Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 450K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
προσεχε μονο φιλε
γιατι περνανε τα χρονια
και στα 50 τους οι περισσοτεροι ειτε υιοθετουνε ειτε παιρνουνε κανενα σκυλακι
οι περισσοτεροι καποτε ψηφιζαν ΠΑΣΟΚ-νδ καλα εκαναν?
αν επηρεαζόμαστε από την μαζα κανουμε τα ιδια λαθη με την μαζα.

πχ η μαζα φοραει μπλουτζίν, είναι βολικο και ανθεκτικο ρουχο και εγω το φαραω. ΕΚΤΟΣ ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ προτιμω να κυκλοφορω παντου με μια δροσερη και ανετη βερμουδα και ας είναι λουκ τουριστα ή γυφτου, στα αρχιδια μου τους γραφω. την ανεση μου κοιταω. αν είναι να παω σε γαμο τοτε θα βαλω κυριλε παντελονι.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.700
Πόντοι
606
Δεν ειναι μονο τα λεφτα φιλε που φερνουν σεβασμο. Και βασικα αυτο δεν ειναι καν σεβασμος.

Φίλε δεν είμαστε στο 1950 που αρκούσε απλά να είσαι άντρας.Δες πόσοι τρώνε πόρτα απ'τις γυναίκες τους μόλις μείνουν χωρίς δουλειά και λεφτά.

Ή φαντάσου να βρεθείς στην κατάσταση να σου ζητάει το παιδί σου λεφτά και να λες δεν έχω.Τί να σε σεβαστεί μετά;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ρε συ οι μπαμπαδες μας που ειχαν φτωχούς μπαμπαδες δεν τους σεβονταν?

παιδια κανεις αν θελεις να κανεις.

και οι αντρες συνηθως δεν θελουν αλλα παρασύρονται από τις γυναικες που θελουν και υστερα δεν μπορουν να ξεμπλεξουν, τα αγαπανε βεβαια αλλα δεν ηταν επιλογή τους ή ονειρο τους.

για να το καταλάβεις δες τι κανει ένας εργενης που κεριδιζει το λοττο.

παει στα στριπτιτζαδικα και κανει παρτουζες επειδή θελει σεξ??

ή

παει και παντρευεται γρηγορα γρηγορα ή πληρωνει γιατρους για εξωσωματικες ή υιοθετει επειδή θελει παιδια??

προφανως το δευτερο το κανει ΜΟΝΟ αν τον παρασυρει καποια.

το πρωτο είναι το θελω του και το εκπληρωνει αμεσα μολις κερδισει το λοττο.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.943
Πόντοι
3.346
ρε συ οι μπαμπαδες μας που ειχαν φτωχούς μπαμπαδες δεν τους σεβονταν?

παιδια κανεις αν θελεις να κανεις.

και οι αντρες συνηθως δεν θελουν αλλα παρασύρονται από τις γυναικες που θελουν και υστερα δεν μπορουν να ξεμπλεξουν, τα αγαπανε βεβαια αλλα δεν ηταν επιλογή τους ή ονειρο τους.

για να το καταλάβεις δες τι κανει ένας εργενης που κεριδιζει το λοττο.

παει στα στριπτιτζαδικα και κανει παρτουζες επειδή θελει σεξ??

ή

παει και παντρευεται γρηγορα γρηγορα ή πληρωνει γιατρους για εξωσωματικες ή υιοθετει επειδή θελει παιδια??

προφανως το δευτερο το κανει ΜΟΝΟ αν τον παρασυρει καποια.

το πρωτο είναι το θελω του και το εκπληρωνει αμεσα μολις κερδισει το λοττο.

το τζοκερ και το λοττο εχουν πιθανοτητες 1 στο 1000000

δεν χρειαζεται να πιασει καποιος το τζοκερ ή το λοττο για να παει σε στριπ και να γαμαει βιζιτακια
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.700
Πόντοι
606
ρε συ οι μπαμπαδες μας που ειχαν φτωχούς μπαμπαδες δεν τους σεβονταν?

Τότε οι περισσότεροι ήταν φτωχοί ρε φίλε.Δεν ήταν στίγμα δηλαδή να είσαι φτωχός,όπως συμβαίνει τώρα.Αλλάζουν οι εποχές,τί να κάνουμε.Τώρα εαν πεις στο γιο ή την κόρη σου δεν έχω λεφτά να πάρεις smartphone ή να πας πενταήμερη,μπορεί να μην σου ξαναμιλήσει.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.943
Πόντοι
3.346
Τότε οι περισσότεροι ήταν φτωχοί ρε φίλε.Δεν ήταν στίγμα δηλαδή να είσαι φτωχός,όπως συμβαίνει τώρα.Αλλάζουν οι εποχές,τί να κάνουμε.Τώρα εαν πεις στο γιο ή την κόρη σου δεν έχω λεφτά να πάρεις smartphone ή να πας πενταήμερη,μπορεί να μην σου ξαναμιλήσει.

ας προσεχες τυπε  :headbaning2:
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.700
Πόντοι
606
για να το καταλάβεις δες τι κανει ένας εργενης που κεριδιζει το λοττο.

παει στα στριπτιτζαδικα και κανει παρτουζες επειδή θελει σεξ??

ή

παει και παντρευεται γρηγορα γρηγορα ή πληρωνει γιατρους για εξωσωματικες ή υιοθετει επειδή θελει παιδια??

προφανως το δευτερο το κανει ΜΟΝΟ αν τον παρασυρει καποια.

το πρωτο είναι το θελω του και το εκπληρωνει αμεσα μολις κερδισει το λοττο.

Καλά,αν ο άλλος θέλει ντε και καλά να είναι δεσμευμένος,θα το κάνει είτε μπατίρης είτε αν κερδίσει το λόττο.

Εδώ βλέπεις διάσημους αθλητές και πάνε και παντρεύονται.Τί να πεις γι'αυτούς;Τουλάχιστον εμεις εδώ τοu bou,θα ζούσαμε σαν τον Τζορτζ Μπεστ εαν πιάναμε το λόττο.Σιγά μην παντρευόμασταν.
 

assmaster13

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2017
Μηνύματα
585
Κριτικές
3
Like
547
Πόντοι
26
Κανείς δεν μπορεί να το απαντήσει με σιγουριά, το θέμα είναι εντελώς υποκειμενικό και ο καθένας στον απολογισμό του στο τέλος,απαντάει στον εαυτό του και μόνο.
 

torcap1989

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2018
Μηνύματα
176
Like
89
Πόντοι
1
Φίλε δεν είμαστε στο 1950 που αρκούσε απλά να είσαι άντρας.Δες πόσοι τρώνε πόρτα απ'τις γυναίκες τους μόλις μείνουν χωρίς δουλειά και λεφτά.

Ή φαντάσου να βρεθείς στην κατάσταση να σου ζητάει το παιδί σου λεφτά και να λες δεν έχω.Τί να σε σεβαστεί μετά;

ναι ρε μαρεσει που το συζηταμε

εννοειται τα φραγκα παιζουνε τεραστιο ρολο
 

yorkie

Global Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
11 Απρ 2012
Μηνύματα
2.767
Κριτικές
228
Like
18.773
Πόντοι
35.668
Πατρικό ενστικτο δεν υπαρχει.
Το μονο που υπαρχει ειναι η ενοχή που σου προκαλεί ο κοινωνικος περιγυρος.
Ελληνικό φαινόμενο κυρίως..

Το θέμα είναι ότι το υιοθετούν μέχρι και τα cg's μετά από καιρό εδώ  :S την συγκεκριμένη νοοτροπία

Διάλογος(πριν καιρό αλλά δεν ξεχνιέται) με cg(που έχει χρόνια πλέον στην χώρα μας) στα πρώτα πέντε λεπτά της συνάντησης..

-Είσαι παντρεμένος;(κάπως σίγουρη ότι η απάντηση θα είναι αρνητική)
-Όχι.
-Άρα γαμάς μόνο cg's

:crazy:

Να την καλέσεις στο γάμο σου να σου πεί κ του χρόνου..
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
56
Πόντοι
6
Ελληνικό φαινόμενο κυρίως..

Το θέμα είναι ότι το υιοθετούν μέχρι και τα cg's μετά από καιρό εδώ  :S την συγκεκριμένη νοοτροπία

Διάλογος(πριν καιρό αλλά δεν ξεχνιέται) με cg(που έχει χρόνια πλέον στην χώρα μας) στα πρώτα πέντε λεπτά της συνάντησης..

-Είσαι παντρεμένος;(κάπως σίγουρη ότι η απάντηση θα είναι αρνητική)
-Όχι.
-Άρα γαμάς μόνο cg's

:crazy:

Να την καλέσεις στο γάμο σου να σου πεί κ του χρόνου..

χα χα χα χα χα ενω οι παντρεμενοι γαμανε πολλα μουνια τι να σ πω
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
56
Πόντοι
6
Φίλε δεν είμαστε στο 1950 που αρκούσε απλά να είσαι άντρας.Δες πόσοι τρώνε πόρτα απ'τις γυναίκες τους μόλις μείνουν χωρίς δουλειά και λεφτά.

Ή φαντάσου να βρεθείς στην κατάσταση να σου ζητάει το παιδί σου λεφτά και να λες δεν έχω.Τί να σε σεβαστεί μετά;

το παιδι σ ειναι το παιδι σου ειναι οπως το μαθεις η γυναικα να πα να γαμιθει
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.335
Κριτικές
54
Like
2.704
Πόντοι
7.216
Ελληνικό φαινόμενο κυρίως..

Το θέμα είναι ότι το υιοθετούν μέχρι και τα cg's μετά από καιρό εδώ  :S την συγκεκριμένη νοοτροπία

Διάλογος(πριν καιρό αλλά δεν ξεχνιέται) με cg(που έχει χρόνια πλέον στην χώρα μας) στα πρώτα πέντε λεπτά της συνάντησης..

-Είσαι παντρεμένος;(κάπως σίγουρη ότι η απάντηση θα είναι αρνητική)
-Όχι.
-Άρα γαμάς μόνο cg's

:crazy:

Να την καλέσεις στο γάμο σου να σου πεί κ του χρόνου..
Εγώ πάντως στο εξωτερικό που είμαι αυτές τις μέρες και χαζολογαω tinder,  τα περισσοτερα match που κάνω με άνω τον 30   είναι χωρισμένες με παιδί.
Μιλάμε για δυτική Ευρώπη.
Και είναι πρώτη φορά που έρχομαι. Είμαι κάθε χρόνο εδώ.
Άρα δεν είναι ελληνικό φαινόμενο να θέλει η γυναίκα να γίνει μάνα.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ουτε είναι ελληνικο φαινομενο αφου βγαζουν και οι δυο λεφτα να μην ανεχεται ο ενας τον αλλον.
είναι δικαιο , είναι σωστο και πρεπει να γινει
 

yorkie

Global Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
11 Απρ 2012
Μηνύματα
2.767
Κριτικές
228
Like
18.773
Πόντοι
35.668
...
Άρα δεν είναι ελληνικό φαινόμενο να θέλει η γυναίκα να γίνει μάνα.

Λάθος μου..αναφερόμουν στον γάμο και την αντίληψη της ελληνικής κοινωνίας,γι'αυτό έβαλα σε bold letters το "ο κοινωνικός περίγυρος"

Το πιό σωστό το είχε πεί κ ο Jim Carrey  :cheesy:

jim-carrey-jimcarrey-whoever-invented-marriage-was-creepy-as-hell-32020214.png

 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.058
Κριτικές
52
Like
16.743
Πόντοι
10.686
Ελληνικό φαινόμενο κυρίως..

Το θέμα είναι ότι το υιοθετούν μέχρι και τα cg's μετά από καιρό εδώ  :S την συγκεκριμένη νοοτροπία

Διάλογος(πριν καιρό αλλά δεν ξεχνιέται) με cg(που έχει χρόνια πλέον στην χώρα μας) στα πρώτα πέντε λεπτά της συνάντησης..

-Είσαι παντρεμένος;(κάπως σίγουρη ότι η απάντηση θα είναι αρνητική)
-Όχι.
-Άρα γαμάς μόνο cg's

:crazy:

Να την καλέσεις στο γάμο σου να σου πεί κ του χρόνου..
Έχω αντιμετωπίσει αρκετές φορές την έκφραση της έκπληξης και της απορίας όταν σε κοπέλες που είμαι πελάτης τους λέω ότι δεν έχω γκόμενα ή σύζυγο.Πέρα όμως από τα τυπικά κομπλιμέντα για το πόσο ωραίο παιδί είμαι ή τις διδαχές για την αξία της οικογένειας,πιστεύω ότι στο βάθος στενοχωριούνται που έχασαν την ευκαιρία να κλέψουν,έστω για δέκα-δεκαπέντε λεπτά,τον άντρα μιας άλλης γυναίκας,κάτι που ανεβάζει την αυτοπεποίθησή τους...
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
Έχω αντιμετωπίσει αρκετές φορές την έκφραση της έκπληξης και της απορίας όταν σε κοπέλες που είμαι πελάτης τους λέω ότι δεν έχω γκόμενα ή σύζυγο.Πέρα όμως από τα τυπικά κομπλιμέντα για το πόσο ωραίο παιδί είμαι ή τις διδαχές για την αξία της οικογένειας,πιστεύω ότι στο βάθος στενοχωριούνται που έχασαν την ευκαιρία να κλέψουν,έστω για δέκα-δεκαπέντε λεπτά,τον άντρα μιας άλλης γυναίκας,κάτι που ανεβάζει την αυτοπεποίθησή τους...

νομιζω πως απλα προσπαθουν να σε ανεωασουν να σου πουν ποσο κελεπουρι εισαι
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
για τις γυναικες αξιζει γιατι εχεις ένα κοροιδο να σε παει βολτα με το αμαξι, να σου αλλαξει λαστιχο, να αλλαξει τις λαμπες, να κουβαλησει τα συμπραγαλα στην παραλια και το κυριοτερο να τις κανει μαμαδες που είναι ονειρο ζωης τους και μαλιστα ασθανονται πιεση γιατι εχουν ημερομηνια ληξης.


αντίθετα για τον αντρα δεν αξιζει γιατι περιοριζει την ελευθερια του να κυνηγησει με καμακι γκομενες ή να ξενοπηδηξει και άλλες, που αυτό είναι το ενστικτο του που είναι γραμμενο στο dna του και όχι να ξεσκατιζει παιδια και να θηλαζει.

και επιπλέον ακουει και την γκρινια της στερεοφωνικα για πραγματικα ή φανταστικά θεματα, πχ ποσο κουράζεται για να κανει σε 5 ωρες , σκούπισμα, σφουγγάρισμα, πλυσιμο πιατων, απλωμα ρουχων, σιδερωμα που ο εργενης αντρας τα κανει σε 30 λεπτα και είναι ξεκούραστος.
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
για τις γυναικες αξιζει γιατι εχεις ένα κοροιδο να σε παει βολτα με το αμαξι, να σου αλλαξει λαστιχο, να αλλαξει τις λαμπες, να κουβαλησει τα συμπραγαλα στην παραλια και το κυριοτερο να τις κανει μαμαδες που είναι ονειρο ζωης τους και μαλιστα ασθανονται πιεση γιατι εχουν ημερομηνια ληξης.


αντίθετα για τον αντρα δεν αξιζει γιατι περιοριζει την ελευθερια του να κυνηγησει με καμακι γκομενες ή να ξενοπηδηξει και άλλες, που αυτό είναι το ενστικτο του που είναι γραμμενο στο dna του και όχι να ξεσκατιζει παιδια και να θηλαζει.

και επιπλέον ακουει και την γκρινια της στερεοφωνικα για πραγματικα ή φανταστικά θεματα, πχ ποσο κουράζεται για να κανει σε 5 ωρες , σκούπισμα, σφουγγάρισμα, πλυσιμο πιατων, απλωμα ρουχων, σιδερωμα που ο εργενης αντρας τα κανει σε 30 λεπτα και είναι ξεκούραστος.

οχι και σε 30 λεπτα ολα αυτα ρε φιλε α μας τρελανεις
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom