Νέα

«Πολιτιστικά κέντρα»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα BigB00bLover
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

BigB00bLover

Τιμημένος
Εγγρ.
29 Νοε 2005
Μηνύματα
53
Like
0
Πόντοι
0
Εμπνεύστηκα από φίλους σε άλλο θέμα και είδα ότι έλειπε σαν topic.

Σαν λάτρης λοιπόν των μπουζουκιών, λέω να καταθέσουμε εδώ όποια εμπειρία έχουμε από τα μαγαζιά αυτά που μαζί με τα στριπτιτζάδικα, αποτελούν σχολείο της νύχτας κατά την άποψή μου.

Πείτε τα όλα!!!

Σχήματα που σας άρεσαν.
Λουλουδούδες που την πέσατε και  :jerking: μετά.  :grin:
Ιστορίες καψούρας, γέλιου και λιωσίματος!!! 
Τραγουδίστριες που σας κάβλωσαν και πήγατε για αυτόγραφο στο καμαρίνι ή φραπέ.  :2funny:
Τηλέφωνα μετρ

Ό,τι κατεβάσει η κεφάλα σας!!  :cheesy:  :cheesy:

Μπορεί να βγει πολύ ψωμί στο θέμα αυτό.
Φίλοι αλάνια μπουζουκόβιοι μαζευτείτε, ενωθείτε και βουρ προς την Πειραιώς για πορεία διαμαρτυρίας με αίτημα τη δημιουργία και άλλων μαγαζιών !!  :cheesy: :cheesy: :cheesy:

ΥΓ: To θέμα δεν προχωρά αν δεν γράψει πρώτος ο mclein.  :cheesy:
 

Επισκέπτης
Αν και δν πολυ παω στα μπουζουκια...θα πω λιγα λογια....ισως παραθεσω κ καμια φωτο...

Απο 13+ χρονων ειμαι μεσα στα κεντρα που τραγουδουσε ο Γιαννης Πλουταρχος....συνεχιζω ακαθεκτος να τον ακολουθω....φυσικα τα τελευταια 4-5 χρονια εχουν προστεθει κ ειναι πολλοι κ διαφορετικοι οι λογοι για τους οποιους τον ακουω....
Οι καλυτερες εμφανισεις του...
1.ολες οι φετινες...2.οταν εμφανιστηκε στο θεατρο κιβωτος...3.στην πολιτεια στη θεσ/νικη το 2003...4.ολες οι εμφανισεις στο posidonio (αν κ ημουν μικροτερος ηταν απιστευτη η ατμοσφαιρα)...

Οσο για τους/τις υπολοιπους/πες....ειναι πολυ πισω....αλλα ξεχωριζω...

Πασχαλης Τερζης οπου τραγουδαει στη Θες/νικη.....ΧΑΜΟΣ!!!!!

Στα νυχτερινα κεντρα που εμφανιζεται/εμφανιζοταν ο Ν.Σφακιανακης τα πραγματα αν κ λιγακι ιδιορυθμα ειναι αρκετα καλα....απιστευτη φωνη....κ πολυ ομορφα τραγουδια...παντα περνας καλα.....

Επισης η Πεγκυ Ζηνα στις ''Μασκες'' πολυ καλη....κ την ιδια εποχη το καλοκαιρι στα ''Αστερια'' στη Γλυφαδα....Καλο σχημα της ηταν κ στο ''Απολλων'' οταν τραγουδουσε με τον  Ν.Βέρτη, τον Θάνο Πετρέλη και την Αποστολία Ζώη....Φετος ηταν λιγο χλιαρη...δν μου αρεσε ιδιαιτερα...

Πανος Κιαμος....μετρια φωνη...αλλα αρκετα καλο κεφι....ξεχωριζω τις εμφανισεις στη Θες/νικη το 2002 κ το 2004....κ φυσικα την αποθεωση το 2005+ στα ''Αστερια''....Στην ''Ανοδο'' δν μου αρεσε η σειρα των τραγουδιων....

Μακης Χριστοδουλοπουλος...τι να λεμε....το απολυτο κεφι.....ολα τα λεφτα...καθε χρονια...

Απολυτη ελευθερια....στα κεντρα που εχει τραγουδησει/που τραγουδα ο Γ.Βασιλειου....


Οσον αφορα τραγουδιστριες που εχω επισκεφθει πολλακις στα καμαρινια,για χαβαλε κυριως μετα τα μπουκαλακια....ειναι πολλες....ξεχωριζω τις..
1.Μ.Πιεριδη...
2.Α.Ηλιαδη...
3.Π.Ζηνα...
4.Ι.Κουταλιδου...
5.Φ.Δρακοπουλου...

Ιστοριες καψουρας.....δν υπαρχουν.....

Ιστοριες γελιου....απειρες.....μονο τα κερασματα στα μπαζα φτανουν....
Ειδικα οταν προκειται για μπουκαλακι σε μπαζα που την βλεπουν μετα....τοτε εχουμε πανηγυρια....

Λιωσιμο....καθε φορα που δν φευγουμε νημφαλιοι απ'το κεντρο....(οχι συχνα...αλλα συμβαινει...κ θα συνεχισει..)....

Τηλεφωνα μετρ...δν τα χρειαζομαι....ουτε κ κανενας αλλος....

Λουλουδουδες....αρκετες....αλλα τα πεσιματα τα κανουμε στα πολυ παρακμιακα κ δν τα αναφερω για ευνοητους λογους....

Αμα σκεφτω θυμηθω αλλα κεντρα/καταστασεις....θα τα γραψω.....:):):):):)....
(δωστε ιδεες....κ θα συμπληρωνω...)..
 

Επισκέπτης
Αρειων πρεμιερα....ολα τα λεφτα....απ'τις καλυτερες μου φωτογραφιες....
(η μονη μαλακια...οτι επρεπε να παω στο πλαι να την τραβηξω..γιατι τον τυφλωνουν τα φλας απ τις μηχανες....)... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Συνημμένα

  • premiera...areiwn.jpg
    premiera...areiwn.jpg
    28,1 KB · Εμφανίσεις: 20

Επισκέπτης
Εγώ πήγαινα στο "Όμπρε" και στο "Χωρίς Ανάσα"!
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.370
Κριτικές
5
Like
64.529
Πόντοι
12.056
Εγω θυμαμαι την ΒΙΚΤΩΡΙΑ  στην ΝΙΚΑΙΑ στα τελη του 80
μετα την ανατιναξε ο ΕΛΑ  :headbang: :headbang:
 

Επισκέπτης
Επισης να προσθεσω στα κεντρα...που περασαμε καλα φετος....το Μαμουνια live που τραγουδουσε η Παολα....

Ε ρε...γλεντιαααα.....
 

PRESIDENT

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2005
Μηνύματα
140
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Εγώ θα πω μια ιστορία που έγινε το καλοκείρι στο φαρενάιτ στη Ν.Κηφισιά. Το σχοίμα ήταν Χάρης Κωστόπουλος, Γιάννης Κόλιας και Σοφία Αρβανίτη. Κατά τις 5 το πρωί τελειώνοντας το δεύτερο πρόγραμμα ο Κωστόπουλος σκάνε στο μαγαζί μια παρέα από κραγμένες, και όταν λέω κραγμένες το εννοώ , τίγκα στο μακιγιάζ, βγαλμένα φρίδια, κοντά μπλουζάκια κτλ κτλ!!! Εκείνοι κάθησαν σε ένα πρώτο τραπέζι που είχε αδειάσει πριν λίγο. Όλα κάλα ως εδώ! Βγαίνοντας για το τρίτο πρόγραμμα ο Κόλιας κατά τις 5++ αρχίζει με βαριά χασικλορεμπέτικα ζεϊμπέκικα και ότι άλλο απαιτούσε η ώρα. Σε κάποια φάση αφού τους είδε, σταματάει την ορχήστρα και λέει στο μπουζουξή..  Πάμε ένα τσιφτεντέλι για τα κορίτσια μας εδώ!!! Όποτε ξεκινάει τα τσιφτεντέλια και ανεβαίνουν οι λούγκρες απάνω στη πίστα. Από το κούνιμα κοντέψανε να να ξεσκονίσουν όλοκληρο το μαγαζί. Παρακάτω παραθέτω μερικές από τις ατάκες που του είπε ο Κόλιας ενώ λυκνίζονταν τα "κορίτσια"
-Το καλσόν πρόσεξε
-Μπουζουξή πρόσεξε μην μου ξεβιδώσεις το μωρό εδω (ένω έπαιζε ταξίμι ο μπουζουξής)
-Θα σου βρω γαμπρό εγώ απόψε, κουνίσου καλά
-Κοίτα το τεκνό εδώ
-Παραλάζοντας το γνωστό άσμα είπε "Εγώ γεννήθηκα τρελή , αλήτισα αμαρτωλή"( Ενώ προσπαθούσε ένα από τα κορίτσια να χορέψει ζεϊμπέκικο)


Είπε κι άλλα πολλά , αλλά τώρα αυτά θυμάμε. Πάντως όλο το μαγαζί είχε πέσει κάτω από τα γέλια!
 

PRESIDENT

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2005
Μηνύματα
140
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Έχω ακούσει μια ιστορία για τον Γονίδη από πολλά άτομα και πιστεύω πως χρήζει αναφοράς στο συγκεκριμένω θρεντ.
Το σκηνικό είχε γίνει πριν αρκετά χρόνια σε κάποιο μαγαζί όπου τραγουδούσε ο Γονίδης πρώτο όνομα. Ένώ το πρόγραμμα προχωρούσε κανονικά, πριν βγει ο Γονίδης για το πρώτο του πρόγραμμα πληροφορίθηκε οτι σε ένα από τα πρώτα τραπέζια βρίσκονταν μια ομάδα από πούστιδες. Οπότε όταν ανέβηκε στι πίστα σταμάτησε την ορχήστρα και δήλωσε πως αν δεν απομακρυνθούν από το μαγαζί τα συγκεκριμένα άτομα δεν θα συνέχιζε το πρόγραμμά του, και τόνισε πως δεν τραγουδάει για πούστιδες"  (Τα είπε όλα ο άρχοντας...)

Να διευκρινήσω πως όταν την είχα πρωτοακούσει την ιστορία πίστεψα πως ήταν μούφα, στην συνέχεια όμως την άκουσα ολόιδια και από αρκετά άλλα άτομα άσχετα μεταξύ τους, και τότε άρχισα να πιστεύω πως είναι αληθινή!

 

Επισκέπτης
μαγκας ο γονιδης αλλα πλεον δεν μπορει να βγαλει ολοκληρο προγραμμα απο τις καταχρησεις που κανει εδω και χρονια!!
 

Επισκέπτης
μεγαλο αλανι ο Στρατος!!!πλεον οι μονοι που πραγματικαν αξιζουν απο την λαικη σκηνη ειναι ο καρρας,ο μητροπανος,ο τερζης,!!!και ολοι φυσικα απο την πατριδα την θεσσαλονικη!!
 

Επισκέπτης
μεγαλο αλανι ο Στρατος!!!πλεον οι μονοι που πραγματικαν αξιζουν απο την λαικη σκηνη ειναι ο καρρας,ο μητροπανος,ο τερζης,!!!και ολοι φυσικα απο την πατριδα την θεσσαλονικη!!
Για τον Καρρα δν μπορω να συμφωνησω απολυτα....
Για Μητροπανο (που κ αυτος λυγιζει σιγα σιγα...)...κ τον Τερζη...απλα υποκλινομαι....
Οσο για τους αλλους απο Θες/νικη....μαλλον εχεις δικιο οτι βγαζει καλους τραγουδιστες/τραγουδιστριες....αλλα οχι ολοι....

Επισης ξεχασες το Γιαννακη (Λειβαδια)....που ειναι αντικειμενικα μεσα στους καλους τραγουδιστες της εποχης.....

Τελος...ο Στρατος....ειναι Ιστορια...αλλα....
 

Επισκέπτης
συνεντευξη του Στρατου!!τον ρωταει η δημοσιογραφος,ειναι αληθεια οτι πινετε χασις??και ο Στρατος της δειχνει τον αριθμο 2 με τα δαχτυλα του!!τι 2  τον ρωταει?2 τσιγαρα?και απανταει ο Στρατος,οχι 2 στρεμματα!!!απλα Θεος!!!!
 

Επισκέπτης
αν και θεωρω οτι το μεγαλυτερο αλανι τραγουδιστης που εχει βγει ποτε ειναι ο Αγγελακας!!!
 

panos_21

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
46
Like
0
Πόντοι
0
Συμφωνω κι εγω για τον Γονιδη.Την εχω ακουσει και εγω την ιστορια και τον εχω ικανο....
Θα σας παραθεσω ενα σκηνικο που εχω παρακολουησει φετος στο Γονιδη....
Παρασκευη βραδυ (νομιζω τελη Ιανουαριου 2007) ειμαστε Γονι....αλλα κατι εχει γινει μαλλον το προηγουμενο βραδυ και ο Σταματης εχει σπαστει ασχημα!!!!Οποτε βγαινει να τραγουδησει με την καρεκλιτσα του....και ξεκιναει με πλατη στο κοινο! (επειδη ειχα ξαναπαει λεω μετα το πρωτο ασμα θα γυρισει)....αλλα αυτος συνεχιζει ακαθεκτος πλατη...
Εντωμεταξυ (σημαντικη παραλειψη)....εχει δηλωσει μετα το πρωτο τραγουδι οτι δεν θελει κοσμο στην πιστα και εχει ανεβασει και 4 ΜΠΡΑΒΟΥΣ που καθονται διπλα του για να κατεβαζουν οποιον ανεβει!!!!
Ο κοσμος φρικαρει μετα απο λιγο και αρχιζουν γιουγαϊσματα και σφυριγματα....αλλα ο Σταματης ακαθεκτος!
Χαρακτηριστικη η σκηνη...απο τα πρωτα τραπεζια παιρναν πανερια με λουλουδια...αδειαζαν τα λουλουδια στο τραπεζι και του πεταγαν τα πανερια ΑΔΕΙΑ!!!!!!


Αμα πινει χαλιεται ο ατιμος....

Αλλα παραμενει ΦΩΝΑΡΑ (μαζι με το ΝΟΤΗ!!!)
 

PANAXIOS

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2006
Μηνύματα
641
Κριτικές
4
Like
109
Πόντοι
6
ο αρχοντας της νυχτας......




 

PRESIDENT

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2005
Μηνύματα
140
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Θα παραθέσω άλλη μια ιστορία που μου την έχει πει ένας φίλος μου, για τον μεγάλο Βασίλη Τερλέγκα! Ήταν στο μαγαζί γραμμές (Κωνσταντινοπόλεως) τότε, το μαγαζί γεμάτο αντροπαρέες που τα πίναν χορεύαν ζεμπεκιές κτλ. Σε κάποια φάση ένας που έριχνε τις στροφές του πάνω στη πίστα βγάζει από την τσέπη του ένα μάτσο 50ευρα και πάει να τα πετάξει στην ορχήστρα. Βλέποντας αυτό το Τερλέ σταματάει την ορχήστρα και του λέει:
-Αδερφέ έξω ο κόσμος πεινάει, καλύτερα δώστα κάπου έξω!

Για εμένα το Τερλέγλας είναι από τους τραγουδιστές που πραγματικά έχει ήθος και σέβεται αυτούς που τον ακουν. Τον έχω παρακολουθήσει πολλές φορές και σε μαγαζιά και σε συνεντεύξεις, είναι μάγκας.
 

Επισκέπτης
Οποιος ηταν εχθες στον αρχοντα.....(ενας ειναι ο αρχοντας....ο Γιαννακης φυσικα).....ας μας πει τι εγινε....εγω δν εχω λογια να τα περιγραψω.....

Ερχομαστε 7 κ 9 Ιουνη στην Μελβουρνη....κ μετα Θες/νικη στις 16 Αυγουστου για πρεμιερα.....

Ετσιιιιιιιι......



 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom