Νέα

Αγαπημενες ελληνικες ροκιες 70ς 80 ς 90ς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jimy.m.
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 116
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gpap@13

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Νοε 2018
Μηνύματα
2.962
Κριτικές
7
Like
9.014
Πόντοι
1.336
Last drive δεν έχουμε? Ίσως μακράν ότι καλύτερο...
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.948
Κριτικές
1
Like
5.466
Πόντοι
2.356
Για τους παλιούς ;)


 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.948
Κριτικές
1
Like
5.466
Πόντοι
2.356
και για τους νέους :)

 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.948
Κριτικές
1
Like
5.466
Πόντοι
2.356
Πράγματι. Μεγάλη μορφή. Θυμάμαι ένα gig με τον Αγγελάκα σε κάποιο club στο Θησείο, πριν κάποια χρόνια.

Να βάλω επίσης Yeah! που τους είχα δει στο Αν και επίσης σε μια περίεργη φάση στα Προπύλαια με κάτι κλωτσοπατινάδες με σκίνια & ροκαμπίλια. Τεσπα, ο Ντρενογιάννης ήταν μορφή επίσης στα indie του 80.


Ο Γιαννούτσος είναι ο γνωστός από τα ραδιόφωνα (Βαρέα Ανθυγειινά παλιότερα, νομίζω τώρα είναι στον Red). Αυτή η μούρη ο Μηλάτος που να βρίσκεται άραγε; :think:
 

Crucifix4

Μέγας
Εγγρ.
15 Νοε 2014
Μηνύματα
3.934
Κριτικές
63
Like
7.491
Πόντοι
4.766
Πράγματι. Μεγάλη μορφή. Θυμάμαι ένα gig με τον Αγγελάκα σε κάποιο club στο Θησείο, πριν κάποια χρόνια.

Να βάλω επίσης Yeah! που τους είχα δει στο Αν και επίσης σε μια περίεργη φάση στα Προπύλαια με κάτι κλωτσοπατινάδες με σκίνια & ροκαμπίλια. Τεσπα, ο Ντρενογιάννης ήταν μορφή επίσης στα indie του 80.


Ο Γιαννούτσος είναι ο γνωστός από τα ραδιόφωνα (Βαρέα Ανθυγειινά παλιότερα, νομίζω τώρα είναι στον Red). Αυτή η μούρη ο Μηλάτος που να βρίσκεται άραγε; :think:
Δεν έχω λόγια δικός μου είσαι 100% αν και εδώ βόρεια είχαμε το ράδιο κιβωτός και ράδιο ουτοπία
που ήταν ανεξάρτητοι σταθμοι αλλά προωθουσαν πολλές εγχώριες μπάντες
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.948
Κριτικές
1
Like
5.466
Πόντοι
2.356
Να βάλω South επίσης (πριν την κάνω για ύπνο μια και είμαστε και κάποιας ηλικίας δηλ) :grin:


κλασσικό track, το είχαν παίξει και σε ένα τρομερό gig στη Γεωπονική με Last Drive κλπ - αν και τους θυμάμαι περισσότερο σαν support σε εκείνο το απίστευτο live του Cave στο Ρόδον το 89.

Αυτό το b/w που υπάρχει στο youtube είμαι σίγουρος ότι είναι από τη δικιά μου βιντεοκασσέτα. Έγινε πάσα σε μια φίλη, η οποία (μάλλον την έδωσε σε μια άλλη φίλη κ.ο.κ.) ;)


Good! :grin:
 

Crucifix4

Μέγας
Εγγρ.
15 Νοε 2014
Μηνύματα
3.934
Κριτικές
63
Like
7.491
Πόντοι
4.766
Να βάλω South επίσης (πριν την κάνω για ύπνο μια και είμαστε και κάποιας ηλικίας δηλ) :grin:


κλασσικό track, το είχαν παίξει και σε ένα τρομερό gig στη Γεωπονική με Last Drive κλπ - αν και τους θυμάμαι περισσότερο σαν support σε εκείνο το απίστευτο live του Cave στο Ρόδον το 89.

Αυτό το b/w που υπάρχει στο youtube είμαι σίγουρος ότι είναι από τη δικιά μου βιντεοκασσέτα. Έγινε πάσα σε μια φίλη, η οποία (μάλλον την έδωσε σε μια άλλη φίλη κ.ο.κ.) ;)


Good! :grin:
:kneel: :kneel: :hi: :kneel:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom