Νέα

Μηνυση για ψευτικο λογο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dark unlimited
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 300
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

dark unlimited

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2014
Μηνύματα
57
Κριτικές
1
Like
55
Πόντοι
0
Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να σας πω λιγο το προβλημα μου. Πηγα με μια κοπελα call girl(δεν θελω να πω ποια για ευνοητους λογους) και μου ζητησε παραπανω χρηματα στο τελος τα οποια και φυσικα δεν εδωσα...βλακας δεν ειμαι..Αυτη αρχισε να φωναζει οτι δεν την πληρωσα κλπ και με περνει τηλεφωνο οτι θα μου κανει μηνυση για κλοπη(!) βρισκοντας το ονομα μου απο το τηλεφωνο μου....
Και ερωτω. Τι προβλημα μπορει να εχω εγω απο κατι τετοιο? Εννοειται κλοπη δεν υπηρξε απλα ψαχνει κατι να πει!!! Μπορεις ετσι να κανεις ψευτικες μηνυσεις και να περιμενεις αποτελεσματα? Αν καποιος γνωριζει επι του θεματος ας βοηθησει...Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Matt LeBlanc

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
4.506
Κριτικές
21
Like
6.898
Πόντοι
8.345
θα σου κλασει τα αρχιδια..μην ψαρωνεις,γραφτη στα αρχιδια σου και πες της να πατε μαζι στο τμημα να βγαλετε ακρη... :rockon:
 
OP
OP
D

dark unlimited

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2014
Μηνύματα
57
Κριτικές
1
Like
55
Πόντοι
0
θα σου κλασει τα αρχιδια..μην ψαρωνεις,γραφτη στα αρχιδια σου και πες της να πατε μαζι στο τμημα να βγαλετε ακρη... :rockon:

τωρα αν το εννοουσε θα εχει παει ηδη φιλε...αν δεν εχω κανει τιποτα εχω κατι να φοβαμαι?  :S
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.695
Πόντοι
1.830
Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να σας πω λιγο το προβλημα μου. Πηγα με μια κοπελα call girl(δεν θελω να πω ποια για ευνοητους λογους) και μου ζητησε παραπανω χρηματα στο τελος τα οποια και φυσικα δεν εδωσα...βλακας δεν ειμαι..Αυτη αρχισε να φωναζει οτι δεν την πληρωσα κλπ και με περνει τηλεφωνο οτι θα μου κανει μηνυση για κλοπη(!) βρισκοντας το ονομα μου απο το τηλεφωνο μου....
Και ερωτω. Τι προβλημα μπορει να εχω εγω απο κατι τετοιο? Εννοειται κλοπη δεν υπηρξε απλα ψαχνει κατι να πει!!! Μπορεις ετσι να κανεις ψευτικες μηνυσεις και να περιμενεις αποτελεσματα? Αν καποιος γνωριζει επι του θεματος ας βοηθησει...Ευχαριστω εκ των προτερων!

Θα σου κάνει μήνυμα ως τι; ως call girl; Άδεια έχει; Είναι νόμιμη;

 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.534
Like
21.910
Πόντοι
5.006
κλοπη δεν υφισταται τυπε...
αλλα συγγνωμη κιολας...σου εκοψε αποδειξη,παρειχε νομιμα τις υπηρεσιες της?????τι ακριβως να διεκδικησει ρε τυπε,αν παει στην αστυνομια,μαλλον αυτη θα μπει στην μπουζου....
αν και μαλλον επρεπε να το ποσταρεις κυριακη το θεμα... :grin: :grin: :grin: :grin:
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
6
Πόντοι
16
τωρα αν το εννοουσε θα εχει παει ηδη φιλε...αν δεν εχω κανει τιποτα εχω κατι να φοβαμαι?  :S

τα μαυρα ελικοπτερα να τα φοβασαι τυπε, μπορει να χει μεσα τιποτα νειβι σιαλς και να σε πανε σουμπιτο γκουανταναμο
 
OP
OP
D

dark unlimited

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2014
Μηνύματα
57
Κριτικές
1
Like
55
Πόντοι
0
κλοπη δεν υφισταται τυπε...
αλλα συγγνωμη κιολας...σου εκοψε αποδειξη,παρειχε νομιμα τις υπηρεσιες της?????τι ακριβως να διεκδικησει ρε τυπε,αν παει στην αστυνομια,μαλλον αυτη θα μπει στην μπουζου....
αν και μαλλον επρεπε να το ποσταρεις κυριακη το θεμα... :grin: :grin: :grin: :grin:

το ξερω ρε φιλε δεν μπορει αν μου κανει μηνυση για οτι δεν πληρωσα τις υπηρεσιες της. αυτη λεει θα μου κανει για κλοπη!!!!
 
OP
OP
D

dark unlimited

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2014
Μηνύματα
57
Κριτικές
1
Like
55
Πόντοι
0
τα μαυρα ελικοπτερα να τα φοβασαι τυπε, μπορει να χει μεσα τιποτα νειβι σιαλς και να σε πανε σουμπιτο γκουανταναμο

ρε τυπε αντε να τρολλαρεις καποου αλλου δεν εισαι αστειος εδω εχω θεμα...
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Δεν μπορει να σου κανει τιποτα μην φοβασαι.απο την στιγμη που δεν μπορει να το αποδειξει.
απλα επεσες σε τρελη και ενημερωσε και τους φιλους εδω που πανε με τετοιες ποια ειναι για να εχουν το νου τους.
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να σας πω λιγο το προβλημα μου. Πηγα με μια κοπελα call girl(δεν θελω να πω ποια για ευνοητους λογους) και μου ζητησε παραπανω χρηματα στο τελος τα οποια και φυσικα δεν εδωσα...βλακας δεν ειμαι..Αυτη αρχισε να φωναζει οτι δεν την πληρωσα κλπ και με περνει τηλεφωνο οτι θα μου κανει μηνυση για κλοπη(!) βρισκοντας το ονομα μου απο το τηλεφωνο μου....
Και ερωτω. Τι προβλημα μπορει να εχω εγω απο κατι τετοιο? Εννοειται κλοπη δεν υπηρξε απλα ψαχνει κατι να πει!!! Μπορεις ετσι να κανεις ψευτικες μηνυσεις και να περιμενεις αποτελεσματα? Αν καποιος γνωριζει επι του θεματος ας βοηθησει...Ευχαριστω εκ των προτερων!

εννοείται ότι μπορεί να σε μηνύσει για ψεύτικο λόγο όπως λες (θα πρόκειται για ψευδή καταμήνυση) αλλά εννοείται ότι δεν θα το κάνει

τους νταβάδες πρόσεχε μόνο :think:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.534
Like
21.910
Πόντοι
5.006
το ξερω ρε φιλε δεν μπορει αν μου κανει μηνυση για οτι δεν πληρωσα τις υπηρεσιες της. αυτη λεει θα μου κανει για κλοπη!!!!
αρχιδια φιλε....μην μασας...νομικα εισαι καλυμμενος....
τωρα, τα χαντακια να προσεχεις και ολα καλα... ;)
 
Εγγρ.
5 Οκτ 2011
Μηνύματα
2.172
Κριτικές
7
Like
169
Πόντοι
16
Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να σας πω λιγο το προβλημα μου. Πηγα με μια κοπελα call girl(δεν θελω να πω ποια για ευνοητους λογους) και μου ζητησε παραπανω χρηματα στο τελος τα οποια και φυσικα δεν εδωσα...βλακας δεν ειμαι..Αυτη αρχισε να φωναζει οτι δεν την πληρωσα κλπ και με περνει τηλεφωνο οτι θα μου κανει μηνυση για κλοπη(!) βρισκοντας το ονομα μου απο το τηλεφωνο μου....
Και ερωτω. Τι προβλημα μπορει να εχω εγω απο κατι τετοιο? Εννοειται κλοπη δεν υπηρξε απλα ψαχνει κατι να πει!!! Μπορεις ετσι να κανεις ψευτικες μηνυσεις και να περιμενεις αποτελεσματα? Αν καποιος γνωριζει επι του θεματος ας βοηθησει...Ευχαριστω εκ των προτερων!


αμα σου κανει μυνηση θα σε πανε στον εισαγγελεα οπου θα αρνηθεις τις κατηγοριες περι κλοπης χρηματων θα αφεθεις ελευθερος χωρις ορους και θα οριστει δικασιμος μετα απο 2-3 χρονια.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.534
Like
21.910
Πόντοι
5.006
παντως αν σου κανει μυνηση, καντεις και εσυ μια μυνηση για ψευδη καταμυνηση και στειλε μου πμ με την ημερομηνια της δικασιμου,ωστε να καθισω σε μια γωνια και να κλασω στα γελια..... :grin: :grin: :grin: :grin:
 
OP
OP
D

dark unlimited

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2014
Μηνύματα
57
Κριτικές
1
Like
55
Πόντοι
0
αμα σου κανει μυνηση θα σε πανε στον εισαγγελεα οπου θα αρνηθεις τις κατηγοριες περι κλοπης χρηματων θα αφεθεις ελευθερος χωρις ορους και θα οριστει δικασιμος μετα απο 2-3 χρονια.

και στην δικη τι γινεται?
 

kotsoskotsos

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2010
Μηνύματα
113
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Για να της δώσει η τηλεφωνική σου εταιρεία τα στοιχεία σου θέλει εισαγγελική εντολή, λόγω προσωπικών δεδομένων. Αμφιβάλλω αν μία κατά πάσα περίπτωση χωρίς άδεια διαμονής αιτούσα – παρανόμως εργασθείσα ως πόρνη θα απευθυνθεί στον εισαγγελέα.
Άμα απευθυνθεί σε δικηγόρο πιο πολλά θα πληρώσει σ’αυτόν για την σύνταξη της έγκλησης κλπ και τα περαιτέρω τρεξίματα. Και εγώ σου προτείνω αυτό

θα σου κλασει τα αρχιδια..μην ψαρωνεις,γραφτη στα αρχιδια σου και πες της να πατε μαζι στο τμημα να βγαλετε ακρη... :rockon:

Επίσης προς μελέτη 2734/ 1999 πέρι εκδιδομένων

Άρθρο 5 - Ποινικές κυρώσεις

1. Τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι δύο (2) ετών και με χρηματική ποινή όποιος:
α. Εκδίδεται με αμοιβή χωρίς να κατέχει πιστοποιητικό άσκησης επαγγέλματος ή
χωρίς να υποβάλλεται στους σχετικούς ελέγχους της παρ. 1 του άρθρου 2.
β. Εγκαθίσταται σε οίκημα χωρίς να είναι εφοδιασμένος με την άδεια που
προβλέπεται στην παρ. 1 του άρθρου 3 ή εκδίδεται με αμοιβή σε οίκημα, κατά
παράβαση των διατάξεων των παρ. 1 και 2 του άρθρου 4.
γ. Επιτρέπει την εργασία και σε άλλο εκδιδόμενο με αμοιβή πρόσωπο, χωρίς να έχουν
τηρηθεί οι προϋποθέσεις της παρ. 2 του άρθρου 4.
δ. Προσλαμβάνει ή εργάζεται ως υπηρετικό προσωπικό, κατά παράβαση των
διατάξεων της παρ. 4 του άρθρου 4.
ε. Δεν υποβάλλεται στη θεραπεία που προβλέπεται στην παρ. 3 του άρθρου 2 ή
διακόπτει αυτή πριν την ίαση της νόσου.
"στ. Εκμισθώνει ή παραχωρεί τη χρήση οικήματος σε πρόσωπο που δεν κατέχει
πιστοποιητικό άσκησης επαγγέλματος ή το οίκημα δεν πληροί τις προϋποθέσεις της
παραγράφου 4 του άρθρου 3".
2. Πρόσωπο που εκδίδεται με αμοιβή και έρχεται σε σαρκική συνάφεια εν γνώσει ότι
πάσχει από σεξουαλικώς μεταδιδόμενη ή άλλη μολυσματική νόσο, τιμωρείται με
φυλάκιση μέχρι ένα (1) έτος εκτός αν η πράξη τιμωρείται βαρύτερα από άλλη
διάταξη.
3. Με την ποινή της προηγούμενης παραγράφου τιμωρείται όποιος διαπραγματεύεται
ή μεσολαβεί, με σκοπό να κατευθύνει πελατεία σε πρόσωπα εκδιδόμενα με αμοιβή,
εκτός αν η πράξη τιμωρείται βαρύτερα από άλλη διάταξη.
4. Με φυλάκιση μέχρι τριών (3) μηνών τιμωρείται όποιος δημοσία παρενοχλεί το
κοινό, προκαλώντας αυτο σε σαρκική συνάφεια με άσεμνες στάσεις, φράσεις η
κινήσεις.

Άρθρο 6 - Διοικητικές κυρώσεις

1. Η άδεια εγκατάστασης και χρήσης οικήματος αφαιρείται για χρονικό διάστημα από
έναν (1) έως τρεις (3) μήνες και σε περίπτωση υποτροπής μέχρι έξι (6) μήνες, ύστερα
από γνώμη της Επιτροπής της παραγράφου 2 του άρθρου 3, στις εξής περιπτώσεις:
α. Όταν στο οίκημα εργάζονται πρόσωπα, κατά παράβαση των διατάξεων των παρ. 2
και 4 του άρθρου 4.
β. Όταν μέσα στο οίκημα ή εξαιτίας της χρήσης αυτού τελούνται στην περιοχή εγγύς
του οικήματος αξιόποινες πράξεις ή εκδηλώνονται αταξίες αντικοινωνικού
χαρακτήρα, που προκαλούν το κοινό αίσθημα ή δημιουργούν κίνδυνο για τη δημόσια
τάξη ή ασφάλεια ή τη δημόσια υγεία ή τη νεολαία ή τα ήθη.
2. Με την ίδια διαδικασία η άδεια ανακαλείται όταν εκλείψει έστω και μία από τις
προϋποθέσεις της αρχικής χορήγησής της. Με την ίδια επίσης διαδικασία αφαιρείται
οριστικά, αν οι πράξεις ή αταξίες που αναφέρονται στο εδάφιο β' της προηγούμενης
παραγράφου συνεχίζονται, παρά το γεγονός ότι η άδεια αφαιρέθηκε προσωρινά δύο
φορές.
3. Το οίκημα, που χρησιμοποιείται για να εκδίδεται πρόσωπο με αμοιβή, χωρίς την
προβλεπόμενη στην παρ. 1 του άρθρου 3 άδεια ή χωρίς να έχει υποβληθεί η κατά το
άρθρο 4 παρ. 2 δήλωση, κλείνεται και σφραγίζεται με απόφαση του αρμόδιου
δημάρχου ή προέδρου κοινότητας, Επίσης, το οίκημα κλείνεται και σφραγίζεται και
όταν έχει αφαιρεθεί ή ανακληθεί η χορηγηθείσα άδεια εγκατάστασης και χρήσης.
Όποιος παραβιάζει τις σφραγίδες που έχουν τεθεί τιμωρείται σύμφωνα με τις
διατάξεις του άρθρου 178 του Ποινικού Κώδικα.
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.700
Like
6.110
Πόντοι
1.406
Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να σας πω λιγο το προβλημα μου. Πηγα με μια κοπελα call girl(δεν θελω να πω ποια για ευνοητους λογους) και μου ζητησε παραπανω χρηματα στο τελος τα οποια και φυσικα δεν εδωσα...βλακας δεν ειμαι..Αυτη αρχισε να φωναζει οτι δεν την πληρωσα κλπ και με περνει τηλεφωνο οτι θα μου κανει μηνυση για κλοπη(!) βρισκοντας το ονομα μου απο το τηλεφωνο μου....
Και ερωτω. Τι προβλημα μπορει να εχω εγω απο κατι τετοιο? Εννοειται κλοπη δεν υπηρξε απλα ψαχνει κατι να πει!!! Μπορεις ετσι να κανεις ψευτικες μηνυσεις και να περιμενεις αποτελεσματα? Αν καποιος γνωριζει επι του θεματος ας βοηθησει...Ευχαριστω εκ των προτερων!
Το εμποριο οφεως ανθει βλεπω....
 
OP
OP
D

dark unlimited

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2014
Μηνύματα
57
Κριτικές
1
Like
55
Πόντοι
0
Πλακα μας κανεις ρε φιλε;;;  :think:

οχι δεν κανω πλακα και σε παρακαλω αν δεν σε ενδιαφερει το θεμα μην ασχολεισαι καν...εμενα μου πηγε η ψυχη στην κουλουρη απο την στιγμη που μου το ειπε...ελεος δλδ...
 

assosi

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
155
Κριτικές
1
Like
20
Πόντοι
1
Τελικά σου έκοψε Τιμολόγια παροχής υπηρεσιών ?
δηλώνει έδρα ΕΛΛΑΔΑ ή έχει έδρα την Βουλγαρία ?  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom