Νέα

2ο πτυχίο και βουρ στα πιπίνια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Tsarkas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 103
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Χαιρετώ την ομήγυρη. Πέρασα με κατατακτήριες για 2ο πτυχίο στα 39 μου και πέραν των καθαρά ακαδημαϊκών ανησυχιών σκέφτομαι πως είναι ευκαιρία να ανεβάσω και την αυτοπεποίθησή μου (βλέπετε δεν μου αρέσει να μασάω τα λόγια μου).

Χωρίς να μπω σε λεπτομέρειες θα πω ότι πρόκειται για σχολή με πολλές γυναίκες.

Η ερώτησή μου είναι αν πιστεύετε πως θα μπορέσω να έχω πέραση στα 19χρονα. Θα με βλέπουν σαν μπάρμπα ή θα τους γοητεύσει η "ωριμότητα" (λέμε τώρα) και θα περάσει η φοιτητική ζωή πιο όμορφα?

Ακούω γνωμούλες ....
Είναι απλά σα να λες επειδή είσαι 39 αν θα σε γουστάρουν οι 19 ρες.... Όλα τα υπόλοιπα τα άκουω ( βλέπω) βερεσέ
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ξέρω γω... Μπορεί κάποιες ναι... Γουστά είναι αυτα
 

passas87

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
9
Like
4.362
Πόντοι
736
Montpellier, Γαλλία. Και τώρα εκεί είμαι δηλαδή, σε ένα προάστειο. Τότε έμενα πιο κεντρικά κι έβγαινα κάθε μέρα. Είχε (κι έχει) στέκια, φοιτητούπολη είναι, ένας στους πέντε φοιτητής και βάλε και τους expats, γιατί είναι και ιντερνάσιοναλ πόλη.

Μεγάλες παρέες ανακατεμένες με διάφορες εθνικότητες και ηλικίες. Και κανέναν να μην ήξερες καθόσουν απευθείας και οι άλλοι νόμιζαν ότι κάποιον ήξερες που έτυχε να μην ήταν εκείνη τη μέρα εκεί. Δηλαδή δεν ήταν τα ίδια άτομα κάθε μέρα και δεν ήξερες ποιος είναι γνωστός με ποιον.
Όταν έμαθα το κόλπο, χωνόμουνα απευθείας σε οποιαδήποτε μεγάλη παρέα.

Επίσης στο μπαρ δεν είναι όπως Ελλάδα, που όταν καμακώνει κάποιος, δεν μπαίνει άλλος. Εδώ καμακώνεις μία και πέφτουν κι άλλοι ταυτόχρονα από άλλες μεριές.

Εν τω μεταξύ ήταν τόσο μεγάλες οι παρέες και τόσο ετερόκλητα τα άτομα, που δεν μιλάγαν όλοι την ίδια γλώσσα. Μίλαγες γαλλικά, ας πούμε, και μετά γύρναγες από την άλλη πλευρά κι έπιανες αγγλικά, που μιλάγαν οι άλλοι.

Επίσης είχε και μαγαζιά ελληνικά (πέντε νομίζω), αλλά τώρα έχει μείνει μόνο ένας κύπριος. Σταθερά έχει κάπου 250 έλληνες φοιτητές νομίζω. Έχω βγάλει γκόμενες διαφόρων εθνικοτήτων, ακόμα και μία γιαπωνέζα.
Το Montpellier είναι ο ορισμός της φοιτητουπολης.
3 πανεπιστήμια και κάποια κολλέγια. Παίζει πάρα πολύ Erasmus.
Στο Paul Valery είναι τίγκα σε Ελληνίδες και Κύπριες. Έχει μεταπτυχιακό μετάφρασης Γαλλικά, Αγγλικά, Ελληνικά.
Εγώ δεν θυμάμαι ούτε ένα Ελληνικό μαγαζί.
Χαμός γίνεται στα στενά κοντά στην place de la Comedie, αλλά και σε κατι αλλα στενάκια ανάμεσα σε Comedie και στην στάση Mont Blanc , δεν ξέρω πως αλλιώς να στο πω.
Οι γαλλίδες πολύ απόμακρες, οι Ερασμιτισες πολύ πολύ προσεγγισιμες.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.248
Πόντοι
216
Λάθος....είναι πιο σεβαστικη και ίσως να δείχνει μείγμα πειθαρχίας και υποταγής.

Ωραια θα ηταν ετσι.
Αλλα η μικρη ελλεεινιδα, που εχει καταλαβει πως τη βλεπεις, μαλλον το κανει για να σε κραταει σε αποσταση....
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.256
Like
1.606
Πόντοι
216
Η ερώτησή μου είναι αν πιστεύετε πως θα μπορέσω να έχω πέραση στα 19χρονα. Θα με βλέπουν σαν μπάρμπα ή θα τους γοητεύσει η "ωριμότητα" (λέμε τώρα) και θα περάσει η φοιτητική ζωή πιο όμορφα?

Ακούω γνωμούλες ....
Θα σε βλέπουν σαν μπάρμπα..
Έχεις περισσότερες πιθανότητες με ηλικίες άνω των 25 που πιθανόν να είναι σε κάποιο μεταπτυχιακό ή και με καθηγήτριες..
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
Φιλαράκι έτσι και σε καταλάβουν ότι είσαι πέφτουλας, δεν πρόκειται να σταυρώσεις ούτε μουνότριχα !!!
Ναι...ενώ αν κάθεσαι με σταυρωμένα τα χέρια ωσάν Αρσακειας και περιμένεις μόνο μέσω Τουίτερ και μουιτερ να κάνεις δουλειά,θα πέφτουν στην αγκαλιά σου όλες... :confused:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
Ωραια θα ηταν ετσι.
Αλλα η μικρη ελλεεινιδα, που εχει καταλαβει πως τη βλεπεις, μαλλον το κανει για να σε κραταει σε αποσταση....
Και πάλι πιο καλά να σε έχει σε απόσταση με πληθυντικο,που δείχνει ήθος,παρά με τον ασεβή ενικό που δείχνει αγένεια .
 

akatastatos123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2013
Μηνύματα
867
Κριτικές
7
Like
1.197
Πόντοι
486
Πέρα του ότι τα πιπίνια 19-20 χρονών είναι τίγκα καβαλημένα, πέρα από αυτό όμως τους σημερινούς ανω των 30 τους έχουν για μεγάλους... Τους 35-40 τους έχουν για παππούδια....

Και τους σνομπάρουν στο φουλ... Τώρα αν είσαι 30φεύγα και δείνχεις 25αρης (κοινώς φαίνεσαι κοντά στην ηλικία τους) ίσως κάτι να γίνει.... Αλλα οι περισσότεροι μετά τα 30 φαίνονται ακόμα μεγαλύτεροι από αυτό που είναι....

Διαφορετικά το ξεχνάς θα σε έχουν μόνο για καμιά καλημέρα στη σχολή και τπτ άλλο....
 
Τελευταία τροποποίηση:

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
Πέρα του ότι τα πιπίνια 19-20 χρονών είναι τίγκα καβαλημένα, πέρα από αυτό όμως τους σημερινούς ανω των 30 τους έχουν για μεγάλους... Τους 35-40 τους έχουν για παππούδια....

Και τους σνομπάρουν στο φουλ... Τώρα αν είσαι 30φεύγα και δείνχεις 25αρης (κοινώς φαίνεσαι κοντά στην ηλικία τους) ίσως κάτι να γίνει.... Αλλα οι περισσότεροι μετά τα 30 φαίνονται ακόμα μεγαλύτεροι από αυτό που είναι....

Διαφορετικά το ξεχνάς θα σε έχουν μόνο για καμιά καλημέρα στη σχολή και τπτ άλλο....
Από την άλλη είναι απλά γελοίο Τριαντάρος να κυκλοφορεί σαν καφρος με κουκούλα στο κεφάλι η να φοράει εκείνες τις κάλτσες που δεν έχουν αστράγαλο....
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.087
Like
15.669
Πόντοι
3.656
Και πάλι πιο καλά να σε έχει σε απόσταση με πληθυντικο,που δείχνει ήθος,παρά με τον ασεβή ενικό που δείχνει αγένεια .

Καλύτερα ασεβής ενικός,έτσι έχεις τουλάχιστον μια πιθανότητα να γνωριστείς

Με πληθυντικό άστα βράστα
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Το Montpellier είναι ο ορισμός της φοιτητουπολης.
3 πανεπιστήμια και κάποια κολλέγια. Παίζει πάρα πολύ Erasmus.
Στο Paul Valery είναι τίγκα σε Ελληνίδες και Κύπριες. Έχει μεταπτυχιακό μετάφρασης Γαλλικά, Αγγλικά, Ελληνικά.
Εγώ δεν θυμάμαι ούτε ένα Ελληνικό μαγαζί.
Χαμός γίνεται στα στενά κοντά στην place de la Comedie, αλλά και σε κατι αλλα στενάκια ανάμεσα σε Comedie και στην στάση Mont Blanc , δεν ξέρω πως αλλιώς να στο πω.
Οι γαλλίδες πολύ απόμακρες, οι Ερασμιτισες πολύ πολύ προσεγγισιμες.
70χιλ φοιτητές έχει, οπότε υπολόγισε 35χιλ φοιτήτριες, η χαρά του γαμέως.
Απο ελληνικά μαγαζιά, εκτός από την ταβέρνα του κύπριου, που υπάρχει ακόμα, τα υπόλοιπα είχαν κλείσει πριν το 2002.

Τα στενά που λες στην Place de la Comedie είναι βασικά η παλιά πόλη, όπου ιδίως το καλοκαίρι νομίζεις ότι είσαι σε ελληνικό νησί. Όλη η παλιά πόλη σφύζει από μαγαζάκια κι όχι μόνο αυτά που φαίνονται εκεί μπροστά και στην rue de l'universite που κατεβαίνει προς τη στάση Luis Blanc (όχι Mont Blanc που έγραψες). Βασικά είναι τόσο δαιδαλώδης η συνοικία που άμα δώσεις ραντεβού σε μαγαζί και δεν είσαι καλά πληροφορημένος μπορεί και να μην το βρεις.
Ένα άλλο μέρος που γίνεται χαμός είναι στη συνοικία Αντιγόνη παραλιακά στο ποτάμι στη λεωφόρο Πειραιώς.
Από το 2012 και μετά ένα μέρος της κίνησης μεταφέρθηκε και στη συνοικία Μαριάνα, με την τεχνητή λίμνη, πέρα από το ποτάμι προς Millenaire.

Υπόψιν ότι εγώ είμαι παλιός. 40 χρονών ήμουν το 2002. Είχε πολλές ερασμιακές και τότε και ήταν πολύ εύκολες. Πιο εύκολες από όλες ήταν για μένα οι Αγγλίδες. Με τις γαλλίδες θέλει κάποια εμπειρία στην προσέγγιση.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Πέρα του ότι τα πιπίνια 19-20 χρονών είναι τίγκα καβαλημένα, πέρα από αυτό όμως τους σημερινούς ανω των 30 τους έχουν για μεγάλους... Τους 35-40 τους έχουν για παππούδια....

Και τους σνομπάρουν στο φουλ... Τώρα αν είσαι 30φεύγα και δείνχεις 25αρης (κοινώς φαίνεσαι κοντά στην ηλικία τους) ίσως κάτι να γίνει.... Αλλα οι περισσότεροι μετά τα 30 φαίνονται ακόμα μεγαλύτεροι από αυτό που είναι....

Διαφορετικά το ξεχνάς θα σε έχουν μόνο για καμιά καλημέρα στη σχολή και τπτ άλλο....
Για αυτό του είπα ότι μερικές μπορεί, γουστα είναι αυτά. Γενικά δε γουσταρουν τους μεγάλους (για αυτες).Μονο κάποιες που θα σε συνδυάσουν με συμφέρον.
 

passas87

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
9
Like
4.362
Πόντοι
736
70χιλ φοιτητές έχει, οπότε υπολόγισε 35χιλ φοιτήτριες, η χαρά του γαμέως.
Απο ελληνικά μαγαζιά, εκτός από την ταβέρνα του κύπριου, που υπάρχει ακόμα, τα υπόλοιπα είχαν κλείσει πριν το 2002.

Τα στενά που λες στην Place de la Comedie είναι βασικά η παλιά πόλη, όπου ιδίως το καλοκαίρι νομίζεις ότι είσαι σε ελληνικό νησί. Όλη η παλιά πόλη σφύζει από μαγαζάκια κι όχι μόνο αυτά που φαίνονται εκεί μπροστά και στην rue de l'universite που κατεβαίνει προς τη στάση Luis Blanc (όχι Mont Blanc που έγραψες). Βασικά είναι τόσο δαιδαλώδης η συνοικία που άμα δώσεις ραντεβού σε μαγαζί και δεν είσαι καλά πληροφορημένος μπορεί και να μην το βρεις.
Ένα άλλο μέρος που γίνεται χαμός είναι στη συνοικία Αντιγόνη παραλιακά στο ποτάμι στη λεωφόρο Πειραιώς.
Από το 2012 και μετά ένα μέρος της κίνησης μεταφέρθηκε και στη συνοικία Μαριάνα, με την τεχνητή λίμνη, πέρα από το ποτάμι προς Millenaire.

Υπόψιν ότι εγώ είμαι παλιός. 40 χρονών ήμουν το 2002. Είχε πολλές ερασμιακές και τότε και ήταν πολύ εύκολες. Πιο εύκολες από όλες ήταν για μένα οι Αγγλίδες. Με τις γαλλίδες θέλει κάποια εμπειρία στην προσέγγιση.
Luis Blanc σωστος... Εκει ακριβως εμενα στο hostel μεχρι να βρω σπιτι για να μεινω.
Συνοικια Μαριαννα εννοεις το Port Marianne ετσι? Διπλα στο Riv du Lez. Εκει ακριβως ηταν το campus του πανεπιστημιου μου. Richter Ονομαζοταν το campus. Antigone και port Marianne δεν πηγαινα. Μονο στα μαγαζακια που σου ειπα... Αλλα τιγκα στο μουνι.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Τυπε αν θες να καταφέρεις καμια 20ρα (οχι ότι θα κερδίσεις και πολλα) στην ηλικία μας πρέπει να το παιξεις και λίγο sugar daddy. Επειδή και γω 40 είμαι. Βέβαια εγώ δεν τα κάνω επειδή δεν είμαι τετοιος τυπος ξέρω έναν 47ρη που γαμαει τέτοιες αλλά τα σκάει. Φαγητά, δωράκια, ταξιδάκια.. Τώρα δε ξερω μη σε περάσουν για αιώνιο φοιτητή ότι δεν έχεις στον ήλιο μοίρα.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Luis Blanc σωστος... Εκει ακριβως εμενα στο hostel μεχρι να βρω σπιτι για να μεινω.
Συνοικια Μαριαννα εννοεις το Port Marianne ετσι? Διπλα στο Riv du Lez. Εκει ακριβως ηταν το campus του πανεπιστημιου μου. Richter Ονομαζοταν το campus. Antigone και port Marianne δεν πηγαινα. Μονο στα μαγαζακια που σου ειπα... Αλλα τιγκα στο μουνι.
Richter λέγεται και η συνοικία που είναι το Campus και τώρα δεν την ξεχωρίζεις πια από το Port Marianne. Έχει και πολλές φοιτητικές πολυκατοικίες/εστίες και βασικά θα πρέπει να πέφτουν τρελά γαμήσια εκεί.
Το καλοκαίρι πέφτουν και γαμήσια δίπλα στο ποτάμι μέσα στους θάμνους.

Στο Richer έχει από παλιά ένα irish club που γίνεται χαμός. Λίγους δρόμους πιο κάτω στην τεχνητή λίμνη, όλη η οδός Γαλατά παραλιακά είναι γεμάτη από πάσης φύσεως μαγαζιά.
Άμα περάσεις τη γέφυρα από Richter προς Αντιγόνη στα δεξιά έχει πολλά μαγαζιά και γίνεται τρελός χαμός. Στο Australian Bar ήταν η μία από τις μεγάλες παρέες μου που έλεγα πιο πάνω στο άλλο ποστ.

Με παραξενεύει που δεν πήγαινες Port Marianne και Antigone που ήταν δίπλα στα πόδια σου και ήταν τίγκα στο μουνί.
 

passas87

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
9
Like
4.362
Πόντοι
736
Richter λέγεται και η συνοικία που είναι το Campus και τώρα δεν την ξεχωρίζεις πια από το Port Marianne. Έχει και πολλές φοιτητικές πολυκατοικίες/εστίες και βασικά θα πρέπει να πέφτουν τρελά γαμήσια εκεί.
Το καλοκαίρι πέφτουν και γαμήσια δίπλα στο ποτάμι μέσα στους θάμνους.

Στο Richer έχει από παλιά ένα irish club που γίνεται χαμός. Λίγους δρόμους πιο κάτω στην τεχνητή λίμνη, όλη η οδός Γαλατά παραλιακά είναι γεμάτη από πάσης φύσεως μαγαζιά.
Άμα περάσεις τη γέφυρα από Richter προς Αντιγόνη στα δεξιά έχει πολλά μαγαζιά και γίνεται τρελός χαμός. Στο Australian Bar ήταν η μία από τις μεγάλες παρέες μου που έλεγα πιο πάνω στο άλλο ποστ.

Με παραξενεύει που δεν πήγαινες Port Marianne και Antigone που ήταν δίπλα στα πόδια σου και ήταν τίγκα στο μουνί.
Γιατι πηγαινα με την παρεα μου. Εγω δεν εμενα εκει, απλα ηταν η σχολη μου. Δεν ηξερα τι εχει. Το μονο που με ενδιεφερε στην περιοχη ηταν η CAF. Επιπλεον, απο μια ωρα και μετα το τραμ σταματουσε. Οποτε για οσους μεναν μακρια ηταν καπως. Η place de la comedie βολευε περισσοτερο.
 

passas87

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
9
Like
4.362
Πόντοι
736
Γιατι πηγαινα με την παρεα μου. Εγω δεν εμενα εκει, απλα ηταν η σχολη μου. Δεν ηξερα τι εχει. Το μονο που με ενδιεφερε στην περιοχη ηταν η CAF. Επιπλεον, απο μια ωρα και μετα το τραμ σταματουσε. Οποτε για οσους μεναν μακρια ηταν καπως. Η place de la comedie βολευε περισσοτερο.

Richter λέγεται και η συνοικία που είναι το Campus και τώρα δεν την ξεχωρίζεις πια από το Port Marianne. Έχει και πολλές φοιτητικές πολυκατοικίες/εστίες και βασικά θα πρέπει να πέφτουν τρελά γαμήσια εκεί.
Το καλοκαίρι πέφτουν και γαμήσια δίπλα στο ποτάμι μέσα στους θάμνους.

Στο Richer έχει από παλιά ένα irish club που γίνεται χαμός. Λίγους δρόμους πιο κάτω στην τεχνητή λίμνη, όλη η οδός Γαλατά παραλιακά είναι γεμάτη από πάσης φύσεως μαγαζιά.
Άμα περάσεις τη γέφυρα από Richter προς Αντιγόνη στα δεξιά έχει πολλά μαγαζιά και γίνεται τρελός χαμός. Στο Australian Bar ήταν η μία από τις μεγάλες παρέες μου που έλεγα πιο πάνω στο άλλο ποστ.

Με παραξενεύει που δεν πήγαινες Port Marianne και Antigone που ήταν δίπλα στα πόδια σου και ήταν τίγκα στο μουνί.
Ρε φιλε τι μου θυμησες τωρα... Ωραια ειχα περασει.....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.962
Κριτικές
1
Like
29.689
Πόντοι
8.006
καλησπερα καπετάνιε (των νομικών)!! Πιστέυεις οτι εινα ευκολο να παιχτεί φάση 40αρη με 20αρα? Που θα συναντηθουν αυτές οι 2 ηλικές και με τί αφορμή θα ξεκινήσει μια τετοια επικοινωνια. Με ενδιαφερει η τοποθέτησή σου μιας και είμαι στα 40 και εγω.
Προσωπικά 1) δεν βρισκω κοινο τόπο συνεύρεσης με 20αρες...και 2) νομιζω οτι μας 'φοβουνται" - ντρεπονται - δεν μας γουσταρουν. Και προσωπικα δεν εννοω οτι δεν μας (με) γουσταρουν λογω ασχημου παρουσιαστικου.
Μπορεις να το αναπτυξεις λιγο το σκεπτικο σου, πως (και που) ενας 40αρης μπορει να μπει σε κυκλο-επικοινωνια μεε 20αρες?
Δεν ξερω, τι να σου πω. Εγω ημουν 40 πριν 10 χρονια. Υπηρξε εποχη που τις εβρισκα με μεγαλη ανεση εδω στο μπου κομ, στο κοσμοπολιταν, στο ζοο, ακομη και στην δουλεια, καποιες συναδελφους. Ποτέ δεν ενιωσα την ηλικια μου ως προβλημα, παρα μονο ως προτερημα. Τωρα στα 50 δεν το επιχειρω γιατι δεν με ενδιαφερει εμενα.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Ρε φιλε τι μου θυμησες τωρα... Ωραια ειχα περασει.....
Πότε ήσουνα εκεί; Με παραξένεψε που είπες ότι πήγαινες στην CAF και δεν είδες τις καφετέριες εκεί στη λιμνούλα. Όταν πήγα για πρώτη φορά ήταν Μάης του 2010, βραδάκι κατά τις 10, δεν κυκλοφορούσε ψυχή και αλυχτάγανε σκυλιά. Νεόχτιστες πολυκατοικίες χωρίς κόσμο, από μια μαλακία του δήμου. Ασχολούμουν με ακίνητα τότε και είχα πάει για βραδυνή αναγνώριση (διαπίστωση επικινδυνότητας περιοχής). Η περιοχή άρχισε να παίρνει τα πάνω της μετά το 2012 και βασικά από το 2015 και μετά αναπτύχθηκε η διασκέδαση.
Στο Richter δίπλα, το Campus το θυμάμαι, γιατί είχα εξυπηρετήσει μία φοιτήτρια που ψαχνότανε.
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.256
Like
1.606
Πόντοι
216
Δεν ξερω, τι να σου πω. Εγω ημουν 40 πριν 10 χρονια. Υπηρξε εποχη που τις εβρισκα με μεγαλη ανεση εδω στο μπου κομ, στο κοσμοπολιταν, στο ζοο, ακομη και στην δουλεια, καποιες συναδελφους. Ποτέ δεν ενιωσα την ηλικια μου ως προβλημα, παρα μονο ως προτερημα. Τωρα στα 50 δεν το επιχειρω γιατι δεν με ενδιαφερει εμενα.
Άλλο ένας δικηγόρος στα 40 του, άλλο ένας ceo στα 40 του και άλλο ένας υπάλληλος αποθήκης στα 40 του ή ένας ντελιβεράς στα 40 του...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.962
Κριτικές
1
Like
29.689
Πόντοι
8.006
Να πω παντως και κατι ακομη. Απο την "θητεια" μου με τις 20-25αρες τοτε, δεν εχω και τις καλυτερες εντυπωσεις, με την εννοια οτι εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι οσο πιο μικρη ειναι μια γυναικα, τοσο χειροτερα ειναι τα πραγματα σε επικοινωνια/σεξ/σεβασμο/αλληλεπιδραση. Κοινώς μια 20χρονη δεν εχει να προσφερει και πολλα σε εναν 40αρη, περαν απο ενα νεανικο σωμα προφανως, το οποιο ομως ειναι παντα δευτερευον. Αντιθετως, η 20χρονη ειναι αυτη που εχει να παρει πάρα πολλά απο τη σχεση με εναν 40αρη. Μην τα ξεχναμε αυτα. Προσωπικα κατεληξα οτι καλη ισορροπια βρισκεις σε γυναικες γυρω στα 32-35, οταν εχεις ξεπερασει τα 45. Φυσικα παντα υπαρχουν και εξαιρεσεις.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Άλλο ένας δικηγόρος στα 40 του, άλλο ένας ceo στα 40 του και άλλο ένας υπάλληλος αποθήκης στα 40 του ή ένας ντελιβεράς στα 40 του...
Ολα αυτα τα "αλλο", ειναι "αλλο" και στα 20 και στα 30
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom