Νέα

πληροφόρηση για camping

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikoskick
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

nikoskick

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2017
Μηνύματα
80
Like
31
Πόντοι
0
γεια σας θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις γύρω από το θέμα camping κλπ σκεφτόμαστε να πάμε 3 άτομα σύνολο τι είναι καλύτερο μια σκηνή για τρία άτομα η να πάρουμε μια τον 2 κ ο ένας ατομική ? προτείνετε μου αν ξέρετε άλλα διάφορα αξεσουάρ που θα μου φανούν χρήσιμα κλπ. επίσης λίγο τα φώτα σας στο παρακάτω


εδώ είναι οι τιμές εγώ είμαι για γ' περίοδο οι τιμές πως πάνε πληρώνω μια φορά για κάθε πράγμα που θα επιλέξω και όσες μέρες κάτσω πληρώνω την διανυκτέρευση ? πχ ότι κάτσω 4 μέρες 9x4 κ μια φορά δίνω τα υπόλοιπα ? θέση σκηνής , ρεύμα, αυτοκίνητο κλπ  η όλα πάνε επί το πόσες μέρες θα κάτσω ?   
 

ach

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2005
Μηνύματα
96
Κριτικές
8
Like
86
Πόντοι
0
γεια σας θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις γύρω από το θέμα camping κλπ σκεφτόμαστε να πάμε 3 άτομα σύνολο τι είναι καλύτερο μια σκηνή για τρία άτομα η να πάρουμε μια τον 2 κ ο ένας ατομική ? προτείνετε μου αν ξέρετε άλλα διάφορα αξεσουάρ που θα μου φανούν χρήσιμα κλπ. επίσης λίγο τα φώτα σας στο παρακάτω


εδώ είναι οι τιμές εγώ είμαι για γ' περίοδο οι τιμές πως πάνε πληρώνω μια φορά για κάθε πράγμα που θα επιλέξω και όσες μέρες κάτσω πληρώνω την διανυκτέρευση ? πχ ότι κάτσω 4 μέρες 9x4 κ μια φορά δίνω τα υπόλοιπα ? θέση σκηνής , ρεύμα, αυτοκίνητο κλπ  η όλα πάνε επί το πόσες μέρες θα κάτσω ?   
Πληρώνεις το ποσό που γράφει ο τιμοκατάλογος επί τις ημέρες που θα μείνεις στο camping. Oταν είχα πάει εγώ είχα για πάρτυ μου μια μεγάλη σκηνή 5 ατόμων κ τα υπόλοιπα άτομα τη δική τους σκηνή. Εξάρταται τι θέλεις κ αν πας με ανδροπαρέα ή με γυναίκα.... Θα χρειαστείς οπωσδήποτε να αγοράσεις ένα στρώμα για κάμπινγκ φουσκωτό ,ένα φακό κ ένα πολυσουγιά ....μια ψάθα για να βάλεις έξω από τη σκηνή για να αφήνεις τα παπούτσια και να μην γεμίζεις τη σκηνή με χώματα....πασαλάκια για τη σκηνή κ σφυράκι για να τοποθετήσεις τα πασαλάκια.... ωτοασπίδες αν ξυπνάς εύκολα ...φιδάκι για τυχών κουνούπια ....τώρα από εκεί κ πέρα υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορείς να πάρεις σε ένα κάμπινγκ....σου είπα κάποια που θεωρώ βασικά.
 
OP
OP
N

nikoskick

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2017
Μηνύματα
80
Like
31
Πόντοι
0
άρα έχουμε κ λέμε θα πάμε 4 μέρες 3 άτομα ο καθένας θα πληρώσει την διανυκτέρευση του που είναι 9ex4e 36e και όλα τα άλλα δια του 3 σύνολο 75ε χονδρικά
 

ach

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2005
Μηνύματα
96
Κριτικές
8
Like
86
Πόντοι
0
άρα έχουμε κ λέμε θα πάμε 4 μέρες 3 άτομα ο καθένας θα πληρώσει την διανυκτέρευση του που είναι 9ex4e 36e και όλα τα άλλα δια του 3 σύνολο 75ε χονδρικά
Έτσι ακριβώς ....κόστος παρελκόμενων επί τις μέρες / 3 άτομα Αν πάρει ο καθένας τη δική του σκηνή θα πληρώσει ο καθένας το κόστος της σκηνής που θα πάρει.
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Τι ωτασπιδες προτεινεις;
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
γεια σας θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις γύρω από το θέμα camping κλπ σκεφτόμαστε να πάμε 3 άτομα σύνολο τι είναι καλύτερο μια σκηνή για τρία άτομα η να πάρουμε μια τον 2 κ ο ένας ατομική ? προτείνετε μου αν ξέρετε άλλα διάφορα αξεσουάρ που θα μου φανούν χρήσιμα κλπ. επίσης λίγο τα φώτα σας στο παρακάτω


εδώ είναι οι τιμές εγώ είμαι για γ' περίοδο οι τιμές πως πάνε πληρώνω μια φορά για κάθε πράγμα που θα επιλέξω και όσες μέρες κάτσω πληρώνω την διανυκτέρευση ? πχ ότι κάτσω 4 μέρες 9x4 κ μια φορά δίνω τα υπόλοιπα ? θέση σκηνής , ρεύμα, αυτοκίνητο κλπ  η όλα πάνε επί το πόσες μέρες θα κάτσω ?     

φίλε κάνω χρόνια κάμπινγκ η και ελεύθερο αλλά και οργανωμένο
1ον συγχαρητήρια που κάνεις κάμπινγκ αν έχεις καλή παρέα οι διακοπές θα σου μείνουν αξέχαστε
2ον όσο αφορά τη σκηνή όταν η σκηνή λέει 3 ατόμων είναι μια πολύ μικρή σκηνή και σίγουρα οι 3 θα είναι μόνο ξαπλωμένοι για να χωράνε ίσα ίσα σκέψου ότι θα υπάρχει και ο παράγοντας ζέστη. Αν η φάση είναι να πας και του χρόνου διακοπές θα συμβούλευα ο καθένας τη δικιά του σκηνή εκτός να πας με γκομενάκι. Το σημαντικότερο να κοιτάξεις σε μια σκηνή είναι το ύψος κοίτα να έχει ύψος η σκηνή σου θα με θυμηθείς.Μια αρκετά καλή σκηνή σε κόστος δεν ξεπερνά τα 50ε μια φτηνή σκηνή ανεκτή μπορώ να πω κοστίζει 20ε
2ον τα επιπλέον που θα χρειαστείς είναι ένα στρώμα θα το χρειαστείς για να κοιμάσε άνετα 10ε, φακό, οπωσηποτε μωρομάντηλα αρκετές σακούλες σουπερμαρκετ περίπου, 5 ωτοασπίδες, και οπωσδήποτε μη ξεχάσεις αουτάν γι τα κουνούπια, σαπουνοθήκη και σαπούνι


όσο αφορά τς τιμές δεν γνωρίζω ακριβώς γιατί πήγαινα σε φεστιβαλικά κάμπινγκ  έκανα μαντραπήδες πολλές φορές δήλωνα λιγότερες μέρες και άλλα
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
το μονο καλο ειναι οτι θα γαμησετε ευκολα ειδικα αν πατε σε αυτα τα καμπινγκ που συχναζουν γυμνιστες απο ελλαδα και εξωτερικο με ηλικια max τα 35

αν πας εκει φιλε θα χαρεις παρτουζες
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Εμεις οι σαρανταρηδες να μη γαμησουμε;
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
θες και μια κατσαρολα με γκαζι να μαγειρευεις κανα μακαρονια, κολοκυθακια τηγανητα, πατατες κπλ..
 
OP
OP
N

nikoskick

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2017
Μηνύματα
80
Like
31
Πόντοι
0
θες και μια κατσαρολα με γκαζι να μαγειρευεις κανα μακαρονια, κολοκυθακια τηγανητα, πατατες κπλ..

εντάξει δεν θα μαγειρεύω κιόλας είπαμε διακοπές θα τρώω έξω
Εμεις οι σαρανταρηδες να μη γαμησουμε;
ναι ενώ εμείς θα λιώσουμε στο γαμήσι... :P μόνο χόρτο κ σαμπούκα τίποτα άλλο χαχαχα 
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.377
Κριτικές
49
Like
22.793
Πόντοι
24.596
δεν πηγατε σκηνακια στον στρατο ;τι θελετε 35 και 40 χρονων στα καμπινγκ,τι ειστε,προσκοποι; :S :S :S
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.377
Κριτικές
49
Like
22.793
Πόντοι
24.596
εντάξει δεν θα μαγειρεύω κιόλας είπαμε διακοπές θα τρώω έξωναι ενώ εμείς θα λιώσουμε στο γαμήσι... :P μόνο χόρτο κ σαμπούκα τίποτα άλλο χαχαχα 
ρε τυπε τα λεφτα που θα τρως εξω δωστα σε ενα δωματιο να μενεις σαν ανθρωπος και μαγειρευεις μεσα :S :S :S
 
OP
OP
N

nikoskick

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2017
Μηνύματα
80
Like
31
Πόντοι
0

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.377
Κριτικές
49
Like
22.793
Πόντοι
24.596
μα δεν το κάνω για οικονομία το camping... η όλη φάση μετράει
αν δεν ειναι το οικονομικο που ειναι η φαση ρε τυπε;αλλο το να πας σκηνακι σε ενα βουνο μονος με την παρεα και αλλο να μαντρωθεις με κατι δεκαδες μεθυσμενους,απλυτους με κιθαρες που θα σου σπαν τον πουτσο,οικογενειαρχες που θα τηγανιζουν και θα βλεπουν ρετιρε στην διαπασων και για να κατουρησεις πρεπει να κανεις 500 μετρα και να παθεις και καθε ειδους ηπατητιδα :S :S :S
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.678
Πόντοι
2.606
αν δεν ειναι το οικονομικο που ειναι η φαση ρε τυπε;αλλο το να πας σκηνακι σε ενα βουνο μονος με την παρεα και αλλο να μαντρωθεις με κατι δεκαδες μεθυσμενους,απλυτους με κιθαρες που θα σου σπαν τον πουτσο,οικογενειαρχες που θα τηγανιζουν και θα βλεπουν ρετιρε στην διαπασων και για να κατουρησεις πρεπει να κανεις 500 μετρα και να παθεις και καθε ειδους ηπατητιδα :S :S :S

Χεσιμο και κατουρημα θαλασσα δεν παιζει τυπε  :think: :S :S :S
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.678
Πόντοι
2.606
μονο εκει παιζει τυπε :S :S :S

Η απολυτη παρακμη τυπε  :S :S :S
Μιση μερα αντεξα οταν ειχα παει με την σχολη στο Ποσειδι στη Χαλκιδικη .Πρωι πηγαμε , 10 το βραδυ φορτωσα 2 τυπισσες και πηγαμε ξενοδοχειο.Δεν ξαναγυρισαμε.
Τα παιδια που αφησαμε πισω ειπανε οτι περασανε τελεια.

:zombie: :zombie: :zombie: :zombie: :zombie: :zombie:
 
OP
OP
N

nikoskick

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2017
Μηνύματα
80
Like
31
Πόντοι
0
αν δεν ειναι το οικονομικο που ειναι η φαση ρε τυπε;αλλο το να πας σκηνακι σε ενα βουνο μονος με την παρεα και αλλο να μαντρωθεις με κατι δεκαδες μεθυσμενους,απλυτους με κιθαρες που θα σου σπαν τον πουτσο,οικογενειαρχες που θα τηγανιζουν και θα βλεπουν ρετιρε στην διαπασων και για να κατουρησεις πρεπει να κανεις 500 μετρα και να παθεις και καθε ειδους ηπατητιδα :S :S :S

αυτό είναι το ωραίο η βαβούρα... εγώ 25 χρονών είμαι ούτε τον ύπνο έχω ανάγκη ούτε τίποτα ούτε είμαι από τους τύπους που θα πάω διακοπές να ανεβάζω το ξενοδοχείο μου με την πισινά μου στο ινσταγκραμ να το παίζω κάμποσος καμιά ηπατίτιδα δεν έχει σε οργανωμένο θα πάω δεν πάω σε χύμα κάμπινγκ ασε που κ χύμα να ήταν να ξέρεις τα άτομα που πάνε κάμπινγκ είναι συνηδιτοποιημένα κ τα σκουπίδια τους μαζεύουν κ όλα... λίγοι είναι οι βρομιάρηδες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom