Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.7 144 10
Γενική βαθμολογία
 
5.2
Εμφάνιση κοπέλας
 
9.0
Συμμετοχή/διάθεση/υπηρεσίες κοπέλας
 
3.0
Χώρος/καθαριότητα χώρου
 
6.0
Συμπεριφορά τσατσάς/τσάτσου
 
5.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
3.0
Την είχα δοκιμάσει πριν από χρόνια, με κακές εντυπώσεις, αλλά όποτε την έβλεπα στο σαλόνι αναστατωνόμουν και διαβεβαίωνα τον εαυτό μου ότι κάποια στιγμή θα την ξαναπάρει. Τη Ρενάτα.
(Σ' αυτό συνετέλεσαν και τα θετικά σχόλια μελών του bou, που δεν ξέρω αν είναι προμότορες ή αγαπούληδες αλλά σίγουρα δεν προσφέρουν καλές υπηρεσίες σ' εμάς τους υπολοίπους...)

Ας σημειωθεί ότι απόψε ήταν απ' τις ελάχιστες φορές που κατέβηκα στη Φυλής με άμεσο στόχο να πετάξω ένα 20ευρω για να κατευνάσω τις συσσωρευμένες καύλες εβδομάδων, κι όχι να κάνω "έρευνα αγοράς". Έχω, δε, τη θεωρία ότι αν ξεκινάς για κάπου, για να κάνεις κάτι συγκεκριμένο, καλό είναι να μην αλλάξεις γνώμη στο δρόμο γιατί τα απωθημένα είναι χειρότερα από μια κακή επιλογή.
Συνεχίζω να υποστηρίζω την ίδια θεωρία...

Πριν μπω στο ψητό να πω ότι η Φυλής παρακμάζει, με κλειστά ή υπολειτουργούντα κλιματιστικά, αγενείς τσατσάδες, απρόθυμες κοπέλες που βλέπουμε ξανά και ξανά εδώ και χρόνια, μεγάλα ποσοστά "ανθυγιεινών" πελατών (που πάντα υπήρχαν, αλλά σε μικρότερη αναλογία). Λίγες φορές έχω πετύχει τέτοια μιζέρια προς τα τέλη της 2ης βάρδιας. Επίσης, κάποια γνωστά και διακεκριμένα μπουρδέλα ήταν τελείως κλειστά.
Μια τσατσά μιλούσε στο τηλέφωνο για την κοπέλα σαν να ήταν αντικείμενο, κι έλεγε ότι "της την έδωσε η (τάδε)", κάποια ιδιοκτήτρια οίκου ή τσατσά της περιοχής. Ο γερο-τσάτσος της Σόνιας (Φ84) σχεδόν μάς έδιωχνε επειδή ήδη ξέραμε την κοπέλα, ενώ ο ανεκδιήγητος του Φωκαίας 17Β είναι τόσο ανεκδιήγητος και σπαζαρχίδης, που με το που τον είδα έγινα καπνός χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Ως τελευταίο ευτράπελο θα παραθέσω την κάθοδό μου στο υπόγειο Φυλής 74 δεξιά όπου μια τύπισσα με κάτι σαν ρόμπα στεκόταν στη μέση του δωματίου και, όποτε ερχόταν πελάτης την άνοιγε, επιδεικνύοντας τα κάλλη της.
Όταν έκανα ν' αποχωρήσω πήγε να με γραπώσει, της ξέφυγα με ακροβατικά που 'χω αναπτύξει από άλλες δύσκολες πίστες (βλ. Φυλής 66Δ) και τότε βάλθηκε να φωνάζει μέχρι έξω στο δρόμο "πού πας ρε μαλάκα;" με μια χωριάτικη τραχύτητα λες και σαλαγούσε πρόβατα σε κάποια πλαγιά της Μολδαβίας πριν μετεγγραφεί στη Φυλής. Νομίζω λεγόταν Άννα και ήταν και σχετικά όμορφη - Θεός φυλάξοι Money Mouth

Τελοσπάντων δεν θα μακρηγορήσω για τη Ρενάτα, γιατί εν μέρει έφταιξα κι εγώ: Όντας σίγουρος ότι θα χύσω σε δευτερόλεπτα, τράβηξα μια μαλακία εξπρές πριν μπει στο δωμάτιο και μετά την περίμενα με νέα αποθέματα αντοχής. Ωστόσο είχα υποτιμήσει το ενδεχόμενο να μην μπορώ να ξανατελειώσω - όπερ και εγένετο.
Ας σημειωθεί ότι αυτό δεν μου έχει ξανασυμβεί ποτέ (χύνω αρκετά εύκολα) και το αποδίδω στην απαράδεκτη, ψυχρή κι ανέραστη συμπεριφορά της συγκεκριμένης.

Φυσικά όταν είδε ότι αργώ έκανε ό,τι μπορούσε για να επισφραγίσει ότι θα μείνω άχυστος, με ατάκες εκνευρισμένου δημοσίου υπαλλήλου και κάτι άγαρμπες, μηχανικές παλινδρομήσεις με το χέρι της πάνω στο πουλί μου, λες κι ήθελε να το ξεριζώσει. Πάω στοίχημα πως αν έμενε ακίνητη για μερικά δευτερόλεπτα και μ' άφηνε να βαρέσω μια μαλακία βλέποντάς την, θα είχα χύσει μεγαλοπρεπώς (Αλλά όταν είσαι σκατόψυχος δεν λειτουργείς καν προς το συμφέρον σου- Βλ. την κλασική αλληγορία με το βάτραχο και το σκορπιό...)

Έφυγε εκνευρισμένη, λέγοντας κάτι γαλλικά από μέσα της- αντί να πει μια έστω συγγνώμη που δεν έχει άλλο χρόνο.

Η γριά τσατσά δεν με χαιρέτισε και μ' αγνόησε πλήρως ενώ περνούσα από μπροστά της. Της βάζω 5/10 επειδή δεν έκανε νύξη για το χρόνο και δεν χτύπησε πόρτα [καλύτερα αγενής παρά ενοχλητικός].

Ας κλείσω λέγοντας το εξής:
Η Ρενάτα πέρα από κακή επαγγελματίας είναι και κακός άνθρωπος. Μια γυναίκα χωρίς ίχνος τρυφερότητας ή αισθησιασμού ή απλής κατανόησης για τους άλλους, που νομίζει πως μπορεί να επιβάλλεται επ' άπειρον και επί πάντων με μόνο εφόδιο την εμφάνισή της. Αγνώμων για την καλοτυχία να γεννηθεί όμορφη και να μπορεί να ζει πλουσιοπάροχα ανοίγοντας τα σκέλια της - αντί να καθαρίζει σκάλες όπως κάποιες πιο "άτυχες" συμπατριώτισσές της με λίγο χειρότερη γεωμετρία προσώπου και σώματος, και δισεκατομμύρια άνδρες και γυναίκες ανά τον κόσμο.
Παρέχει κακές υπηρεσίες και κάνει τους ανθρώπους να νιώθουν άσχημα, μόνο και μόνο ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΟΡΕΙ (εκμεταλλευόμενη τη βιολογία μας, την αδυναμία να της αντισταθούμε ενώ ξέρουμε ότι είναι φόλα).

Προσωπικά εύχομαι να τιμωρηθεί με μειωμένη ροή πελατών, δηλαδή την αυτονόητη ποινή ενός κακού και ασυνείδητου επαγγελματία. Και τελικά να μας αδειάσει τη γωνιά, αφήνοντας χώρο για κάποια νέα και ορεξάτη κοπέλα. Εξάλλου, η ομορφιά παρέρχεται ενώ η ανθρώπινη επαφή και μια καλή κουβέντα διαρκούν περισσότερο στο χρόνο.

ΥΓ. Μια γενικότερη προτροπή: Χρησιμοποιήστε τα προσόντα σας (όποια κι αν είναι αυτά) προς όφελος το δικό σας και των άλλων, όχι εις βάρος των άλλων.
Το ταλέντο - ή έστω και η απλή ομορφιά - είναι μια ευνοϊκή ζαριά της Μοίρας.
Βάλτε για λίγο τον εαυτό σας στη θέση των άλλων που έφεραν άσσους όταν γεννήθηκαν, και πράξτε αναλόγως.

Πληροφορίες Επίσκεψης

Ημερομηνία επίσκεψης
Σεπτεμβρίου 18, 2019
Όνομα κοπέλας
Ρενάτα
Σπουδαίος
Εγγραφή:
26 Δεκ 2009
Μηνύματα:
Κριτικές:
25
Likes:
1.914
Πόντοι:
2.537
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 mayhem666, athinaios44, Kavouras13 και 24 άλλα μέλη

Σχόλια

30 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 10
1 2 3
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
18 Σεπτεμβρίου, 2019
Φιλε μου δεν την ξερω την γκομενα αλλα αμα βαράς μαλακια 2 λεπτά πριν μπει στο δωμάτιο και τελειωνεις ..... μαλλον δεν φταιει η κοπελα. Απορω γιατι το έκανες αυτο το πράγμα.
18 Σεπτεμβρίου, 2019
Φίλε μου μήπως ήταν λάθος σου που τον έπαιξες πριν μπει στον δωμάτιο ο κοπέλα;Χμμμ; Δεν έχω περάσει ποτέ με τη συγκεκριμένη αλλά θα έχω στο νού μου την κριτική σου γιατί από εμφάνιση μου άρεσε αυτό που είδα στο σαλόνι.
18 Σεπτεμβρίου, 2019
Φταίει ότι μεγάλωσε και αυτή οπως η Αννα της αλυσιδας.

18 Σεπτεμβρίου, 2019
Δυστυχώς η Φυλής έχει καταντήσει σαν καζίνο: 1 ΜΆΡΚΑ = 20 ΕΥΡΩ και όποιος θέλει να ισχυριστεί ότι στο ΤΕΛΟΣ θα κερδίσει το καζίνο πλανάται πλάνη ή whatever
18 Σεπτεμβρίου, 2019
Ακόμη την ρενάτα γκαμάτε ωρέ παιδιά;
Δεν αποσύρθηκε αυτή;Ημουνα νιός και γέρασα Γερο-μύστης
18 Σεπτεμβρίου, 2019
Δεν την εχω γαμησει ποτε γιατι φαινεται οτι ειναι φολα. Να συμμετειχατε στην αποχη να τους τα κλειναμε τα κωλομαγαζα.
PV
Peter Van Norden
18 Σεπτεμβρίου, 2019
Θα μπορούσα να θεωρήσω, την κριτική σου, άψογη, απο όλες τις απόψεις... Αρκεί να έλειπε μια παράγραφος!!

ΔΜ
Διαγραμμένο μέλος 193184
18 Σεπτεμβρίου, 2019
Επαιξες το πουλι σου μεσα στο δωματιο,εχυσες και ειχες και απαιτησεις μετα.Η μαλακια είναι καθαρά δική σου,αστοχη η κριτικη.Εγω προσωπικα κανω τα καλυτερα γαμησια μαζι της και ειμαι σιγουρος οτι και πολλοι αλλοι επισης.
19 Σεπτεμβρίου, 2019
Εσείς της δώσατε την δύναμη και σας
συμπεριφέρεται έτσι η κυρία.
Τρυφερότητα και μπουρδέλα δεν πάνε μαζί.. Γερο-μύστης
19 Σεπτεμβρίου, 2019
Η Ρενάτα, όπως και οι περισσότερες ιερόδουλες, έχει κάνει πλαστικές επεμβάσεις στο πρόσωπο, στα βυζιά και στον κώλο!

Όταν ήταν μικρή, πριν κάνει τις πλαστικές εγχειρήσεις, οι συμμαθητές της στο γυμνάσιο την γαμούσαν και την παρατούσαν με αποτέλεσμα να έχει πολλά απωθημένα για τους άντρες.

Η Ρενάτα αν σε γουστάρει εμφανισιακά ή πιστεύει ότι είσαι πλούσιος τότε την πρώτη φορά που θα πας μαζί της θα είναι εξαιρετική μαζί σου για να σε μαδήσει μετά αν είσαι πλούσιος ή για να σου την σπάσει άσχημα αν δεν είσαι.

Σε κάθε περίπτωση, για την Ρενάτα ισχύει το "μακριά και αγαπημένα"!
C
Cavalaris
30 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 10
1 2 3