Νέα

Βραζιλία: Γεννήθηκε αγοράκι με δύο πέη – Χειρουργοί του ακρωτηρίασαν το μεγαλύτερο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paparotriftoulas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 17
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
Με δύο πέη γεννήθηκε ένα αγόρι από τη Βραζιλία, σε μια ιδιαίτερα σπάνια περίπτωση που προκύπτει, βάσει των πιθανοτήτων, μία φορά στο πέντε εκατομμύρια, σύμφωνα με τους επιστήμονες.

Όπως αναφέρεται στη Daily Mail, οι γιατροί ακρωτηρίασαν το αριστερό πέος, το οποίο ήταν και τo μεγαλύτερο. Σε πρώτη φάση σχεδίαζαν να αφαιρέσουν το δεξί πέος του παιδιού, ωστόσο όπως διαπιστώθηκε το μεγαλύτερου μεγέθους μόριο δε λειτουργούσε σωστά, επειδή η ουρήθρα του ήταν πολύ στενή.
Σύμφωνα με τους θεράποντες ιατρούς, το χειρουργείο ολοκληρώθηκε με επιτυχία αφού το αριστερό πέος αποκολλήθηκε πλήρως. Ωστόσο, όπως ανέφεραν στο Journal of Pediatric Urology, οι χειρουργοί δεν εξήγησαν γιατί το πρόβλημα του αγοριού διορθώθηκε μόνο όταν ήταν δύο ετών.

Συγκεκριμένα, η Marcela Leal da Cruz και οι συνεργάτες της είπαν ότι ήταν μια κλασική περίπτωση διφαλίας, η οποία έχει εντοπιστεί μόνο 100 φορές έως τώρα, με το πρώτο γνωστό κρούσμα να χρονολογείται από το 1609. Μάλιστα, οι ειδικοί εκτιμούν ότι η πάθηση επηρεάζει περίπου ένα στα πέντε έως έξι εκατομμύρια αγόρια. Επιπλέον, το πώς εμφανίζεται η διφαλία είναι ακόμα ασαφές στην επιστημονική κοινότητα αν και θεωρείται ότι είναι κάτι τυχαίο.

Σημείωσαν ακόμη, ότι οι ασθενείς μπορεί να έχουν είτε πλήρη διφαλία, στην περίπτωση που και τα δύο πέη είναι καλά αναπτυγμένα, όπως στην συγκεκριμένη περίπτωση του αγοριού από τη Βραζιλία, είτε μερική διφαλία, όταν το ένα πέος είναι μικρότερο ή / και παραμορφωμένο.


Πηγή: Daily Mail

Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:



-Μωρο μου ειχα κι ενα μεγαλυτερο μικρος αλλα μου το κοψανε
 

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
514
Κριτικές
1
Like
655
Πόντοι
86
Σημείωσαν ακόμη, ότι οι ασθενείς μπορεί να έχουν είτε πλήρη διφαλία, στην περίπτωση που και τα δύο πέη είναι καλά αναπτυγμένα, όπως στην συγκεκριμένη περίπτωση του αγοριού από τη Βραζιλία, είτε μερική διφαλία, όταν το ένα πέος είναι μικρότερο ή / και παραμορφωμένο.
Από την μία λένε ότι μπορεί να έχουν είτε πλήρη διφαλία, στην περίπτωση που και τα δύο πέη είναι καλά αναπτυγμένα, όπως στην συγκεκριμένη περίπτωση και μετά ότι η μερική είναι όταν το ένα πέος είναι μικρότερο ή / και παραμορφωμένο.
Αφού στο μωρό κόψανε το μεγαλύτερο είχε μερική δηλαδή;
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.603
Κριτικές
8
Like
33.152
Πόντοι
6.536
Οπότε δεν θα γίνει ο μικρός μέλος του μπου με τον τυροσούζα...
:confused:

Γαριδάκι εννοούμε τα 15ποντα εδώ.
 
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
Από την μία λένε ότι μπορεί να έχουν είτε πλήρη διφαλία, στην περίπτωση που και τα δύο πέη είναι καλά αναπτυγμένα, όπως στην συγκεκριμένη περίπτωση και μετά ότι η μερική είναι όταν το ένα πέος είναι μικρότερο ή / και παραμορφωμένο.
Αφού στο μωρό κόψανε το μεγαλύτερο είχε μερική δηλαδή;
το μεγαλο ειχε προβλημα στενωσης ουρηθρας, ή κατι τετοιο τελος παντων δεν θυμαμαι τι διαβασα.

Παντως με 2 καβλια σωστα (δηλαδη οχι παραμορφωμενα), κανεις σιγουρα καριερα σαν πορνοσταρ. Οι γκομενες στην αρχη θα εκφραζουν μια σιχαμαρα αλλα οσες γουσταρουν τρέλες, θα την καταβρισκανε με ενα καβλι στο πατο και ενα στο μουνι.

Εγω αν ειχα μια γκομενα με 3-4 βυζια (επισης οχι παραμορφωμενα φυσικα), θα κωλογουσταρα. Θα μου πεις πηγαινε γαμα αγελαδα :2funny: Οι περισσοτερες Online photos με 3 βυζια ειναι μουφες παντως, θα αρκεστω στα 2 προς το παρον
 

Ωρίων

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
7.102
Κριτικές
2
Like
22.048
Πόντοι
6.236
Εγώ, για αυτό δεν έγραψα πολλά στο επενδυτικό νήμα....την προηγούμενη φορά με τον Theodoro που ανέβαζε φωτό της γκόμενας του, έκλαιγα που έχασα τα "χαχα" που είχα πάρει :2funny: :2funny: ....Πάντως την προηγούμενη φορά, το νήμα κατέβηκε στο δίωρο...τώρα το σύστημα πιάστηκε στον ύπνο...Την επόμενη φορά, καλύτερα :mati:
(Συγγνώμη για το spam νηματοθέτη)
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.181
Κριτικές
10
Like
5.606
Πόντοι
2.816
Εγώ, για αυτό δεν έγραψα πολλά στο επενδυτικό νήμα....την προηγούμενη φορά με τον Theodoro που ανέβαζε φωτό της γκόμενας του, έκλαιγα που έχασα τα "χαχα" που είχα πάρει :2funny: :2funny: ....Πάντως την προηγούμενη φορά, το νήμα κατέβηκε στο δίωρο...τώρα το σύστημα πιάστηκε στον ύπνο...Την επόμενη φορά, καλύτερα :mati:
(Συγγνώμη για το spam νηματοθέτη)
Πωωω κατέβηκε;
Πάνω που μας ανοιγε ο φίλος τα μάτια...
 
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
Εγώ, για αυτό δεν έγραψα πολλά στο επενδυτικό νήμα....την προηγούμενη φορά με τον Theodoro που ανέβαζε φωτό της γκόμενας του, έκλαιγα που έχασα τα "χαχα" που είχα πάρει :2funny: :2funny: ....Πάντως την προηγούμενη φορά, το νήμα κατέβηκε στο δίωρο...τώρα το σύστημα πιάστηκε στον ύπνο...Την επόμενη φορά, καλύτερα :mati:
(Συγγνώμη για το spam νηματοθέτη)
για το μαλακα με τα scam χτες λες; Τυπε αληθεια δεν δινω σημασια σε τετοια, ετσι κι αλλιως οσοι ειναι να την παθουν απο ιντερνετικο scam δεν γλιτωνουν. Αλλα να βλεπω ολη την παρανοια ανεβασμενη εδω απο πολυετες μελος με καποια συμμετοχη, με τσαντισε απιστευτα.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.063
Πόντοι
6.796
για το μαλακα με τα scam χτες λες; Τυπε αληθεια δεν δινω σημασια σε τετοια, ετσι κι αλλιως οσοι ειναι να την παθουν απο ιντερνετικο scam δεν γλιτωνουν. Αλλα να βλεπω ολη την παρανοια ανεβασμενη εδω απο πολυετες μελος με καποια συμμετοχη, με τσαντισε απιστευτα.

Τυπε οκ με έβρισες και συνεχίζεις να με βρίζεις ενώ εγώ ουδέποτε σου μίλησα έτσι.. Δε σε κάνει μάγκα αυτό, πιστεύεις ετσι κερδίζεις κάποιο σεβασμό από κάποιους στο bou ok δικό σου θέμα..

Έκανα ένα ποστ μια πλατφόρμα που έχει αποδειχθεί ότι προς το παρών λειτουργεί και πληρώνει.. Κάποιος μπορεί να ενδιαφέροταν όπως έχουν ενδιαφέρθει και ήδη συμμετέχουν πάνω από 6.000 ατομα.. Πιστεύεις όλοι αυτοί είναι ανόητοι ή απατεώνες και εσύ ο πιο έξυπνους από αυτούς ..?

Ανεβασα πολλά στοιχεία για να αποδείξω τα λεγόμενα μου.. Είπα ο καθένα ψάχνει και πράττει μόνος του.. Τόνισα ότι προς το παρών αυτό που υπόσχεται το κανεις χωρίς να ξέρω πώς θα εξελιχθεί μετά..

2 μέλη επιβεβαίωσαν ακριβώς ότι έλεγα..

Και όμως από αυτό πολλοί ηδη βγάζουν ένα μηνιατικο τις δυσκολες εποχές της ακριβείας..

Με βριζεις ενώ εγω να ξέρεις σέβομαι περισσότερο από σένα το bou και τα μέλη του..

Λοιπόν ασε τώρα τις μαγκιές που μπινελίκωνεις από το πληκτρολόγιο, ανώριμος είσαι?

Δεν είπα κάτι που δεν ισχύει στο νήμα που σβήστηκε ούτε προέτρεψα κόσμο να μπει χωρίς να ψάξει.. Είπα ότι ισχύει μέχρι τώρα.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.181
Κριτικές
10
Like
5.606
Πόντοι
2.816
Τυπε οκ με έβρισες και συνεχίζεις να με βρίζεις ενώ εγώ ουδέποτε σου μίλησα έτσι.. Δε σε κάνει μάγκα αυτό, πιστεύεις ετσι κερδίζεις κάποιο σεβασμό από κάποιους στο bou ok δικό σου θέμα..

Έκανα ένα ποστ μια πλατφόρμα που έχει αποδειχθεί ότι προς το παρών λειτουργεί και πληρώνει.. Κάποιος μπορεί να ενδιαφέροταν όπως έχουν ενδιαφέρθει και ήδη συμμετέχουν πάνω από 6.000 ατομα.. Πιστεύεις όλοι αυτοί είναι ανόητοι ή απατεώνες και εσύ ο πιο έξυπνους από αυτούς ..?

Ανεβασα πολλά στοιχεία για να αποδείξω τα λεγόμενα μου.. Είπα ο καθένα ψάχνει και πράττει μόνος του.. Τόνισα ότι προς το παρών αυτό που υπόσχεται το κανεις χωρίς να ξέρω πώς θα εξελιχθεί μετά..

2 μέλη επιβεβαίωσαν ακριβώς ότι έλεγα..

Και όμως από αυτό πολλοί ηδη βγάζουν ένα μηνιατικο τις δυσκολες εποχές της ακριβείας..

Με βριζεις ενώ εγω να ξέρεις σέβομαι περισσότερο από σένα το bou και τα μέλη του..

Λοιπόν ασε τώρα τις μαγκιές που μπινελίκωνεις από το πληκτρολόγιο, ανώριμος είσαι?

Δεν είπα κάτι που δεν ισχύει στο νήμα που σβήστηκε ούτε προέτρεψα κόσμο να μπει χωρίς να ψάξει.. Είπα ότι ισχύει μέχρι τώρα.
Άνοιξε θέμα να πεις το παραμύθι σου.. εδώ λεμε άλλα
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.063
Πόντοι
6.796
Άνοιξε θέμα να πεις το παραμύθι σου.. εδώ λεμε άλλα
Ωω έπεσα σε σκληρούς καριολιδες αχαχχα οκ καζανακι σε αφήνω να τα πειτε με το παπαριδοτριφτη για τα πέη.. Σορρυ που ενόχλησα δηλ. :2funny::2funny::2funny:

:piss::piss::piss:
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.181
Κριτικές
10
Like
5.606
Πόντοι
2.816
Ωω έπεσα σε σκληρούς καριολιδες αχαχχα οκ καζανακι σε αφήνω να τα πειτε με το παπαριδοτριφτη για τα πέη.. Σορρυ που ενόχλησα δηλ. :2funny::2funny::2funny:

:piss::piss::piss:
Συνεχίζεις να το κάνεις όμως.. όταν σταματάμε να ενοχλούμε απλά το κάνουμε, δεν βγάζουμε ανακοινώσεις

Τελικά είχε δίκιο που σε είπε μαλάκα...
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.063
Πόντοι
6.796
Συνεχίζεις να το κάνεις όμως.. όταν σταματάμε να ενοχλούμε απλά το κάνουμε, δεν βγάζουμε ανακοινώσεις

Τελικά είχε δίκιο που σε είπε μαλάκα...

Ειρωνεύομαι ρε στοκε που θα σου πω και σορρυ νόμιζεις, ούτε αυτό δε κατάλαβαινεις, που θα μου πείτε εμένα ότι μπήκα να σκαμάρω στο bou τα μέλη εδώ μέσα , γελοίοι και δύο.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.479
Like
9.766
Πόντοι
2.306
Αν έπαιζε σε τσόντα και είχε κρατήσει και τα δυο θα είχε τίτλο «ο δικέφαλος καβαλάρης»
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.400
Πόντοι
3.296
Πρέπει να ταν κινέζοι οι χειρουργοι
Είδαν το μεγάλο πεος και το θεωρησαν παθολογικο επειδη δεν ηταν σα τα δικα τους...γαριδακι
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.181
Κριτικές
10
Like
5.606
Πόντοι
2.816
Για επανέλαβε μια άλλα βγάλε το στραπον από τον κώλο σου γιατί δεν ακουγεσαι καλά
Ειρωνεύομαι ρε στοκε που θα σου πω και σορρυ νόμιζεις, ούτε αυτό δε κατάλαβαινεις, που θα μου πείτε εμένα ότι μπήκα να σκαμάρω στο bou τα μέλη εδώ μέσα , γελοίοι και δύο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom