Νέα

Νέο Forum Διαχείριση-δυνατότητες προφίλ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα antisthenis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 18
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.576
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.112
Πόντοι
14.565
Για πρόσβαση στο προφίλ μας κατ' αρχάς κλικάρουμε το username μας που βρίσκεται πάνω-πάνω στην οριζόντια μπάρα στην αρχική και σε όλες τις άλλες σελίδες του site για να εμφανιστεί ένας πίνακας, ο πίνακας του λογαριασμού μας.

01.png


Εκεί...

- ξανακλικάροντας το όνομά μας πηγαίνουμε στο δημόσιο προφίλ μας (όπου υπάρχουν τα Σχετικά με αυτό, τα Μηνύματά μας, οι Κριτικές μας, η Πρόσφατη δραστηριότητα, τα Μηνύματα προφίλ, τα Πολυμέσα και τα Άλμπουμ μας.

02.png


03.png


- κλικάροντας τους αριθμούς στις σχετικές επιλογές ακριβώς από κάτω από το όνομά μας, μπορούμε να δούμε: τα μηνύματά μας στο φόρουμ, τις κριτικές μας, τα like (τις αντιδράσεις που έχουν λάβει τα μηνύματα, οι κριτικές και τα σχόλια μας σε κριτικές) και τους πόντους μας (λεπτομέρειες των τροπαίων μου έχουμε «κερδίσει»).

04.png


- μπορούμε να δούμε τους Σελιδοδείκτες μας.

04b.png


Πάνω δεξιά από κάθε post στο forum υπάρχει ένα μικρό εικονίδιο, ο σελιδοδείκτης.

04c.png


Αν θέλουμε να κρατήσουμε κάποιο post, πατάμε εκεί και προσθέτουμε σελιδοδείκτη (προαιρετικά γράφουμε και κάποια σημείωση για κάθε μήνυμα που αποθηκεύουμε, ή βάζουμε ετικέτα (tag) για καλύτερη οργάνωση). Όλα τα post με σελιδοδείκτες τα βρίσκουμε εδώ.

04d.png


Μετά έχουμε το News feed μας, τα αγαπημένα μας (τις αγαπημένες μας καταχωρίσεις), και τις λίστες μας.

Στην επιλογή Λεπτομέρειες λογαριασμού επεξεργαζόμαστε την εμφάνιση, τα στοιχεία και τις λεπτομέρειες του λογαριασμού μας:

05.png


- Αλλάζουμε το email μας
- Επιλέγουμε αν θέλουμε να λαμβάνουμε νέα και ενημερωτικά email από το site ή περιληπτικά email πρόσφατης δραστηριότητας (περισσότερες σχετικές επιλογές υπάρχουν στις Προτιμήσεις)
- Προσθέτουμε ή αλλάζουμε άβαταρ (αυτό γίνεται και απλά πατώντας την εικόνα στην αρχική καρτέλα του προφίλ μας) και εικόνα εξωφύλλου˙
- Βάζουμε αν θέλουμε Ημερομηνία γέννησης (προσοχή: από τη στιγμή που συμπληρώσουμε ημερομηνία γέννησης - τα γενέθλιά μας - δε μπορούμε να κάνουμε αλλαγή παρά μόνο μετά από επικοινωνία με κάποιον διαχειριστή), Τοποθεσία, Ιστοσελίδα, «Λίγα λόγια για εμάς», και στοιχεία Επικοινωνίας (αυτά όλα θα εμφανίζονται στο Σχετικά του προφίλ μας)

Στην αριστερή στήλη έχουμε τις υπόλοιπες επιλογές του λογαριασμού μας, και τις Ρυθμίσεις.

06.png


Κατά σειρά:
- Το προφίλ σου (το δημόσιο προφίλ που είδαμε παραπάνω)
- Ειδοποιήσεις
- Ληφθείσες αντιδράσεις (οι αντιδράσεις σε κριτικές μας, σε μηνύματά μας στο φόρουμ, σχόλιά σε κριτικές κλπ. - Εδώ πηγαίνουμε και από την επιλογή Like του αρχικού πίνακα του προφίλ μας)
- Σελιδοδείκτες (η «πλήρης» σελίδα των σημειωμένων με σελιδοδείκτες δημοσιεύσεων που αναφέραμε παραπάνω)

- Λεπτομέρειες λογαριασμού
- Κωδικός και ασφάλεια. Εδώ αλλάζουμε κωδικό.
- Απόρρητο. Εδώ ρυθμίζουμε μια σειρά από πράγματα όπως την κατάσταση της σύνδεσής μας (αν θέλουμε να δείχνουμε σε σύνδεση ή όχι, αν θέλουμε να εμφανίζεται η ημέρα και ο μήνας των γενεθλίων μας, τί email θέλουμε να παίρνουμε, τί θέλουμε να δείχνουμε από το προφίλ μας και σε ποιούς ακριβώς, κλπ.)
- Προτιμήσεις. Εδώ ρυθμίζουμε τη γλώσσα, την εμφάνιση του site, τις ρυθμίσεις απορρήτου, και τις ειδοποιήσεις που θέλουμε να παίρνουμε.
Σημειώστε ότι οι Ειδοποιήσεις Push είναι μηνύματα/ειδοποιήσεις που στέλνονται στα μέλη που τις ενεργοποιήσουν (αφού κλικάρουν το κουμπί Ενεργοποίηση ειδοποιήσεων push) και εμφανίζονται στην κάτω δεξιά γωνία της επιφάνειας εργασίας σε σταθερό υπολογιστή, και στο κινητό όπως οι ειδοποιήσεις από διάφορα app. Οι ειδοποιήσεις αυτές εμφανίζονται όσο έχουμε ανοιχτό τον browser και ανεξάρτητα αν είμαστε στο site.

07.png


08.png


- Υπογραφή (εδώ ό,τι συμπληρώσουμε θα φαίνεται κάτω από κάθε δημοσίευσή μας στο φόρουμ)
- Ακολουθείς. Εδώ βλέπουμε τα μέλη που ακολουθούμε και μπορούμε να σταματήσουμε να ακολουθούμε. Οι δημοσιεύσεις των μελών αυτών εμφανίζονται στο News feed μας και στην πρόσφατη δραστηριότητα.
- Αγνοείς. Η λίστα με τα μέλη που αγνοούμε. Δε θα βλέπουμε δημοσιεύσεις από τα μέλη αυτά.
Σημειώστε ότι η αγνόηση κάποιου μέλους δεν τον εμποδίζει να μας ακολουθήσει (δε μπορούμε να αποτρέψουμε κάποιο μέλος απ' το να μας ακολουθήσει). Με άλλα λόγια μπορούμε να σταματήσουμε να βλέπουμε δημοσιεύσεις από οποιοδήποτε μέλος, αλλά δε μπορούμε να σταματήσουμε κανέναν να βλέπει τις δικές μας.
 
OP
OP
antisthenis

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.576
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.112
Πόντοι
14.565
Στις Λεπτομέρεις λογαριασμού προστέθηκε η επιλογή Προσωπικό σημειωματάριο.

personal-notepad.png


Εκεί, σε περιβάλλον forum, μπορούμε να κρατάτε προσωπικές σημειώσεις για οτιδήποτε θέλουμε. Ό,τι γράφουμε εκεί, τα βλέπουμε ΜΟΝΟ εμείς.
 
Εγγρ.
14 Ιουλ 2021
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπέρα. Είμαι παλιό μέλος (gregory35) αλλα΄επειδή είχα πολύ καιρό να μπω δεν θυμόμουν το κωδικό. Έκανα και μια μαλακία με το μέηλ μου. Θα μπορούσα να μιλήσω με κάποιον από τους αντμιν να τον ρωτήσω κάτι σε πμ; Ευχαριστώ
 
OP
OP
antisthenis

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.576
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.112
Πόντοι
14.565
@gregory45 στείλε mail με λεπτομέρειες.
 

Τεπενδρής

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2019
Μηνύματα
208
Like
219
Πόντοι
21
Είχα αυτό το λογαριασμό αλλά επειδή είχα καιρό να το χρησιμοποιήσω ξέχασα τον κωδικό και πρόσφατα έκανα άλλο λογαριασμό και με διαγράψατε σήμερα μπήκα από αυτό το λογαριασμό γιατί μου βγάλε από μόνο του τον κωδικό. Ο λόγος που με διαγράψατε ήταν ο διπλός λογαριασμός ή αναφορές;
 

annaathina

Νέο Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2021
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπέρα πως μπορώ να βάζω να βλέπουν φωτογραφίες μου?
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.021
Κριτικές
94
Like
46.329
Πόντοι
17.311
Καλησπέρα πως μπορώ να βάζω να βλέπουν φωτογραφίες μου?
πας στο προφιλ σου, μετα στα αλμπουμς και δημιουργεις ενα.
αφου το δημιουργησεις, ανεβαζεις εκει οσες θελεις.
καλες και καθαρες θελουμε και οσο πιο κοντινες γινεται.
οχι σε μεγεθος σπιρτοκουτου και ξενερωσουμε :P
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.628
Κριτικές
61
Like
39.833
Πόντοι
21.555
:think: :think:
Στο Παλαιό site στο προφίλ μου μέσα είχα φωτογραφίες τις οποίες δεν τις βρίσκω...
 

petergsp

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
15.567
Κριτικές
190
Like
48.208
Πόντοι
41.443
τα αλμπουμ που αναφερονται ουτε εγω τα βρισκω.

:think: :think:
Στο Παλαιό site στο προφίλ μου μέσα είχα φωτογραφίες τις οποίες δεν τις βρίσκω...
κι εγω ειχα και δεν τις βρισκω ουτε εγω.
 

annaathina

Νέο Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2021
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
πας στο προφιλ σου, μετα στα αλμπουμς και δημιουργεις ενα.
αφου το δημιουργησεις, ανεβαζεις εκει οσες θελεις.
καλες και καθαρες θελουμε και οσο πιο κοντινες γινεται.
οχι σε μεγεθος σπιρτοκουτου και ξενερωσουμε :P
Ευχαριστώ
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.312
Κριτικές
10
Like
1.626
Πόντοι
5.975
Την καλημέρα μου σταεκλεκτά μέλη! :hi:

Θα ήθελα να ρωτήσω ένα τεχνικό θέμα που αντιμετωπίζει φιλικό μου πρόσωπο, το οποίο είναι μέλος εδώ...

Όπως μου αναφέρει, δεν μπορεί γράψει σε κάνένα topic ούτε να κάνει like σε κριτικές καθώς του εμφανίζεται η ένδειξη "Έχεις ανεπαρκή δικαιώματα για να γράψεις εδώ"...

Έχει κάποιος ιδέα σε τί μπορεί να οφείλεται μήπως και του δώσουμε κάποια λύση να συμμετέχει πιο ενεργά στο forum;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
OP
OP
antisthenis

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.576
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.112
Πόντοι
14.565
Την καλημέρα μου σταεκλεκτά μέλη! :hi:

Θα ήθελα να ρωτήσω ένα τεχνικό θέμα που αντιμετωπίζει φιλικό μου πρόσωπο, το οποίο είναι μέλος εδώ...

Όπως μου αναφέρει, δεν μπορεί γράψει σε κάνένα topic ούτε να κάνει like σε κριτικές καθώς του εμφανίζεται η ένδειξη "Έχεις ανεπαρκή δικαιώματα για να γράψεις εδώ"...

Έχει κάποιος ιδέα σε τί μπορεί να οφείλεται μήπως και του δώσουμε κάποια λύση να συμμετέχει πιο ενεργά στο forum;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Καλημέρα. Ναι, στείλε μου pm με λεπτομέρειες. Για ποιόν λογαριασμό πρόκειται κλπ.
 
Εγγρ.
5 Ιαν 2023
Μηνύματα
6
Like
3
Πόντοι
0
προβλημα με το λογαριασμο μοθ εδω (aberel) o λογαριασμός εμαιλ μ έχει απενεργοποιηθεί λόγω αδράνειας κ επειδη δεν μπορω ανα απαντησω στο μαιλ επιβεβαιωσησ εχασα ολα τα προνομια μ
τι να κανω για να παρω πισω το παλιο μου λογαριασμο
συγνωμη για το νεο λογαριασμο π εφιαξα αλλα δεν μποροθσα να επικοινωνησω δθαφορετικα
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.292
Like
4.466
Πόντοι
1.706
Καλησπέρα. Έφτιαξα αυτό το προφίλ γιατί δε μπορώ να χρησιμοποιήσω το προηγούμενο, το daftrucker. Δε μου αναγνωρίζει τον κωδικό εισόδου. Όταν πατάω συνδεση μου βγάζει είτε άκυρο/άγνωστο σύμβολο (Τοken) είτε ο κωδικός και το όνομα χρήστη δεν συνδέονται. Το έκανε και πιο παλιά αυτό αλλά μετά από δύο-τρεις προσπάθειες δεχόταν τον κωδικό. Από την επικοινωνία του site δε βγαίνει άκρη, προσωπικά μηνύματα δε μπορώ να στείλω, οπότε αναγκαστικά το γράφω ως αίτημα εδώ. Υπάρχει τρόπος να λυθεί το θέμα; Το gmail που χρησιμοποιούσα πιο παλιά, για κάποιο λογο έχει απενεργοποιηθεί, οπότε δε μπορώ να χρησιμοποιήσω και το λινκ για αλλαγή κωδικού.
 

dimc

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2023
Μηνύματα
20
Κριτικές
7
Like
238
Πόντοι
280
Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει, πώς στέλνω προσωπικό μήνυμα σε άλλον χρήστη;;;
 

Kolarabtm

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2023
Μηνύματα
9
Like
6
Πόντοι
0
Ναι ουτε εγω μπορω να στειλω μηνυμα σε αλλον χρηστη,υπαρχει καποιος λογος?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom