Νέα

Αγορά αυτοκινήτου-αξιόπιστοι έμποροι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα manaconda13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 306
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

αγορα μεταχειρισμενου απο μαντρα


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    7
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

manaconda13

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Νοε 2010
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
24
Like
2.318
Πόντοι
2.420
Ανοίγω αυτό το θέμα, μιας και σκέφτομαι να αγοράσω αυτοκίνητο. Επειδή όμως θα το πάρω μέσω εμπόρου,έχω επιφυλάξεις ως προς γυρισμένα χλμ.
Γνωρίζετε ποιοι είναι οι έμποροι που έχουν καθαρά αυτοκίνητα, χωρίς γυρισμένα χλμ;;
Και πώς μπορείς να το καταλάβεις αν είναι γυρισμένα;;
 

40_xronia_epityxies

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2011
Μηνύματα
169
Like
93
Πόντοι
1
Ανοίγω αυτό το θέμα, μιας και σκέφτομαι να αγοράσω αυτοκίνητο. Επειδή όμως θα το πάρω μέσω εμπόρου,έχω επιφυλάξεις ως προς γυρισμένα χλμ.
Γνωρίζετε ποιοι είναι οι έμποροι που έχουν καθαρά αυτοκίνητα, χωρίς γυρισμένα χλμ;;
Και πώς μπορείς να το καταλάβεις αν είναι γυρισμένα;;
ενδιαφερον θεμα.
ας πουμε οτι ενας εμπορος πουλαει 100 αυτοκινητα τον χρονο. αντε παω με εναν φαναρτζη και ευκολα μου λεει αν ειναι τρακαρισμενο η οχι. πιστευουμε οτι ακομα και αξιοπιστος να ειναι ο αντιπροσωπος, ελεγχει εξονυχιστικα 100 αυτοκινητα καθε ετος? εδω η εταιρεια που θεωρειται ειδικη στον Τομεα, η Spotawheel και αμφισβητειται απο πολλους.
ομολογω οτι εαν βρεθει τετοιος αντιπροσωπος στην Αθηνα, θα παω κι εγω. θα χαρω εαν το μαθεις να με πληροφορησεις.
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.023
Πόντοι
10.411
Ανοίγω αυτό το θέμα, μιας και σκέφτομαι να αγοράσω αυτοκίνητο. Επειδή όμως θα το πάρω μέσω εμπόρου,έχω επιφυλάξεις ως προς γυρισμένα χλμ.
Γνωρίζετε ποιοι είναι οι έμποροι που έχουν καθαρά αυτοκίνητα, χωρίς γυρισμένα χλμ;;
Και πώς μπορείς να το καταλάβεις αν είναι γυρισμένα;;
Όλοι τα γυρνάνε
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.174
Like
1.051
Πόντοι
216
Σίγουρα υπάρχουν ειδικότερα μέλη και πιστεύω θα εισφέρουν, αλλά ας πω κι εγώ τα λίγα που γνωρίζω:
1) πλέον τα γυρισμένα χιλιόμετρα φαίνονται από τον έλεγχο στο Κτεο, λογω διασύνδεσης, όπως μου έχουν πει.
2) από επαγγελματική εμπειρία, μακριά απο auto marin και Αλιβιζάτο
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.023
Πόντοι
10.411
Φαντάζομαι αν υπάρχει βιβλίο σέρβις, μπορείς να το δεις από τα σέρβις και τα χλμ που αναγράφονται σε κάθε σέρβις..
Πάντα θα βρίσκουν τρόπους έτσι ώστε να στο παρουσιάζουν ως ''από τα καλύτερα που διαθέτουν και πολύ καλή επιλογή''
Η γνώμη μου είναι να πάρεις από ιδιώτη καλύτερα με πολύ καλό έλεγχο από μηχανικό εμπιστοσύνης σου
 
Τελευταία τροποποίηση:

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.080
Like
11.541
Πόντοι
2.606
αν θες εχω δικο μου,θα σε στειλω και θα δεις ολο το ιστορικο εισαγωγης εννοειται.
Τυπε έχω υπόψιν ένα μουνι με γυρισμένα χιλιομετρα μπορεί να τσεκάρει να την στείλω;
 

40_xronia_epityxies

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2011
Μηνύματα
169
Like
93
Πόντοι
1
Πάντα θα βρίσκουν τρόπους έτσι ώστε να στο παρουσιάζουν ως ''από τα καλύτερα που διαθέτουν και πολύ καλή επιλογή''
Η γνώμη μου είναι να πάρεις από ιδιώτη καλύτερα
ο ιδιωτης ειναι καλυτερη επιλογη και συνηθως φτηνοτερος, ωστοσο θελει αμεση αποπληρωμη.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.567
Κριτικές
31
Like
12.241
Πόντοι
5.097
Τυπε έχω υπόψιν ένα μουνι με γυρισμένα χιλιομετρα μπορεί να τσεκάρει να την στείλω;
τα μουνια που ξερεις εσυ περασαν κλιμακτιριο με τους ολυμπιακους αγωνες.
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.023
Πόντοι
10.411
αν θες εχω δικο μου,θα σε στειλω και θα δεις ολο το ιστορικο εισαγωγης εννοειται.
Δεν πιστεύω κανέναν από αυτούς μαν
Έχω γνωστό που πήρε golf μέσω γνωστού από έμπορο και μην ανησυχείς,το αμάξι είναι αστέρι,σκυλί κλπ
2 εβδομάδες μετά αλλαγή δίσκου πλατό
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.001
Πόντοι
10.336
Ολα γυρισμενα ειναι και δεν παιρνεις χαμπαρι.
Λες και αμα του πανε αμαξι με 125.000 και τα κατεβασει στα 90.000 θα παρει πρεφα ο μηχανικος τι και πως... Δεν ειναι κυκλοι στον κορμο δεντρου να τους μετρανε, αμα το αμαξι εχει φαει γαμησι θα το εχει φαει και με 20.000χλμ, αμα το αμαξι ειναι προσεγμενο, θα ειναι προσεγμενο και στα 80.000χλμ. Δεν θα σου ανοιξει κανεις το μοτερ για να μετρησεις γρεζια.
Και τα βιβλια σερβις, χαρτια ειναι. Οτι καυλωσει γραφει ο καθενας.
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.023
Πόντοι
10.411
τα μουνια που ξερεις εσυ περασαν κλιμακτιριο με τους ολυμπιακους αγωνες.
john-goodman-laughing.gif
 

Tommylee

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2016
Μηνύματα
123
Κριτικές
1
Like
185
Πόντοι
1
Γενικα αμαξια δεν υπαρχουν.Οτι ερχεται απο εξω ειναι γυρισμενο σε χλμ.Και οι ιδιωτες τα πουλανε πανακριβα τα λιγα που παιζουν.Ο Χανιαδακης μου ειπαν θα εχει πολλα αμαξια απο σεπτεμβρη ελληνικα ελεγμενα απο avis κτλ με ιστορικο.Εγω λογω της δουλεισς μου ανταλλακτικα πηρα απο εκει μια χαρα αμαξι.
 
OP
OP
manaconda13

manaconda13

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Νοε 2010
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
24
Like
2.318
Πόντοι
2.420
Γενικα αμαξια δεν υπαρχουν.Οτι ερχεται απο εξω ειναι γυρισμενο σε χλμ.Και οι ιδιωτες τα πουλανε πανακριβα τα λιγα που παιζουν.Ο Χανιαδακης μου ειπαν θα εχει πολλα αμαξια απο σεπτεμβρη ελληνικα ελεγμενα απο avis κτλ με ιστορικο.Εγω λογω της δουλεισς μου ανταλλακτικα πηρα απο εκει μια χαρα αμαξι.
Και εγώ πιστεύω ότι στους αντιπροσώπους υπάρχει μεγαλύτερη ασφάλεια, λόγω των ελέγχων από τις εταιρείες.. Πχ Σφακιανάκης, Κοιλάκος, Χανιαδάκης που είπες κτλ..
 

Tommylee

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2016
Μηνύματα
123
Κριτικές
1
Like
185
Πόντοι
1
Και εγώ πιστεύω ότι στους αντιπροσώπους υπάρχει μεγαλύτερη ασφάλεια, λόγω των ελέγχων από τις εταιρείες.. Πχ Σφακιανάκης, Κοιλάκος, Χανιαδάκης που είπες κτλ..
Spotawheel ουτε καν ελεγμενα automarin πολλα τρακαρισμενα και ολα με γυρισμενα χλμ.Αν θες τηλεφωνο στειλε μου μυνημα να σε κανονισω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom