Νέα

Μαρία Σπυράκη: Άρση της ασυλίας ζήτησε ο Ευρωπαίος Γενικός Εισαγγελέας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα unknowndark
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 91
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

unknowndark

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.600
Like
5.237
Πόντοι
1.056
Άρση της ασυλίας της ευρωβουλεύτριας Μαρίας Σπυράκη ζήτησε η Ευρωπαία Γενική Εισαγγελέας με βάση την έκθεση που ελήφθη από την Ευρωπαϊκή Υπηρεσία Καταπολέμησης της Απάτης (OLAF).


Αναλυτικότερα, ο Ευρωπαίος Γενικός Εισαγγελέας ζήτησε την άρση της ασυλίας της κυρίας Μαρίας Σπυράκη, μέλους του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και της Νέας Δημοκρατίας.

Με βάση ερευνητική έκθεση που ελήφθη από την Ευρωπαϊκή Υπηρεσία Καταπολέμησης της Απάτης (OLAF), υπάρχει υπόνοια απάτης επιζήμιας για τον προϋπολογισμό της ΕΕ,
σε σχέση με τη διαχείριση της βουλευτικής αποζημίωσης και ειδικότερα όσον αφορά τις αμοιβές των Διαπιστευμένων Κοινοβουλευτικών Βοηθών.

 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
unknowndark

unknowndark

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.600
Like
5.237
Πόντοι
1.056
Άρχισαν τα όργανα....αν και στην προκείμενη περίπτωση μόνο απο την φάτσα της καταλαβαίνεις για τι διεφθαρμένο γυμνοσάλιαγκα μιλάμε!!!

5447495-2048x1368.jpg
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.190
Like
34.542
Πόντοι
9.931

Η απάντηση της Μαρίας Σπυράκη​

Η ευρωβουλευτής της ΝΔ Μαρία Σπυράκη έκανε την εξής δήλωση στο ΑΠΕ για το αίτημα του Ευρωπαίου Γενικού Εισαγγελέα για άρση της ασυλίας της:

«Ευχαρίστως αποδέχομαι το αίτημα άρσης της ασυλίας μου προκειμένου να διαφανεί ότι δεν έχω ούτε ένα ευρώ οικονομική διαφορά με το ευρωπαϊκό κοινοβούλιο. Το θέμα αφορά το επίδομα αλλοδαπού πρώην συνεργάτη μου, ο οποίος αντιμετώπισε σοβαρό προσωπικό πρόβλημα και είχε ορισμενες απουσίες από το χώρο συνεδριάσεων του ευρωπαϊκού κοινοβουλίου. Δεν έχω καμία σχέση με το qatagate, δεν έχω καμία σχέση με οποιαδήποτε άλλη υπόθεση».
 

daftrucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2022
Μηνύματα
928
Like
1.184
Πόντοι
206
Γυμνοσάλιαγκας. Από βαθύ ΠΑΣΟΚ μεταλλάχθηκε σε βαθιά ΝΔ. Σκατοχαρακτηρας με όλη την έννοια του όρου. Μακάρι να ισχύει και να την ξηλώσουν. Η Καϊλή μπροστά της μοιάζει με μωρή Παρθένος.
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.155
Κριτικές
2
Like
9.047
Πόντοι
2.456

Η απάντηση της Μαρίας Σπυράκη​

Η ευρωβουλευτής της ΝΔ Μαρία Σπυράκη έκανε την εξής δήλωση στο ΑΠΕ για το αίτημα του Ευρωπαίου Γενικού Εισαγγελέα για άρση της ασυλίας της:

«Ευχαρίστως αποδέχομαι το αίτημα άρσης της ασυλίας μου προκειμένου να διαφανεί ότι δεν έχω ούτε ένα ευρώ οικονομική διαφορά με το ευρωπαϊκό κοινοβούλιο. Το θέμα αφορά το επίδομα αλλοδαπού πρώην συνεργάτη μου, ο οποίος αντιμετώπισε σοβαρό προσωπικό πρόβλημα και είχε ορισμενες απουσίες από το χώρο συνεδριάσεων του ευρωπαϊκού κοινοβουλίου. Δεν έχω καμία σχέση με το qatagate, δεν έχω καμία σχέση με οποιαδήποτε άλλη υπόθεση».
Ο αλλοδαπός ήταν ο Πίου της;
:confused: :confused: :confused:
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.190
Like
34.542
Πόντοι
9.931

Η απάντηση της Μαρίας Σπυράκη​

Η ευρωβουλευτής της ΝΔ Μαρία Σπυράκη έκανε την εξής δήλωση στο ΑΠΕ για το αίτημα του Ευρωπαίου Γενικού Εισαγγελέα για άρση της ασυλίας της:

«Ευχαρίστως αποδέχομαι το αίτημα άρσης της ασυλίας μου προκειμένου να διαφανεί ότι δεν έχω ούτε ένα ευρώ οικονομική διαφορά με το ευρωπαϊκό κοινοβούλιο. Το θέμα αφορά το επίδομα αλλοδαπού πρώην συνεργάτη μου, ο οποίος αντιμετώπισε σοβαρό προσωπικό πρόβλημα και είχε ορισμενες απουσίες από το χώρο συνεδριάσεων του ευρωπαϊκού κοινοβουλίου. Δεν έχω καμία σχέση με το qatagate, δεν έχω καμία σχέση με οποιαδήποτε άλλη υπόθεση».
Σιγα την απατη!
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556

Η απάντηση της Μαρίας Σπυράκη​

Η ευρωβουλευτής της ΝΔ Μαρία Σπυράκη έκανε την εξής δήλωση στο ΑΠΕ για το αίτημα του Ευρωπαίου Γενικού Εισαγγελέα για άρση της ασυλίας της:

«Ευχαρίστως αποδέχομαι το αίτημα άρσης της ασυλίας μου προκειμένου να διαφανεί ότι δεν έχω ούτε ένα ευρώ οικονομική διαφορά με το ευρωπαϊκό κοινοβούλιο.

Ούτε η Καϊλή είχε διαφορά με το ευρωπαϊκό κοινοβούλιο. Εξωκοινοβουλευτικά είχες τις διαφορές

Το θέμα αφορά το επίδομα αλλοδαπού πρώην συνεργάτη μου, ο οποίος αντιμετώπισε σοβαρό προσωπικό πρόβλημα και είχε ορισμενες απουσίες από το χώρο συνεδριάσεων του ευρωπαϊκού κοινοβουλίου. Δεν έχω καμία σχέση με το qatagate, δεν έχω καμία σχέση με οποιαδήποτε άλλη υπόθεση».

Και γιατί χρειάζεται άρση της ασυλίας για συνεργάτη ? Ο κάθε συνεργάτης πληρώνεται από την κάθε Σπυράκη ή από την ΕΕ ?

Δε μας χέζεις και εσύ ρε Μαρία η αθώα
 
Τελευταία τροποποίηση:

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.317
Κριτικές
1
Like
35.363
Πόντοι
6.256
Άρση της ασυλίας της ευρωβουλεύτριας Μαρίας Σπυράκη ζήτησε η Ευρωπαία Γενική Εισαγγελέας με βάση την έκθεση που ελήφθη από την Ευρωπαϊκή Υπηρεσία Καταπολέμησης της Απάτης (OLAF).


Αναλυτικότερα, ο Ευρωπαίος Γενικός Εισαγγελέας ζήτησε την άρση της ασυλίας της κυρίας Μαρίας Σπυράκη, μέλους του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και της Νέας Δημοκρατίας.

Με βάση ερευνητική έκθεση που ελήφθη από την Ευρωπαϊκή Υπηρεσία Καταπολέμησης της Απάτης (OLAF), υπάρχει υπόνοια απάτης επιζήμιας για τον προϋπολογισμό της ΕΕ,
σε σχέση με τη διαχείριση της βουλευτικής αποζημίωσης και ειδικότερα όσον αφορά τις αμοιβές των Διαπιστευμένων Κοινοβουλευτικών Βοηθών.

Αθώα.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.190
Like
34.542
Πόντοι
9.931
Ούτε η Καϊλή είχε διαφορά με το ευρωπαϊκό κοινοβούλιο. Εξωκοινοβουλευτικά είχες τις διαφορές



Και γιατί χρειάζεται άρση της ασυλίας για συνεργάτη ? Ο κάθε συνεργάτης πληρώνεται από την κάθε Σπυράκη ή από την ΕΕ ?

Δε μας χέζεις και εσύ ρε Μαρία η αθώα
Δηλωνε εναν υπάλληλο οτι ηταν στην συνεδρίαση ενω αυτος δεν ηταν και πληρωνόταν κανονικά. Σιγα το μεγα σκάνδαλο τυπε! Ξερεις πόσους δημοσίους υπαλλήλους την περίοδο των παχιών αγελάδων εχεις πληρώσει χωρις να ειναι στις θεσεις τους και παω στοίχημα καπου θα γίνεται και σήμερα.

Και για να σε προλάβω εννοείται να τιμωρηθεί για την μαλακια που εκανε!
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.476
Κριτικές
7
Like
3.207
Πόντοι
786
πολύ συνηθισμένο αφού ο βουλευτής μπορεί να βάλει όποιον θέλει για βοηθό, φυσικά δεν δέχεται να του καταβάλλεται όλος ο μισθός, αλλά συμφωνεί μαζί του να παίρνει μέρος μόνο.
παλιότερα νομίζω και ο κεφαλογιάννης:
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Δηλωνε εναν υπάλληλο οτι ηταν στην συνεδρίαση ενω αυτος δεν ηταν και πληρωνόταν κανονικά. Σιγα το μεγα σκάνδαλο τυπε! Ξερεις πόσους δημοσίους υπαλλήλους την περίοδο των παχιών αγελάδων εχεις πληρώσει χωρις να ειναι στις θεσεις τους και παω στοίχημα καπου θα γίνεται και σήμερα.

Και για να σε προλάβω εννοείται να τιμωρηθεί για την μαλακια που εκανε!

Και γιατί να της άρουν την ασυλία ? Να την κάνουν ντα ?
Θα μπορούσε η ΕΕ να ζητήσει τα λεφτά πίσω από τον υπάλληλο και να το λήξουν εσωτερικά

Μήπως είναι κι αυτή περιπτωσάρα σαν τον Κεφαλογιάννη ?
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom