Νέα

Ο Νέρι Καστίγιο είπε το «ναι»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα guard22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 256
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

guard22

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2007
Μηνύματα
44
Like
2
Πόντοι
0
Στην Σαχτάρ ο Νέρι !

Στην Σαχτάρ Ντόνετσκ θα συνεχίσει όπως όλα δείχνουν την καριέρα του, ο Νέρι Καστίγιο. Ο Μεξικανός είχε σήμερα το απόγευμα (4μμ) συνάντηση σε γνωστό ξενοδοχείο της Γλυφάδας με ανθρώπους της ουκρανικής ομάδας που ήρθαν στην Ελλάδα με αποκλειστικό σκοπό να τον πείσουν να πει το «ναι» στην πρόταση που έχουν καταθέσει. Μάλιστα σύμφωνα με πληροφορίες η πρόταση αυτή διαφοροποιήθηκε σε 4ετές συμβόλαιο με τις ετήσιες απολαβές του να αγγίζουν τα 2.3 εκατ. ευρώ, δείχνοντας με αυτόν τον τρόπο πόσο πολύ θέλουν τον παίκτη που αποτελεί διακαή πόθο του προέδρου της Σαχτάρ, Αχμέτοφ.

Ο 23χρονος επιθετικός του Ολυμπιακού είχε αρχικά κάποιες αντιρρήσεις για αυτή τη μετακίνηση, όμως η προσφορά της Σαχτάρ είναι τέτοια που τον έπεισε για να πει το πολυπόθητο για τους Ουκρανούς «ναι». Μάλιστα, υπάρχει η πιθανότητα να αναχωρήσει απόψε για το Ντόνετσκ προκειμένου να διευθετήσει τις τελευταίες λεπτομέρειες του πλουσιοπάροχου συμβολαίου του. Από αυτή τη μεταγραφή ο Ολυμπιακός θα βάλει στα ταμεία του 15 εκατ. ευρώ.

Καλη.ερα παιδιά...πάει ο Νέρι.....τι γνώμη έχετε γιαυτό...περιμέμω τις απόψεις σας
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Για εμένα έπραξε σωστά και ο Ολυμπιακός και ο Νέρι....ο Ολυμπιακός με τα 15.000.000 € θα αλλάξει άρδην τον προγραμματισμό...πάει σίγουρα για επιθετικό,αριστερό χάφ και κεντρικό αμυντικό....ο ένας από τους δύο πρώτους μάλλον ''όνομα''....δανεικοί Σίκοφ-Μπόρχα-Λεοζίνιο και μάλλον ο Λάτσκο και ίσως κανένας από τους μικρούς....είναι η μεγαλύτερη πώληση ποδοσφαιριστή από Ελληνική ομάδα με δεύτερη του Γρηγόρη Γεωργάτου στην Ίντερ.....
[move]....Good Luck Neri....we love u....[/move][/color]
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.437
Κριτικές
5
Like
67.001
Πόντοι
12.056
Με τοσα και εγω θα πηγαινα.. :2funny: :2funny:
καλη σταδιοδρομια στο παληκαρι...εχει μελλον μπροστα του
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.196
Κριτικές
6
Like
2.645
Πόντοι
456
Πηγαινε βρε Καστιγιο στη Σαχταρ,δε βλεπεις οτι καιγονται οι ανθρωποι να ...."ξεπλυνουν" τα χρηματα τους.Πηγαινε για ενα χρονο τσιμπα τα 2.3+ το 15% απο τα 15 μυρια που θα παρει ο μεγαλος "λαοπλανος" Κοκκαλης και μετα τη κανεις για Ισπανια.Θα το δαγκωσεις απο το κρυο βεβαια αλλα ειναι πολλα τα λεφτα.
Αντε στο καλο Νερι,η μεγαλυτερη αλητρα που περασε απο τα Ελληνικα γηπεδα.
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Με τοσα και εγω θα πηγαινα.. :2funny: :2funny:
καλη σταδιοδρομια στο παληκαρι...εχει μελλον μπροστα του
Μέλλον έχει...αρκεί να διορθώσει κάποια πράγματα στο μυαλό του...εμείς τον αγαπάμε γιατί είναι ''τρελλός''...έξω δεν τα σηκώνουν αυτά...και οι Ρώσοι με τέτοια επένδυση δεν θα χαριστούν....

Πηγαινε βρε Καστιγιο στη Σαχταρ,δε βλεπεις οτι καιγονται οι ανθρωποι να ...."ξεπλυνουν" τα χρηματα τους.Πηγαινε για ενα χρονο τσιμπα τα 2.3+ το 15% απο τα 15 μυρια που θα παρει ο μεγαλος "λαοπλανος" Κοκκαλης και μετα τη κανεις για Ισπανια.Θα το δαγκωσεις απο το κρυο βεβαια αλλα ειναι πολλα τα λεφτα.
Αντε στο καλο Νερι,η μεγαλυτερη αλητρα που περασε απο τα Ελληνικα γηπεδα.

Τα 15.000.000 € είναι καθαρά στα ταμεία του Ολυμπιακού...το 25 % το κάλυψαν οι Ρώσοι...η μεταγραφή συνολικά μαζί με το συμβόλαιο του παίχτη φτάνει στα 28.000.000 €..αν μη τι άλλο....είναι πολλά τα λεφτά...και συμφωνώ...του χρόνου τον βλέπω να την κάνει.....
 

visitor77

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
6
Like
0
Πόντοι
0
Η γνωμη μου ειναι πως ο Νερι δεν θελει να παει αλλα τον πιεζει πολυ ο πατερας του. Ελπιζω να μην καει και χαθει απο τον ποδοσφαιρικο χαρτη αυτος ο μικρος μαγος της μπαλας με αυτη την λανθασμενη  ποδοσφαιρικα (και οχι οικονομικα) μεταγραφη
 

CONSTANTLY

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2006
Μηνύματα
255
Like
0
Πόντοι
1
καλυτερα να ξεβρωμισουμε απο το μαλακισμενο,αρκετα το ανεχτηκαμε,αντε στο καλο στο πρωταθλημα της ουκρανιας.ουστ!!!
 
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Η γνωμη μου ειναι πως ο Νερι δεν θελει να παει αλλα τον πιεζει πολυ ο πατερας του. Ελπιζω να μην καει και χαθει απο τον ποδοσφαιρικο χαρτη αυτος ο μικρος μαγος της μπαλας με αυτη την λανθασμενη  ποδοσφαιρικα (και οχι οικονομικα) μεταγραφη
Τέλος.....συμφώνησε...πάει να περάσει εξετάσεις και να υπογράψει 4ετές συμβόλαιο.....

καλυτερα να ξεβρωμισουμε απο το μαλακισμενο,αρκετα το ανεχτηκαμε,αντε στο καλο στο πρωταθλημα της ουκρανιας.ουστ!!!
Τί ομάδα είσαι???Βάζελος ή ΑΕΚτζής??? :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
G

guard22

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2007
Μηνύματα
44
Like
2
Πόντοι
0
εγώ παιδια πιστευω οτι καλα εκανε η ομαδα που τον εδωσε...γιατι αυτος δεν θα επαιζε μπαλλα με το ζορι κατι σαν ζαχοβιτς.....απλώς ειναι η καψουρα της κερκιδας...του χρονου πιστεύω και εγω οτι θα παει μάλλον προς ισπανία ή Τσλέλσι γιατι έχει παιξει ρόλο στην μεταγραφη και ο μανατζερ ο Ζαχαβι που εχει σχέσει ς μ ετον αγγλικο σύλλογο και έχει ανοιξει παρτίδες με τον ολυμπιακό.
Ελπίζω τώρα ο πρόεδρος να τα χώσει και να φέρει δύο-τρεις παιχταράδες
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
...oυδεις αναντικαταστατος...νομιζω οτι αντικειμενικα ο Νερι δεν αξιζει τοσα...αλλα ειναι ενας καλος τροπος για ξεπλυμα χρηματος...φανταστειτε τι ποσα διακινουνται απο τον ιδιοκτητη της Σαχταρ αν ξεπλενει για πλακα 15εκ...!
Αποκλειεται ο Κοκκαλης να χαραμισει αυτο το ρωσικο δωρο για μεταγραφες
 

jimmye

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2005
Μηνύματα
234
Like
1
Πόντοι
1
αρειανος ειμαι αλλα αν ημουν γαβρος θα πηγαινα στο αεροδρομιο να του πω να παει στο διαολο. δε φτανει που εχει κανει τοσες μαλακιες κ τον συγχωρουσε ο κοκκαλης σας ειπε κ αχαριστους. παντως κ αυτος τα τσεπωσε κ ο κοκκαλλης τα τσεπωσε κ αμα δειτε να τα επενδυει σε μεταγραφες να με παρετε τηλεφωνο...
 

CONSTANTLY

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2006
Μηνύματα
255
Like
0
Πόντοι
1
αρειανος ειμαι αλλα αν ημουν γαβρος θα πηγαινα στο αεροδρομιο να του πω να παει στο διαολο. δε φτανει που εχει κανει τοσες μαλακιες κ τον συγχωρουσε ο κοκκαλης σας ειπε κ αχαριστους. παντως κ αυτος τα τσεπωσε κ ο κοκκαλλης τα τσεπωσε κ αμα δειτε να τα επενδυει σε μεταγραφες να με παρετε τηλεφωνο...
+ 1.000.000!!!!!!!!!!!!
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.196
Κριτικές
6
Like
2.645
Πόντοι
456
Nαι παιδια αυτο θα το δειτε,ο Κοκκαλης τσιμπαει τα φραγκα και τη κανει του χρονου.Θα φερει κανα δυο παικτακια της πλακας για να θολωσει τα νερα και αυτο ηταν.
Καλος ποδοσφαιριστης δεν ειναι μονο ο ικανος και ταλαντουχος αλλα και ο πειθαρχημενος,με το μυαλο που κουβαλαει ο Νερι δεν θα πιασει πουθενα (σε σοβαρα πρωταθληματα εννοω).
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω τοσα χρονια ειναι πως δεν εχουν παρει χαμπαρι οι γαυροι το ατελειωτο δουλεμα που τους εχει ριξει ο Σοκρατες.
Οι ταλαιπωροι βαζελοι τουλαχιστον οποτε τους κανουν τετοια μπουκαρουν στο γηπεδο και αρχιζουν τις φαπες.
 

flyeron

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
606
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Θα ήταν τρέλα να μη γινόταν αυτή η μετεγγραφή, αν και δεν έχω τον πόνο του γαύρου και δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να στεναχωριέται η κερκίδα τους.  Ειναι πραγματικά πολλά τα χρήματα για έναν παίκτη που έχει πολύ περίεργο χαρακτήρα και δεν φαίνεται τόσο επαγγελματίας όσο πρέπει, κοινώς ένα κωλόπαιδο στο οποίο δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη και δεν ξέρεις πότε θα πλακωθεί με συμπαίκτη του ή πότε θα σε αφήσει με δέκα παίκτες.  Είναι να απορείς που αυτό το παιδί δεν έμαθε τίποτα από Ζιο και Ρίμπο που τον είχαν από δίπλα. Είναι μεγάλο το ποσό, σωστά είπε κάποιος πως πρέπει να ξεπλένεται και χρήμα εκεί, δεν νομίζω  ότι οι εμφανίσεις του στο Copa America μπορεί να εκτόξευσαν τόσο πολύ την αξία του.

Εννοείται πως ο Κόκκαλης θα βάλει λεφτά στην τσέπη. Τα λεφτά που πήραν από τον Τουρέ επενδύθηκαν; Νομίζω πως όχι.
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
αρειανος ειμαι αλλα αν ημουν γαβρος θα πηγαινα στο αεροδρομιο να του πω να παει στο διαολο. δε φτανει που εχει κανει τοσες μαλακιες κ τον συγχωρουσε ο κοκκαλης σας ειπε κ αχαριστους. παντως κ αυτος τα τσεπωσε κ ο κοκκαλλης τα τσεπωσε κ αμα δειτε να τα επενδυει σε μεταγραφες να με παρετε τηλεφωνο...
Φέτος πάντως ήδη έχει επενδύσει...και μετά από αρκετά χρόνια πλήρωσε ομάδες για να αποκτήσει παίχτες....Γκαλέτι,Μπράβο,Νούνιες,Λεντέσμα για να τους πάρει πλήρωσε και τις ομάδες τους....εμείς δεν θέλουμε να δώσει τώρα 15.000.000 € για μεταγραφές...ας δώσει τα μισά....με αυτά τα χρήματα πάντως + τα λεφτά της συμμετοχής του Τσάμπιονς Λίγκ σίγουρα έχει κέρδος αρκετών εκατ. €.....αλλά εγώ σαν γαύρος και με τις μέχρι τώρα μεταγραφές είμαι ευχαριστημένος....απλά θα χρειαστεί 3 παίχτες ακόμα....εξηγώ ποιό πάνω για ποιό λόγο....

...Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω τοσα χρονια ειναι πως δεν εχουν παρει χαμπαρι οι γαυροι το ατελειωτο δουλεμα που τους εχει ριξει ο Σοκρατες.

Ναι...ατελείωτο δούλεμα...με Ρίμπο,Τζιοβάνι,Ζάχοβιτς,Τζόλε,Ζε Ελίας,Ζέτεμπεργκ,Καρεμπέ,Γκαλέτι,Μπράβο.....και ότι καλύετρο από Ελλάδα...μιλάμε μας έχει τρελλάνει στο δούλεμα ο άνθρωπος.....τέτοιους ποδοσφαιριστές ποτέ δεν είχε φέρει άλλος πρόεδρος.....
 

jimmye

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2005
Μηνύματα
234
Like
1
Πόντοι
1
ρε φιλε παικτες εχει φερει απλα τα φραγκα που δινει τα τελευταια χρονια ειναι το πολυ 50% απο αυτα που βγαζει . το ντανι σου εφερε περυσι και το μπορχα!
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Μη σε νοιαζει...ουτε οι γαβροι ειναι κοροιδα...
Υπομονη..υπομονη...αλλα οταν ο κομπος φτανει στο χτενι..ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΟΡΝΕΔΕΣ...
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.196
Κριτικές
6
Like
2.645
Πόντοι
456
Ο Τζολε πολυ καλος αλλα  θυμασαι ποτε τον πηρε απο που και ποσο? Μεταγραφη της πλακας ηταν σαν ποσο.
Το οτι εφερε παικτες που ηθελαν να παρουν συνταξη απο Ελλαδα εγω το θεωρω δουλεμα,ενω οι 2 που ηρθαν σχετικα νεοι μονο μπαλλα δεν επαιξαν (ηταν καλοι στο βρισιμο ομως).
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Και η μεγαλυτερη μαλακια που ειπε ο Νερι ηταν “αφου με κοστολογουν 15.000.000 ευρω,πρεπει να παιρνω και αναλογα λεφτα”..
Τι να πει και ο καυμενος ο Νινης,που για μενα ειναι σαφως ανωτερος σα παικτης,που κοστολογειται το ιδιο με το Νερι και με την νεα αναπροσαρμογη του συμβολαιου του θα παιρνει 90.000 ευρω..
Το 1.000.000 του φανηκε λιγο του Νερι..
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
ρε φιλε παικτες εχει φερει απλα τα φραγκα που δινει τα τελευταια χρονια ειναι το πολυ 50% απο αυτα που βγαζει . το ντανι σου εφερε περυσι και το μπορχα!
Μην βλέπεις το πέρσι...είναι αρκετά χρόνια στην ομάδα....και ο Ντάνι,αν ξέρεις απο ποδόσφαιρο,όνομα ήταν...Μπάρτσα-Ρεάλ και σε άλλες ομάδες της Ισπανίας...απλά δεν έκατσε....και πρέπει όλοι να καταλάβουμε πως οι ομάδες είναι εταιρίες...φυσικά και θα βγάλει....ποιός δεν βγάζει?Ξέρεις καμία ομάδα να μου πείς και εμένα?

Ο Τζολε πολυ καλος αλλα  θυμασαι ποτε τον πηρε απο που και ποσο? Μεταγραφη της πλακας ηταν σαν ποσο.
Το οτι εφερε παικτες που ηθελαν να παρουν συνταξη απο Ελλαδα εγω το θεωρω δουλεμα,ενω οι 2 που ηρθαν σχετικα νεοι μονο μπαλλα δεν επαιξαν (ηταν καλοι στο βρισιμο ομως).

Ειδικά για Τζόλε φίλε...άστο...τους πήρε πακέτο από Πύργο με 500.000.000 εκατ. δρχ το 1996....και μιλάμε για 1996......
Σύνταξη....Τζιοβάνι στα 27....Καρεμπέ στα 32.....Ρίμπο στα 32.....Ζε Ελίας στα 24....Ζάχοβιτς στα 25....Τζόλε στα 20....Ζέτεμπεργκ στα 30....Γκαλέτι στα 27....Μπράβο στα 26.....και μην μου πείς ότι στα 32 είναι για σύνταξη......

Και η μεγαλυτερη μαλακια που ειπε ο Νερι ηταν “αφου με κοστολογουν 15.000.000 ευρω,πρεπει να παιρνω και αναλογα λεφτα”..
Τι να πει και ο καυμενος ο Νινης,που για μενα ειναι σαφως ανωτερος σα παικτης,που κοστολογειται το ιδιο με το Νερι και με την νεα αναπροσαρμογη του συμβολαιου του θα παιρνει 90.000 ευρω..
Το 1.000.000 του φανηκε λιγο του Νερι..

Ρε φίλε...παιχταράς ο Νίνης αλλά με μισή χρονιά εντός Ελλάδος.....μην τρελλαθούμε κιόλας...τί συγκρίνεις????
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom