Λεπτομέρειες αξιολόγησης

7.4 180 10
Ξενοδοχεία 139669
Γενική βαθμολογία
 
8.6
Χώρος (γενικά)
 
8.0
Καθαριότητα
 
8.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
9.0
Διακριτικότητα
 
9.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
9.0
‘Όπως είπα και στην προηγούμενη μου κρητική «Το συγκεκριμένο ξενοδοχείο το έχω επισκεφθεί 3 φορές συνολικά, οι 2 ήταν πριν καραντίνας και η άλλη 1 ήταν μετά καραντίνας. Θα γράψω δύο διαφορετικές κρητικές, για το πως ήταν πριν και το πως ήταν μετά, συνοψίζοντας τις εντυπώσεις μου.»

Σε αυτή λοιπόν θα αναφερθώ για το πως είναι το ξενοδοχείο τώρα (μετά την καραντίνα)


Στα θετικά:

Το ξενοδοχείο είναι εμφανέστατα ανακαινισμένο (μου το ανέφερε κιόλας η κοπέλα που συναντηθήκαμε) και πλέον το lobby κατακλύζετε από φυσικό φως το οποίο το κάνει να φαίνεται πολύ πιο όμορφο στο μάτι, ειδικά τις πρωινές/απογευματινές ώρες, σε κάνει να νιώθεις καλοδεχούμενος. Τα χρώματα είναι ευχάριστα και το κάνουν να φαίνεται πολύ μεγαλύτερο και ευρύχωρο. Ο χώρος αναμονής επίσης πολύ ευχάριστος και σου δίνει την εντύπωση ότι είναι σοβαρό ξενοδοχείο που σέβεται τους πελάτες του.

Ότι τραπεζάκι έπιασε το μάτι μου, είχε μεγάλα αντισηπτικά μπουκάλια για την χρήση των πελατών.

Το προσωπικό ήταν διακριτικότατο και ευγενέστατο όπως πάντα.

Όλο το ξενοδοχείο μύριζε καθαριότητα και είχε ένα απαλό άρωμα φρέσκου ξύλου, το οποίο εγώ γουστάρω πολύ.

Το δωμάτιο του 5ο ορόφου που επισκέφθηκα ήταν καθαρότατο και μοσχομυριστό και το μπάνιο δεν πλημμύριζε γιατί πλέον είχε πόρτα στο ντουζ. Ελπίζω απλά ότι αυτό είναι το νέο στάνταρ και ότι με την ανακαίνιση να πρόσθεσαν σε όλα τα δωμάτια πόρτα στα ντουζ. Επίσης το δωμάτιο ήταν λίγο πιο ευρύχωρο απ’ ότι συνήθως.

Τιμές οι ίδιες.


Στα αρνητικά:

Συνήθως έχει αναμονή για να πάρεις δωμάτιο επειδή ο 2ος και ο 3ος όροφος δεν έχει ανακαινιστεί ακόμα και δεν είναι ανοιχτοί για τους πελάτες, το οποίο λογικά θα επιλυθεί σύντομα.

Το δωμάτιο δεν είχε τα 2 μπουκαλάκια νερό και τα 2 μπισκότα που συνήθως έχει.

Ο φωτισμός των δωματίων είναι στα ίδια πλαίσια, όπως τα γνωρίζαμε.


Στα αστεία:

Η γνωστή κατσούφα με το μακρύ, μελαχρινό μαλλί ρεσεψιονίστ ακόμα κατσούφα ήταν και δεν είχε αλλάξει η διάθεσή της καθόλου. Απορώ τι της έχουν κάνει. Το μόνο που άλλαξε ήταν ότι είχε μια μάσκα.

Το κρεββάτι του δωματίου είχε RGB led από κάτω και ώρες-ώρες ένιωθα λες και ξάπλωνα πάνω στο Nissan Skyline από το 2 Fast 2 Furious.

Εν συντομία, το Bill συνεχίζει και είναι ένα πολύ καλό και τίμιο ξενοδοχείο και θα έλεγα ότι η ανακαίνιση του έδωσε μια νέα πνοή και φρεσκάδα. Ανυπομονώ πως και πως να το ξαναεπισκεφθώ.


Sorry για το τεράστιο κείμενο, απλά ήθελα να είμαι όσο πιο λεπτομερής γίνεται.
ΔΜ
Εγγραφή:
Μηνύματα:
Κριτικές:
Likes:
0
Πόντοι:
0
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 Greekbladerz, alpula, ddimi και 8 άλλα μέλη

Σχόλια

1 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 1
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
19 Ιουλίου, 2020
Αν η προηγούμενη κριτική σου ηταν η 3τη αυτη θα ηταν η 4τη. Ετσι δεν ειναι;
1 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 1