Λεπτομέρειες αξιολόγησης

7.2 45 10
Ξενοδοχεία 66851
Γενική βαθμολογία
 
7.6
Χώρος (γενικά)
 
7.0
Καθαριότητα
 
8.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
9.0
Διακριτικότητα
 
6.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
8.0
Πρόκειται για ένα αρκετά παλιό ξενοδοχείο το οποίο στεγάζεται σε παλιό νεοκλασικό κτίριο. Το έχω επισκεφτεί πολλές φορές λόγω του ότι με εξυπηρετεί το σημείο το οποίο βρίσκεται.
Οι επιμέρους βαθμολογίες μου έχουν ως εξής:

Χώρος (Γενικά) 7
Το κτίριο είναι αρκετά παλιό και ασφαλώς οι προδιαγραφές του δεν βοηθούν για κάτι σύγχρονο. Η προσπάθεια που έχει γίνει για την διακόσμηση και είναι αρκετά καλή. Αρνητικό στοιχείο ασφαλώς αποτελεί ότι τα δωμάτια δεν έχουν τουαλέτα. Υπάρχουν κοινόχρηστες στον διάδρομο μεταξύ των δωματίων. Στα δωμάτια υπάρχει ντουζιέρα με καμπίνα και νιπτήρας

Καθαριότητα 8
Δεν έχω βρει κάτι αρνητικό στο θέμα της καθαριότητας. Το μόνο για το οποίο έχω ένα μικρό ενδιασμό είναι τα πολύχρωμα σατέν και πολυεστερικά καλύμματα των κρεβατιών κάθε πότε καθαρίζονται.

Εξυπηρέτηση προσωπικού/service 9
Το προσωπικό είναι πάντα άψογο και κάνει τα αδύνατα δυνατά για να εξυπηρετήσει τους πελάτες. Συγχαρητήρια στα παιδιά. Συνεχίστε έτσι.

Πρόσβαση/parking 9
H περιοχή είναι πολύ δύσκολη στο parking αλλά το πρόβλημα αυτό έχει λυθεί με το υπόγειο parking που υπάρχει στα 150 μέτρα από το ξενοδοχείο. Υπάρχει υπάλληλος του ξενοδοχείου εκεί που παραλαμβάνει το αυτοκίνητο σου και κατά την αναχώρηση σου ειδοποιείται από την reception και μέχρι να φτάσεις στο έχει ανεβάσει στην είσοδο. Είναι πολύ καλή λύση και προφυλάσσει το αυτοκίνητο από δυσάρεστες εκπλήξεις που συμβαίνουν κατά καιρούς στην περιοχή.

Αναμονή 8
Η αναμονή για την παραλαβή είναι ελάχιστη αρκεί να υπάρχει διαθέσιμο δωμάτιο. Σε μέρες και ώρες αιχμής παρατηρείται έλλειψη δωματίων αλλά είναι στην κρίση του πελάτη αν θα περιμένει η όχι μέχρι να ύπαρξη διαθέσιμο. Να σημειωθεί ότι γίνονται τηλεφωνικές κρατήσεις κάτι που βοηθάει αρκετά.

Διακριτικότητα 6
Ο είσοδος βρίσκεται σε στενό δρόμο οπότε η διακριτικότητα είναι σε ικανοποιητικό επίπεδο. Το πρόβλημα εντοπίζεται στον χώρο αναμονής που είναι αρκετά μικρός και πολλές φορές αυτοί που περιμένουν αναγκάζονται να περιμένουν 2-3 μέτρα δίπλα από την reception. Ασφαλώς και μια συνάντηση με γνωστούς ίσως να μην είναι και ότι καλύτερο....

Οι τιμές των δωματίων αρχίζουν από τα 18€ (πολύ μικρά δωμάτια) 20€ (πιο άνετα δωμάτια) και 25-35€ για τις σουίτες!!

Προσωπικά θα συνεχίσω να πηγαίνω όταν βρίσκομαι στην γύρω περιοχή!!
cosgeor
Ενεργό Μέλος
Εγγραφή:
28 Σεπ 2010
Μηνύματα:
Κριτικές:
17
Likes:
75
Πόντοι:
231
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 petergsp, koukoskoukou, liferider και 1 ακόμα μέλος

Σχόλια

Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού