Νέα

Μοντέρνες γυναίκες των ΜΜΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giorgospapa
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 37
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
ξεκινησε να αναφερεται σε αλλο θρεντ σχετικο με βυζουδες και παραλιγο να το χαλασουμε, αλλα ας το αναπτυξουμε εδω..

ποια η γνωμη σας για τα καινουρια φρουτα τυπου ταμτα, σολωμου, και γενικως αυτα τα υποσιτισμενα, ασχημα (και οχι μονο) κοριτσια που πλασαρουν τα ΜΜΕ ως ωραιες γυναικες, ως συμβολα του σεξ και ως το σημερινο προτυπο της γυναικας ??

συμφωνειτε οτι πλασαρονται γυναικες με αντρικα κορμια, χαρακτηριστικα και συμπεριφορες ??
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Θεωρώ ότι ο ρόλος της γυναίκας στον πλανήτη είναι ΜΟΝΟΝ ένας: να μας ξεκαβλώνουν... έτσι κι αυτές οι "μοντέρνες" κατά βάθος ψώλες... ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ (απλά στο ποσοστό διαφέρουν... άλλες είναι λιγότερο, άλλες περισσότερο)... γι αυτό και ότι άλλο θέλω (φίλους, συνεργάτες κλπ) επιλέγω να είναι ΑΝΤΡΕΣ... ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΜΕΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ (κι αλλοίμονο σε αυτούς που τους πήραν τα μυαλά με τις παπαριές περί ισότητας, φεμινισμού κλπ κλπ)


ΥΓ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΗΘΕΝ "ΓΥΝΑΙΚΕΣ-ΜΕΛΗ" ΤΟΥ SITE ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ... ΓΙΑΤΙ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΕΧΩ ΓΡΑΜΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΣΤ' ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ !!!
 

Επισκέπτης
Ρε παιδιά, αν θυμάστε πριν μερικά χρόνια είχαν βγάλει "Γυναίκα της Χρονιάς" την Μενεγάκη! Ναι αυτή που το Ωμέγα το έχει πει Όμικρον κι ένα σωρό άλλα... αμόρφωτη παντελώς και πνευματικά στόκος! Κι όμως... βγήκε! Ο λόγος? Ξανθιά, ψωλόφατσα, σιλικονάτο βυζί και έχει δώσει την κωλοτρυπίδα της σε όλο τον ΑΝΤ1 (κι ιδιαίτερα στον Κυριακού) άπειρες φορές. Ε, τώρα την δίνει στον Alpha! Καταλάβατε δηλαδή τι παίζεται...  :jerking:

Κατά τα άλλα... αυτά που έχει τα έχει κάνει με την "δουλειά" της (τα εισαγωγικά δεν είναι καθόλου τυχαία!!!). Α... και να μην ξεχνάμε ότι πήρε τον Λάτσιο για τα... νιάτα του και την ομορφιά του!!!  :2funny:
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
Ρε παιδιά, αν θυμάστε πριν μερικά χρόνια είχαν βγάλει "Γυναίκα της Χρονιάς" την Μενεγάκη! Ναι αυτή που το Ωμέγα το έχει πει Όμικρον κι ένα σωρό άλλα... αμόρφωτη παντελώς και πνευματικά στόκος! Κι όμως... βγήκε! Ο λόγος? Ξανθιά, ψωλόφατσα, σιλικονάτο βυζί και έχει δώσει την κωλοτρυπίδα της σε όλο τον ΑΝΤ1 (κι ιδιαίτερα στον Κυριακού) άπειρες φορές. Ε, τώρα την δίνει στον Alpha! Καταλάβατε δηλαδή τι παίζεται...  :jerking:

Κατά τα άλλα... αυτά που έχει τα έχει κάνει με την "δουλειά" της (τα εισαγωγικά δεν είναι καθόλου τυχαία!!!). Α... και να μην ξεχνάμε ότι πήρε τον Λάτσιο για τα... νιάτα του και την ομορφιά του!!!  :2funny:
γιατι ρε λιωμα ο κοντομηνας δεν εχει ψωλη εεε ψυχη θελω να πω.....
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.021
Κριτικές
2
Like
38
Πόντοι
66
Θεωρώ ότι ο ρόλος της γυναίκας στον πλανήτη είναι ΜΟΝΟΝ ένας: να μας ξεκαβλώνουν... έτσι κι αυτές οι "μοντέρνες" κατά βάθος ψώλες... ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ (απλά στο ποσοστό διαφέρουν... άλλες λιγότερο, άλλες περισσότερο)... γι αυτό και ότι άλλο θέλω (φίλους, συνεργάτες κλπ) επιλέγω να είναι ΑΝΤΡΕΣ... ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΜΕΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ (κι αλλοίμονο σε αυτούς που τους πήραν τα μυαλά με τις παπαριές περί ισότητας, φεμινισμού κλπ κλπ)


ΥΓ. ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΗΘΕΝ "ΓΥΝΑΙΚΕΣ-ΜΕΛΗ" ΤΟΥ SITE ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ... ΓΙΑΤΙ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΣΑΣ ΕΧΩ ΟΛΕΣ ΓΡΑΜΜΕΝΕΣ ΣΤ' ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ !!!

ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΜΗΝΥΜΑ...Οχι οτι συμφωνω με αυτα που γραφει αλλα ο τροπος που τα λεει ειναι μοναδικος...ΔΩΣΕΕΕΕΕ!!!
Τωρα στην ερωτηση του giorgospapa εχω απαντησει στο θεμα "Βυζοπουλες σε στουντιο".Ειναι εμφανες οτι προτυπο γυναικειας ομορφιας σημερα ειναι η στεγνη, χωρις καμπυλες, αβυζη, ακωλη. ανορεξικη μοντελα.Χωρις ιχνος θηλυκοτητας, χωρις ιχνος αισθησιασμου, χωρις ιχνος τρυφεροτητας.Εχετε δει τα μοντελα των μεγαλων οικων μοδας;Εκτος του οτι ειναι ατροφικες και κρυοκωλες εχουν ενα στυλ "μολις-σηκωθηκα-απο-τον-ταφο-και-περπαταω-σαν-ζομπι"... Αν αυτες λεγονται γυναικες εγω ειμαι ο Μπαρμπα-Μπεν.Για να μην ξαναασχοληθω με τις αντιστοιχες Ελληνιδες που ειχα πει παλιοτερα (Δουκα, Ταμτα, Σολωμου, Τσιλιδου, Καγια, Γερμανου κλπ.).Αυτες τις βλεπεις και λες καλυτερα να τον κοψω συρριζα και να τον βαλω στον κωλο μου παρα να τους τον ακουμπησω.Ε ρε ποσο δικιο ειχαν οι παλιοι που ψαχνανε βυζαρες, κωλαρες και μπουταρες.Αλλα τοσο μαλακες ειμαστε που "αγοραζουμε" οτι αχαρο ξυλαγγουρο μας "πουλανε"...
 

Επισκέπτης
γιατι ρε λιωμα ο κοντομηνας δεν εχει ψωλη εεε ψυχη θελω να πω.....

Φυσικά κι έχει ο άνθρωπος! Εξάλλου το είπα ότι τώρα τον δίνει στον Alpha (ε, σε ποιον θα το δώσει, στον κλητήρα? Από τα αφεντικά ξεκινάνε!!!)
 

rouli

Τιμημένος
Εγγρ.
31 Ιαν 2006
Μηνύματα
666
Like
0
Πόντοι
6
Θεωρώ ότι ο ρόλος της γυναίκας στον πλανήτη είναι ΜΟΝΟΝ ένας: να μας ξεκαβλώνουν... έτσι κι αυτές οι "μοντέρνες" κατά βάθος ψώλες... ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ (απλά στο ποσοστό διαφέρουν... άλλες είναι λιγότερο, άλλες περισσότερο)... γι αυτό και ότι άλλο θέλω (φίλους, συνεργάτες κλπ) επιλέγω να είναι ΑΝΤΡΕΣ... ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΜΕΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ (κι αλλοίμονο σε αυτούς που τους πήραν τα μυαλά με τις παπαριές περί ισότητας, φεμινισμού κλπ κλπ)


ΥΓ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΗΘΕΝ "ΓΥΝΑΙΚΕΣ-ΜΕΛΗ" ΤΟΥ SITE ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ... ΓΙΑΤΙ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΕΧΩ ΓΡΑΜΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΣΤ' ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ !!!

συγγνωμη που θα τολμησει μια απο τις δηθεν "γυναικες-μελη" ν απαντησει...

αλλα, μηπως... λεω μηπως εισαι εκτος θεματος??

και λεω επισης... σκεφτηκες ποτε το ενδεχομενο πως και αλλοι μπορει να σε εχουν γραμμενο? κι εσενα και τις αποψεις σου??
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
Giorgospapa όπως είπαμε και στο άλλο thread (που όντως παρολίγον να τιναχτεί στον αέρα προκαλώντας την οργή του vasos) βομβαρδιζόμαστε από αδελφο-καθοδηγούμενα πρότυπα.

Όπως λές, θέλουν να μας περάσουν γυναίκες με αντρικά χαρακτηριστικά και συμπεριφορές, και άντρες με τα αντίστοιχα γυναικεία.

Κάτι άλλο που συμβαίνει είναι η προώθηση προτύπων βασισμένα στον ελάχιστο κοινό παρονομαστή. Γκόμενες που με το ζόρι μπορούν και λένε λέξεις, μερικές φορές μάλιστα καταφέρνοντας να συνθέσουν και μια πλήρη πρόταση.

Το κοριτσάκι και το αγοράκι λοιπόν της εποχής μας μεγαλώνει πιστεύοντας ότι όλες οι γυναίκες είναι (ή πρέπει να είναι και αν δεν είναι να γίνουν) χαζές, ανορεξικές και ασεξουαλικές. Πιστεύουν οτι ο Ψινάκης και ο Μικρούτσικος ή ο Αρναούτογλου αποτελούν αντρικά πρότυπα και ότι είναι εντάξει να είσαι ηλίθιος και να παριστάνεις τον καραγκιόζη.

Παρασύρθηκα..

Μιας και μιλάμε για τα γυναικεία πρότυπα - φέρτε πίσω τις καμπύλες. Όξω οι ανορεξικές κρεμάστρες ρούχων
 

Επισκέπτης
Το κοριτσάκι και το αγοράκι λοιπόν της εποχής μας μεγαλώνει πιστεύοντας ότι όλες οι γυναίκες είναι (ή πρέπει να είναι και αν δεν είναι να γίνουν) χαζές, ανορεξικές και ασεξουαλικές. Πιστεύουν οτι ο Ψινάκης και ο Μικρούτσικος ή ο Αρναούτογλου αποτελούν αντρικά πρότυπα και ότι είναι εντάξει να είσαι ηλίθιος και να παριστάνεις τον καραγκιόζη.

Δυστυχώς έτσι είναι φίλε μου... κι εγώ που έχω έναν γιο 2μιση μηνών τρέμω για τα πρότυπα με τα οποία θα μεγαλώσει... Ευτυχώς στο σπίτι έχω βάλει NOVA και ελπίζω να προτιμήσει κι αυτός όταν μεγαλώσει καμιά ταινία, κάνα ντοκιμαντέρ, κάνα αθλητικό, κάνα παιδικό πρόγραμμα από τις ΑΡΧΙ-μαλακίες που μας πλασάρουν. Εγώ έχω κόψει ακόμα και τις ειδήσεις! Ούτε ειδήσεις δεν βλέπω πια. Τα μόνα προγράμματα που βλέπω στην μη-συνδρομητική τηλεόραση είναι καμιά "10η Εντολή", κάνα τηλεπαιχνίδι γνώσεων (το υπογραμμίζω... γνώσεων... όχι το "Μεγάλο Παπάρι" π.χ.) και καμιά παλιά ελληνική ταινία.
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
Τελικά πολλα ατομα εδω μέσα εχουν ΑΡΧΙΔΙΑ και γράφουν τα πράγματα με το όνομα τους!
Ετσι ειναι ρε μάγκες!Αρκετά με τις ανεγκέφαλες,αμόρφωτες-βρωμίαρες που με δηλώσεις του στυλ: 'δεν ειναι τπτ σοβαρό η μητρότητα' , 'δεν ειναι αναγκαίος ενας άντρας', 'γυναίκες επιτέλους ξεφύγετε απο τον άντρα και πείτε ναι στις μονογονεικές οικογενειες' , 'δεν νιώθω τπτ για το παιδί μου'(ολα αυτα τα εχει πει η ΤΖΑΜΠΑ-ΜΑΓΚΑΣ και τρομερό σαπάκι Σολωμού) εχουν καταστρέψει την κοινωνία..Γιατι όπως κ να το κάνουμε το 16χρονο(Ενίοτε και το 26χρονο) τις θέωρεί ΠΡΟΤΥΠΑ...
Ποια? Την Ναταλία Γερμανού με 45 σχέσεις την εβδομάδα, την Λαμπίρη και την Ταττιάνα με τα πισοκωλητά στα 50 τους και την Καγιά με τις πίπες στα όρθια και την Μπαρμπα που αφου γαμήθηκε ΠΟΛΥ μέχρι τα 55 της τώρα εκλιπαρεί για έναν άντρα ...

ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ: ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ ΚΟΠΕΛΙΕΣ! ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ! Αυτο που ξεκίνησε απο '81(Παπανδρέου rulez-america's styling..)και εχει καθιερωθεί ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ..
Δειτε δίπλα σας! Ολες εχετε τα πάντα και πάλι ΕΙΣΤΕ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ! ΓΙΑΤΙ?
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΗΤΤΗΜΕΝΟΙ! ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ...
 

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
Ρε σείς. Το παιδί -επιτέλους- μίλησε και είπε ΠΡΟ-ΠΟ :2funny:
 

jimmye

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2005
Μηνύματα
234
Like
1
Πόντοι
1
τη λαμπιρη παντως πισοκωλλητο εδινα οσο οσο...
 

m8829

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2006
Μηνύματα
157
Κριτικές
3
Like
19
Πόντοι
1
Όσον αφορά τη Σολωμού, πριν αδυνατίσει ήταν μουνάρα (σκύλα μεν, μουνάρα δε), τώρα έχει πέσει.. Όσο γι αυτό με τις καμπύλες, συμφωνώ! Η γυναίκα πρέπει να έχει πιασίματα και οχι να ναι σαν πεινασμένη.. ʼλλοι πεινάνε, κ αυτοί που τα χου δεν τα τρώνε, για να κάνουν σώματα σκελετούς!!!
Κ όσο για τη νέα γενιά.. Έλεγα να μην μιλήσω, αλλά μιας και αναφέρθηκε για μένα μια διαφήμιση τι χαρακτηρίζει..
Διαφήμιση αυτοκινήτου που ο τύπος λέει στην κοπέλα:" ααα, τι κουκλί είναι αυτό? Δε θα δωσες κανά 10ρι, εεεε?......" κ η τύπισσα απαντάει με ύφος και φωνή νταλικέρη :"εεε, περίπου..."!!!!!

 

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
Όσον αφορά τη Σολωμού, πριν αδυνατίσει ήταν μουνάρα (σκύλα μεν, μουνάρα δε), τώρα έχει πέσει.. Όσο γι αυτό με τις καμπύλες, συμφωνώ! Η γυναίκα πρέπει να έχει πιασίματα και οχι να ναι σαν πεινασμένη.. ʼλλοι πεινάνε, κ αυτοί που τα χου δεν τα τρώνε, για να κάνουν σώματα σκελετούς!!!
Κ όσο για τη νέα γενιά.. Έλεγα να μην μιλήσω, αλλά μιας και αναφέρθηκε για μένα μια διαφήμιση τι χαρακτηρίζει..
Διαφήμιση αυτοκινήτου που ο τύπος λέει στην κοπέλα:" ααα, τι κουκλί είναι αυτό? Δε θα δωσες κανά 10ρι, εεεε?......" κ η τύπισσα απαντάει με ύφος και φωνή νταλικέρη :"εεε, περίπου..."!!!!!

Τη Σολωμού την είδα πρόσφατα από κοντά στην Πανεπιστημίου. Ένα σκατό, 1,50 ύψος, 35 κιλά βάρος, με ένα μαλλί αφάνα, με ένα πηγούνι και μία μύτη να πετάνε. Τραγική φιγούρα. Τη θυμάμαι στο σήριαλ "Σα Χειμωνιάτικη Λιακάδα" στο STAR, στη μεταφορά του ομώνυμου μυθιστορήματος της Αλκυώνης Παπαδάκη που έπαιζε τη νεαρή Μουσουλμάνα μετανάστρια στη Γερμανία, αλλά και στην ταινία "Η Φούσκα" του Μ. Περράκη στην οποία ήταν Η ΜΟΥΝΑΡΑ και λέω "πώς πώ ρε παιδί μου, πώς έγινε έτσι η γυναικούλα".

Σε ότι αφορά τη διαφήμιση με τα δύο νεαρούδια, πολύ σωστά παρατήρησες πώς η κοπέλα έχει ύφος μάγκα και φωνή νταλικιέρη. Ότι ο νεαρός ακούγεται ως πουστράκι περιωπής δεν το παρατήρησες; Έτσι, για να έχουμε την πλήρη εναλλαγή-μετάλλαξη των δύο φύλων.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
Σε ότι αφορά τη διαφήμιση με τα δύο νεαρούδια, πολύ σωστά παρατήρησες πώς η κοπέλα έχει ύφος μάγκα και φωνή νταλικιέρη. Ότι ο νεαρός ακούγεται ως πουστράκι περιωπής δεν το παρατήτησες; Έτσι, για να έχουμε την πλήρη εναλλαγή-μετάλλαξη των δύο φύλων.

+
 

m8829

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2006
Μηνύματα
157
Κριτικές
3
Like
19
Πόντοι
1
Σε ότι αφορά τη διαφήμιση με τα δύο νεαρούδια, πολύ σωστά παρατήρησες πώς η κοπέλα έχει ύφος μάγκα και φωνή νταλικιέρη. Ότι ο νεαρός ακούγεται ως πουστράκι περιωπής δεν το παρατήτησες; Έτσι, για να έχουμε την πλήρη εναλλαγή-μετάλλαξη των δύο φύλων.

Ναι, το παρατήρησα, απλά δεν είπα για τον τύπο, γιατί συνηθίζετε να είναι της μόδας να έχει ο άντρας πιο θυληπρεπή φωνή (ο συγκεκριμένος πρέπει να είναι και εγγονός του γκιωνάκη, του ηθοποιού..), δεν ήξερα όμως πως άρχισε να γίνετε της μόδας να έχουν και οι γυναίκες φωνή και στυλ ναυτεργάτη...!! (δεν έχω τίποτα ούτε με του ναυτεργάτες, τυχαίο παράδειγμα ήταν!!! ;) )
Δηλαδή σε λίγο θα θέλουν κ απο τους άντρες να δίνουν κώλο?...!!!!!!!  :huh:    :rolleyes:      :idiot:






 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Όσον αφορά τη Σολωμού, πριν αδυνατίσει ήταν μουνάρα (σκύλα μεν, μουνάρα δε), τώρα έχει πέσει.. Όσο γι αυτό με τις καμπύλες, συμφωνώ! Η γυναίκα πρέπει να έχει πιασίματα και οχι να ναι σαν πεινασμένη.. ʼλλοι πεινάνε, κ αυτοί που τα χου δεν τα τρώνε, για να κάνουν σώματα σκελετούς!!!
Κ όσο για τη νέα γενιά.. Έλεγα να μην μιλήσω, αλλά μιας και αναφέρθηκε για μένα μια διαφήμιση τι χαρακτηρίζει..
Διαφήμιση αυτοκινήτου που ο τύπος λέει στην κοπέλα:" ααα, τι κουκλί είναι αυτό? Δε θα δωσες κανά 10ρι, εεεε?......" κ η τύπισσα απαντάει με ύφος και φωνή νταλικέρη :"εεε, περίπου..."!!!!!

Πού πήγε η θηλυκότητα ρεεεεεεεεε;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom