Νέα

Έχει κάνει κανείς περιτομή;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα maturelover2013
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 327
  • Εμφανίσεις 51K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

cutguy

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2016
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
φιλε περιτομη εκανες η εγχειρηση ανοιχτης καρδιας, ολα αυτα που σου εκαναν ειναι μαλλον εφε για να δικαιολογησουν τα λεφτα που εδωσες, διαβαζω για πεταλουδα και καροτσακι και γελαω, εκανα και γω πριν λιγα χρονια, πηγα στο ιατρειο κατεβασα τη βερμουδα ανεβασα λιγο τη μπλουζα και σε 15' ειχα τελειωσει,30 περιπου ραμματα, αντιβιωση και ενα χαπι για το πονο, τα σημαδια απο ραμματα εκαναν τουλαχιστον 2,3 χρονια για να φυγουν στη περιπτωση μου, η εγχειρηση με laser ειναι καλυτερη λυση απο το νυστερι που εκανα εγω

Και μενα έτσι ήταν η εμπειρία. Το έκανα χωρίς να έχω θέμα γιατί γούσταρα απλά. Ξάπλα στο κρεβάτι, εγώ είχα βγάλει τα ρούχα σε μια καρέκλα, και σε 25 λεπτά έτοιμος. Πήγα δουλειά ίδιο βράδυ.

Με τοπική το έκανα. Δε καταλαβα τίποτα. Μου έδωσε και ένα χαπάκι πριν και την είχα ακούσει.

Νυστέρι, κανένα σημάδι τώρα. Φύγαν όλα στο τρίμηνο. Είναι και τι τυπο δέρματος έχεις.

Ολική περιτομή. Πάντα έξω το κεφάλι. Στις 2-3 μέρες συνηθίζεις. Αμα σου αφήσει πέτσα και τη μια το σκεπάζει την άλλη όχι μου πε δε συνηθίζεις ποτε και λέει πολλοί επιστρέφουν για να το κουρέψουν όλο.

Όποιος θέλει γιατρό στείλτε pm ή skype να τα πούμε εκεί.
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
ρε φιλε τοσο περιεργο ειναι που ρωταω ???δεν  την καταλαβαινω την ειρωνια καποιων ανθρωπων,εκανε ενας φιλος εγχειρηση περιτομης με ρωτησε και δεν ηξερα κατι να του πω,αν παει στον γιατρο θα σκασει τουλαχιστον 50αρικο ,γιαυτο εκανα την ερωτηση .
Ειναι κακο που δεν ξερω???
 

john_tsi4

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2016
Μηνύματα
158
Like
47
Πόντοι
1
καλησπερα... κ εγω εχω κανει ολικη περιτομη επειδη ειχα φυμωση!

Η περιτομη εχει πολλα θετικα κ το κυριοτερο ειναι η καθαριοτητα κ κατα δευτερον ειναι πιο ομορφο ετσι!

Για λειζερ δεν ξερω, εγω πριν 8 χρονια που εκανα την επεμβαση την εκανα στο ιατρικο κεντρο αθηνων μεσω το ανδρολογικου ινστιτουτου του κυριου Κωνσταντινιδη(τρομερος γιατρος) γινεται κ με μερικη κ με ολικη ναρκωση,

εγω επειδη μολις μπηκα χειρουργειο φοβηθηκα προχωρησαν σε ολικη ναρκωση(δεν το εχω με τους γιατρους κ τα νοσοκομεια).

το κοστος πηγε αρκετα ψηλα λογο ιδιωτικου νοσοκομειου αλλα ειχα τρομερη αντιμετωπιση απο ολους!
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.285
Κριτικές
11
Like
279
Πόντοι
1.520
καλησπερα... κ εγω εχω κανει ολικη περιτομη επειδη ειχα φυμωση!

Η περιτομη εχει πολλα θετικα κ το κυριοτερο ειναι η καθαριοτητα κ κατα δευτερον ειναι πιο ομορφο ετσι!

Για λειζερ δεν ξερω, εγω πριν 8 χρονια που εκανα την επεμβαση την εκανα στο ιατρικο κεντρο αθηνων μεσω το ανδρολογικου ινστιτουτου του κυριου Κωνσταντινιδη(τρομερος γιατρος) γινεται κ με μερικη κ με ολικη ναρκωση,

εγω επειδη μολις μπηκα χειρουργειο φοβηθηκα προχωρησαν σε ολικη ναρκωση(δεν το εχω με τους γιατρους κ τα νοσοκομεια).

το κοστος πηγε αρκετα ψηλα λογο ιδιωτικου νοσοκομειου αλλα ειχα τρομερη αντιμετωπιση απο ολους!
Δεν εχει ωραια μουνια στο ιατρικο ρε γμτ!Εκει στο Χιλτον κοντα εχει κατι ιδιωτικες κλινικες.Πωωωωωωωωω τι καυλοραπανα ειναι αυτα θεε μου!?
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.517
Κριτικές
4
Like
1.771
Πόντοι
266
εγώ έκανα (μου έκαναν) μικρός, ίσα που τι θυμάμαι, ένα σπρει μου ρίχνανε και ποναγε θυμάμαι,άκουγα εγώ τους άλλους που λέγανε για τα πετσακια τους και ένιωθα μειονεκτικά. μετα κατάλαβα πόσο τυχερος είμαι...
 

cretanguy

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2015
Μηνύματα
14
Like
0
Πόντοι
0
Εγω έκανα ολική περιτομή με laser στα 25 μου,ολα καλα.ολα λειτουργούν άψογα.και πολυ σημαντικό οτι δεν πόνεσα στιγμή.σου μιλάει ένας που περνάει έξω απο νοσοκομείο και ασπρίζει απο τον φόβο του.
 

Altinho

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Ιουλ 2008
Μηνύματα
434
Κριτικές
10
Like
88
Πόντοι
1.992
Και μενα έτσι ήταν η εμπειρία ....

Tην τοπική ποιος σου την έκανε; γνωρίζεις ότι πρέπει να την κάνει αναισθησιολόγος; Μήπως ο γιατρός σε αντιμετώπισε σα σφαχτάρι; δεν είναι μια απλή επέμβαση ...

Περιτομή σε ιατρείο πρώτη φορά ακούω. Βραχύ χαλινό ναι οκ, αλλά και πάλι είναι ψιλοεπικίνδυνο.

Αν το θέμα κάποιου είναι τα λεφτά, ας την κάνει δωρεάν σε ένα δημόσιο νοσοκομείο.

Εντυπώσεις μετά από 9 μήνες από την επέμβαση.... όποιος έχει φίμωση και είναι ακόμα "πετσωμένος" εγκληματεί εις βάρος του εαυτού του ...
 

Altinho

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Ιουλ 2008
Μηνύματα
434
Κριτικές
10
Like
88
Πόντοι
1.992
Επίσης να ξεκαθαρίσω για άλλη μια φορά ότι

η περιτομή γίνεται μόνο με νυστέρι ....

το λέιζερ χρησιμοποιείται όχι για να κόψει δέρμα αλλά για να κάψει τα αιμοφόρα αγγεία που αιμορραγούν 
 

cutguy

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2016
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
Tην τοπική ποιος σου την έκανε; γνωρίζεις ότι πρέπει να την κάνει αναισθησιολόγος; Μήπως ο γιατρός σε αντιμετώπισε σα σφαχτάρι; δεν είναι μια απλή επέμβαση ...
Περιτομή σε ιατρείο πρώτη φορά ακούω. Βραχύ χαλινό ναι οκ, αλλά και πάλι είναι ψιλοεπικίνδυνο.
Αν το θέμα κάποιου είναι τα λεφτά, ας την κάνει δωρεάν σε ένα δημόσιο νοσοκομείο.


Άναισθησιολόγο για τοπική δεν έχω ξανακούσει man. Και άλλους που το κάνανε σε κλινικές με τοπική δεν άκουσα ποτέ αναισθησιολόγο.
Δεν ήταν τα λεφτά. Ήμουν φίλος με το γιατρο, τον εμπιστευόμουν και τελικά όλα καλά πήγαν.

Εντυπώσεις μετά από 9 μήνες από την επέμβαση.... όποιος έχει φίμωση και είναι ακόμα "πετσωμένος" εγκληματεί εις βάρος του εαυτού του ...

Εγώ δεν είχα θέμα. Για την καύλα μου το έκανα αλλά γενικά μετράει φίλε.
 

Χαρης(1)

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
17
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
0
ενδιαφερον  θεμα... περασα την διαδικασια πριν τουλαχιστον 30 χρονια... ολικη αναισθησια... με το φοριο σε πανε στο κρεββατι...
Σιγουρα αξιζε την ταλαιπωρια!
Αν σας πει ο γιατρος οτι δεν ποναει μετα την επεμβαση... απλα μην τον πιστεψετε..
Ποναει πολυ.....τουλαχιστον το πρωτο 24ωρο... σιγουρα απο τοτε εχουν εξελιχθει φαρμακα και τεχνικες υποθετω!
 

kagg22

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2016
Μηνύματα
23
Κριτικές
2
Like
15
Πόντοι
0
καλησπερα... κ εγω εχω κανει ολικη περιτομη επειδη ειχα φυμωση!

Η περιτομη εχει πολλα θετικα κ το κυριοτερο ειναι η καθαριοτητα κ κατα δευτερον ειναι πιο ομορφο ετσι!

Για λειζερ δεν ξερω, εγω πριν 8 χρονια που εκανα την επεμβαση την εκανα στο ιατρικο κεντρο αθηνων μεσω το ανδρολογικου ινστιτουτου του κυριου Κωνσταντινιδη(τρομερος γιατρος) γινεται κ με μερικη κ με ολικη ναρκωση,

εγω επειδη μολις μπηκα χειρουργειο φοβηθηκα προχωρησαν σε ολικη ναρκωση(δεν το εχω με τους γιατρους κ τα νοσοκομεια).

το κοστος πηγε αρκετα ψηλα λογο ιδιωτικου νοσοκομειου αλλα ειχα τρομερη αντιμετωπιση απο ολους!

Καλησπερα κ από εμένα κ εγώ στο ιατρικό Αθηνών μου τον φρόντισαν τον φίλο μας με ολική νάρκωση βέβαια την έκανα στα 15 μου όποτε δεν ξέρω ι κ πως είχαν κάνει!!! Το μόνο που ξέρω είναι το πριν που έπεσε ξύρισμα κ τα σχετικά κ μετά δεν θυμάμαι να ποναγα ιδιαίτερα μόνο σε κάτι σηκωμαρες ξαφνικές
 

evagsar

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2009
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Πολύ ακριβής η περιγραφή του κυρίου. Χρειάστικα και εγώ την επέμβαση. Ολα καλά απο τότε . Δεν αλλάζουν κ πολλά. Το μόνο η επέμβαση που χρείαζεται συνεχείς ενέσεις ξυλοκαινης και το αιδιαστικό κόψιμο που κάνει το ψαλίδι . Ολα αυτα τα ακους κανονικά κ νομιζω οτι σου δήνουν κ φάρμακα για να μην λυποθημήσεις.
 

thalasolikos37

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2017
Μηνύματα
386
Κριτικές
3
Like
755
Πόντοι
81
Φηλαρακι αν το ψάξεις λίγο θα βρεις ποιο οικονομική κλινική με καλο γιατρο το κανεις με μέθη όπως εγώ σε μιση ωρητσα έχεις ξυπνήσει επέμβαση με λέιζερ σε 25μερες πάλι μάχιμος αρκεί να τα καθορησεις όλα από πριν
 

TeoTzak

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2017
Μηνύματα
22
Like
47
Πόντοι
0
Γειά σας είχα φίμωση 2ου βαθμού και έκανα περιτομή πέους στις 21 Μαρτίου...Ξέρετε ποτέ μπορώ μέσα στον Απρίλη να κάνω σεξ με ασφάλεια και χωρίς άγχος μη συμβεί το παραμικρό;;;
 

Μανωλης Κρητικος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2017
Μηνύματα
77
Κριτικές
25
Like
386
Πόντοι
290
Γειά σας είχα φίμωση 2ου βαθμού και έκανα περιτομή πέους στις 21 Μαρτίου...Ξέρετε ποτέ μπορώ μέσα στον Απρίλη να κάνω σεξ με ασφάλεια και χωρίς άγχος μη συμβεί το παραμικρό;;;
Μήπως είναι ο γιατρός σου ο πιο κατάλληλος για να ρωτήσεις??
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom