Νέα

Düsseldorf

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xristos000
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 206
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
Partnertreff μπορεί να σημαίνει Flatrate/Pauschal-Club ή Gangbang-Party ή Swingertreff. Θα έλεγα ότι τα Partnertreff προκαλούν άλλες προσδοκίες και δημιουργούν μία άλλη ατμόσφαιρα. Η κύρια προσοχή ρίχνεται στο πήδημα (και όχι στην καλοπέραση), ενώ από Wellness και φαγιτό η προσφορά είναι πολύ μέτρια.

Ασ πάρουμε π.Χ. το Pauschal-Club Bochum
ένα από τα κάλύτερα μαγαζιά. Πληρώνεις είσοδο 100 € για 3 ώρες ή 150 € για όλη την ημέρα. Εντάξει, μπήκες και τώρα τι θά κάνεις άραγε; Προσπαθείς να γαμήσεις το συχνότερο δυνατό - και μαζί σου περίπου 30 άλλες πελάτες. Γυναίκες που ίσως δεν τις γουστάρεις καθόλου, απλά τις παίρνεις επειδή είναι διαθέσιμες. Αν είναι, γιατί πάντα υπάρχει κανένας άλλος τύπος που μόλις έχει πολιορκήσει την κοπέλα την οποία ήθελες να την πλησιάσεις εσύ. 'Αμα έχεις σεξουαλικές αντοχές και μπορείς να γαμήσεις περισσότερα από 3 φορές (πολύ το αμφιβάλλω αν θες να επισκεφτείς τις προηγούμενες μέρες άλλα Club) μπορείς να κάνεις οικονομίες.
 

taxidiaris

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
681
Κριτικές
20
Like
309
Πόντοι
5.785
τελικά δοκιμάσαμε διάφορα... έχω ανεβάσει ήδη μια κριτική για παρτυτρεφ. αυριο θα ετοιμασω και επομενη..παντως το ακαπουλκο τα εσπαγε..
 

Toni Skizo

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2014
Μηνύματα
178
Κριτικές
8
Like
4
Πόντοι
11
Καλησπέρα παίδες. Θα βρίσκομαι σε λίγες ημέρες στο Ντισελντορφ για κάποιο συνέδριο και θα ήθελα να επισκεφτώ κάποιο FKK μιας και δεν έχω πάει ποτέ μου και θα ήθελα να ζήσω την εμπειρία.  Μέγα ευχαριστώ στον Dyvoir για τον πολύ κατατοπιστικό οδηγό που έφτιαξε αλλά θα ήθελα να μάθω αν γενικά αξίζει να πάω στο Acapulco ή στο Living Room. Για το Living Room δεν βρήκα κάποια πρόσφατη κριτική και για το Acapulco αν και οι κριτικές είναι σχετικά καλές κάπου διάβασα πως έχει πέσει το επίπεδο... Τι ισχύει στην πραγματικότητα; Έχει πάει κάποιος πρόσφατα σε κάποιο από τα 2 και αν ναι πιο θα πρότινε; Είναι κάποιο άλλο εκτός των 2 που θα άξιζε; Οι μετακινήσεις θα γίνουν δυστυχώς με συγκοινωνία οπότε πιο απομακρυσμένα FKK θα είναι λίγο δύσκολα να δοκιμάσω αυτή την φορά. Ευχαριστώ σε όλους και ιδιαίτερα πάλι στον Dyvoir.
 

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. 'Ολα τα μαγαζιά που παρουσιάζω στον οδηγό μου αξίζουν μια επίσκεψη (αυτά που δεν αξίζουν δεν τα ανέφερα). Σου δίνω τη συμβουλή να προσανατολίζεσαι με τους ταχυδρομικούς κώδικες που παρουσιάζω στον οδηγό και με τον χάρτη για τους ταχυδρομικούς κώδικες τον οποίον θα βρεις άμεσα κατώ από τον πίνακα ώστε να παίρνεις μια γενική εικόνα από τι παίζει στην περιοχή.

Γενικά οι συγκοινωνία στην περιοχή Ντίσσελντορφ είναι πολύ καλή. θεωρητικά μπορείς να πας σε κάθε Club στη Ρηνανία με συγκοινωνία. H πιο απλή εκδρομή είναι η γραμμή από τον κεντρικό σταθμό του Ντίσσελντορφ
στο Living Room
με το τρένο S28,
το οποίο σε παίρνει μέχρι τη στάση IKEA-Kaarst
σε 25 λεπτά
δύο φορές την ώρα
Εισιτήριο (απλό) 5,30 €


Το Living Room βρίσκεται περίπου 200 μ από τη στάση IKEA-Kaarst.

Το Acapulco με συγκοινωνία είναι λίγο περίπλοκο από το Ντίσσελντορφ.
 

Toni Skizo

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2014
Μηνύματα
178
Κριτικές
8
Like
4
Πόντοι
11
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. 'Ολα τα μαγαζιά που παρουσιάζω στον οδηγό μου αξίζουν μια επίσκεψη (αυτά που δεν αξίζουν δεν τα ανέφερα). Σου δίνω τη συμβουλή να προσανατολίζεσαι με τους ταχυδρομικούς κώδικες που παρουσιάζω στον οδηγό και με τον χάρτη για τους ταχυδρομικούς κώδικες τον οποίον θα βρεις άμεσα κατώ από τον πίνακα ώστε να παίρνεις μια γενική εικόνα από τι παίζει στην περιοχή.

Γενικά οι συγκοινωνία στην περιοχή Ντίσσελντορφ είναι πολύ καλή. θεωρητικά μπορείς να πας σε κάθε Club στη Ρηνανία με συγκοινωνία. H πιο απλή εκδρομή είναι η γραμμή από τον κεντρικό σταθμό του Ντίσσελντορφ
στο Living Room
με το τρένο S28,
το οποίο σε παίρνει μέχρι τη στάση IKEA-Kaarst
σε 25 λεπτά
δύο φορές την ώρα
Εισιτήριο (απλό) 5,30 €


Το Living Room βρίσκεται περίπου 200 μ από τη στάση IKEA-Kaarst.

Το Acapulco με συγκοινωνία είναι λίγο περίπλοκο από το Ντίσσελντορφ.

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια Dyvoir!!! Είσαι Θεός! Θα προσπαθήσω να πάω στο Living Room μιας και φαίνεται πως είναι πολύ κοντά από το κέντρο του Ντίσελντορφ και αν προλάβω ίσως πάω και στο Dolce Vita αν και από την κριτική φίλου εδώ δεν ξέρω αν θα αξίζει τον κόπο τελικά ().

Θα ενημερώσω μόλις θα έχω νεότερα με λίγο πιο φρέσκιες πληροφορίες.  :)
 

Toni Skizo

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2014
Μηνύματα
178
Κριτικές
8
Like
4
Πόντοι
11
Ένα ακόμα ευχαριστώ στον συναγωνιστή Dyvoir για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες του για το FKK Living Room. Ανέβηκε και σχετική κριτική από το μέρος (έστω και ύστερα από λίγη καθυστέρηση). Να είσαι καλά Dyvoir!
 

ice8888

Νέο Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2014
Μηνύματα
2
Like
2
Πόντοι
0
Καλησπέρα από τα goldentime accapulco magnum dolcevita ποια είναι γνήσια Fkk(οι κοπέλες γυμνές τελείως πχ FKK OASIS) και τι προτείνετε για επίσκεψη? Ο κατάλογος του dyvoir δεν γράφει κάτι.



 

juvesalonika

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2009
Μηνύματα
98
Κριτικές
2
Like
74
Πόντοι
0
Καλησπέρα από τα goldentime accapulco magnum dolcevita ποια είναι γνήσια Fkk(οι κοπέλες γυμνές τελείως πχ FKK OASIS) και τι προτείνετε για επίσκεψη? Ο κατάλογος του dyvoir δεν γράφει κάτι.
Καλες κριτικες εχει το acapulco (αν και δεν εχω παει), αλλα θα προτεινα living room. Ποιο κοντα στο dusseldorf και οσες φορες πηγα περασα τελεια.
 

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
Ο κατάλογος μου δεν γράφει κάτι για τα εν λόγω μαγαζιά επειδή ΔΕΝ είναι γνήσια FKK, όπως τα περισσότερα στη Ρηνανία δεν είναι. Το Dolce Vita τουλάχιστον έχει μερικές μέρες με FKK, Κυριακή-Δευτέρα-Τρίτη-Τετάρτη 11-20 μ.μ.
 

georgepal

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2013
Μηνύματα
18
Like
0
Πόντοι
0
Με μπερδέψατε ρε παίδες! Τι μου βάζετε τη Φρανκφούρτη μαζι με το ντισελορφ; Βάλτε κολωνια που ειναι κοντα. Εγω πήγα περσυ κολωνια στο σαμυα, πήγα μονος με ταξί 25 ευρω να παω 25 να γυρισω γιατι πήγα αργα (10-11 δεν θυμάμαι), 50 ευρω είσοδος και αν θυμάμαι καλα 50 η το μισάωρο η η ωρα με οποία κοπέλα τσιμπούσες απο το μπαρ. Μπύρες με αλκοόλ ηταν τσαμπα οπως επίσης και το φαι αλλα το φαγητο χάλια μαύρα. Ασε που το είχαν σε μπουφέ δίπλα στο μπαρ και παραήταν χύμα για να φας. Ντουζιερες, αποδυτήρια μια χαρά ηταν και οσο για το κινητο εγω το ειχα κλειδώσει κατω στα ντουλάπια αλλα όταβ έφευγα αφου ειχα ντυθεί ανέβηκα και έβγαλα φωτος με 2 κομματους για σουβενίρ!

Κανενα φρέσκο νεο για Ντύσσελντορφ εχουμε απο τους ταξιδιώτες; dolce vita και Vila vertigo ειναι κοντα απο κεντρο ή αεροδρομιο; Τιμες κοπέλες φαγητο;
 

Toni Skizo

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2014
Μηνύματα
178
Κριτικές
8
Like
4
Πόντοι
11
Εγώ πάντως πήγα πρόσφατα στο Goldentime, κάποια χιλιόμετρα έξω από το Ντύσελντορφ, χωρίς όμως να μείνω τρελά ενθουσιασμένος. Πήρα 3 Γερμανίδες και 1 Μολδαβή που νομίζω ξεχώριζαν από τα ΡουμανοΒουλγαράκια που διψούσαν να βρουν κάποιον να τον ξεπετάξουν. Δυστυχώς είναι δύσκολο να πας εκεί με συγκοινωνία. Θα σου πρότινα να πας στο Saunaclub LivingRoom όπως χαρακτηριστικά γράφει πιο πάνω ο συναγωνιστής Dyvoir. Για Dolce και Vertigo δεν έχω άποψη αλλά θα πήγαινα μάλλον στο Dolce αν ήμουν στην θέση σου.
 

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
Με μπερδέψατε ρε παίδες! Τι μου βάζετε τη Φρανκφούρτη μαζι με το ντισελορφ; Βάλτε κολωνια που ειναι κοντα. Εγω πήγα περσυ κολωνια στο σαμυα, πήγα μονος με ταξί 25 ευρω να παω 25 να γυρισω γιατι πήγα αργα (10-11 δεν θυμάμαι), 50 ευρω είσοδος και αν θυμάμαι καλα 50 η το μισάωρο η η ωρα με οποία κοπέλα τσιμπούσες απο το μπαρ. Μπύρες με αλκοόλ ηταν τσαμπα οπως επίσης και το φαι αλλα το φαγητο χάλια μαύρα. Ασε που το είχαν σε μπουφέ δίπλα στο μπαρ και παραήταν χύμα για να φας. Ντουζιερες, αποδυτήρια μια χαρά ηταν και οσο για το κινητο εγω το ειχα κλειδώσει κατω στα ντουλάπια αλλα όταβ έφευγα αφου ειχα ντυθεί ανέβηκα και έβγαλα φωτος με 2 κομματους για σουβενίρ!

Κανενα φρέσκο νεο για Ντύσσελντορφ εχουμε απο τους ταξιδιώτες; dolce vita και Vila vertigo ειναι κοντα απο κεντρο ή αεροδρομιο; Τιμες κοπέλες φαγητο;

Σε μπερδέψαμε; 'Αντε να δούμε :grin:
Βάζω επιπλέον το Dortmund

Γιατί; Επειδή ρωτάς για ένα Club κοντά στο αεροδρόμιο. Λοιπόν, το Pauschalclub Dortmund βρισκεται ακριβώς δίπλα στο αεροδρόμιο Dortmund. Πιο κοντά δεν γίνεται. Ούτε συγκοινωνία ούτε τάξι, ούτε αμάξι. Κλείνεις πτήση από την Αθήνα και μπάινεις απευθείας στο Club.


Στο Düsseldorf παίζει κάτι νέο, μάλλον στον Οκτόβριο, είναι λίγο νωρίς ακόμα για λεπτομέριες. Πάντος εμείς στη Γερμανία το συζητάμε αυτό το θέμα εδώ και μήνες, επειδή πρόκειται για το καινούργιο μαγαζί ("Ocean's") του γωοστού ντάβατζή Bert Wollersheim

Ιδού τα παλιά του ιδρύματα στο Düsseldorf, Rethelstraße 73/75/77(πανακριβά!)

Στο κέντρο του Ντίσσελντορφ δεν έχει Saunaclub. Ta Dolce Vita και Magnum βρίσκονται στο νότο, περίπου 15 χλμ από το κέντρο. Villa Vertigo και Planet Happy Garden περίπου 30 χλμ από το κέντρο - 1 ώρα με συρκοινωνία.
 

Toni Skizo

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2014
Μηνύματα
178
Κριτικές
8
Like
4
Πόντοι
11
Στο Düsseldorf παίζει κάτι νέο, μάλλον στον Οκτόβριο, είναι λίγο νωρίς ακόμα για λεπτομέριες. Πάντος εμείς στη Γερμανία το συζητάμε αυτό το θέμα εδώ και μήνες, επειδή πρόκειται για το καινούργιο μαγαζί ("Ocean's") του γωοστού ντάβατζή Bert Wollersheim

Σχεδόν έτοιμο είναι...

4rw68p.jpg
 

georgepal

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2013
Μηνύματα
18
Like
0
Πόντοι
0
Σε μπερδέψαμε; 'Αντε να δούμε :grin:
Βάζω επιπλέον το Dortmund

Γιατί; Επειδή ρωτάς για ένα Club κοντά στο αεροδρόμιο. Λοιπόν, το Pauschalclub Dortmund βρισκεται ακριβώς δίπλα στο αεροδρόμιο Dortmund. Πιο κοντά δεν γίνεται. Ούτε συγκοινωνία ούτε τάξι, ούτε αμάξι. Κλείνεις πτήση από την Αθήνα και μπάινεις απευθείας στο Club.


Στο Düsseldorf παίζει κάτι νέο, μάλλον στον Οκτόβριο, είναι λίγο νωρίς ακόμα για λεπτομέριες. Πάντος εμείς στη Γερμανία το συζητάμε αυτό το θέμα εδώ και μήνες, επειδή πρόκειται για το καινούργιο μαγαζί ("Ocean's") του γωοστού ντάβατζή Bert Wollersheim

Ιδού τα παλιά του ιδρύματα στο Düsseldorf, Rethelstraße 73/75/77(πανακριβά!)

Στο κέντρο του Ντίσσελντορφ δεν έχει Saunaclub. Ta Dolce Vita και Magnum βρίσκονται στο νότο, περίπου 15 χλμ από το κέντρο. Villa Vertigo και Planet Happy Garden περίπου 30 χλμ από το κέντρο - 1 ώρα με συρκοινωνία.

Καλημερα, εννοούσα στο αεροδρομιο του Ντύσσελντορφ οχι γενικα κοντα σε αεροδρομιο λολ! Επειδη η εκθεση θα ειβαι κοντα στο αεροδρομιο θα εξυπηρετούσε. Toniss, πες για τιμες, φαγητο και πρόσβαση με ταξί; Πανω απο 25 ευρω σου πήρε ο ταριφμαν;
 

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
Ο κατάλογος μου δεν γράφει κάτι για τα εν λόγω μαγαζιά επειδή ΔΕΝ είναι γνήσια FKK, όπως τα περισσότερα στη Ρηνανία δεν είναι. Το Dolce Vita τουλάχιστον έχει μερικές μέρες με FKK, Κυριακή-Δευτέρα-Τρίτη-Τετάρτη 11-20 μ.μ.

Διόρθωση:
ΦΚΚ μόνο Δευτέρα+Τρίτη μέχρι τις 20 μ.μ.

Επιπλέον
ΦΚΚ Πέμπτη-Παρασκευή-Σάββαδο
 

georgepal

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2013
Μηνύματα
18
Like
0
Πόντοι
0
Τι εννοείς FF μόνο αυτές τις ώρες? Έχει άλλη είσοδο?
Κανένα νέο για το Oceans έχουμε? Τιμές/Κορίτσια?
 

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
Τι εννοείς FF μόνο αυτές τις ώρες? Έχει άλλη είσοδο?
Κανένα νέο για το Oceans έχουμε? Τιμές/Κορίτσια?

FKK μόνο αυτές τις ώρες.

Εν τω μεταξύ το Oceans έχει ανοίξει. Εγώ δεν έχω πάει ακόμα, αλλά οι κριτικές στα γερμανικά φόρουμ δεν ήταν τόσο ενθουσιαςμένες.
 

Toni Skizo

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2014
Μηνύματα
178
Κριτικές
8
Like
4
Πόντοι
11
Ένα βίντεο από το opening του νέου FKK Oceans. Γενικά αρκετά υποσχόμενο μαγαζί με ωραία μωρά. Στο site τους αναφάρει για 200 κοπέλες!!!  :o

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom