Νέα

Σάρας στον ΠΑΟ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 222
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

pakara

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.016
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16


Δηλαδή....Τσακαλίδης,Σόφο(στα καλά του) και Μπουρούσης...δέν???
Πέστα...Ελληνικά!!!Ρέ....άλλος...Σκουντής-Παπαγεωργίου μας βρήκε....(πλάκα κάνω...)
και in and out, high-low, transition game: δη μου λείπουν, ειδικά ο χατζηγεωργίου
 

70Silencer

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2005
Μηνύματα
85
Like
0
Πόντοι
0
Πράγματι ο ΠΑΟ φαίνεται πολύ δυνατός... με την προσθήκη του Σαρας ξεφεύγει από τουσ διώκτες του στην Ελλάδα (Ολυμπιακός) και φτάνει λίγο πάνω απο την ΤΣΣΚΑ η οποία μετά απο την απόκτηση του Σισκάουσκας είναι στα χαρτιά  αυτή τη στιγμή η πιο πλήρης ευρωπαική ομάδα..
Το ερωτηματικό βέβαια είναι στα τριάρια, κατα πόσο θα ανταποκριθούν στις συνθήκες και στην πίεση του πρωταθλητισμού οι Περπέρογλου και Ουίνστον. Αν ενταχθούν γρήγορα τότε ο ΠΑΟ είναι πάλι το νο1 φαβορί για όλουσ τουσ τίτλους (ΑΝ ερθει και ο Σαρας)...

Για τα 3αρια δεν πολυφοβαμαι - ειναι και οι 2 ταλενταρες, και ο Ομπραντοβιτς ξερει να βελτιωνει τους νεαρους παικτες και να τους εντασσει στο παιχνιδι του. Δεν εχεις παρα να σκεφτεις τι παικτης ηταν ο Μπατιστ οταν τον πηραμε και ποσο εχει εξελιχθει...

Συμφωνω οτι παιρνοντας τον Σαρας θα ειμαστε επιπεδου ΤΣΣΚΑ. Αν κρατουσαμε τον Σισκα θα ειμασταν αδιαφιλονικητο φαβορι. Αν δε παιρναμε και τον Βουισιτς θα ειμασταν out of this world... :)

Οσο για τους ψηλους, εγω προτιμω 1000% τα γρηγορα, εξυπνα, ευελικτα "ημιψιλα" παιδια που πασαρουν και σουταρουν καλα (βλεπε Μπατιστ, Τσαρτσαρη, Ντικουδη, Ζιζιτς) παρά τους δεινοσαυρικους ψηλους τυπου Παπαδοπουλου, Τσακαλιδη, Ζεβροσενκο και Γιαβτοκας (ο Σοφο ειναι αλλη περιπτωση - οχι τοσο ψηλος, πολυ ευελικτος, και παρα πολυ ογκωδης). Αν δειτε, και οι ομαδες που περασαν στο Final-4 της Euroleague επαιξαν περισσοτερο χρονο με ημιψηλους (Γκασολ, Κυριλενκο) παρα με βαρια 5αρια.

Η μονη εξαιρεση στην Ευρωπη ειναι ο Βουισιτς και ο Σμοντιτς, που σκεφτονται σαν ασοι!

 

wiki

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2007
Μηνύματα
15
Like
0
Πόντοι
0
Για τον Σοφοκλή Μπορούση και Τσακαλίδη έχω να πώ
1. Ο Σόφο είναι περίπτωση ή φέτος ή ποτέ εννοώ το κόβει το μπάσκετ. Σίγουρα εθνική με έναν μέτριο Σόφο όπως πέρσυ χτυπάει τελικό χώρις αυτόν κινδυνεύει να μπεί 4αδα. Ας το είχαμε και φέτος και θα σου έλεγα πως θα φορτωνόταν με φάουλ ο Γκασόλ.

2. Μπουρούσης Θέλει ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ αν δεν μάθει να πάιζει με πλάτη θα κυμαίνεται σε χαμηλά επίπεδα.

3. Όσον αφορά τον Τσακαλίδη αν και έχω να τον δω από το Ευρωπαικό στην Σουηδία τπτ παραπάνω από τους 3 πρώτους που ανέφερα.

Ευχή μου είναι αν και βάζελος ο Σοφοκλής να επιστρέψει σε μια καλή αγωνιστική κατάσταση ώστε να δω έστω και μια φορά στην εθνική την ακόλουθη πεντάδα:
1. Διαμαντίδης
2. Παπαλουκάς
3. Σπανούλης
4. Σόφο
5. Κουφός

Και μετά ας δούμε τα πουστάκια τους ισπανούς πως μπορούν να μας κερδίσουν....
 

70Silencer

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2005
Μηνύματα
85
Like
0
Πόντοι
0
Ευχή μου είναι αν και βάζελος ο Σοφοκλής να επιστρέψει σε μια καλή αγωνιστική κατάσταση ώστε να δω έστω και μια φορά στην εθνική την ακόλουθη πεντάδα:
1. Διαμαντίδης
2. Παπαλουκάς
3. Σπανούλης
4. Σόφο
5. Κουφός

Και μετά ας δούμε τα πουστάκια τους ισπανούς πως μπορούν να μας κερδίσουν....

Φιλε μου και εγω βαζελος ειμαι αλλα επαυξανω!!!
 

zourpenko

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2006
Μηνύματα
171
Like
1
Πόντοι
1
Ας μην βιαζόμαστε με τον Κουφό, είναι μικρός ακόμα, νομίζω τώρα θα πάει κολλέγιο..

 

wiki

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2007
Μηνύματα
15
Like
0
Πόντοι
0
Ο κουφός είναι είτε το επόμενο καλοκαίρι (αν όλα πάνε καλά) ή ποτέ.

Συμφωνώ 100% που φέτος δεν το πήραν όντως ο τύπος τελείωσε το High school. Φέτος θα παίξει NCAA.

Αλλά του χρόνου λογικά θα είναι στην ομάδα. Άλλωστε μην ξεχνάτε ότι ο Κουφός δεν είναι ούτε περίπτωση Γκασόλ που είναι από τα παιδικά τμήματα στην ομάδα ούτε βέβαια Ντιρκ που ο τύπος πληρώνει για να παίζει με τα σαπάκια.

ΤΛΠ είδωμεν και με αυτόν αλλά όσοι τον είδαν (μέσα σε αυτούς και εγώ) ο τύπος έχει περγαμινές πολλλλλλύ μεγγγγγάλες.
 

zourpenko

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2006
Μηνύματα
171
Like
1
Πόντοι
1
Προσωπικά δεν τον έχω δει να παίζει, οπότε διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις για το πόσο μπορεί να κάνει τη διαφορά σε τέτοια ηλικία..
Μην ξεχνάς κ τον Ρεντζιά που όλοι έλεγαν οτι μπορεί να αφήσει εποχή αλλά τελικά αποδείχτηκε κατώτερος των προσδοκιών μας.
 

beavis

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
οποιος ειδε τον κουφο το καλοκαιρι επαθε πλακα,μιλαμε μαγεια μια ομαδα μονος του..απο παντου σκοραρε,κυριαρχος σε ριμπαουντ και πολυ αρχοντικος σαν σε φιλικο με φιλαρακια του δεν εδειχνε να ιδρωνει..θα αφησει ιστορια                                            ααα..σαρας στον παο να τα δουμε ολα :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

wiki

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2007
Μηνύματα
15
Like
0
Πόντοι
0
Μην ξεχνάς κ τον Ρεντζιά που όλοι έλεγαν οτι μπορεί να αφήσει εποχή αλλά τελικά αποδείχτηκε κατώτερος των προσδοκιών μας.

Όχι φίλε μου ΜΗΝ ΕΚΤΙΘΕΣΕ δεν υπάρχει καμία σύγκριση δες λίγο κανά videaki στο tube καμία σχέση με κανέναν ελλήνα παίκτη ο Κουφός είναι από άλλο ανέκδοτο.

 

munch

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2006
Μηνύματα
7
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Το παιδί είναι παικταράς. Ειλικρινά έχει όλα τα εχέγγυα να γίνει ο καλύτερος Έλληνας μπασκετμπολίστας όλων των εποχών, καλύτερος ακόμη και από τον θεό Νίκο Γκάλη.

ιεροσυλια..
 

markhsios

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
215
Like
0
Πόντοι
1
Παιδιά αντί για Γιασικεβίτσιους, εγώ θα προτιμούσα να έβλεπα Σκόλα στον ΠΑΟ. Απίστευτος παίχτης και ταιριάζει νομίζω με το σχήμα γιατί δεν είναι βαρύς ψηλός. Άλλωστε φέτος, η περιφέρεια ούτως ή άλλως έβγαζε φωτιές, στους ψηλούς όμως είχαμε πρόβλημα και αυτό φάνηκε έντονα στα ματς με τον ΟΣΦΠ για το πρωτάθλημα. Κακά τα ψέματα, Τσαρτσαρής, Ντικούδης κλπ δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, περισσότερο ημίμετρα είναι.
 

piko

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.010
Like
1.452
Πόντοι
96
Παιδιά αντί για Γιασικεβίτσιους, εγώ θα προτιμούσα να έβλεπα Σκόλα στον ΠΑΟ. Απίστευτος

Ο Σκόλα αναχωρεί για NBA.
Πέρα από τι προτιμάμε εμείς, καλύτερα να αφήσουμε το Ζοτς να προτιμάει.
Το αριστερό του... μύδι ξέρει τόσο μπάσκετ όσο όλο το forum μαζί.
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Δεν είναι καθόλου ημίμετρα. Μια χαρά ψηλοί με ταχύτητα, δύναμη και μυαλό που όσο πάει γίνεται πολύ σημαντικό στοιχείο στο παιχνίδι. Σίγουρα ο Σκόλα θα ήταν σούπερ μεταγραφή αλλά στην ηλικία του είναι λογικό να θέλει να δοκιμάσει στο ΝΒΑ. Το μόνο που με "φοβίζει" είναι μήπως χαλάσει η ισορροπία στην ομάδα λόγω της αμοιβής του.
 

70Silencer

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2005
Μηνύματα
85
Like
0
Πόντοι
0
Δεν είναι καθόλου ημίμετρα. Μια χαρά ψηλοί με ταχύτητα, δύναμη και μυαλό που όσο πάει γίνεται πολύ σημαντικό στοιχείο στο παιχνίδι. Σίγουρα ο Σκόλα θα ήταν σούπερ μεταγραφή αλλά στην ηλικία του είναι λογικό να θέλει να δοκιμάσει στο ΝΒΑ. Το μόνο που με "φοβίζει" είναι μήπως χαλάσει η ισορροπία στην ομάδα λόγω της αμοιβής του.

Φιλε μου την ισσοροπια δεν την φοβαμαι - και περυσι που ηταν ο Γιαβτοκας στην ομαδα με 1.8 εκ ευρω (και δεν επαιζε κιολας) κανεις δεν ειπε τιποτα. Αλλωστε σε ομαδα που κερδιζει ολα ειναι μελι-γαλα. Επισης ειναι και ο Ζελικο με τον Ιτουδη που δεν αφηνουν τα "εγω" των αθλητων να ξεπερασουν τους ομαδικους στοχους.

Ενω στο αμερικανικο μπασκετ μετραει η δυναμη και η ταχυτητα, στην Ευρωπη ειναι σημαντικο να μαζευεις τους μπασκετμπολιστες με το περισσοτερο ΜΥΑΛΟ - αυτο που ονομαζεται μπασκετικη ευφυια. Εγω για αυτο χαιρομαι που εχουμε παικτες οπως ο Διαμαντιδης, ο Τσαρτσαρης, και ο Τομασεβιτς, που ξερουν περισσοτερο μπασκετ απο δεκα Τσακαλιδηδες... Περυσι ελεγα οτι οταν κατεβαζαμε πενταδα Διαμαντιδη, Βουγιανιτς, Σισκαουκας, Τσαρτσαρη, Τομασεβιτς ειχαμε το υψηλοτερο μπασκετικο IQ στην Ευρωπη...

Ακριβως για αυτο στεναχωρηθηκα οταν εφυγε ο Σισκαουκας (επισης ενας πανεξυπνος παικτης), και για αυτο χαιρομαι που ερχεται ο Σαρας!

Οσο για το μοιρασμα του χρονου, θα γινει οπως στην Εθνικη, που ο Διαμαντιδης μοιραζεται χρονο με τον Παπαλουκα!
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Καλά τα λες. Αυτό που έγραψα περί ισορροπίας πηγάζει από το ότι η φημολογούμενη αμοιβή του Σάρας θα είναι 2πλάσια από τις αναπροσαρμοσμένες αμοιβές του Διαμαντίδη, Μπατίστ, Σπανούλη κλπ. Βέβαια ο Ζέλικο δεν μασάει από αμοιβές με κλασσικό παράδειγμα τον Γιαφτόκας όπως ανέφερες. Θα δούμε στο παρκέ λοιπόν...
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16
«Κρίσιμες ημέρες για Σάρας»

Ο μάνατζερ του «Σάρας» Μαουρίτσιο Μπαλντούτσι είπε: «Οταν το όνομα του "Σάρας" τοποθετηθεί στη waivers list του ΝΒΑ, θα έχει αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση για την επιστροφή του στην Ευρώπη. Ο Παναθηναϊκός είναι μέσα στις κορυφαίες επιλογές του. Οι ημέρες που ακολουθούν είναι κρίσιμες. Δεν θα τραβήξει σε μάκρος η υπόθεση».

Άντε κοντέ... τρέλανέ μας...  :rockon:

πηγή :
 

DUGUJAU

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2006
Μηνύματα
280
Like
3
Πόντοι
1
18 χρονων, 2.16,παίζει το μπασκετ του Νοβιτζκι και είναι Έλληνας!Χμμμ υπάρχει τέτοιος παίκτης :think: Μη κουφαθούμε τώρα γιατί όποιος δεν έχει δει Κουφό,δεν ξέρει για τι πράγμα μιλάμε...Ο ψηλός γκάλης έρχεται!!!!!!!!!!! :rockon:
 

piko

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.010
Like
1.452
Πόντοι
96
Στα αθλητικά sites γράφουν ότι ο Σάρας έμεινε ελεύθερος από τους Warriors και υπογράφει.
 

olisadebe17

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2006
Μηνύματα
173
Like
8
Πόντοι
1
οχι απλα εκλεισε αλλα η παναθα δηλαδη οι ΓΙΑΝΑΚΟΠΟΥΛΕΟΙ... τα βρικαν στα οικονομικα ανταλαγματα με τους worious και ετσι η ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ ειναι στην αθηνα και παρασκευη πρωι υπογραφει και ανακοινωνετε

ΠΑΥΛΟ ΘΕΕ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΠΑΕ....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom