Νέα

Season finale..(Lost-desp.housewives-24-family guy-american dad).

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Gamaomanoules
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 15
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16

Το παρον τοπικ παρεχει spoiler και απευθυνεται σε οσους εχουν δει τις σειρες μεχρι το φιναλε τους.

Δεν ξερω ποσοι απο δω μεσα παρακολουθουν αμερικανικες σειρες.
Δυστυχως η περιοδος αυτη αποτελει το φιναλε για πολλες αυτες.

-Πρωτη απο ολες η ΚΟΡΥΦΑΙΑ σειρα ΚΑΙ φετος Lost.
Σαφως και μακραν η 3η σεζον καλυτερη απο τις προηγουμενες.Επιτελους απαντηθηκε σε μεγαλο μερος το ερωτημα τι παιζει στο νησι.Μεγαλη εκπληξη τα fast-forward scenes οπου δειχνει οτι εχουμε πολυ δρομο ακομα μεχρι το 2010 που ειναι τα συμβολαια.
Το μεγαλυτερο πακετο εγινε με την ανακοινωση οτι θα προβληθει του χρονου το Φεβρουαριο! :headbang:
Για μονο 16 επεισοδια!!! :cussing:
Τα αναπαντητα ερωτηματα πολλα..Ποιος ειναι ο jacob?Γιατι στο καρε η φιγουρα στην καρεκλα εφερνε στο λοκ?Ο λοκ πως επεζησε?Ποια ηταν τελικα η αλεξιπτωτιστρια?Ο μαλακας ο αυτιας γιατι δεν εκλεισε την μπουκαπορτα απο την εξω μερια?
Τι στο πουτσο θα γινει μετον εφταψυχο μονοθφαλμο?Θα γαμησει καικανας αλλος εκτος απο τον σωγιερ?Ο τζακ ποτε θα πεθανει?Κτλ..

-24.Η χειροτερη σεζον η 6η για μενα.Προβλεπομενα ολα.Το καστ αποτυχημενο.Ελεγα να την κοψω απο το 10 επεισοδιο αλλα ολο εδινα παραταση,τελικα ηταν τραγικη.Ελπιζω οι επομενες 2 τουλαχιστον σεζον που ακολουθουν να αξιζουν.Στα ιδια επιπεδα και με το κομενο πλεον jericho.Πατος! :new_shocked:

-Desperate housewives.Το 23ο ειχε το καλυτερο φιναλε της σεζον.Απορω πως φαγανε τη σεξομιλφ Ιντι?
Επεστρεψε η κοκκινομαλα,η Αννετ εχει καρκινο,η γκαμπριελ παλι ξενογαμηθηκε και η σουπα με τη σουζαν και τον μαικ συνεχιζεται..
Παραυτα η σειρα δεν χανει λεπτο το ενδιαφερον της,σπαει ρεκορ τηλεθεασης και ειναι musτ στα downloads καθε βδομαδα προβολης της. :thumbsup:

-Family guy-american dad.Oτι και να πουμε για το εκπληκτικο καυστικο χιουμορ της σειρας κινουμενων σχεδιων για ενηλικους ειναι λιγο..
Απιστευτες ατακες!
Κουαγκμαιερ και τα μυαλα στα καγκελα! :dancing:
Απιστευτο γελιο τη στιγμη που μπαινει ο χοντρος στο σπιτι του κουαγκ και πηγαινοντας να κατσει στην πολυθρονα ενεργοποιηται ο μηχανισμος που ναρκωνει τις γκομενες,τις γδυνει,τις στυνει με τα ποδια ορθια για πηδημα ενω παραλληλα βγαινει η ντισκομπαλα με ερωτικη μουσικη!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Οι καβγαδες με το κοτοπουλο ανεπαναληπτοι,ακομα και στο χωρο αποφοιτων!
Ολα τα λεφτα η τελευταια ατακα του σκυλου στην λοις οταν ηταν στην πισινα με το μπικινι!
Ο αμερικαν διεπρεψε για μια ακομα φορα,στοιχειωδης παρατηρηση η καυστικη σατιρα στον μπους τη στιγμη που τον δειχνει να ποζαρει σε πορτραιτο με γνωστα προσωπα και τελος με το σατανα!

Μπορουμε να προσθεσουμε και αλλες σειρες οπως το heroes που περιμενα περισσοτερα στην τελικη μαχη που εδειξε.Τελικα οι επομενες σεζον θαχουν και παλι το Σαιλερ.Ενα ασχετο.Ο μπατσος με την ακοη,επεξε στο λοστ στην πρεμιερα τον πιλοτο του σκαφους για λιγα λεπτα..

Αντε και τωρα με τοσους μηνες χωρις σειρες ηρθε η ωρα να δουμε και αλλες που ισως αποδειχθουν καλυτερες.(ΙΤ crowd,everybody hates chris,the dirt).

Tελος σεζον λοιπον για τους φανατικους των σειρων.Αντε και λιγη αποτοξινωση απο το rapidshare καθε εβδομαδα... :rockon:
 

hantok

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2006
Μηνύματα
382
Like
0
Πόντοι
1
Γιατι στο καρε η φιγουρα στην καρεκλα εφερνε στο λοκ? αυτο που περιπου εγινε δεν το θιμαμε?
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Εφυγε η Ιντι απο ντεσπερειτ?????????????? σοβαρα???????? γκρρρρρρρρρ
δεν εχω δει ακομα το 23.....τα σποιλερς του λοστ δεν τα διαβασα παντως......με ενδιαφερει πιο πολυ να δω τη σειρα :P χαχαχαχα
 
OP
OP
G

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Γιατι στο καρε η φιγουρα στην καρεκλα εφερνε στο λοκ? αυτο που περιπου εγινε δεν το θιμαμε?
Tη στιγμη που ακουγεται η φωνη "help me" αν πας καρε καρε θα δεις τη φιγουρα στην καρεκλα που καθεται σε ποιον μοιαζει.
Εφυγε η Ιντι απο ντεσπερειτ?????????????? σοβαρα???????? γκρρρρρρρρρ
δεν εχω δει ακομα το 23.....τα σποιλερς του λοστ δεν τα διαβασα παντως......με ενδιαφερει πιο πολυ να δω τη σειρα :P χαχαχαχα
Οντως την τελειωσαν :headbang:.Δε θα σου πω πως,μονο που θα δεις τα τελευταια λεπτα του επεισοδιου θα μεινεις με το στομα ανοικτο. :new_shocked:
Για το λοστ φροντισε παντως τα εναπομειναντα επεισοδια να τα δεις ενα - ενα γιατι μεχρι το φεβρουαριο εχει στερηση! :cussing:
 

Neuronico

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2006
Μηνύματα
151
Like
4
Πόντοι
1
Εγω βλεπω μονο το lost και εχω να πω πως η σειρα εχει χαλασει παρα πολυ...Φετος μονο 2-3 επεισοδια αξιζανε τα αλλα απλα γεμισανε την σεζον χωρις να προσφερουνε τιποτα...Λιγο στο τελος εφτιαξε ειναι η αληθεια, αλλα μας εχουνε σπασει τα καρυδια χωρις να λενε τιποτα
Οι παραγωγοι ειπανε πως παει συνολικα για 5 σεζον και οχι μεχρι το 2010..
 
OP
OP
G

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Εγω βλεπω μονο το lost και εχω να πω πως η σειρα εχει χαλασει παρα πολυ...Φετος μονο 2-3 επεισοδια αξιζανε τα αλλα απλα γεμισανε την σεζον χωρις να προσφερουνε τιποτα...Λιγο στο τελος εφτιαξε ειναι η αληθεια, αλλα μας εχουνε σπασει τα καρυδια χωρις να λενε τιποτα
Φιλε κατι μου λεει οτι ισως εισαι ο μοναδικος που πιστευει οτι στην 3η σεζον το lost εχει χαλασει τοσο οσο λες.
Μαλλον εισαι πολυ ανηπομονος για απαντησεις γιαυτο και εχεις αυτη τη γνωμη.
Μην ξεχνας ομως οτι ακριβως επειδη ΔΕΝ τις δινουν η σειρα ειναι Νο1 τοσα χρονια.
Προτιμω παντως να μην παιρνω απαντηση και να βλεπω τη Λιλλι να την κανονιζει ο Σωγιερ! :humpleg: :knockinb: :new_shocked: :sperm: :zzzzz:
 

rubberduck

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2007
Μηνύματα
7
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Το Lost νομίζω ότι είναι η μοναδική σειρά που αξίζει να βλέπεις. Οι άλλες είναι φλούδες μπροστά της. Έχει μέλλον μπροστά της αν και στο 23 φαινεται σα να βιάστηκαν λίγο. Βέβαια πολλά είναι τα ερωτηματικά ακόμα. Ό,τι και να σκεφτείς οτι μπορεί να συμβαίνει μέσα θα πέσεις. Από "παράδεισο-κόλαση" μέχρι "εξωγήινη" φάση μπορεί να υποθέσει κανείς.

Βλέπω να πέφτει στέρηση μέχρι το 2010. :-
 
OP
OP
G

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Eχει ακουστει απο ατλαντιδα μεχρι ελιξηριο μακροζωιας!
Ακομα να δουμε εξηγηση για το αγαλματενιο ποδι στο νησι.
Παντως οι παραγωγοι διαβασα στο ινσομνια εγγυηθηκαν οτι μεχρι το τελος η σειρα θα εχει καλυψει ολα τα αναπαντητα ερωτηματα.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Καλα η Εβαντζελιν ειναι ισως απο τις πιο ομορφες γυναικες που εχω δει........και τραβιεται με το αλλο το ημιαυτιστικο καγκουρι........μα καλα διωξανε την Ιντι??????την πιο ενδιαφερουσα νοικοκυρα??????? γκρμφφφφφφφ

μανουλογαμη ακομα βλεπω δευτερο κυκλο λοστ.....περιμενω παντα να ανεβουν ολα τα επεισοδια καθε κυκλου και τα κατεβαζω ολα μαζι για να βλεπω ωρες....δε μπορω να περιμενω καθε βδομαδα.....μονο τις νοικοκυρες κατεβαζω καθε βδομαδα γιατι δεν κοπτομαι τοσο πολυ οσο το πριζον και το λοστ.....
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Παιδιά , Lost, τέλος.. μπροστά του όλα τα άλλα είναι οδοντόκρεμες!!

Η αλήθεια είναι ότι μετά τα πρώτα επεισόδια του τρίτου κύκλου η σειρά μια κοιλίτσα την έκανε, αλλα από το 13 και μετά, γάμησε μάνες, θείες κι αδελφές!! Βέβαια είναι εκνευριστικό το γεγονός ότι ενώ περιμέναμε κάποια πράγματα να απαντηθούν μας γέμισαν με ΑΛΛΑ τόσα ερωτήματα (στο τέλος ποιος περιμένει την Κέιτ και βιάζεται τόσο να φύγει? ποιος πέθανε και πήγε στην κηδεία του ο Τζάκ? μερικά ερωτήματα για να συμπληρώσω σε αυτά του γαμάωμανούλες), αλλά η σειρά παιδιά είναι μακράν ότι ποιο ενδιαφέρον, καλοδουλεμένο από όλες τις απόψεις (υπόθεσης, κινηματογράφησης, τοποθεσιών, ηθοποιών)και exciting έχουμε δει από τις πρώτες σαιζόν του X-Files (πριν το γαμήσουν δηλαδή) !!

Ρε γαμάωμανούλες, ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ????? Είσαι σίγουρος? Έχεις μήπως κάποιο λινκ??
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Είχε δίκιο ο αλήτης... Τρεις ακόμα σεζόν των 16 επεισοδίων, οι οποίες θα παίζονται κάθε χρόνο από τέλος Γενάρη..ζήτω που καήκαμε..  :'(


Περαστικά μας..
 
OP
OP
G

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Λοιπον διχως να το εχω διαβασει πουθενα κατι μου λεει οτι αυτος που περιμενε την Κειτ ειναι ο Σωγιερ(μη ξεχναμε οτι οι φανς εκαναν τρελα παρακαλια για ειδυλλιο),ενω ο νεκρος που ο Τζακ ψιλοσχετιστηκε με την κηδεια και η Κειτ τον απαξιωσε παιζει ναναι ο μεχρι τωρα leader των others.
Εχω μια υποψια επειδη χιλιοειπωθηκε οτι ειναι οι good guys,στην 4η θα δουμε τους bad ones και ο τυπος θα βγει αληθινος.
Οπως και ναχει ομως ειναι απιστευτη η σκηνοθεσια και το ενδιαφερον της σειρας που καταφερνει τοσα χρονια και σε εχει με την απορια.
Δε νομιζω να φτασει καποια ποτε σε τετοιο επιπεδο επι 3 χρονια.
Απορω πως τα ελληνικα καναλια δεν την προβαλουν ανελλιπως!
Ειναι δυνατον το star(Νιπτακ)-ert(λοστ) να προβαλουν τετοιες ταινιαρες στο ποταπο τους προγραμμα ενω συναμα τα λεγομενα Μεγαλα Καναλια να δειχνουν κατι σειρες παρακμιακες με πουστακια και 50αρηδες με κοιλιες και καραφλα?

 
OP
OP
G

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
μονο τις νοικοκυρες κατεβαζω καθε βδομαδα γιατι δεν κοπτομαι τοσο πολυ οσο το πριζον και το λοστ.....
Μετα το sex and the city το οποιο κινειται περιπου στο ιδιο σκηνικο μονο με περισσοτερο σεξ issues πιστευω οτι το desperate housewives ειναι ακομα καλυτερο.
Βλεποντας μια συνεντευξη τοτε που το σοου εκανε παταγο στην oprah,των ηρωιδων εμεινα καγκελο οταν ειδα την κοκινομαλλα να δηλωνει οτι στα ..αντα της δεν εχει ακομα γκομενο,ουτε οικογενεια.
Η σουζαν εκανε μαθηματα lapdance,live στο κοινο!
Η γκαμπριελ παντρευεται συντομως με τον Parker(nba),ενω η Λινετ δηλωσε πως ειναι περηφανος για το συζυγο της που ειναι ποιος αλλος?..Ο υπερταλαντουχος William H. Macy..
Επειδη ως φανατικος των friends ειδα παλι την οprah σε παρομοιο ιντερβιου με το καστ που και εκει εγινε σοου με τη συγκινηση της ρειτσελ λογω φιναλε,τελικα κατι τετοια show αποτελουν must για μας τους φανατικους.
Εν αναμονη λοιπον και με το cast απο lost..
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Το Sex and the city δε μπορω να πω οτι μαρεσε ποτε ιδιαιτερα.....εχω κατεβασει κανα δυο σεζον αλλα δεν εχω αξιωθει να τις δω ακομα.....και οταν επαιζε στην τηλεοραση το βλεπα αραια και που.....πολυ ψευτικο μου φαινεται και κενο σεναριακα......το desperate ομως μαρεσει πολυ γιατι εχει ωραια πλοκη, μυστηριο και γελιο....


κατεβαζω λοστ τριτη σεζοννννννννννν ολεεεεεεεεεεεε

και μιας και τα δυσαρεστα νεα ειναι αληθινα τελικα θα αρχισω να παιρνω τη δοση μου αργα αργα......για να μου μεινουν επεισοδια μεχρι το γεναρη....εχω ακομα να δω nip tuck σεζον 3 και heroes...χεχεχεχεχε
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
387
Πόντοι
6.055
Οποιος βλεπει ξενες σειρες καταλαβαινει οτι η σχεση Ελληνικης και Αμερικάνικης σειρας ειναι η μερα με τη νυχτα και μαλιστα προηγουμενης εποχης.

Βαριεμαι το download, Οποτε η Nova θα ειναι απο τα τελευταια εξοδα που θα λυπηθω.

Στο Lost το χουν γαμησει, εφευρισκουν τροπους να το τραβηξουν και φαινεται.

Prison Break απο την αλλη πλευρα ειναι ο,τι καλυτερο απο πλευράς σεναρίου ειδικά απο την 2η σεζόν και μετά. Ισως κρεμάσει αργότερα.
 

Amale

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
342
Like
11
Πόντοι
1
  Παίδες με το Lost ισχύει το κάθε πέρσυ και καλύτερα.Το έχουν παραγαμίσει με το μεταφυσικό,σε κάθε επεισόδιο δημιουργόυν ποιο πολλά ερωτήματα ενώ τα παλαιά απλά τα αφήνουν να ξεχαστούν.

-Που είναι οι επιστημονικές και λογικές εξηγήσεις για τα υπερφυσικά που ισχυρίζονταν οι παραγωγοι ότι θα εξηγήσουν τα πάντα;;;
- Tι στο ΔΙΑΟΛΟ ήταν το Hatch και γιατί έπρεπες να πατάς το κουμπί;
- Ο Cerberus μήπως;; Guest σταρ;;
- H Πέννη ότι θυμάται χαίρεται,starring στο τέλος κάθε κύκλου;;;
- Γιατί να νούμερα του Hugo που ήταν χαραγμένα στο hatch στην σείρα 1;;
- θυμάστε τον μαύρο που έφυγε στο πρώτο με τον γίο του στον πρώτο κύκλο;Αυτός τι έκανε πήγε την επόμενη μέρα στην δουλεία χωρίς να τον ρωτήσει κανείς τίποτα;;;;Συγνώμη αφεντικό που άργησα αλλά ξέρεις έπεσε το αεροπλάνο μου,αλλά μην ανησυχείς τους πούλησα όλους και ήρθα πίσω;;;;

Και αυτά είναι κάποια από τα πρόχειρα που θυμάμαι.Μετά η ανάπτυξη χαρακτήρων είναι gtp.Όποτε θέλουν είναι Μαγκάιβερ και όποτε θέλουν είναι τζουτζούκοι.Και να μην αναφέρω για τους άκυρους διαλόγους της μορφής.

-Δεν πρέπει να το κάνεις
-Γιατί;
-Έτσι!!

    Τέλος το flashback είναι χρήσιμο στο να σου αναπτύσει περιληπτικά τα προφίλ και όχι να κάνει flashback να μας πεί ότι o Jack έκλασε κάποτε απλά για να σπαταλήσει τον χρόνο μας....¨Ασε που τώρα επειδή πολοί τα κατακρίναν λένε ας φάλουμε Future που δεν έιναι flashback....

Αρχικά η σείρα ήταν εντυπωσιακή.Μετά βρήκαν την χήνα με τα χρυσά αυγά και είπαν να την γαμήσουν.Το φαινόμενο λέγεται και Ναρουτίαση για όσους ξέρουν :) ....

  Αντε και στον επόμενο κύκλο θα έχουμε Guest Star τον Darth Vader που θα πολεμάει με τους κακούς και ο Peter Pan με τους καλούς.....

  Προσωπικά κορυφαία σειρά για φέτος θεωρώ το Heroes και ας ακούγεται παιδικό έχει συμπαγή ιστορία και ενδιαφέροντες χαρακτήρες.Στη συνέχεια έρχεται το Prison Break αν και το γαμήσαν  και αυτό λίγακι είναι σαφώς καλύτερο από το Lost...Τέλος η έκληξη της χρονιάς ήταν το Death Note που αν και Anime είναι εκπληκτικό και πανέξυπνο.Οσο διστακτικοί και αν είστε λόγο ηλικίας δεν χάνετε να κατεβάσετε τα 5 πρώτα επισόδια με ελληνικούς υπότιτλούς πάντα...Αν δεν κολλήσετε τα λέμε..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom