Νέα

Καραμπινάτες χυλόπιτες που δεν περιμέναμε

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Μάγος του ΟΖ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 24
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
636
Like
1.372
Πόντοι
206
Οι χυλόπιτες είναι αναπόσπαστο μέρος της ελληνικής διατροφής.
Όμως δεν εννοώ το φαγητό αλλά τις χυλόπιτες που στην αργκό σημαίνουν την ερωτική απόρριψη. Και είναι επίσης αναπόσπατο κομμάτι στην ερωτική ζωή ενός άντρα. Ξεκίνησε να λέγεται έτσι από τον 19ο αιώνα όπου η ιατρική ήταν κυρίως πρακτική. Έτσι δρούσαν εκείνη την εποχή πολλοί κομπογιαννίτες θεραπευτές οι οποίοι "θεράπευαν" τις ασθένειες με το αζημίωτο, ευκολόπιστους ανθρώπους.
Ένας από αυτούς τους κομπογιαννίτες, επέβαλε στους "πονεμένους" από έρωτα, να τρώνε χυλό από σιτάρι ψημένο στο φούρνο για τρεις συνεχόμενες ημέρες. Έτσι και έμεινε η έκφραση "έφαγα χυλόπιτα"
Θέλω εδώ να πούμε ιστορίες από ερωτικές απορρίψεις οι οποίες ήταν, όχι μόνο καραμπινάτες αλλά και τελείως ανέλπιστες στη στιγμή που θεωρούσαμε ότι θα βάζαμε σίγουρο γκολ.
Υποθέτω ότι οι ιστορίες που θα πείτε θα αποτελέσουν παρηγοριά και προς παραδειγματισμό.
Καλό ΠΣΚ να έχουμε.
 
OP
OP
Μάγος του ΟΖ

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
636
Like
1.372
Πόντοι
206
Υπάρχει και η άλλη άποψη ότι δεν είναι τα άλφα male που δεν τρώνε χυλόπιτες αλλά οι ομοφυλόφιλοι οι οποίοι δεν δίνουν δεκάρα για τις γυναίκες. Όμως έχω ακούσει γκέι να λέει ιστορίες από τη ζωή του και περιέγραφε σε μία από αυτές ότι έφαγε Χ από άντρα λόγω του τρόπου που οδηγούσε στους δρόμους της Μυκόνου. True :confused:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.819
Πόντοι
456
Οι χυλόπιτες είναι αναπόσπαστο μέρος της ελληνικής διατροφής.
Όμως δεν εννοώ το φαγητό αλλά τις χυλόπιτες που στην αργκό σημαίνουν την ερωτική απόρριψη. Και είναι επίσης αναπόσπατο κομμάτι στην ερωτική ζωή ενός άντρα. Ξεκίνησε να λέγεται έτσι από τον 19ο αιώνα όπου η ιατρική ήταν κυρίως πρακτική. Έτσι δρούσαν εκείνη την εποχή πολλοί κομπογιαννίτες θεραπευτές οι οποίοι "θεράπευαν" τις ασθένειες με το αζημίωτο, ευκολόπιστους ανθρώπους.
Ένας από αυτούς τους κομπογιαννίτες, επέβαλε στους "πονεμένους" από έρωτα, να τρώνε χυλό από σιτάρι ψημένο στο φούρνο για τρεις συνεχόμενες ημέρες. Έτσι και έμεινε η έκφραση "έφαγα χυλόπιτα"
Θέλω εδώ να πούμε ιστορίες από ερωτικές απορρίψεις οι οποίες ήταν, όχι μόνο καραμπινάτες αλλά και τελείως ανέλπιστες στη στιγμή που θεωρούσαμε ότι θα βάζαμε σίγουρο γκολ.
Υποθέτω ότι οι ιστορίες που θα πείτε θα αποτελέσουν παρηγοριά και προς παραδειγματισμό.
Καλό ΠΣΚ να έχουμε.
φιλε μου επειδη διαβάζω τις γυναίκες μπορω να πω μονο οτι οσες εχω φαει ηταν "εμμεσες" και απλα δε μπηκα στο κοπο για παραπέρα.Μπαμ,....αμεσα χυλοπιτα..δε θυμαμαι μπορει μια-δυο φορες πιτσιρικας να μιλησα σε γκομενα και να ηταν τελειως αδιαφορη
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.819
Πόντοι
456
δεν ειμαι βεβαια και απο τους επιμονους,να βλεπεις οτι η αλλη δεν αλλα να της σπας απο την αλλη και τα αρχιδια
 
OP
OP
Μάγος του ΟΖ

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
636
Like
1.372
Πόντοι
206

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.614
Like
68.009
Πόντοι
11.956
Εγώ χυλοπίτες μόνο στο σχολείο μέχρι την β λυκείου...μετά δεν θυμάμαι να μου έχει τύχει...
 

gamawmetiskaltses

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2023
Μηνύματα
3.130
Like
15.715
Πόντοι
2.256
Επική χυλόπιτα έφαγα από την Έλενα Χατζή!!! Είχα καιρό να μάθω νέα της και μάζευα λεφτά για να την πάρω δίωρο!!! Όταν ήμουν έτοιμος είχε παρατήσει το νήμα της εδώ και της έστειλα στο ίνσταγκραμ.
Η απάντηση ήταν "Δεν κάνω πια συναντήσεις μωρό μου, έχω σταματήσει εδώ κι ένα χρόνο"!!!!!
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.464
Πόντοι
3.296
Μες το προγραμμα και η χυλοπιτα.
Δε γινεται ν αρεσουμε παντου.
Εχει λιγο ξινη γευση και καθεται βαρια στο στομαχι.
Προκαλει δυσφορια δεκα λεπτων ως μερικων ωρων.
Μπορει να σου χαλασει το βραδυ η τη διαθεση της μερας.
Οσο πιο πολυ επενδυσεις στο στοχο τοσο πιο ενοχλητικη ειναι.
Παρενεργειες:Σε αποτρεπει απο το να προσεγγισεις αμεσα αλλο στοχο γιατι δεν αντεχεις δευτερο χτυπημα.
Καλο θα ειναι για μενα να αφιερωσεις λιγο χρονο στη χυλοπιτα να ηρεμησεις και μετα αμεσα να πας παρακατω.
Λαθος που κανουν πολλοι:αναρρωτιονται τι θα μπορουσαν να κανουν καλυτερα η τι λαθος εκαναν.
Η απαντηση ειναι:δεν εχει σημασια.
Αυτο ελειπε να ημασταν ανα πασα στιγμη τελειοι και εκατο τα εκατο ετυμολογοι.
Δεν φταιει κατι που καναμε.
Στον επομενο στοχο θα μαστε πιο ψυχραιμοι.Παμε παρακατω.
Η χυλοπιτα ποναει ακομη περισσοτερο οταν αυτη που μας απερριψε προτιμησει καποιον αλλο και μαλιστα αυτο συμβει μπροστα στα ματια μας.
Ξεπεραστε το μαγκες.
Τιποτα προσωπικο.
Ο αλλος μπορει να ηταν περισσοτερο στα γουστα της γκομενας.
Μπορει να ηταν και καλυτερος απο μας.
Πιο ωραιος πιο ετυμολογος πιο γενικα.
Παμε παρακατω
Σημασια εχει να γινομαστε καλυτεροι σε σχεση με τον εαυτο μας χθες.
Τιποτα αλλο
 
Τελευταία τροποποίηση:

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.282
Like
9.281
Πόντοι
2.306
Μες το προγραμμα και η χυλοπιτα.
Δε γινεται ν αρεσουμε παντου.
Εχει λιγο ξινη γευση και καθεται βαρια στο στομαχι.
Προκαλει δυσφορια δεκα λεπτων ως μερικων ωρων.
Μπορει να σου χαλασει το βραδυ η τη διαθεση της μερας.
Οσο πιο πολυ επενδυσεις στο στοχο τοσο πιο ενοχλητικη ειναι.
Παρενεργειες:Σε αποτρεπει απο το να προσεγγισεις αμεσα αλλο στοχο γιατι δεν αντεχεις δευτερο χτυπημα.
Καλο θα ειναι για μενα να αφιερωσεις λιγο χρονο στη χυλοπιτα να ηρεμησεις και μετα αμεσα να πας παρακατω.
Λαθος που κανουν πολλοι:αναρρωτιονται τι θα μπορουσαν να κανουν καλυτερα η τι λαθος εκαναν.
Η απαντηση ειναι:δεν εχει σημασια.
Αυτο ελλειπε να ημασταν ανα πασα στιγμη τελειοι και εκατο τα εκατο ετυμολογοι.
Δεν φταιει κατι που καναμε.
Στον επομενο στοχο θα μαστε πιο ψυχραιμοι.Παμε παρακατω.
Η χυλοπιτα ποναει ακομη περισσοτερο οταν αυτη που μας απερριψε προτιμησει καποιον αλλο και μαλιστα αυτο συμβει μπροστα στα ματια μας.
Ξεπεραστε το μαγκες.
Τιποτα προσωπικο.
Ο αλλος μπορει να ηταν περισσοτερο στα γουστα της γκομενας.
Μπορει να ηταν και καλυτερος απο μας.
Πιο ωραιος πιο ετυμολογος πιο γενικα.
Παμε παρακατω
Σημασια εχει να γινομαστε καλυτεροι σε σχεση με τον εαυτο μας χθες.
Τιποτα αλλο
Πολύ ωραία τα λες

Χυλόπιτες και απορρίψεις πονάνε μόνο όταν έχεις επενδύσει συναισθηματικά στον στόχο ,αλλιώς στα τέτοια σου .

Και επίσης πολλές φορές μπορεί να μην έχεις κάνει απολύτως τίποτα λάθος. Απλά οι γκόμενες σαν συναισθηματικά όντα μπορεί να κάνουν ότι τους καπνίσει, η να μην είναι σε φάση,η δε ξέρω ‘γώ τι.

Γενικά πάντως χυλόπιτα σημαίνει η γκομενα δε σε γουστάρει τόσο. Αν σε γούσταρε και παιδόφιλος να έλεγες ότι είσαι θα σου έλεγε χαχαχαχ τι αστείος είσαι αγάπη μου.

Σκατοψυχες
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.819
Πόντοι
456

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.936
Κριτικές
8
Like
2.946
Πόντοι
506
Πολύ ωραία τα λες

Χυλόπιτες και απορρίψεις πονάνε μόνο όταν έχεις επενδύσει συναισθηματικά στον στόχο ,αλλιώς στα τέτοια σου .

Και επίσης πολλές φορές μπορεί να μην έχεις κάνει απολύτως τίποτα λάθος. Απλά οι γκόμενες σαν συναισθηματικά όντα μπορεί να κάνουν ότι τους καπνίσει, η να μην είναι σε φάση,η δε ξέρω ‘γώ τι.

Γενικά πάντως χυλόπιτα σημαίνει η γκομενα δε σε γουστάρει τόσο. Αν σε γούσταρε και παιδόφιλος να έλεγες ότι είσαι θα σου έλεγε χαχαχαχ τι αστείος είσαι αγάπη μου.

Σκατοψυχες
Το σκατοξυχες γιατί ρε τύπε; Επίσης τι σημαίνει "δεν έχεις κάνει κάτι λάθος"; Τι είναι λάθος και τι σωστός; Ποιος το ορίζει;
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
10
Like
5.620
Πόντοι
2.816
Γι αυτό εμείς που μεγαλώσαμε με τραχανά δεν έχουμε προβλήματα...
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.819
Πόντοι
456
Μες το προγραμμα και η χυλοπιτα.
Δε γινεται ν αρεσουμε παντου.
Εχει λιγο ξινη γευση και καθεται βαρια στο στομαχι.
Προκαλει δυσφορια δεκα λεπτων ως μερικων ωρων.
Μπορει να σου χαλασει το βραδυ η τη διαθεση της μερας.
Οσο πιο πολυ επενδυσεις στο στοχο τοσο πιο ενοχλητικη ειναι.
Παρενεργειες:Σε αποτρεπει απο το να προσεγγισεις αμεσα αλλο στοχο γιατι δεν αντεχεις δευτερο χτυπημα.
Καλο θα ειναι για μενα να αφιερωσεις λιγο χρονο στη χυλοπιτα να ηρεμησεις και μετα αμεσα να πας παρακατω.
Λαθος που κανουν πολλοι:αναρρωτιονται τι θα μπορουσαν να κανουν καλυτερα η τι λαθος εκαναν.
Η απαντηση ειναι:δεν εχει σημασια.
Αυτο ελειπε να ημασταν ανα πασα στιγμη τελειοι και εκατο τα εκατο ετυμολογοι.
Δεν φταιει κατι που καναμε.
Στον επομενο στοχο θα μαστε πιο ψυχραιμοι.Παμε παρακατω.
Η χυλοπιτα ποναει ακομη περισσοτερο οταν αυτη που μας απερριψε προτιμησει καποιον αλλο και μαλιστα αυτο συμβει μπροστα στα ματια μας.
Ξεπεραστε το μαγκες.
Τιποτα προσωπικο.
Ο αλλος μπορει να ηταν περισσοτερο στα γουστα της γκομενας.
Μπορει να ηταν και καλυτερος απο μας.
Πιο ωραιος πιο ετυμολογος πιο γενικα.
Παμε παρακατω
Σημασια εχει να γινομαστε καλυτεροι σε σχεση με τον εαυτο μας χθες.
Τιποτα αλλο
ο μονος τροπος για να φας χυλοπιτα ειναι να τη πεσεις στα ισα.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.480
Πόντοι
1.706
Εμεις τα μελη του μπου δεν γνωριζουμε τι θα ειπει χυλοπιτα.

Παρακαλω να διαγραφει το θεμα αμεσως
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
18
Like
19.935
Πόντοι
4.546
Μόνο χυλοπίτες τρώω, μάλλον έγινε το αγαπημένο μου φαγητό.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.379
Like
2.143
Πόντοι
456

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.464
Πόντοι
3.296
ο μονος τροπος για να φας χυλοπιτα ειναι να τη πεσεις στα ισα.
Και πλαγιως να την πεσεις δεν αλλαζουν πολλα.
Απλα καθυστερεις τη χυλοπιτα ενω επενδυεις παραπανω στο στοχο.
Δεν ειμαι εντελως εναντιον με τους πλαγιους τροπους αρκει να ξερεις πολυ καλα τι κανεις,να εχεις ψυχολογησει καλα το στοχο και να ΜΗΝ επενδυεις πολυ εκει.
Καμμια φορα χρειαζεται στρατηγικη απλα και παλι η ευθυτητα και ο αυθορμητισμος προσφερουν πολλα πλεονεκτηματα σε σχεση με την βημα βημα προσεγγιση.
Η πιο συνηθης "επιπλοκη" της ειναι να χασεις το στοχο απο καποιον αλλο με λιγοτερη σκεψη και περισσοτερη αποφασιστηκοτητα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom