Νέα

Μεταφορά χρημάτων μέσω Crypto-νομισμάτων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Junax
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 20
  • Εμφανίσεις 920
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Junax

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2017
Μηνύματα
1.590
Κριτικές
19
Like
13.820
Πόντοι
3.246
Μύστες, θέλω την βοήθεια σας μιας και είμαι νέος στον χώρο των κρυπτονομισματων. Θέλω να μεταφέρω ορισμένα χρήματα σε συνεργάτη μου στη Ρωσία. Μέχρι πρόσφατα χρησιμοποιούσαμε την υπηρεσία KoronaPay και τώρα την Volet. Όμως, χρειαζόμαστε και μια εναλλακτική μέθοδο.

Αρχικά, ποιά κρυπτονομισματα θεωρούνται κατάλληλα για αυτή την δουλειά?

Ποια πλατφόρμα προτείνετε για μεταφορά? Θυμίζω ότι χρειάζεται να υπάρχει πρόσβαση στη Ρωσία, έστω και με VPN.

Με ποιον τρόπο μετατρέπονται τα crypto σε ρούβλια? Γίνεται απευθείας, δηλαδή?

Αναμένω τις απαντήσεις σας! :rockon:
 

krokidis

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2024
Μηνύματα
24
Like
9
Πόντοι
0
Μύστες, θέλω την βοήθεια σας μιας και είμαι νέος στον χώρο των κρυπτονομισματων. Θέλω να μεταφέρω ορισμένα χρήματα σε συνεργάτη μου στη Ρωσία. Μέχρι πρόσφατα χρησιμοποιούσαμε την υπηρεσία KoronaPay και τώρα την Volet. Όμως, χρειαζόμαστε και μια εναλλακτική μέθοδο.

Αρχικά, ποιά κρυπτονομισματα θεωρούνται κατάλληλα για αυτή την δουλειά?

Ποια πλατφόρμα προτείνετε για μεταφορά? Θυμίζω ότι χρειάζεται να υπάρχει πρόσβαση στη Ρωσία, έστω και με VPN.

Με ποιον τρόπο μετατρέπονται τα crypto σε ρούβλια? Γίνεται απευθείας, δηλαδή?

Αναμένω τις απαντήσεις σας! :rockon:
Καλημέρα τύπε, στα κρυπτονομίσματα υπάρχουν τα σταθερά νομίσματα usdt και usdc αυτά είναι που μένουν σταθερά και μπορείς να τα στείλεις σε όποιο πορτοφόλι θέλεις, σκέψου για παράδειγμα αν πάρεις κάτι εκτώς απο αυτά τα δύο μπορεί να ανέβει η τιμή τους η να κατέβει και ο άλλος να σου πει πχ γιατι εβαλες 460 αντί για 500 ? και μετά τα κάνει μετατροπή αυτός μέσα απο το ανταλακτήριο και τα usdt τα κανει ρουβλια με ενα πολυ μικρο ποσοστο προμηθειας απο την εταιρια πχ 0,1% , πρεπει να δεις ομως και τους φορους δηλαδη την προμηθεια που χρεωνει η καθε εταιρια για παραδειγμα η wirex 1,5% ενω η binance 0,1% για να τα μετατρεψεις, αλλα η binance η καρτα της κατι νομιζω σε ελλαδα δε βγαζει ευρω η κατι τετοιο, εγώ θα σε συμβούλευα να κάνετε λογαρισμό σε κάποια μεγάλη εταιρία και πριν το κανετε να δειτε σε ποια θεση ειναι αυτο το ανταλακτηριο για να δεις οτι πχ αφου το εμπιστευεται ο κοσμος αρα ειναι καλο ανταλακτηριο και δεν ειναι απατη, γενικα υπαρχουν πολλες ψευτικες σελιδες φιλε και παντα δεν βαζεις πολλα λεφτα πρωτα βαζεις λιγα λεφτα τα στελνεις τα βγαζει αυτος για να δειτε οτι το συστημα σιγουρα λειτουργει!!!! θα μπορουσες ανετα και με τη ρεβολουτ πολλοι τη χρησιμοποιουν αλλα εγω δεν την εμπιστευομαι γιατι αν δεις σε σχολεια καποιοι λογαριασμοι κλειδωσανε και δεν μπορουσαν να βρουνε ακρη, η ρεβολουτ απο οτι εχω ακουσει ειναι ρωσικη εταιρια αρα ισως ο συνεργατης σου βγαλει ακρη αλλα το διακινδυνευεις ?
 
OP
OP
Junax

Junax

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2017
Μηνύματα
1.590
Κριτικές
19
Like
13.820
Πόντοι
3.246
Καλημέρα τύπε, στα κρυπτονομίσματα υπάρχουν τα σταθερά νομίσματα usdt και usdc αυτά είναι που μένουν σταθερά και μπορείς να τα στείλεις σε όποιο πορτοφόλι θέλεις, σκέψου για παράδειγμα αν πάρεις κάτι εκτώς απο αυτά τα δύο μπορεί να ανέβει η τιμή τους η να κατέβει και ο άλλος να σου πει πχ γιατι εβαλες 460 αντί για 500 ? και μετά τα κάνει μετατροπή αυτός μέσα απο το ανταλακτήριο και τα usdt τα κανει ρουβλια με ενα πολυ μικρο ποσοστο προμηθειας απο την εταιρια πχ 0,1% , πρεπει να δεις ομως και τους φορους δηλαδη την προμηθεια που χρεωνει η καθε εταιρια για παραδειγμα η wirex 1,5% ενω η binance 0,1% για να τα μετατρεψεις, αλλα η binance η καρτα της κατι νομιζω σε ελλαδα δε βγαζει ευρω η κατι τετοιο, εγώ θα σε συμβούλευα να κάνετε λογαρισμό σε κάποια μεγάλη εταιρία και πριν το κανετε να δειτε σε ποια θεση ειναι αυτο το ανταλακτηριο για να δεις οτι πχ αφου το εμπιστευεται ο κοσμος αρα ειναι καλο ανταλακτηριο και δεν ειναι απατη, γενικα υπαρχουν πολλες ψευτικες σελιδες φιλε και παντα δεν βαζεις πολλα λεφτα πρωτα βαζεις λιγα λεφτα τα στελνεις τα βγαζει αυτος για να δειτε οτι το συστημα σιγουρα λειτουργει!!!! θα μπορουσες ανετα και με τη ρεβολουτ πολλοι τη χρησιμοποιουν αλλα εγω δεν την εμπιστευομαι γιατι αν δεις σε σχολεια καποιοι λογαριασμοι κλειδωσανε και δεν μπορουσαν να βρουνε ακρη, η ρεβολουτ απο οτι εχω ακουσει ειναι ρωσικη εταιρια αρα ισως ο συνεργατης σου βγαλει ακρη αλλα το διακινδυνευεις ?
Παίχτη, σε ευχαριστώ για την απάντηση! Όντως, κι εγώ έχω διαβάσει για τη σταθερότητα των usdt και usdc. Κάποια αξιόπιστα ανταλλακτηρια εκτός από wirex και binance έχεις να προτείνεις, ώστε έχουμε μια γκάμα επιλογών?

Επίσης, η Revolut εδρεύει στη Λιθουανία και δεν λειτουργεί καθόλου στη Ρωσία πια. Αλλιώς, θα μας είχε λύσει τα χέρια! Και, μάλιστα, η κάρτα της Revolut δεν αναγνωρίζεται καν από τα Ρωσικά τερματικά στα καταστήματα. Κι αυτό είναι 100% βέβαιο, μιας και το δοκίμασα ο ίδιος αυτές τις μέρες στην εν λόγω χώρα.

Οπότε, ας πούμε ότι μετατρέπω τα χρήματα εντός Revolut σε crypto. Μετά τα στέλνω κατευθείαν στο ανταλλακτηριο και τα μετατρέπει ο συνεργάτης σε ρούβλια? Κάπως έτσι?
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.255
Κριτικές
2
Like
2.033
Πόντοι
216
Μύστες, θέλω την βοήθεια σας μιας και είμαι νέος στον χώρο των κρυπτονομισματων. Θέλω να μεταφέρω ορισμένα χρήματα σε συνεργάτη μου στη Ρωσία. Μέχρι πρόσφατα χρησιμοποιούσαμε την υπηρεσία KoronaPay και τώρα την Volet. Όμως, χρειαζόμαστε και μια εναλλακτική μέθοδο.

Αρχικά, ποιά κρυπτονομισματα θεωρούνται κατάλληλα για αυτή την δουλειά?

Ποια πλατφόρμα προτείνετε για μεταφορά? Θυμίζω ότι χρειάζεται να υπάρχει πρόσβαση στη Ρωσία, έστω και με VPN.

Με ποιον τρόπο μετατρέπονται τα crypto σε ρούβλια? Γίνεται απευθείας, δηλαδή?

Αναμένω τις απαντήσεις σας! :rockon:
Θα υποθέσω θέλεις να παρακάμψεις τυχόν εμπάργκο και κυρώσεις που υπάρχουν αυτή την περίοδο, και, εδώ, υπάρχει ένα πρόβλημα.
Ναι, τα κρυπτονομίσματα, όσο παραμένουν κρυπτονομίσματα, είναι ανεπηρέαστα απέναντι σε τυχόν κυρώσεις και εμπάργκο, αλλά...
Αυτό δεν παρακάμπτει το γεγονός οτι, μόλις γίνει η μετατροπή τους σε "εθνικό νόμισμα" δεν μπορούν να ισχύσουν οι κυρώσεις. Με λίγα λόγια, μόλις θα γίνει η μετατροπή, και, μιας και θα υποθέσω οτι δεν θα γίνει σε site εντός Ρωσικής επικράτειας, υπάρχει ο κίνδυνος να μπλοκαριστούν, κυρίως αν πρόκειται να γίνει μετατροπή σε ρούβλια.
 
OP
OP
Junax

Junax

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2017
Μηνύματα
1.590
Κριτικές
19
Like
13.820
Πόντοι
3.246
Θα υποθέσω θέλεις να παρακάμψεις τυχόν εμπάργκο και κυρώσεις που υπάρχουν αυτή την περίοδο, και, εδώ, υπάρχει ένα πρόβλημα.
Ναι, τα κρυπτονομίσματα, όσο παραμένουν κρυπτονομίσματα, είναι ανεπηρέαστα απέναντι σε τυχόν κυρώσεις και εμπάργκο, αλλά...
Αυτό δεν παρακάμπτει το γεγονός οτι, μόλις γίνει η μετατροπή τους σε "εθνικό νόμισμα" δεν μπορούν να ισχύσουν οι κυρώσεις. Με λίγα λόγια, μόλις θα γίνει η μετατροπή, και, μιας και θα υποθέσω οτι δεν θα γίνει σε site εντός Ρωσικής επικράτειας, υπάρχει ο κίνδυνος να μπλοκαριστούν, κυρίως αν πρόκειται να γίνει μετατροπή σε ρούβλια.
Έχεις πιάσει ακριβώς το νόημα! Μας ενδιαφέρει να γίνει η μετατροπή σε σάιτ που να υποστηρίζει ρούβλια.

Υπόψιν, ότι δεν χρειάζεται να είναι σε έδαφος Ρωσίας. Υπάρχουν κι άλλα κράτη φιλικά προς τη χώρα.

Έχουμε υπόψιν σχετικά σάιτ ανταλλαγής?
 

krokidis

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2024
Μηνύματα
24
Like
9
Πόντοι
0
εδω ειναι τα ανταλακτηρια και βλεπεις ποσα χρηματα γινονται αγοροπωλησειες και ποσος κοσμος γενικα τα εμπιστευετε!!! διαλεγεις και παιρνεις!!!!
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.255
Κριτικές
2
Like
2.033
Πόντοι
216
Έχεις πιάσει ακριβώς το νόημα! Μας ενδιαφέρει να γίνει η μετατροπή σε σάιτ που να υποστηρίζει ρούβλια.

Υπόψιν, ότι δεν χρειάζεται να είναι σε έδαφος Ρωσίας. Υπάρχουν κι άλλα κράτη φιλικά προς τη χώρα.

Έχουμε υπόψιν σχετικά σάιτ ανταλλαγής?
Κοίταξε... το πρόβλημα εδώ βρίσκεται στο ποία κράτη είναι φιλικά στη Ρωσία. Και, στην ουσία, κανένα απο αυτά δεν θα εμπιστευόμουν να κάνω μεταφορές κρυπτονομισμάτων. Για την ακρίβεια δεν θα εμπισευόμουν να κάνω κανονική παραδοσιακή μεταφορά χρημάτων, πόσο μάλλον crypto, που αν γίνει μαλακία απλά δεν βρίσκεις άκρη με την καμμία. Κίνα; Ινδία; Βόρεια Κορέα;κ¨αποιες Αφρικανικές χώρες; Μην μπερδευτείς απο κράτη μέλη της Ε.Ε. που υποστηρίζουν Πούτιν, αυτά αναγκαστικά θα υπαχθούν στις αποφάσεις της ΕΚΤ (Ευρωπαϊκή Κεντρική Τράπεζα) σχετικά με μεταφορές προς Ρωσία, οπότε... άκυρο απο εκεί. Ρεαλιστικά, ακόμα και αν βρεθεί άκρη, εμπεριέχει μεγάλο ρίσκο.
Μια πιο ρεαλιστική πρόταση, θα ήταν μια προπληρωμένη virtual κάρτα, που να μην μπλοκάρεται στη Ρωσία, την οποία θα χρησιμοποιήσει ο συνεργάτης για να μεταφέρει τα χρήματα σε τοπικό λογαριασμό.

Υ.Γ.
Τώρα, κανονικά, θα ρώταγα "γιατί όλη η μυστικότητα" αλλά βαριέμαι
 
  • Like
Αντιδράσεις: Junax

unknowndark

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.597
Like
5.224
Πόντοι
1.056
Μύστες, θέλω την βοήθεια σας μιας και είμαι νέος στον χώρο των κρυπτονομισματων. Θέλω να μεταφέρω ορισμένα χρήματα σε συνεργάτη μου στη Ρωσία. Μέχρι πρόσφατα χρησιμοποιούσαμε την υπηρεσία KoronaPay και τώρα την Volet. Όμως, χρειαζόμαστε και μια εναλλακτική μέθοδο.

Αρχικά, ποιά κρυπτονομισματα θεωρούνται κατάλληλα για αυτή την δουλειά?

Ποια πλατφόρμα προτείνετε για μεταφορά? Θυμίζω ότι χρειάζεται να υπάρχει πρόσβαση στη Ρωσία, έστω και με VPN.

Με ποιον τρόπο μετατρέπονται τα crypto σε ρούβλια? Γίνεται απευθείας, δηλαδή?

Αναμένω τις απαντήσεις σας! :rockon:

Αναλόγως για τι πόσο μιλάμε, και ανάλογος αν τα χρήματα αυτα ο "φιλος σου" επιθυμεί να τα κρατήσει σε σε ψηφιακή μορφή σε κάποιο πορτοφόλι, ή να τα κάνει ρουβλια και να τα τραβήξει σε μετρητά!

Γενικά αν μιλάμε γι ποσά ανω των 100κ USD, τοτε θα τα βρεις ζόρικα!
 
OP
OP
Junax

Junax

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2017
Μηνύματα
1.590
Κριτικές
19
Like
13.820
Πόντοι
3.246
Αναλόγως για τι πόσο μιλάμε, και ανάλογος αν τα χρήματα αυτα ο "φιλος σου" επιθυμεί να τα κρατήσει σε σε ψηφιακή μορφή σε κάποιο πορτοφόλι, ή να τα κάνει ρουβλια και να τα τραβήξει σε μετρητά!

Γενικά αν μιλάμε γι ποσά ανω των 100κ USD, τοτε θα τα βρεις ζόρικα!
Μιλάμε για μικρότερα ποσά φυσικά. Από 200$ μέχρι το πολύ 2000$ ανά μεταφορά. Επιθυμεί να κάνει συναλλαγές σε ρούβλια, μέσω χρεωστικής κάρτας.
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.398
Κριτικές
508
Like
68.659
Πόντοι
41.129
Μύστες, θέλω την βοήθεια σας μιας και είμαι νέος στον χώρο των κρυπτονομισματων. Θέλω να μεταφέρω ορισμένα χρήματα σε συνεργάτη μου στη Ρωσία. Μέχρι πρόσφατα χρησιμοποιούσαμε την υπηρεσία KoronaPay και τώρα την Volet. Όμως, χρειαζόμαστε και μια εναλλακτική μέθοδο.

Αρχικά, ποιά κρυπτονομισματα θεωρούνται κατάλληλα για αυτή την δουλειά?

Ποια πλατφόρμα προτείνετε για μεταφορά? Θυμίζω ότι χρειάζεται να υπάρχει πρόσβαση στη Ρωσία, έστω και με VPN.

Με ποιον τρόπο μετατρέπονται τα crypto σε ρούβλια? Γίνεται απευθείας, δηλαδή?

Αναμένω τις απαντήσεις σας! :rockon:

Τυπε άμα θέλεις μου δίνεις εμενα μια βαλίτσα με τα λεφτα σου και στα παω εγώ Ρωσία εγγυημένα ολα ! :rockon::rockon::hi:
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
10
Like
5.620
Πόντοι
2.816
Τύπε δεν έχω πλήρη γνώση τον περιορισμων οπότε άμεσα δεν μπορώ να βοηθήσω..
Μια πρώτη σκέψη είναι να ψάξεις τη λύση ανάποδα.. δλδ να βρει ο φίλος σου μια πλατφόρμα που να μετατρέπει κρυπτο σε ρούβλια και να έχει κάρτα να κάνει αγορές ή ότι άλλο θέλει.. μετά αναζητήστε άλλη πλατφόρμα που να μπορεί να στείλει κρυπτο στη ρωσική πλατφόρμα.. αν αυτή η πλατφόρμα (η δεύτερη εκτός Ρωσίας) λαμβάνει χρήματα από ρεβολουτ ή κάτι άλλο που σε βολεύει τότε όλα καλά.. θα έχεις βρει τη λύση τριγωνικά..
Αλλιώς πρέπει να ψάξεις για τον επόμενο κρίκο της αλυσίδας...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Junax
OP
OP
Junax

Junax

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2017
Μηνύματα
1.590
Κριτικές
19
Like
13.820
Πόντοι
3.246
Τύπε δεν έχω πλήρη γνώση τον περιορισμων οπότε άμεσα δεν μπορώ να βοηθήσω..
Μια πρώτη σκέψη είναι να ψάξεις τη λύση ανάποδα.. δλδ να βρει ο φίλος σου μια πλατφόρμα που να μετατρέπει κρυπτο σε ρούβλια και να έχει κάρτα να κάνει αγορές ή ότι άλλο θέλει.. μετά αναζητήστε άλλη πλατφόρμα που να μπορεί να στείλει κρυπτο στη ρωσική πλατφόρμα.. αν αυτή η πλατφόρμα (η δεύτερη εκτός Ρωσίας) λαμβάνει χρήματα από ρεβολουτ ή κάτι άλλο που σε βολεύει τότε όλα καλά.. θα έχεις βρει τη λύση τριγωνικά..
Αλλιώς πρέπει να ψάξεις για τον επόμενο κρίκο της αλυσίδας...
Ρε μύστη, το πρόβλημα είναι ότι και ο συνεργάτης μου είναι σε αρχάριο επίπεδο. Οπότε είναι αρκετά δύσκολο να βρεθεί η λύση από την πλευρά του μόνο. Αυτό είναι το θέμα. Ότι κάπως έχω ξετυλίξει το κουβάρι από την πλευρά μου, αλλά παραμένει άγνωστο το ρωσικό μέρος του νήματος. :hi:
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.157
Κριτικές
1
Like
2.620
Πόντοι
456
Τα Monero είναι τα ανώνυμα κρυπτονομίσματα και ως εκ τούτου τα πιο κατάλληλα θεωρώ για να παρακάμψεις αρχές.
Ψάξτο λίγο.
Δε χρειάζεσαι ούτε binance κλπ. αλλά υπάρχουν p2p exchanges.
Επίσης όλα μπορούν να γίνουν απολύτως ανώνυμα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Junax
OP
OP
Junax

Junax

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2017
Μηνύματα
1.590
Κριτικές
19
Like
13.820
Πόντοι
3.246
Τα Monero είναι τα ανώνυμα κρυπτονομίσματα και ως εκ τούτου τα πιο κατάλληλα θεωρώ για να παρακάμψεις αρχές.
Ψάξτο λίγο.
Δε χρειάζεσαι ούτε binance κλπ. αλλά υπάρχουν p2p exchanges.
Επίσης όλα μπορούν να γίνουν απολύτως ανώνυμα.
Ωραίος, μύστη! Θα τα τσεκαρω κι ενημερώνω λογικά εντός της μέρας. :hi:
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
10
Like
5.620
Πόντοι
2.816
Ρε μύστη, το πρόβλημα είναι ότι και ο συνεργάτης μου είναι σε αρχάριο επίπεδο. Οπότε είναι αρκετά δύσκολο να βρεθεί η λύση από την πλευρά του μόνο. Αυτό είναι το θέμα. Ότι κάπως έχω ξετυλίξει το κουβάρι από την πλευρά μου, αλλά παραμένει άγνωστο το ρωσικό μέρος του νήματος. :hi:
Τύπε μου.. ρωτοντας πας στην πόλη.. αν δεν μπορεί ο δικός σου, πρέπει να το κάνεις εσύ
Το δύσκολο είναι να βρεθεί πλατφόρμα να κάνει μεταφορές στη Ρωσία... Ψάξε κ θα βρεις τη λύση

Να σημειώσω ότι η χασουρα σου θα είναι πιο μεγάλη, όχι 0,1%
Είχε τύχει να κάνω μια p2p συναλλαγή για να πάρω επιβράβευση.. έδωσα ευρώ στη revolut και μου πέρασε, ένας Ρώσος ή κάτι τέτοιο, κρυπτο στη binance..
Υπήρχε μια χασουρα περίπου 3% γιατί ο τύπος έδινε άλλη τιμή... Αυτά προ ρωσοουκρανικου.. τώρα ίσως η απόκλιση να είναι μεγαλύτερη...
 

Chaam.backlum

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2016
Μηνύματα
34
Κριτικές
3
Like
101
Πόντοι
0
Να μεταφέρεις κρυπτο σε κρυπρο υπαρχουν τροποι.. αλλα το να μετατρεψεις τα κρυπτο σε fiat money ισως να ειναι το προβλημα στη Ρωσία (δεν το γνωρίζω)
Μπορεί να φτιάξει ενα wallet και να του τα στείλεις κατευθείαν. Νομιζω πως το xrp είναι και πολυ γρήγορο στη μεταφορά και φθηνα fees. αλλα σίγουρα αν τα έχεις στο ανταλλακτήριο σου και δηώσεις διευθυνση να τα στείλεις σου δείχνει ποσα fees θα κρατησει.
 
OP
OP
Junax

Junax

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2017
Μηνύματα
1.590
Κριτικές
19
Like
13.820
Πόντοι
3.246
Τύπε μου.. ρωτοντας πας στην πόλη.. αν δεν μπορεί ο δικός σου, πρέπει να το κάνεις εσύ
Το δύσκολο είναι να βρεθεί πλατφόρμα να κάνει μεταφορές στη Ρωσία... Ψάξε κ θα βρεις τη λύση

Να σημειώσω ότι η χασουρα σου θα είναι πιο μεγάλη, όχι 0,1%
Είχε τύχει να κάνω μια p2p συναλλαγή για να πάρω επιβράβευση.. έδωσα ευρώ στη revolut και μου πέρασε, ένας Ρώσος ή κάτι τέτοιο, κρυπτο στη binance..
Υπήρχε μια χασουρα περίπου 3% γιατί ο τύπος έδινε άλλη τιμή... Αυτά προ ρωσοουκρανικου.. τώρα ίσως η απόκλιση να είναι μεγαλύτερη...
Λοιπόν, σχεδόν βρέθηκε η λύση! Υπάρχει η δυνατότητα μεταφοράς μεσω Telegram! Πληκτρολογείς τη λέξη wallet στην αναζήτηση του Telegram και σου εμφανίζει πλατφόρμα που λειτουργεί ως πορτοφόλι και υποστηρίζει αλλαγές crypto σε ρούβλια κι άλλα fiat νομίσματα!
 

Random User 123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2023
Μηνύματα
309
Κριτικές
11
Like
1.189
Πόντοι
371
Μπήκα να τρολαρω για γιολάρισμα αλλά βρήκα πολύ χρήσιμες τις πληροφορίες που ανέβηκαν
 

Random User 123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2023
Μηνύματα
309
Κριτικές
11
Like
1.189
Πόντοι
371
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Junax

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom