύγουστο και αυτό να έχουμε πάλι άπλα.
Το Ltc στα 350-400 μέχρι Αύγουστο.

Γάμησα καλά και έχω κέφια.
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
την περιεργεια μου προσπα8ω να ικανοποιησω
ε αγορασε τοτε! ουτως η αλλως για αυτο "πουλαει" το ιντερνετ, ο,τι πιο περιεργο μπορεις να φανταστεις για να μπορουν τσιμπηθουν απο αυτην καποια στιγμη
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Το eth στα 4500-5000 μέχρι Αύγουστο. Θα έλεγα μέχρι Ιούνιο αλλά θέλω να είμαι άπλας.
Το xrp στα 3+ μόλις ξεμπερδέψει από το sec. Ας πούμε μέχρι Αύγουστο και αυτό να έχουμε πάλι άπλα.
Το Ltc στα 350-400 μέχρι Αύγουστο.

Γάμησα καλά και έχω κέφια.
ας πανε οπου θελουν. και ο τουρκος χθες 1000 λιρες εχει και σημερα 1000 λιρες εχει αλλα αλλο οταν η ισοτιμια ηταν 2 προς 1 οπως το λεβα και αλλο τωρα που εγινε 10 προς 1...

σιγουρη επενδυση με σιγουρη αποδοση δεν υπαρχει. και οταν γινει η ζημια θα την πληρωσουν οσοι ειναι μεσα. αλλωστε απο τη στιγμη που βλεπεις οτι πεφτει καποιες φορες η τιμη αυτο σημαινει οτι ηδη καποιοι αγορασαν ακριβοτερα και καιγονται... οποτε κανονας 1 ειναι οτι υπαρχουν πολλοι ασχετοι, κοροιδα, και καμενοι ηδη σε αυτην την επενδυση, προσεχτε να μην ειστε εσεις...

το νομισμα του μπου ειναι το dogecoin
 

ionesco

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2009
Μηνύματα
15
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Δεν χρεώνουν συνδρομη
10 ευρώ έβαλα για να κάνω λογαριασμό
10 ευρώ για να βγάλω κάρτα
6 για να μου στηλουν τη κάρτα
Με τα δεκαρικα αγόρασα κρυπτονομισματα
Αν θες κάποιες έξτρα υπηρεσίες πληρώνεις μία μικρή συνδρομή το μήνα
Γαμάει η Revolut φίλε
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Μαγκες χάνετε το νόημα στο νήμα. Το BTC και άντε το ETH δεν έχει σχέση πότε αγόρασες. Γι’ αυτό και τον δουλεύω τον άλλο τον μπουνταλα με αύρα που γράφει. Δεν είστε traders, συνεπώς δεν έχει καμία σημασία αν αγοράσατε σήμερα ή χτες ή τον Γενάρη ή το 2017 ή σε πέντε μήνες. Τα BTC και τα ETH τα αγοράζετε για να τα κρατήσετε ΧΡΟΝΙΑ. Δέκα χρόνια. Δηλαδή, αγοράζετε σήμερα, τα ξεχνάτε και τα ξανά θυμάστε σε δέκα χρόνια. Γι’ αυτό και δεν έχει νόημα ούτε να παρακολουθείτε τα νέα, ούτε να διαβάζετε για φορκς ούτε για inflation ούτε να είστε στο Reddit. Απλά διαθέστε ένα ποσό, αγοράστε, βάλτε τα σε ένα offline wallet και τέλος. Οι έξυπνοι, τότε το 11 αν θυμάμαι καλά ήταν που το βλέπαμε με τους κολλητούς μου να ανεβαίνει από ψίχουλα στα 80 και μετά στα 100 κλπ, αγόρασαν για να κρατήσουν. Λίγοι ήταν αυτοί, οι περισσότεροι που τους έμειναν από σπόντα βγήκαν το 18.

Αγοράστε, κρατήστε, ξεχάστε. Τα BTC τουλάχιστον. Έχει πολύ δρόμο ακόμα. Δεν πάνε πουθενά, διότι γίνεται τεράστιο ξέπλυμα χρημάτων (αυτή άλλωστε είναι και η μοναδική πραγματική λειτουργία τους).
για αυτο παιρνεις χρυσο και τον θαβεις... το αλλο παιζει πραγματικα να το ξεχασεις τοσο οσο και την τραπεζα της ανατολης που παραξεχαστηκε και χαθηκε η αξια της!
 

spyros21athens

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2015
Μηνύματα
344
Like
859
Πόντοι
81
Τι λες ρε φίλε;
Δηλαδή στις μετοχές δεν κρύβεται project από πίσω;
Μόνο κάτι πολυεθνικούλες που αξίζουν τρισεκατομμύρια :2funny:
Φυσικά και ανεβοκατεβαίνει η τιμή των κρυπτονομισμάτων σύμφωνα με την αγοραπωλησία, όπως και στο χρηματιστήριο.
Δηλαδή πώς νομίζεις ότι καθορίζεται η τιμή τους;
Κουνάει κάποιος ένα μαγικό ραβδάκι και σήμερα λέει bitcoin 60 χιλιάδες, αύριο 50 και μεθαύριο 70; :2funny:
ενταξυ αδερφε οτι πεις εσυ δεν θα σου χαλασω εγω το ονειρο....απλα μη τα λες παραεξω πες τα εδω να μεινει μεταξυ μας
 
  • Like
Αντιδράσεις: abdala
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.656
Like
2.010
Πόντοι
216
ενταξυ αδερφε οτι πεις εσυ δεν θα σου χαλασω εγω το ονειρο....απλα μη τα λες παραεξω πες τα εδω να μεινει μεταξυ μας
Μιλάμε για μεγάλο βλάκα.
Δε το σώζεις αδερφέ.
Η βλακεία σου κάνει μπαμ. :2funny:
 

spyros21athens

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2015
Μηνύματα
344
Like
859
Πόντοι
81
Μιλάμε για μεγάλο βλάκα.
Δε το σώζεις αδερφέ.
Η βλακεία σου κάνει μπαμ. :2funny:
καλο ειναι οταν δεν ξερεις καποια πραγματα να μη μιλας...δεν ειναι ντροπη...απλα πρεπει να κατσεις στην ακρη και να ακουσεις τι λενε αυτοι που ξερουν....
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.656
Like
2.010
Πόντοι
216
καλο ειναι οταν δεν ξερεις καποια πραγματα να μη μιλας...δεν ειναι ντροπη...απλα πρεπει να κατσεις στην ακρη και να ακουσεις τι λενε αυτοι που ξερουν....
Α ρε ζώο.
Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι.
Σιγά μην κατάλαβες τι σου πα τώρα.
Τσάμπα χαλάω σάλιο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom