Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 18 άτομα (0 μέλη και 18 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Καλως το παληκαρι στο συγαυρο....
τι γινεται μαγκα?
για πες πας γηπεδο?
γηπεδο πηγαινω (πηγαινω & οχι παω παρακαλω) 40 χρονια (απο τα 5 μου,γαλουχηθηκα με Υβ,Ρομαιν,Λοσαντα,Δεληκαρη,Σιωκο,Αγγελη,Γκλεζο κλπ),εχω διαρκειας 20 χρονια στο ποδοσφαιρο και πανω απο 10 χρονια στο μπασκετ
 

Επισκέπτης
Καλά κάνεις... όπως ξέρεις φίλε μου η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία... 21:15 αρχίζει το παιχνίδι... το πολύ μέχρι τις 23:10 θα έχει πεθάνει και αυτή... :2funny: :2funny: :2funny:
ονειρα θερινης νυκτος..
γελαει καλυτερα αυτος που γελαει τελευταιος..
Υ.Γ Την Κυριακη το βραδυ μην γραφεις παλι για διαιτησιες και τα συναφη..
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
γηπεδο πηγαινω (πηγαινω & οχι παω παρακαλω) 40 χρονια (απο τα 5 μου,γαλουχηθηκα με Υβ,Ρομαιν,Λοσαντα,Δεληκαρη,Σιωκο,Αγγελη,Γκλεζο κλπ),εχω διαρκειας 20 χρονια στο ποδοσφαιρο και πανω απο 10 χρονια στο μπασκετ
α φιλε εισαι μεγαλος εσυ 45αρης να υποθεσω??
μπραβο φιλε χρειαζομασταν στην παρεα ενα μεγαλυτερο που εχει δει και περισοτερα
εγω ειμαι 31 και παω γηπεδο απο τα τελη της δεκαετιας του 80
εχω διαρκειας 10 χρονια τωρα ....
οκ λοιπον ομοθρησκε φιλε μου
να σε ενημερωσω οτι οι πιο πολλοι αλλοθρησκοι λειπουν σε διακοπες ( οι πιο πολλοι ειναι αεκτζιδες)
οταν γυρισουν θα τα πουμε ενα χερακι ολοι μαζι....

Λογικα θα βαλει Λουα - Λουα αριστερα και κωνσταντινου φορ
εσυ τι λες?
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16
ονειρα θερινης νυκτος..
Εδώ με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο... 26 Αυγούστου... θερινή νύχτα...  ;)

γελαει καλυτερα αυτος που γελαει τελευταιος..
Για δες ποίος άρχισε τους γέλωτες...

οε 1-4,οε 1-4,οε 1-4!!!
πελατες ερχομαστε με το τιμολογιο παραμασχαλα!!!
ε ρε γλεντια παλι την Κυριακη με τους γκουμοκαραγκουνοφυσσες!!!

Υ.Γ Την Κυριακη το βραδυ μην γραφεις παλι για διαιτησιες και τα συναφη..
Μπααααααααααα δε νομίζω... Καααασναφερης Οε Οε Οε....  :2funny:


Anyway φίλε, ας ελπίσουμε να γίνει ωραίο παιχνίδι...
 

Επισκέπτης
α φιλε εισαι μεγαλος εσυ 45αρης να υποθεσω??
μπραβο φιλε χρειαζομασταν στην παρεα ενα μεγαλυτερο που εχει δει και περισοτερα
εγω ειμαι 31 και παω γηπεδο απο τα τελη της δεκαετιας του 80
εχω διαρκειας 10 χρονια τωρα ....
οκ λοιπον ομοθρησκε φιλε μου
να σε ενημερωσω οτι οι πιο πολλοι αλλοθρησκοι λειπουν σε διακοπες ( οι πιο πολλοι ειναι αεκτζιδες)
οταν γυρισουν θα τα πουμε ενα χερακι ολοι μαζι....

Λογικα θα βαλει Λουα - Λουα αριστερα και κωνσταντινου φορ
εσυ τι λες?

σχετικα με την ηλικια μου,μεσα επεσες..

περισσοτερα σιγουρα εχω δει αλλα δεν μου αρεσει να το παιζω ουτε παλιος ουτε & παντογνωστης(γηρασκω αει διδασκομενος)..

περαστικα στους πολλους που ειναι αεκακια-πελατακια,περαστικα & στους βαζελους-αρχιπελατες..

δεν ειμαι μεσα στο μυαλο του Τακη,δεν γουσταρω τον κωνσταντινου γιατι φορουσε 4 χρονια την φανελα των ακατανομαστων(πολυ περισσοτερο τον νικοπολιδη που την φοραγε 14 χρονια) & βεβαια γιατι ειναι φοβερα αργος(κατ εμε αμπαλος),οποιον ομως & να βαλει το αποτελεσμα ειναι δεδομενο οπως ξερεις..
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
σχετικα με την ηλικια μου,μεσα επεσες..
περισσοτερα σιγουρα εχω δει αλλα δεν μου αρεσει να το παιζω ουτε παλιος ουτε & παντογνωστης(γηρασκω αει διδασκομενος)..
περαστικα στους πολλους που ειναι αεκακια-πελατακια,περαστικα & στους βαζελους-αρχιπελατες..
δεν ειμαι μεσα στο μυαλο του Τακη,δεν γουσταρω τον κωνσταντινου γιατι φορουσε 4 χρονια την φανελα των ακατανομαστων(πολυ περισσοτερο τον νικοπολιδη που την φοραγε 14 χρονια) & βεβαια γιατι ειναι φοβερα αργος(κατ εμε αμπαλος),οποιον ομως & να βαλει το αποτελεσμα ειναι δεδομενο οπως ξερεις..
και εγω πιστευω στανταρ διπλο ...
αν και ειναι νωρις ακομα για να ρολαρει η ομαδα
εχουμε κανει για πρωτη φορα πολλες και καλες μεταγραφες
και εξαλου τους εχουμε ξανα...νικησει εκει μεσα...
εκτος απο το 1-4
μην ξεχνας και το ματς με το μαλακοβασαρα που δεν ειχε δωσει πεναλτι στον Λουτσιανο και στον Αλβες στο 0-0
για να μην θυμηθω το 2-2 με τον δουρο!!!! που κανονικα επρεπε να ειναι 3-1 και να πανιγυριζουμε το 8 σερι
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Καλημερα μαγκες
Δειπνο στους παιχτες ο Λεμονης λεει σημερα
εν οψη του ντερμπι
για να δουμε
 

Roberto76

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
30
Like
0
Πόντοι
0
Υπάρχει μια διαφορά σε σχέση με το 1-4, που δεν πρέπει να ξεχνάμε...
Το ένα πέταλο & βάλε ήταν κόκκινο.
Από τις καλύτερες εξέδρες που έχουμε κάνει.

Την Κυριακή είναι άλλο παιχνίδι, αλλά όπως είπε & ο Λεμονής:
"Πάμε εκεί ως Ολυμπιακός. Και ο Ολυμπιακός σε οποιοδήποτε γήπεδο & να παίζει πάει για την νίκη.
Αυτός είναι ο Ολυμπιακός." 

Χωρίς τον Λεμονή δεν θα είχαμε δει ποτέ το 1-4, όπως & την 4άρα στην Τούμπα, τις 6άρες στην Λεβερκούζεν & την ΑΕΚ. 

Γνωρίζει όσο κανένας άλλος προπονητής τι σημαίνει Ολυμπιακός, και πιστέυω ότι & την Κυριακή...θα τους το κάνει!

Είναι μειονέκτημα το ότι παίζουμε τόσο νωρίς, η ομάδα είναι ανέτοιμη αλλά & ο βάζελος είναι στα ίδια επίπεδα ετοιμότητας.

Για τα αριστερά, κάτι μου λέει ότι ίσως είναι λάτιν, Λεονέλ τον λένε, ευκαιρία να τον μάθουν και αυτόν...

 

Επισκέπτης
Ίσως είναι καλύτερα να παίξει ο Νούνιες αριστερά γιατί θέλω σέντερ φορ τον Λούα Λούα και όχι στο πλάι.Ακούω και για Ζεβλάκοφ σέντερ μπακ.Δεν ξέρουμε και οι άλλοι με τί σύνθεση ακριβώς θα κατεβούν.
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
α φιλε εισαι μεγαλος εσυ 45αρης να υποθεσω??
μπραβο φιλε χρειαζομασταν στην παρεα ενα μεγαλυτερο που εχει δει και περισοτερα
εγω ειμαι 31 και παω γηπεδο απο τα τελη της δεκαετιας του 80
εχω διαρκειας 10 χρονια τωρα ....
οκ λοιπον ομοθρησκε φιλε μου
να σε ενημερωσω οτι οι πιο πολλοι αλλοθρησκοι λειπουν σε διακοπες ( οι πιο πολλοι ειναι αεκτζιδες)
οταν γυρισουν θα τα πουμε ενα χερακι ολοι μαζι....

Λογικα θα βαλει Λουα - Λουα αριστερα και κωνσταντινου φορ
εσυ τι λες?

να βαλει τον μιχαλακη σεντερ μπακ λεω γω.......ακου σεντερ φορ!!!!!!!!!! :jerking: :jerking:
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Καλημερα μαγκες...
ειχα αποφασισει λογω των ημερων και του γενικοτερου πενθους που επικρατει απο τις καταστροφες να μην γραψω για αθλητικα....
αλλα σημερα διαβαζοντας τα σχετικα θρεντ  οπου κατεφυγαν στο αγαπημενο τους σπορ που λεγεται ΒΓΑΖΩ ΓΛΩΣΣΑ αλλα και τις βαζελοφυλαδες...αποφασισα να ενημερωσω τους τακτικους μας πελατες(βαζελοχανουμους) .....
Πως οτι και να γινει στο c.l.
1.Με ξενα κολυβα κηδεια δεν γινεται -ουτε γαμησι με δανεικα αρχιδια.....
2.Το Μαη ειναι ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ ΣΤΟΝ ΠΕΡΑΙΑ!!!!!
 

Επισκέπτης
Καλημερα μαγκες...
ειχα αποφασισει λογω των ημερων και του γενικοτερου πενθους που επικρατει απο τις καταστροφες να μην γραψω για αθλητικα....
αλλα σημερα διαβαζοντας τα σχετικα θρεντ  οπου κατεφυγαν στο αγαπημενο τους σπορ που λεγεται ΒΓΑΖΩ ΓΛΩΣΣΑ αλλα και τις βαζελοφυλαδες...αποφασισα να ενημερωσω τους τακτικους μας πελατες(βαζελοχανουμους) .....
Πως οτι και να γινει στο c.l.
1.Με ξενα κολυβα κηδεια δεν γινεται -ουτε γαμησι με δανεικα αρχιδια.....
2.Το Μαη ειναι ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ ΣΤΟΝ ΠΕΡΑΙΑ!!!!!
να συμπληρωσω,στ αρχιδια μας τα δυο παντα αρρωστοι με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
E νισαφι ποια με την καραμελα!!!! της ευρωπης και μαλακιες
περυσι αποκλειστηκαν στους 32 του ουεφα και το παρουσιαζαν ωσ ευρωπαικη πορεια!!!!!!!
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16
E νισαφι ποια με την καραμελα!!!! της ευρωπης και μαλακιες
περυσι αποκλειστηκαν στους 32 του ουεφα και το παρουσιαζαν ωσ ευρωπαικη πορεια!!!!!!!

Σε ποιόν απαντάς ρε alexandre (χρόνια πολλά)...  :think:    μπας και σε τσιμπάνε πράσινες μύγες εκεί που κάθεσαι...  :2funny: :2funny:  :2funny:
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Καλημερα μαγκες...
ειχα αποφασισει λογω των ημερων και του γενικοτερου πενθους που επικρατει απο τις καταστροφες να μην γραψω για αθλητικα....
αλλα σημερα διαβαζοντας τα σχετικα θρεντ  οπου κατεφυγαν στο αγαπημενο τους σπορ που λεγεται ΒΓΑΖΩ ΓΛΩΣΣΑ αλλα και τις βαζελοφυλαδες...αποφασισα να ενημερωσω τους τακτικους μας πελατες(βαζελοχανουμους) .....
Πως οτι και να γινει στο c.l.
1.Με ξενα κολυβα κηδεια δεν γινεται -ουτε γαμησι με δανεικα αρχιδια.....
2.Το Μαη ειναι ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ ΣΤΟΝ ΠΕΡΑΙΑ!!!!!

Αλέξανδρε, σου διαφεύγει το thread για το φετινό CL και τη γαυροκλήρωση; Γράφονται καλές γνώμες εκεί, και σε ήπιους τόνους...

Επί τη ευκαιρία, χρόνια πολλά (καθυστερημένα)!!!
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Στο μπάσκετ είμαστε πολύ κοντά στον γίγαντα των 2.21 Τζέικ Τσακαλίδη....αν πάρουμε και Σάρας κάτι γίνεται.....μάλλον Βουγιούκας δανεικός...δεν μπορώ να σκέφτομαι με τον καλό Σόφο,τον Μπουρούση,τον Τζέικ,τον Ρόμπερτς και από πίσω τον Μαυροκεφαλίδη ποιά ομάδα θα μπορεί να μας χτυπήσει μέσα στην ρακέτα....και με Σάρας(αν έρθει),Μάτσε και τους Βασιλόπουλο,Βασιλειάδη περιφέρεια και με βάθος στον πάγκο πάμε για μεγάλα πράγματα.....
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Με τέσσερις μεγάλες ευκαιρίες του Ολυμπιακού (από τις εφτά!) και ..μισή του ΠΑΟ, το ντέρμπι έληξε 0-0, προς έκπληξη των πάντων.
Τεράστια η διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων, άφησε μόνο καλές υποσχέσεις για το μέλλον των «ερυθρόλευκων».

Ένα ντέρμπι Παναθηναϊκού – Ολυμπιακού για «καλημέρα» στο Πρωτάθλημα δεν είναι ότι πιο αντιπροσωπευτικό για την μετέπειτα πορεία και εξέλιξη των ομάδων μέσα στη χρονιά. Αυτό είναι τουλάχιστον ο βασικός κανόνας.
Όχι όμως σήμερα.
Σήμερα είδαμε έναν Ολυμπιακό φανερά ανέτοιμο μεν αλλά αποφασισμένο να δώσει απαντήσεις στις ακατάπαυστες δηλώσεις των «πράσινων» εδώ και δέκα ημέρες.
Είδαμε ένα σύνολο που μπορεί να μην είναι ακόμα «δεμένο», τουλάχιστον σε σύγκριση με αυτό του ΠΑΟ, αλλά πάτησε πολύ πιο δυνατά στο γήπεδο, έκανε πολλές ευκαιρίες (εφτά !), σκόρπισε τον τρόμο σε πολλές στιγμές του αγώνα στους «πράσινους» και ..έφυγε απογοητευμένο από το γήπεδο..
Χωρίς υπερβολές, οι παίκτες του Παναθηναϊκού (έστω αυτού του ελλιπέστατου) θα πρέπει να πάνε ευχαριστημένοι για ύπνο, ΜΗ ΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΣ πως δεν δέχθηκαν 2-3 τέρματα από το πρώτο ημίχρονο κιόλας.
Ο Τάκης Λεμονής ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΕ σε πολύ μεγάλο βαθμό για το 4-5-1 και για τις επιλογές παικτών και τους μεταφύτευσε το ιδιαίτερο «πάθος» που πρέπει να έχουν στα ντέρμπι. Και αυτό δεν είναι εύκολο με τόσους νέους παίκτες..
Οι παίκτες από την πλευρά τους, έβγαιναν κατά κανόνα πρώτοι στη μπάλα (εξαιρούνται τα δεκάλεπτα στις αρχές των ημιχρόνων), απέφυγαν τις άσκοπες ενέργειες και τα πολλά λάθη όντας αρκετά συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι.
Βέβαια, ο μεγαλύτερος «καθρέφτης» της απόδοσης των παικτών του Ολυμπιακού ήταν οι απίστευτες ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν και χάθηκαν από ..λεπτομέρειες. Και αυτό είναι μας δίνει τις μεγαλύτερες ελπίδες για το μέλλον αυτής της νέας ομάδας που κτίζεται.
Πέρυσι, οι φίλοι του Παναθηναϊκού ..ευχαριστήθηκαν για την μισή ευκαιρία που είχε κάνει η ομάδα τους στο Καραϊσκάκη αρκεί που έφυγαν με το τρίποντο.
Τώρα μπορεί να κομπάζουν ότι είχαν τον …. έλεγχο του αγώνα (στα μάτια τους) και ότι ο Ολυμπιακός έπαιζε με αντεπιθέσεις.
Αλλαξαν γνώμη για το ποδόσφαιρο αλλά ΦΥΣΙΚΑ δεν άλλαξαν τον παράγοντα που τους συντροφεύει, την απίστευτη ΤΥΧΗ.

Τώρα μπορούν να κάνουν ΝΕΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ, αναφέροντας έπρεπε να είχαν κερδίσει γιατί έχασαν μία ευκαιρία με τον Μάτος. Μια ζωή παραποιητές της αλήθειας…

ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ!!!!!
Την εφεύρεση του Κασναφέρη να αποβάλει τον Αντζα για ένα σπρώξιμο ενώ συγχώρησε  την σπρωξια του εντογιε (απ ευθειας κοκκινη) και τη σφαλιάρα του Λεοντίου στον Γκαλέτι.
 

NiLe

Μέλος
Εγγρ.
19 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.626
Like
5
Πόντοι
16
ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ!!!!!
Την εφεύρεση του Κασναφέρη να αποβάλει τον Αντζα για ένα σπρώξιμο ενώ συγχώρησε  την σπρωξια του εντογιε (απ ευθειας κοκκινη) και τη σφαλιάρα του Λεοντίου στον Γκαλέτι.
Φιλε μηλας ακομα.....  :think:για  τον  Κασναφερη πρεπει να αναψετε καμοια λαμπαδα που δεν σας αφησε με 9 παιχτες 3 αποβολες επρεπε να δωσει σε λεντεσμα,γκαλετι,πατσατσογλου για ξαναδες το παιχνηδι και πεσμου μετα...οσο για το ματς το 0-0 εισος να αδικη τον οσφπ αλλα αν δεν εχεις τους παιχτες να βαλουν το τοπι στο δυχτη μην εχεις απετησεις...και οσο για την απευθειας κοκκινη που λες ο αντζας ειχε και αλλη καρτα...αλλα δεν μας ειπες για τα κωλοδαχτηλα που εκανε ενο εβγενε απο το γυπεδο..  :think:
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Με τέσσερις μεγάλες ευκαιρίες του Ολυμπιακού (από τις εφτά!) και ..μισή του ΠΑΟ, το ντέρμπι έληξε 0-0, προς έκπληξη των πάντων.
Τεράστια η διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων, άφησε μόνο καλές υποσχέσεις για το μέλλον των «ερυθρόλευκων».

Ένα ντέρμπι Παναθηναϊκού – Ολυμπιακού για «καλημέρα» στο Πρωτάθλημα δεν είναι ότι πιο αντιπροσωπευτικό για την μετέπειτα πορεία και εξέλιξη των ομάδων μέσα στη χρονιά. Αυτό είναι τουλάχιστον ο βασικός κανόνας.
Όχι όμως σήμερα.
Σήμερα είδαμε έναν Ολυμπιακό φανερά ανέτοιμο μεν αλλά αποφασισμένο να δώσει απαντήσεις στις ακατάπαυστες δηλώσεις των «πράσινων» εδώ και δέκα ημέρες.
Είδαμε ένα σύνολο που μπορεί να μην είναι ακόμα «δεμένο», τουλάχιστον σε σύγκριση με αυτό του ΠΑΟ, αλλά πάτησε πολύ πιο δυνατά στο γήπεδο, έκανε πολλές ευκαιρίες (εφτά !), σκόρπισε τον τρόμο σε πολλές στιγμές του αγώνα στους «πράσινους» και ..έφυγε απογοητευμένο από το γήπεδο..
Χωρίς υπερβολές, οι παίκτες του Παναθηναϊκού (έστω αυτού του ελλιπέστατου) θα πρέπει να πάνε ευχαριστημένοι για ύπνο, ΜΗ ΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΣ πως δεν δέχθηκαν 2-3 τέρματα από το πρώτο ημίχρονο κιόλας.
Ο Τάκης Λεμονής ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΕ σε πολύ μεγάλο βαθμό για το 4-5-1 και για τις επιλογές παικτών και τους μεταφύτευσε το ιδιαίτερο «πάθος» που πρέπει να έχουν στα ντέρμπι. Και αυτό δεν είναι εύκολο με τόσους νέους παίκτες..
Οι παίκτες από την πλευρά τους, έβγαιναν κατά κανόνα πρώτοι στη μπάλα (εξαιρούνται τα δεκάλεπτα στις αρχές των ημιχρόνων), απέφυγαν τις άσκοπες ενέργειες και τα πολλά λάθη όντας αρκετά συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι.
Βέβαια, ο μεγαλύτερος «καθρέφτης» της απόδοσης των παικτών του Ολυμπιακού ήταν οι απίστευτες ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν και χάθηκαν από ..λεπτομέρειες. Και αυτό είναι μας δίνει τις μεγαλύτερες ελπίδες για το μέλλον αυτής της νέας ομάδας που κτίζεται.
Πέρυσι, οι φίλοι του Παναθηναϊκού ..ευχαριστήθηκαν για την μισή ευκαιρία που είχε κάνει η ομάδα τους στο Καραϊσκάκη αρκεί που έφυγαν με το τρίποντο.
Τώρα μπορεί να κομπάζουν ότι είχαν τον …. έλεγχο του αγώνα (στα μάτια τους) και ότι ο Ολυμπιακός έπαιζε με αντεπιθέσεις.
Αλλαξαν γνώμη για το ποδόσφαιρο αλλά ΦΥΣΙΚΑ δεν άλλαξαν τον παράγοντα που τους συντροφεύει, την απίστευτη ΤΥΧΗ.

Τώρα μπορούν να κάνουν ΝΕΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ, αναφέροντας έπρεπε να είχαν κερδίσει γιατί έχασαν μία ευκαιρία με τον Μάτος. Μια ζωή παραποιητές της αλήθειας…

ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ!!!!!
Την εφεύρεση του Κασναφέρη να αποβάλει τον Αντζα για ένα σπρώξιμο ενώ συγχώρησε  την σπρωξια του εντογιε (απ ευθειας κοκκινη) και τη σφαλιάρα του Λεοντίου στον Γκαλέτι.

εφτα ευκαιριες?καντες 2 και εισαι μεσα.....οι υπολοιπες ηταν απλα φασεις....μην κανουμε και το οποιοδηποτε σουτ ή κεφαλια ευκαιρια!το δοκαρι και η φαση του τοροσιδη ναι.Τα σουτ του λεντεσμα και του γκαλετι ηταν απλα επιθετικες καλες προσπαθειες!Μην γιγαντωνουμε μια πολυ μετρια εμφανιση δικη μας επειδη παιζαμε με εναν παναθηναικο που δεν εκανε ευκαιρια γιατι εχει δυσκολια σε αυτον τον τομεα εδω και χρονια!Τί θα γινει με την αμυνα?Για ποσο καιρο θα βλεπω ακομη αμπαλα χαφ να διωχνουν την μπαλλα για χορτα διχως να εχουν την λιγοτερο δυνατη "φαντασια" να την δωσουν σωστα στον συμπαικτη τους?Για ποσο καιρο-χρονια-αιωνες θα κανουμε μεχρι να παρουμε επιτελους αξιολογους αμυντικους?Τελος γιατι να κανουμε τοσες μεταγραφες και οι μισες να βγαινουν σκαρτες?Τον κοβασεβιτς γιατι τον πηραμε?τον μενδρινο γιατι δεν τον προωθουν?με τον αρτσουμπι(ισως και να προτρεχω βεβαια..) γιατι εχω την αισθηση οτι θα ειναι μεγαλη πατατα?ποιος ειναι ο ρολος του μαρκο νε στην ομαδα?Ευτυχως πηραμε και αυτον τον λουα λουα που ειναι φωτια ο ανθρωπος και αριστος σε ολα του σχεδον τα καθηκοντα...και ο λεντεσμα παντως λιγος μου φαινεται..δεν ειναι ηγετης στο χωρο της μεσαιας γραμμης..δεν προωθειται...δεν σουταρει παρα μονο απο αντεπιθεσεις αν του ερθει η μπαλλα(εννοω δεν κανει διεισδυση καθετη με την μπαλλα και μετα σουτ ή πασα για γκολ)...τελος παντων..ενα ειναι σιγουρο...τις αδυναμιες μας θα τις δουμε στην ευρωπη,τις δυνατοτητες μας στην ελλαδιτσα.Καλο βραδακι!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom