Νέα

Κίνδυνοι από το ελεύθερο στοματικό και τελειωτικό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pipinokinigos28
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 56
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pipinokinigos28

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2020
Μηνύματα
91
Κριτικές
21
Like
797
Πόντοι
990
Τα τελευταία χρονια τωρα κυρίως Μολδαβές Ρωσίδες ουκρανές Ρουμάνες παρέχουν στο πρόγραμμα τους υπηρεσίες οπως το ΑΚΑΠΟΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ Κ ΤΕΛΕΙΩΤΙΚΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ κοινός ΠΕΟΘΥΛΑΣΜΟ .
Ποιες ειναι οι απόψεις για την μετάδωση ΣΜΝ αλλα και αλλων παθογόνων οργανισμών ( οπως μύκητες σαπρόφυτα μικρόβια κλπ ) με το ακάποτο τσιμπούκι.
Η αφορμή να αναδείξω το θέμα μου δόθηκε απο φιλο που νόσησε ευτυχώς ελαφρά , αλλα και ο ιδιος πολυ πιθανα να μετέφερε αλλου.....
 

Cloud88

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2021
Μηνύματα
29
Like
138
Πόντοι
0
Μιλώντας με γιατρούς για αυτό το θέμα, επειδή με απασχόλησε κι εμένα στο παρελθόν ... μου χουν αναφέρει πως το σάλιο περιέχει ουσίες που έχουν αντιμικροβιακή ιδιότητα και προστατεύουν τον οργανισμό όπως είναι η λακτοφερίνη, λυσοζύμη, ανοσοσφαιρίνες, λευκοκύτταρα. Αυτό το λέω γιατί αν δεν ήταν έτσι δε θα το έκαναν ποτέ το ελεύθερο αυτές οι γυναίκες. Ταυτόχρονα αυτό σημαίνει πως δεν μπορείς να κολλήσεις κάτι από το σάλιο τους. Αναφέρομαι σε κάτι σοβαρό βέβαια, διότι π.χ. μύκητες μπορείς να το αποκτήσεις με χίλιους δύο τρόπους. Με λίγα λόγια καλό είναι να αποφεύγεται, αλλά δεν είναι ό,τι ρισκάρεις τόσο όσο μια ελεύθερη σεξουαλική επαφή.
 

crazy bunny

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2021
Μηνύματα
471
Κριτικές
32
Like
2.605
Πόντοι
2.471
μου έχουν πάρει άπειρες πίπες και ποτέ δεν έχω κολήσει κάτι
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.140
Κριτικές
14
Like
4.367
Πόντοι
3.715
μπορείς να κολλήσεις τα χίλια μύρια όσα.
ο καθένας παίζει μπάλα αναλόγως με τον κίνδυνο που είναι διαθέσιμος να διαχειριστεί μέχρι να νιώσει ανασφάλεια.
σκέψου ότι μόνο το 6% των εργαζόμενων γυναικών στον αγοραίο έρωτα στη χώρα μας είναι δηλωμένες, το οποίο σημαίνει τακτικές διαγνωστικές εξετάσεις και χαρτιά. Όπερ σημαίνει το 94% είναι ξέφραγο αμπέλι και μπορεί να κουβαλάει το οτιδήποτε, οπουδήποτε.

Επειδή το σπορ της αγοραίας απόλαυσης αναφέρεται σε ενήλικους, ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
29.278
Πόντοι
10.336
τυπε εχει 40 νηματα για σμν και τα παντα εχουν συζητηθει στο επακρο.
Βαλε την καποτιτσα σου αμα εχεις ενδοιασμους, και μη σε νοιαζει σε τι συσκευασια τον δινουμε εμεις.
τα ωραιοτερα πραγματα στη ζωη ειναι ανηθικα, παρανομα και ανθυγιεινα. Γιατι το πληρωμενο σεξ να διαφερει;
 

dracoumel

Ανώτατος
Εγγρ.
29 Ιουν 2012
Μηνύματα
823
Κριτικές
106
Like
5.565
Πόντοι
17.806
Αυτό ρε μάγκες που γράφετε ΄ότι το έπαθε ο φίλος σας - αδερφός σας ή ο πεθερός σας.... και δεν έχετε τα κότσια να πείτε ...ναι ρε μάγκες την έπαθα....
Πραγματικά με ... τι να πω ... λες και σκοτώσατε κανέναν και φοβάστε μην σας πιάσουν
 

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
3.280
Κριτικές
33
Like
29.219
Πόντοι
9.846
μπορείς να κολλήσεις τα χίλια μύρια όσα.
ο καθένας παίζει μπάλα αναλόγως με τον κίνδυνο που είναι διαθέσιμος να διαχειριστεί μέχρι να νιώσει ανασφάλεια.
σκέψου ότι μόνο το 6% των εργαζόμενων γυναικών στον αγοραίο έρωτα στη χώρα μας είναι δηλωμένες, το οποίο σημαίνει τακτικές διαγνωστικές εξετάσεις και χαρτιά. Όπερ σημαίνει το 94% είναι ξέφραγο αμπέλι και μπορεί να κουβαλάει το οτιδήποτε, οπουδήποτε.

Επειδή το σπορ της αγοραίας απόλαυσης αναφέρεται σε ενήλικους, ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του.
Άρα με τα λεγόμενα σου το 94% θέλει να πεθανει κολλωντας κάποιο ΣΜΝ και δεν τις νοιάζει, ενώ το 6% που είναι δηλωμένες κάνουν τακτικα εξετάσεις.... Λάθος η προσεγγιση σου.
Αδερφε όσες κοπέλες έχουν συνειδηση κάνουν για τον εαυτό τους πρωτιστως για να μην τους μείνει κανένα κουσουρι στο μέλλον που δεν θα κάνουν αυτή τη δουλειά ή κι επειδή έχουν παιδακια (ένα μεγάλο ποσοστο ιερόδουλων στην χώρα μας) ή επειδή δεν θέλουν να παθουν ζημιά και να συνεχίσουν να δίνουν τις υπηρεσίες τους χωρίς προβλήματα με πελατες και νατβαδες.
 

bihtis

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.706
Κριτικές
7
Like
382
Πόντοι
36
γονορροια χλαμμυδια ερπη κλπ σιγουρα ,μικροτερες πιθανοτητες για κατι σοβαροτερο
 

bihtis

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.706
Κριτικές
7
Like
382
Πόντοι
36
Άρα με τα λεγόμενα σου το 94% θέλει να πεθανει κολλωντας κάποιο ΣΜΝ και δεν τις νοιάζει, ενώ το 6% που είναι δηλωμένες κάνουν τακτικα εξετάσεις.... Λάθος η προσεγγιση σου.
Αδερφε όσες κοπέλες έχουν συνειδηση κάνουν για τον εαυτό τους πρωτιστως για να μην τους μείνει κανένα κουσουρι στο μέλλον που δεν θα κάνουν αυτή τη δουλειά ή κι επειδή έχουν παιδακια (ένα μεγάλο ποσοστο ιερόδουλων στην χώρα μας) ή επειδή δεν θέλουν να παθουν ζημιά και να συνεχίσουν να δίνουν τις υπηρεσίες τους χωρίς προβλήματα με πελατες και νατβαδες.
ναι η αληθεια ειναι στη μεση
 

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
3.280
Κριτικές
33
Like
29.219
Πόντοι
9.846
ναι η αληθεια ειναι στη μεση
Έτσι, αυτη ειναι η σωστή άποψη και το ορθό συμπέρασμα. Οχι μονο θεωρητικά αλλά και πρακτικά. Αυτό προσπαθω να πω κι εγώ. Μετά από τόσα χρόνια πορνοκαριερας είμαι κάθετος.
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.140
Κριτικές
14
Like
4.367
Πόντοι
3.715
Άρα με τα λεγόμενα σου το 94% θέλει να πεθανει κολλωντας κάποιο ΣΜΝ και δεν τις νοιάζει, ενώ το 6% που είναι δηλωμένες κάνουν τακτικα εξετάσεις.... Λάθος η προσεγγιση σου.
Αδερφε όσες κοπέλες έχουν συνειδηση κάνουν για τον εαυτό τους πρωτιστως για να μην τους μείνει κανένα κουσουρι στο μέλλον που δεν θα κάνουν αυτή τη δουλειά ή κι επειδή έχουν παιδακια (ένα μεγάλο ποσοστο ιερόδουλων στην χώρα μας) ή επειδή δεν θέλουν να παθουν ζημιά και να συνεχίσουν να δίνουν τις υπηρεσίες τους χωρίς προβλήματα με πελατες και νατβαδες.
λες το 94% να πεθαίνει από ΣΜΝ; Δε νομίζω, εκτός κι αν το ανοσοποιητικό έχει γίνει σμπαράλια που για να γίνει χρειάζεται αυτοκτονική τάση. Η ταλαιπωρία των ΣΜΝ είναι περισσότερο κοινωνικής υφής παράλληλα με το υγειονομικό ορίζοντα της. Πως θα γαμήσεις, κολλήσεις τη σύντροφο και μετά δε θα πρέπει να εξηγηθείς δηλαδή; (απλό παράδειγμα).

τι ποσοστό από αυτό το 94% έχει το επίπεδο της συνείδησης που περιγράφεις; Ξέρεις το νούμερο των εργαζόμενων; Είναι μεγάλο, ανανεώνεται τακτικά και γυροφέρνει όλη την Ευρώπη κι όχι μόνο.

όπως έγραψα, ο καθένας παίρνει το ρίσκο που νιώθει ασφαλής κι αφορά υπεύθυνους ενήλικες.

Το αν η αλήθεια είναι στη μέση, ή στην άκρη ή πάνω ή κάτω δεν έχει σημασία, είναι μια κλισέ έκφραση.
Στο δια ταύτα, θέλει προσοχή, κυκλοφορεί πολύ απέξω κούκλα κι από μέσα πανούκλα.
 

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
3.280
Κριτικές
33
Like
29.219
Πόντοι
9.846
λες το 94% να πεθαίνει από ΣΜΝ; Δε νομίζω, εκτός κι αν το ανοσοποιητικό έχει γίνει σμπαράλια που για να γίνει χρειάζεται αυτοκτονική τάση. Η ταλαιπωρία των ΣΜΝ είναι περισσότερο κοινωνικής υφής παράλληλα με το υγειονομικό ορίζοντα της. Πως θα γαμήσεις, κολλήσεις τη σύντροφο και μετά δε θα πρέπει να εξηγηθείς δηλαδή; (απλό παράδειγμα).

τι ποσοστό από αυτό το 94% έχει το επίπεδο της συνείδησης που περιγράφεις; Ξέρεις το νούμερο των εργαζόμενων; Είναι μεγάλο, ανανεώνεται τακτικά και γυροφέρνει όλη την Ευρώπη κι όχι μόνο.

όπως έγραψα, ο καθένας παίρνει το ρίσκο που νιώθει ασφαλής κι αφορά υπεύθυνους ενήλικες.

Το αν η αλήθεια είναι στη μέση, ή στην άκρη ή πάνω ή κάτω δεν έχει σημασία, είναι μια κλισέ έκφραση.
Στο δια ταύτα, θέλει προσοχή, κυκλοφορεί πολύ απέξω κούκλα κι από μέσα πανούκλα.
Υπάρχουν πολλα ΣΜΝ που είναι ηπια. Δεν είναι μόνο οι ηπατίτιδες και το HIV. Αν έχει συνείδηση η κοπέλα μόλις καταλάβει τέτοιο συμπτωμα πρεπει να σταματήσει, να παρει την σωστή αγωγή κι έπειτα όταν καθαρίσει να ξαναγυρίσει. Υπάρχουν τέτοιες κοπέλες σε πληροφορω και πολλες. Απλά μέχρι να εμφανίσουν συμπτώματα μπορεί να κολλήσουν εμάς. Εκεί δυστυχώς το παιζεις. Εκτός κι αν κανεις με λάστιχο τα παντα. Εγώ παιζω παντα με λάστιχο και μόνο με ακριβές call παίζω μπάλα ελευθερο στοματικό κι αν πρωτα τσεκάρω από κριτικές ότι είναι επιμελής και στρατικοποιημενη με την προοληπτικη καθαριοτητα, όπως Listerine μετά από κάθε πιπα και μπάνιο καλό ενδελεχώς.
Επίσης άλλοι είναι οι πελατες των 120€ και άλλοι οι πελατες των 10€ ή 20€! Τελείως διαφορετικο πελατολογιο. Αλλά υπάρχουν και κοπέλες του 20αρικου που τσεκαρουν το πουλι σαν επαγγελματίες δερματολόγοι πριν το βάλουν στο στόμα τους. Και αυτές μπορεί να κάνουν ακα πιπες αλλά έχουν συνειδηση και επαγγελματισμό.
 

arxidakos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2022
Μηνύματα
437
Κριτικές
9
Like
2.527
Πόντοι
481
Υπάρχουν πολλα ΣΜΝ που είναι ηπια. Δεν είναι μόνο οι ηπατίτιδες και το HIV. Αν έχει συνείδηση η κοπέλα μόλις καταλάβει τέτοιο συμπτωμα πρεπει να σταματήσει, να παρει την σωστή αγωγή κι έπειτα όταν καθαρίσει να ξαναγυρίσει. Υπάρχουν τέτοιες κοπέλες σε πληροφορω και πολλες. Απλά μέχρι να εμφανίσουν συμπτώματα μπορεί να κολλήσουν εμάς. Εκεί δυστυχώς το παιζεις. Εκτός κι αν κανεις με λάστιχο τα παντα. Εγώ παιζω παντα με λάστιχο και μόνο με ακριβές call παίζω μπάλα ελευθερο στοματικό κι αν πρωτα τσεκάρω από κριτικές ότι είναι επιμελής και στρατικοποιημενη με την προοληπτικη καθαριοτητα, όπως Listerine μετά από κάθε πιπα και μπάνιο καλό ενδελεχώς.
Επίσης άλλοι είναι οι πελατες των 120€ και άλλοι οι πελατες των 10€ ή 20€! Τελείως διαφορετικο πελατολογιο. Αλλά υπάρχουν και κοπέλες του 20αρικου που τσεκαρουν το πουλι σαν επαγγελματίες δερματολόγοι πριν το βάλουν στο στόμα τους. Και αυτές μπορεί να κάνουν ακα πιπες αλλά έχουν συνειδηση και επαγγελματισμό.
Listerine μετα απο πιπα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
3.280
Κριτικές
33
Like
29.219
Πόντοι
9.846

arxidakos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2022
Μηνύματα
437
Κριτικές
9
Like
2.527
Πόντοι
481
Πρώτη φορά το ακους; Όλες οι call το κάνουν! Και παρα πολλες του 20ικου!
Ρε αδερφέ χθες γεννήθηκες;
Οχι φιλαρακι μου ,το εχω δει και με τα ματια μου.Απλα ειναι οτι πιο αστειο γινεται.Να πιστευεις οτι δεν θα κολλησεις κονδυλωματα στο στομα τρωγοντας listerine ,stimorol ή καραμελες halls.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Α-Ω

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
3.280
Κριτικές
33
Like
29.219
Πόντοι
9.846
Οχι φιλαρακι μου ,το εχω δει και με τα ματια μου.Απλα ειναι οτι πιο αστειο γινεται.Να πιστευεις οτι δεν θα κολλησεις κονδυλωματα στο στομα τρωγοντας listerine ,stimorol ή καραμελες halls.
Το Listerine καταπολεμει το 90% των μικροβίων. Είναι καλό όπλο. Μην γελοιποιεις αν δεν ξέρεις. Το μικρόβιο "σπάει" κατα ένα πολυ μεγάλο ποσοστό.
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.501
Like
4.200
Πόντοι
456
ΑΝ θες να λεγεσαι και να εισαι σοβαρος τοτε δε το κανεις ποτε ακαποτο.

Τωρα εαν εισαι απεγνωσμενος πιθηκος οιστογονατος που δε μπορει να αντισταθει το λιλακι του για λιγη απολαυση και μια κουταλια παγωτακι τοτε θα εχεις και τις αναλογες συνεπειες.

Παιχνιδι αριθμων ειναι. Σε μεγαλο αρκετα αριθμο θα τη παθεις.
Με οτι αυτο συνεπαγεται σε αυξηση πιθανοτητων κινδυνου για 2ες, 3ες παθησεις, καρκινους κλπ.
Αν νομιζεις οτι το HPV πχ ειναι απλα σπυρακια που σε ενοχλουν εισαι αγραμματος και κοιμασαι ορθιος.
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: Α-Ω

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom