Νέα

ΣΙΝΕΜΑ.. Τι έκαναν οι "παππούδες" μας ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα HarisGB
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

HarisGB

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2018
Μηνύματα
841
Κριτικές
7
Like
580
Πόντοι
306
Καλημέρα συναγωνισταί..

Ενας γηραιός γνωστός μου έλεγε ότι "αν δεν λερώσεις καρέκλα σινεμά ή αυτοκινήτου,δεν ξέρεις τίποτα απο ζωή". Αναρωτούμενος αν εννοούσε τσοντοσινεμά, η απλό σινεμά η καμμία "πηχτή" μόνος αυτός μου απάντησε "με κοπέλα εν μέσω ανυποψίαστου κόσμου όπως κάναμε παλιά" μου απήντησε καταφατικά.
Ερευνώντας αυτες τις σοβαρές κουβέντες του γηραιού κυρίου ο οποίος μου αφηγείτο οτι τις δύσκολες εποχές όπου ημιδιαμονή δεν υπήρχε, τσοντοσινεμά δεν υπήρχαν κτλ ο "εξώστης" ηταν μια πάρα πολύ καλή φωλια η εναλλακτικώς τα πολύ μπρός καθίσματα η πίσω κάνουν καλό "σκηνικο" φτανει να μη σε πάρουν χαμπάρι.
Φιλοσοφώντας και ερευνώντας το εν λόγω θέμα-φαντασίωση η ερευνα ξεκίνησε το 2007, οι δυσκολίες ήταν πολλές όπως:

1) Εύρεση "τρελλής εθελόντριας" που να μην κολώνει.
2) Πλεον τα τσοντοσινεμά δεν ενδεικνυνται για τετοιες φάσεις λογω των ενοχλητικών προσωπικοτήτων καθώς και η μεγαλη βρωμια εκει
3) Ποια ταινία εχει τον λιγότερο κόσμο.
4) 3d η απλή ταινία και τι θεμα να επιλεγει υπερανω υποψιας.
5) Αμα το σκηνικο πάει καλα ημιδιαμονή η αμαξι για 2ο ημίχρονο?
6) Τα drive cinemas που εξασφαλιζαν τετοια σκηνικα εκλεισαν.


Μετά απο το αποκαρδιωτικό αποτέλεσμα 4 "εθελοντριων" που κατα πλειοψηφία ηταν η χαπακωμενες η στα όρια κοντα, κατάλαβα τα εξης πράγματακια:
1) Οι παλιοί ειχαν πολύ δίκιο. Δεν υπαρχει πιο αδρεναλινη και ηδονη να γινει παιχνιδι καπου ανυποπτα και με το φοβο να μη σε παρουν χαμπαρι.
2) Σε σινεμα τελικά έκανα τα καλύτερα "τελειωματα" ;) τα πεντακάθαρα προσεγμενα καθίσματα μπλε χρωματος γέμισαν με "μικρους χαρηδες".
3) Τα προκαταρκτικα το αγχος και η αδρεναλινη οδηγουσαν σε εκπληκτικά δευτερα ημίχρονα.
4) Εδινες τη κλασσικη ρομαντικη αποψη του "ερωτευμενου" με τα παθη και τους "περιορισμους" εκεινων των εποχων.
5) ΠΟλλα αλλα ευχαριστα που μου εχουν ξεφυγει να αποτυπωσω.

Υστερα απο τα ανωθεν η ερωτηση ειναι "Τι μπορω να κανω για μια πετυχημενη φαντασιωση σε σινεμα?", οι απαντησεις μετα απο διατριβη για προετοιμασια και μελετη εκ μερους σας ειναι:

1) προτιμηστε σημειο που εχει ανετα καθισματα, και με ακομα καλυτερα σινεμαδες με ξενοδοχεια ημιδιαμονης διπλα για ενα καλο επισφραγισμα.
2) Προτιμήστε η ταινιες με λιγο κοσμο,αδιαφορες με επιλογη σε πολυ μπροστινα καθισματα η πολυ πισω. Τα θριλλερ η ταινιες 3d με την καλυψη ειδικα στα ματια κανουν τη φαντασιωση ακομα καλυτερη, απενοχοποιουν την παρτενερ και οι ορμονες που εκλυονται σε τετοιες ταινιες ακομα καλυτερες.
3) Προτιμηστε να εχετε μια μεγαλη ζακετα,καπαρντινα, και φυσικα διακριτικο και λειτουργικο φουστανι για τη παρτενερ ειδικα στα ξεκινηματα βοηθαει.
4) Μωρομαντηλα, προφυλακτικα, κανα γλυκο για μετα κτλ
5) Αργες και σταθερες κινησεις, μη ξεκινησετε απο την αρχη παρα μετα το 1ο εικοσαλεπτο.
6) Δωστε ενδειξη διακριτικοτητας και συντονισμου.
7) Προτιμηστε ενα junk food πριν πατε.

ΚΑΛΟ ΒΟΛΙ!!...ΓΙΑ ΑΠΟΡΙΕΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ.


ΥΓ Ταινιες που εγιναν τα σκηνικα: "saw 3d", "final destination 3d", "Hobbit 1" κτλ


[video] [video]https://www.youtube.com/watch?v=nw_qssTqY34[/video] [/video]
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
στο σινεμα εχω δωσει μια απο τις καλυτερες πιπες...βλεπαμε το ο τσαρλυ και το εργοστασιο σοκολατας και επειδη το ψολοβαριομουν την αρχισα στο χαμουρεμα και αυτη εσκυψε αμεσως...εκανα ενα αξιοπρεπες χυσιμο και φυγαμε μολις τελειωσε η ταινια...καρεκλα λερωσα λιγακι...
 
OP
OP
HarisGB

HarisGB

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2018
Μηνύματα
841
Κριτικές
7
Like
580
Πόντοι
306
στο σινεμα εχω δωσει μια απο τις καλυτερες πιπες...βλεπαμε το ο τσαρλυ και το εργοστασιο σοκολατας και επειδη το ψολοβαριομουν την αρχισα στο χαμουρεμα και αυτη εσκυψε αμεσως...εκανα ενα αξιοπρεπες χυσιμο και φυγαμε μολις τελειωσε η ταινια...καρεκλα λερωσα λιγακι...


Φιλε εισαι αξιος... ειδικα στα θριλλερ και 3d να δοκιμασεις παλι..ΕΓΓΥΗΜΕΝΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ..Επισης Village park GOLD CLASS θα θελα,


¨"τσαρλυ και η χυσοκολατα" το κανατε
 

Επισκέπτης
Οσοι εχουν γκομενα θεωρουν οτι ειναι προνομιουχοι που θα κανουν οτι γουσταρουν. Ε ρε Πικερ που σας χρειαζεται.
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
Φιλε εισαι αξιος... ειδικα στα θριλλερ και 3d να δοκιμασεις παλι..ΕΓΓΥΗΜΕΝΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ..Επισης Village park GOLD CLASS θα θελα,


¨"τσαρλυ και η χυσοκολατα" το κανατε
σε gold class θελω να το κανω μια φορα...να αφησω λεκε στο βελουδο...
 
OP
OP
HarisGB

HarisGB

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2018
Μηνύματα
841
Κριτικές
7
Like
580
Πόντοι
306
Οσοι εχουν γκομενα θεωρουν οτι ειναι προνομιουχοι που θα κανουν οτι γουσταρουν. Ε ρε Πικερ που σας χρειαζεται.


Το να λεμε "γκομενα" δεν ειναι και απαραιτητα "δεσμος" η "αμορε"....μπορει απο One night stand για προθερμανση, η κανα αλλο προθυμο κορασιο
 

Kayliariskwstas

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2017
Μηνύματα
801
Κριτικές
6
Like
281
Πόντοι
6
στο σινεμα εχω δωσει μια απο τις καλυτερες πιπες...βλεπαμε το ο τσαρλυ και το εργοστασιο σοκολατας και επειδη το ψολοβαριομουν την αρχισα στο χαμουρεμα και αυτη εσκυψε αμεσως...εκανα ενα αξιοπρεπες χυσιμο και φυγαμε μολις τελειωσε η ταινια...καρεκλα λερωσα λιγακι...

Εισαι τυχερος!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom