Νέα

Ντούσαν Μπάγεβιτς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα chrysargos_is_satan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 42
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Σε ποιά ελληνική ομάδα ο Ντούσαν Μπάγεβιτς έδειξε ότι πραγματικά "γα

  • Α.Ε.Κ.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ο.Σ.Φ.Π.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Π.Α.Ο.Κ.

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

chrysargos_is_satan

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2007
Μηνύματα
45
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Ντούσαν 1998-99, ο Θρύλος στον προημιτελικό του Τσάμπιονς Λιγκ = Ντούσαν ΘΕΕ γύρνα στο Θρύλο!  :boobies:
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
στην  ΑΕΚ χαλαρά..τον σεβάστηκαν πολύ ομως και τον ειχαν σαν βασιλια γιαυτο τους πουλησε Ο ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ..
 
OP
OP
C

chrysargos_is_satan

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2007
Μηνύματα
45
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
στην  ΑΕΚ χαλαρά..τον σεβάστηκαν πολύ ομως και τον ειχαν σαν βασιλια γιαυτο τους πουλησε Ο ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ..
Δηλαδή ο Μπάγεβιτς δεν ήταν επαγγελματίας αθλητής και στη συνέχεια επαγγελματίας τεχνικός; Δεν είχε δικαίωμα να αλλάξει επιχείρηση στην οποία θα εργαστεί; Εσύ δουλεύεις σε κάποιον για πάντα, επειδή σε αγαπάει και τον αγαπάς; Τί ήταν η ΑΕΚ; Καμιά γκόμενα αλά Ιουλιέττα και αυτός ο Ρωμαίος; Να μείνει για πάντα; Τί μαλακίες λέτε ρε; Τί τύφλωση είναι αυτή ρε χανούμια; Ο άνθρωπος κλήθηκε σαν επαγγελματίας να αναλάβει την αναμόρφωση - αναδόμιση του ΟΣΦΠ και μας έβγαλε από τα πέτρινα χρόνια. Μάλλον ζηλεύετε ή κάνω λάθος; Ας είχατε τα φράγκα να τον κρατήσετε!
 

Επισκέπτης
Εμενα φιλε αυτος ο "ανθρωπος" μου εκοψε το γηπεδο. Αν ξερεις καλα την ιστορια θα καταλαβαινες γιατι μας πειραξε που εφυγε. Για μενα δεν ειναι τυχαιο που τον βριζουν οι παντες. Δεν ξαναγραφω για τον βατραχο, αξία του δίνω.

Για την ψηφοφορια πιστευω οτι σε μας προσφερε τα περισσοτερα
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Τώρα για βάζελο τι λέει θα ρθεί αν φύγει ο Μουνιόθ?Είχε πει δεν ξαναπάει σε ελληνική ομάδα ξανά αλλά who knows...Η ομάδα στην οποία γάμησε παντως είναι ο γαύρος όχι γιατί πήγε προημιτελικούς αλλά γιατί ουσιαστικά αυτός έφτιαξε μια ομάδα που είχε διάρκεια 7 χρόνων...Μαντζοθράκης και μαλακίες που ήρθαν μετά..τίποτα..γτπ
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Υπερτιμημενος ο μπαγιεβιτς.
Εφυγε απο τη σαπιλα στην ελλαδα με δαφνες προπονηταρα.
Πηγε εξω και πηρε ταρχιδια μου.
Μαλακας ειναι να μην ερθει παλι στο χωριο του να βγαλει φραγκα?
Αφου υπαρχουν ζωα που θα του τα σκανε τι περιμενεις?
Κανεις σοβαρος δεν ερχεται εδω,μονο κατι παικτακια λιγο πριν τη συνταξη αλλα και παλι σκατα παμε.
Α ρε δουλεμα που πεφτει..
 

WALKER

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
112
Like
0
Πόντοι
1
μαριτς,βαρεσάνοβιτς,ρέζιτς,ντακόλ  κοκ ντροπή του ποδοσφαίρου ο πρίγκιπας του ποδονίφτη η αλητεία που διχάζει γι αυτό και μόνο μακρια απο τον θρύλο
 

dimstar

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
78
Like
0
Πόντοι
0
Παντως μονο αποτυχημενος δεν εφυγε απο εδω. Πρωταθληματα αφθονα οπου δουλεψε, μεχρι κ με τον ΠΑΟΚ πηρε κυπελλο (μονος αυτος θα το καταφερνε), και μην ξεχνατε πως κρατουσε τους παικτες της ΑΕΚ κατα τη δευτερη θητεια του με τα οικονομ. προβληματα. Τον Τραχανα με τις μαλακιες που εκανε γιατι δεν του ριχνετε ευθυνες, και για ολα φταιει ο Μπαγιεβιτς??? Δηλαδη οταν σκσμενος απο τον Τροχανα μιλαει με τον Ολυμπιακό ειναι ανεντιμο, και οταν η ΑΕΚ παιρνει απο τωρα παικτες οπως πχ τον Καναδο του Πανιωνιου ειναι εντιμο??
Επίσης εφερε παικτες στον Θρυλο που ακομη κ τωρα ειναι η βαση του, και οχι μονο εφερε αλλα εκανε και παικτες -τους δουλεψε δηλαδη-.
Μαζι του παρουσιασαμε επιτελους μια σοβαρη ομαδα στην Ευρωπη,  τον διωξαμε, τον φεραμε πισω και μας πηρε το νταμπλ με 7 ματς "κεκλεισμενων" φέραμε τον Σολιντ και γελουσε ολη η Ευρωπη με εμας, και γυρισαμε τωρα στον...Λεμονή που το μεγαλύτερο προσον του ειναι πως ειναι Ολυμπιακος!!!
Κανονικο πισωγυρισμα δηλαδή.
Α, και δεν απετυχε φετος εξω συναγωνιστη:8 βαθμους μπροστα ειναι ήδη και σιγουρος πρωταθλητης...
Αυτα με την καλημερα μου...
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
ΒΑΤΡΑΧΟΣ ειναι  αλλα στην ΑΕΚ διεπρεψε προπονητικα!!!!
ΟΥΣΤ!!!!
 

rainmaker13

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2007
Μηνύματα
211
Like
2
Πόντοι
1
Τελευταία κάτι ακούω για Μπάγεβιτς στην Πανάθα.Δεν λέω πετυχημένος προπονητής αλλά όταν έχεις τον Μουνιόθ στον πάγκο δεν κάνεις το λάθος να τον αφήσεις!!
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Καλός κάποτε ο Μπάγιεβιτς, δε λέω, αλλά πέρασε ο καιρός. Είναι κατάντια για το ελληνικό ποδόσφαιρο να μην μπορεί να ξεπεράσει έναν άνθρωπο που δεν ήταν κι ο Βαισβάιλερ. Λυπάμαι να βλέπω κάθε μεγάλη ομάδα του ΠΟΚ όταν αντιμετοπίζει πρόβλημα να στρέφεται συνέχεια στον Μπάγιεβιτς λες και δεν υπάρχει σε ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ άλλος προπονητής. Έλεος πια. Δώστε πίστωση χρόνου και σε κάνα άλλο. Τώρα ο βάζελος γιατί θα διώξει τον Μουνιόθ . Αυτός φταίει? Ο Γκέκας που είναι 1ος σκόρερ στην Μπουντεσλιγκα με τον Μπάκε δεν έκανε προετοιμασία?
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.132
Like
196
Πόντοι
16
Ο Γκέκας που είναι 1ος σκόρερ στην Μπουντεσλιγκα με τον Μπάκε δεν έκανε προετοιμασία?

Ναι, μετα ομως εκανε επιπλεον ειδικο προγραμμα προετοιμασιας για να φτασει τους συμπαιχτες του στην Μποχουμ.
 

rainmaker13

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2007
Μηνύματα
211
Like
2
Πόντοι
1
Καλός κάποτε ο Μπάγιεβιτς, δε λέω, αλλά πέρασε ο καιρός. Είναι κατάντια για το ελληνικό ποδόσφαιρο να μην μπορεί να ξεπεράσει έναν άνθρωπο που δεν ήταν κι ο Βαισβάιλερ. Λυπάμαι να βλέπω κάθε μεγάλη ομάδα του ΠΟΚ όταν αντιμετοπίζει πρόβλημα να στρέφεται συνέχεια στον Μπάγιεβιτς λες και δεν υπάρχει σε ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ άλλος προπονητής. Έλεος πια. Δώστε πίστωση χρόνου και σε κάνα άλλο. Τώρα ο βάζελος γιατί θα διώξει τον Μουνιόθ . Αυτός φταίει? Ο Γκέκας που είναι 1ος σκόρερ στην Μπουντεσλιγκα με τον Μπάκε δεν έκανε προετοιμασία?

Καλά η πρόσληψη του Μπάκε ήταν ένα από τα μεγαλύτερα λάθη στην σύγχρονη ιστορία του Παναθηναικού.Ήθελα να'ξερα ποιος τον είχε προτείνει..
 

Επισκέπτης
Για μένα ο Μπάγεβιτς είναι ο κορυφαίος προπονητής στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου.Όπου πήγε πρόσφερε έργο.Εγώ θα μιλήσω για την ομάδα μου,τον Ολυμπιακό.Ήρθε το καλοκαίρι του 96 ως μεσσίας να μας σώσει από την κατάντια των πέτρινων χρόνων.Έκανε ριζική ανανέωση στην ομάδα(τώρα να δω ποιός θα την κάνει),κράτησε λίγους και καλούς από την παλιά φουρνιά(Αλεξανδρής,Καραπιάλης,Καραταίδης),διάλεξε και έφερε ό,τι καλύτερο υπήρχε στην Ελλάδα εκείνη την περίοδο(Τζόρτζεβιτς,Γιαννακόπουλος,Μαυρογενίδης,Ανατολάκης,Γεωργάτος,Πουρσανίδης,Νινιάδης).Πήραμε το πρώτο μας πρωτάθλημα μετά από 10 χρόνια και άρχισε σιγά-σιγά να χτίζεται μια μεγάλη ομάδα.Στην πορεία αναπτύξαμε πελατειακή σχέση με τον Παναθηναϊκό(6 νίκες και 1 ισοπαλία την περίοδο 97-99 με Ντούσαν στον πάγκο),παίρναμε πρωταθλήματα,ενώ ο Ντούσαν έκανε και άλλες επιτυχημένες κινήσεις όπως τις μεταγραφές των Γκόγκιτς,Λουτσιάνο και την προώθηση του πιτσιρικά τότε Ελευθερόπουλου στη βασική εντεκάδα.Φτάνουμε στο 99,όπου ο Ολυμπιακός του Μπάγεβιτς πήρε το πρώτο του νταμπλ μετά από 18 χρόνια,πραγματοποίησε την καλύτερη ευρωπαϊκή πορεία στην ιστορία του(8 champions league,από ατυχιά δε φτάνουμε στους 4),ενώ επίσης παίζαμε μπαλάρα.Τον επόμενο χρόνο ερχόμαστε τρίτοι στον όμιλο του cl και ο Κόκκαλης τον διώχνει επειδή και καλά δεν κάνει για Ευρώπη.Τα επόμενα χρόνια όμως χορτάσαμε τέταρτες θέσεις.Ο Ολυμπιακός επειδή ήταν ομάδα δουλεμένη από τον Μπάγεβιτς συνέχισε να παίρνει τα πρωταθλήματα μέχρι το 2004,όταν το χάσαμε ελέω Δούρου.Για να επανέλθουμε στην κορυφή φέραμε πίσω τον Ντούσαν.Μετά από χρόνια ξαναπαίξαμε μπάλα επιπέδου στο cl παρ'ότι του είχαν επιβάλει του κακομοίρη να έχει συνέχεια στην εντεκάδα τον κύριο περιπατητή με το νούμερο 10 στην πλάτη(Ζιοβάνι).Πήραμε 10 βαθμούς και παρ'όλα αυτά αποκλειστήκαμε,πράγμα σπάνιο για τα δεδομένα της διοργάνωσης.Για να γίνει βέβαια αυτό συνέβησαν πράγματα και θαύματα,αφού όλα τα υπόλοιπα αποτελέσματα του ομίλου μας ήρθαν στραβά,ακυρώθηκε κανονικό γκολ του Οκκά στο Μονακό,τελευταία αγωνιστική η Λα Κορούνια άνοιξε τα πόδια στη Μονάκο,μας έβαλε γκολάρα ο Τζέραρντ στο 86.Συνεχίσαμε στο UEFA κάνοντας την πρώτη εκτός έδρας νίκη μας μετά από τόσα χρόνια στην Ευρώπη και αποκλείοντας τη Σοσό,στη συνέχεια αποκλειστήκαμε πό τη Νιούκαστλ εξαιτίας της διαιτησίας εκείνου του ανεκδιήγητου Ισπανού.Στις ελληνικές διοργανώσεις,παρ'ότι όλα μας πήγαιναν στραβά(ατυχίες,τραυματισμοί,διαιτησίες εις βάρος μας,τιμωρημένο Καραϊσκάκι) πήραμε νταμπλ,το πρώτο μετά το 99(τί σύμπτωση κι εκείνο με τον Μπάγεβιτς).Ο Κόκκαλης τον ξαναέδιωξε γιατί δεν κάνει για Ευρώπη,έφερε τον Σόλιντ ο οπίος μας κουβάλησε όλη τη σαβούρα της Ευρώπης(Ντομί,Μάρκο Νε,Ζεβλάκοφ,Ντάνι,Μπαμπαγκίντα κτλ) και μετέτρεψε το Καραϊσκάκι από απόρθητη έδρα σε έδρα μπάτε σκύλοιι αλέστε.Αυτά για όσους ξεχνάνε εύκολα και για όσους είναι αγνόμονες.
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
.Αυτά για όσους ξεχνάνε εύκολα και για όσους είναι αγνόμονες.
Ωραία...Προτείνω λοιπόν, να φέρουμε του χρόνου για επιθετικό τον Σιδέρη . Και δεν πιστεύω να πεις ότι είναι γέρος? Εσύ δεν είσαι αγνώμονας, έτσι?
 

Επισκέπτης
Εγώ πάντως αν και ΑΕΚτζής, πολύ θα ήθελα να ξαναέρθει και δεν έχω τίποτα εναντίον του. Το ότι "πούλησε" την ομάδα κτλ θεωρώ ότι είναι μαλακίες ολκής!

Αν εσύ δούλευες manager σε ένα ξενοδοχειάκι των 20 κλινών και έπαιρνες 2000 ευρώ μηνιαίως, τι θα έκανες αν σου έσκαγε πρόταση από το Marriott ή το Hilton ή το Sheraton με 10.000 ευρώ? Και μην αρχίσετε να μου λέτε παπαριές "εγώ δεν θα πρόδιδα τον εργοδότη μου!" γιατί το σενάριο είναι υποθετικό. Για να σας σκάγανε τις 10 χήνες πάνω στο τραπέζι ζεστές-ζεστές και θα σας έλεγα εγώ αν τις παίρνατε ή όχι!

Κι εξάλλου, εγώ είμαι ευγνώμων σε αυτόν τον άνθρωπο, όχι μόνο επειδή μας έδωσε πρωταθλήματα μετά από 10 χρόνια, αλλά και για το γεγονός ότι η ΑΕΚ είναι η μοναδική ομάδα στην Ελλάδα η οποία έχει παίξει το ποδόσφαιρο που έπαιξε. ΚΑΜΙΑ άλλη ομάδα, ούτε ο Ολυμπιακός επί Μπάγιεβιτς, έπαιζε όπως έπαιζε η ΑΕΚ τότε. Οι παλιοί νομίζω γνωρίζουν.

Από εκεί και πέρα είναι θέμα μπίζνας. Στο κάτω-κάτω το ποδόσφαιρο έχει γίνει καθαρό εμπόριο. Ποιο το πρόβλημά σας? Κι ο Μουρίνιο έφυγε από την Πόρτο και πήγε Chelsea. Βάζω στοίχημα ότι αν ο Μπάγιεβιτς είχε αφήσει την ΑΕΚ για να πάει στην Ρεάλ Μαδρίτης ή στον Απόλλωνα Καλαμαριάς, ουδείς δεν θα είχε πρόβλημα!
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
αν ειναι επαγγελματιας να μην πουλουσε οπαδιλικι στον κοσμο!!να εβγενε και να ελεγε  μου δινουν περισσοτερα και φευγω!!οχι  οτι αμα κερδισουμε το κυπελλο(με τον απωλλονα παιζαμε....)θα μεινω!!!!
ειχε κλεισει απο φλεβαρη και εκανε το παγωνι!!!προσπαθησε να παρει παιχτες απο την ομαδα!!!τον συγκεκριμενο γεναρη ειχαν προτεινει στην ΑΕΚ  τζορτζεβιτς γιαννακοπουλο και τους απερριψε....
και μετα που γυρισε τι προσφερε?ΤΙΠΟΤΑ !!!!!
εγω πολυ θα ηθελα να φοραγε παντελονια και να ελεγε μαγκες τοτε εφυγα γιαυτο και γιαυτο ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΗ!!!!!αλλα απο εγωισταρους τι περιμενεις?ξαναδιχασε τον κοσμο ....να μην ερθει ποτε ξανα!!!να παει στον κοκκαλη......
 

Επισκέπτης
αν ειναι επαγγελματιας να μην πουλουσε οπαδιλικι στον κοσμο!!να εβγενε και να ελεγε  μου δινουν περισσοτερα και φευγω!!οχι  οτι αμα κερδισουμε το κυπελλο(με τον απωλλονα παιζαμε....)θα μεινω!!!!
ειχε κλεισει απο φλεβαρη και εκανε το παγωνι!!!προσπαθησε να παρει παιχτες απο την ομαδα!!!τον συγκεκριμενο γεναρη ειχαν προτεινει στην ΑΕΚ  τζορτζεβιτς γιαννακοπουλο και τους απερριψε....
και μετα που γυρισε τι προσφερε?ΤΙΠΟΤΑ !!!!!
εγω πολυ θα ηθελα να φοραγε παντελονια και να ελεγε μαγκες τοτε εφυγα γιαυτο και γιαυτο ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΗ!!!!!αλλα απο εγωισταρους τι περιμενεις?ξαναδιχασε τον κοσμο ....να μην ερθει ποτε ξανα!!!να παει στον κοκκαλη......

Ρε συ... δεν μπορεί να το πει αυτό το πράγμα κανένας επαγγελματίας. Εσύ θα έλεγες στην δουλειά σου ποτέ ότι είσαι σε διαπραγμάτευση με άλλη εταιρία κι ότι σκοπεύεις να φύγεις?

Όσο για Τζώρτζεβιτς και Γιαννακόπουλο που λες, ναι τους απέρριψε. Έφερε όμως κάτι παγκοσμίως άγνωστους (!!!), π.χ. τον Κετσπάγια και τον Σαβέφσκι οι οποίοι... σε χαλάσανε? Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Ο Μπάγιεβιτς έκανε την ΑΕΚ κάτι που δεν ήταν ποτέ (και πολύ δύσκολα θα γίνει και στο μέλλον).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom