Νέα

Ψάχνω κουτί κλιματιστικού διζωνικό για FIAT PUNTO καμιά πληροφορία??

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα georgegrgr
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12
  • Εμφανίσεις 958
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

georgegrgr

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιαν 2002
Μηνύματα
81
Like
2
Πόντοι
0
Ακουστε τι επαθα.. Το αυτοκινητο μου ειναι μοντελο 2003και το αγορασα Απριλιο του 2004. Οταν το πηρα ειχα βαλει extra κλιματισμο διζωνικο.. Πριν απο τα χριστουγεννα το κλιματιστικο τα'παιξε.. Εβαζα ζεστη κ απο τη μια μερια εβγαζε ζεστη, αλλα απο την αλλη παγωμενο αερα! Παω στη αντιπροσωπεια κ μου λενε χαλασε το μοτερ μειξης. ΟΚ λεω να το φτιαξουμε. Ηθελε παραγγελια απο Ιταλια (10 μερες να περιμενω). Μολις ηρθε το ανταλλακτικο κ το ξαναπηγα να το φτιαξουν μου ειπαν οτι εσπασε το κουτι απο το κλιματιστικο κ θελει ΟΛΟ αλλαγη! Και 1500 ευρω (με φπα) + τα εργατικα.. (Τα εργατικα επειδη το ανοιξαν το ταμπλω ηταν ηδη 200 ευρω). Ρωτησα λοιπον, επειδη δεν ξερω κ πολλα, εφταιξα εγω? απο την πολυ χρηση κτλ και μου ειπαν οχι ελλατωματικο μοντελο! το πλαστικο σε εκεινο το σημειο ηταν λεπτο κ εσπασε κ συνεχεια χαλασε κ το μοτερακι.. Επειδη εχω 5ετη εγγυηση τους ειπα να το βαλουν στην εγγυηση. Ελα μου ντε ομως που η ΦΙΑΤ αρνηθηκε να το βαλει στην εγγυηση!!!! Για να μην φλυαρω, εκτος του οτι αποφασισα να μην ξαναπαω σε αντιπροσωπεια για service (για αυτοκινητο απο fiat φυσικα και ποτε ξανα) εψαξα να βρω μονος μου  το ανταλλακτικο. Στη Θεσσαλονικη δεν βρηκα ΤΙΠΟΤΑ. Ουτε απο τρακαρισμενο ουτε απο πουθενα. Εβαλα γνωστο που εχει μαγαζι εμ ανταλλακτικα να ρωτησει κατω αθηνα αλλα δεν βρικω. Κανενας που να μπορει να βοηθησει? Η κανενα τηλ απο  αθηνα να παρω να ρωτησω? Ευχαριστω..

(στη φωτο δειχνω που εχει σπασει).

 

Συνημμένα

  • foto.JPG
    foto.JPG
    148,6 KB · Εμφανίσεις: 14

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
124
Πόντοι
16
παρε ενα χρυσο οδηγο φιλε και παρε μερικα τηλεφωνα αθηνα
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
124
Πόντοι
16
βασικα αν εισαι μεσα στην εγγυηση ειναι υποχρεωμενοι να στο αλλαξουν οι γυφτοι.δε ρωτας και κανα δικηγορο πριν ξηλωθεις?
 

gt21

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2007
Μηνύματα
978
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
γαμησε τους αν ειναι στην εγγυηση.μην το αφησεις το θεμα καντους μανουρα
 

woodstockr

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
932
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
Καλό θα ήταν και ένα email στη μαμά εταιρία. Στο δικό μου αυτοκίνητο υπήρχε δυστοκία υλικού αλλά το πρόβλημα βγήκε όταν είχε περάσει η εγγύηση. Έστειλα email στη Γερμανία και με εντολή της εταιρίας πρός την εδώ αντιπροσωπεία αλλάχθηκαν τα πάντα.
 

Dude007

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2014
Μηνύματα
4.859
Κριτικές
4
Like
21
Πόντοι
16
Ακουστε τι επαθα.. Το αυτοκινητο μου ειναι μοντελο 2003και το αγορασα Απριλιο του 2004. Οταν το πηρα ειχα βαλει extra κλιματισμο διζωνικο.. Πριν απο τα χριστουγεννα το κλιματιστικο τα'παιξε.. Εβαζα ζεστη κ απο τη μια μερια εβγαζε ζεστη, αλλα απο την αλλη παγωμενο αερα! Παω στη αντιπροσωπεια κ μου λενε χαλασε το μοτερ μειξης. ΟΚ λεω να το φτιαξουμε. Ηθελε παραγγελια απο Ιταλια (10 μερες να περιμενω). Μολις ηρθε το ανταλλακτικο κ το ξαναπηγα να το φτιαξουν μου ειπαν οτι εσπασε το κουτι απο το κλιματιστικο κ θελει ΟΛΟ αλλαγη! Και 1500 ευρω (με φπα) + τα εργατικα.. (Τα εργατικα επειδη το ανοιξαν το ταμπλω ηταν ηδη 200 ευρω). Ρωτησα λοιπον, επειδη δεν ξερω κ πολλα, εφταιξα εγω? απο την πολυ χρηση κτλ και μου ειπαν οχι ελλατωματικο μοντελο! το πλαστικο σε εκεινο το σημειο ηταν λεπτο κ εσπασε κ συνεχεια χαλασε κ το μοτερακι.. Επειδη εχω 5ετη εγγυηση τους ειπα να το βαλουν στην εγγυηση. Ελα μου ντε ομως που η ΦΙΑΤ αρνηθηκε να το βαλει στην εγγυηση!!!! Για να μην φλυαρω, εκτος του οτι αποφασισα να μην ξαναπαω σε αντιπροσωπεια για service (για αυτοκινητο απο fiat φυσικα και ποτε ξανα) εψαξα να βρω μονος μου  το ανταλλακτικο. Στη Θεσσαλονικη δεν βρηκα ΤΙΠΟΤΑ. Ουτε απο τρακαρισμενο ουτε απο πουθενα. Εβαλα γνωστο που εχει μαγαζι εμ ανταλλακτικα να ρωτησει κατω αθηνα αλλα δεν βρικω. Κανενας που να μπορει να βοηθησει? Η κανενα τηλ απο  αθηνα να παρω να ρωτησω? Ευχαριστω..

(στη φωτο δειχνω που εχει σπασει).

Φίλε μου τελικά τί έγινε;

Βρήκες άκρη με τους μαλάκες ή να πάμε να τους το κάνουμε καλοκαιρινό;
 

sanexxx69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.090
Κριτικές
24
Like
594
Πόντοι
326
μετα απο τοσα χρονια το οχημα εχει γινει οριστικη διαγραφη σε διαλυτηριο ! χαχα

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom