Νέα

Κακοκαιρία Barbara

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα msakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 262
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Θα μαντέψουν σωστά ή αρχίδια καπαμά;;;;;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    97
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.823
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
Έρχεται ισχυρός χιονιάς και στην Αθήνα -Σε ποιους δρόμους και περιοχές θα είναι υποχρεωτικές οι αλυσίδες | carandmotor.gr
* Χιονιάς λέει.. κρύο λέει.. εγώ καλού κακού σήμερα το πρωΐ πήγα Μασούτη και προμηθεύτηκα μπύρες, 5 τυρόπιτες στριφτές, πατατάκια, γαριδάκια & διάφορα σκατολοΐδια.
Αγόρασα αντιολισθητικές αλυσίδες χιονιού 14€
1-1649241308-1649241314-removebg-preview.png
για να καταφέρω να φτάσω Φυλής να ρίξω κάνα ρομαντικό μπούτσο διότι εάν πέσουν μέσα οι μετεωρολόγοι με το αυτοκίνητο ούτε Αχαρνών θα καταφέρω να φτάσω...
Έκανα μια στάση σ'ένα μανάβικο και αγόρασα 1.5 κιλό κυδώνια να υπάρχουν & τέλος φόρτωσα 2 κούτες τσιγάρα απ'το περίπτερο και είμαι έτοιμος!
Excited I Like It GIF by LA Clippers
 

kostas10

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2006
Μηνύματα
438
Κριτικές
2
Like
774
Πόντοι
81
Γαλέτα, κονσέρβες καμιά δωδεκάδα νερά, κουβέρτες μες στό αυτοκίνητο και μακριά από την αττική οδό!
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.528
Like
14.061
Πόντοι
3.506
Ο Καβαφης δεν ειχε γραψει ενα προφητικο ποιημα;
Περιμενοντας τη Barbara η καπως ετσι;
Χαχαχα!
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.069
Κριτικές
7
Like
3.812
Πόντοι
736
Μιά και το αναφέρουμε αύριο λέω να προλάβω και να πάω για το κωλοτρυπίδι της Barboras αν την πετύχω !!!
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.892
Κριτικές
16
Like
14.716
Πόντοι
6.515
Έρχεται ισχυρός χιονιάς και στην Αθήνα -Σε ποιους δρόμους και περιοχές θα είναι υποχρεωτικές οι αλυσίδες | carandmotor.gr
* Χιονιάς λέει.. κρύο λέει.. εγώ καλού κακού σήμερα το πρωΐ πήγα Μασούτη και προμηθεύτηκα μπύρες, 5 τυρόπιτες στριφτές, πατατάκια, γαριδάκια & διάφορα σκατολοΐδια.
Αγόρασα αντιολισθητικές αλυσίδες χιονιού 14€
1-1649241308-1649241314-removebg-preview.png
για να καταφέρω να φτάσω Φυλής να ρίξω κάνα ρομαντικό μπούτσο διότι εάν πέσουν μέσα οι μετεωρολόγοι με το αυτοκίνητο ούτε Αχαρνών θα καταφέρω να φτάσω...
Έκανα μια στάση σ'ένα μανάβικο και αγόρασα 1.5 κιλό κυδώνια να υπάρχουν & τέλος φόρτωσα 2 κούτες τσιγάρα απ'το περίπτερο και είμαι έτοιμος!
Excited I Like It GIF by LA Clippers
Τυπε φτυαρι δεν πηρες
 
OP
OP
msakis

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.823
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
Γαλέτα, κονσέρβες καμιά δωδεκάδα νερά, κουβέρτες μες στό αυτοκίνητο και μακριά από την αττική οδό!

Αν και προβλέπεται την Αττική οδό να την κλείνουν προληπτικά μέρες πριν για να ΜΗΝ πληρώνουν αποζημιώσεις ανά κεφάλι παρακαλώ (εδώ γελάμε ακόμα τα παίρνουν :buck2:) θα συμφωνήσω πως πρέπει να είναι πλήρες εφοδιασμένο το αυτοκίνητο.. αν και προσωπικά φοβάμαι πολύ πως χιονίσει δε χιονίσει θα ξαμολήσουν μπάτσους σε κάθε γωνιά όπως με τις πυρκαγιές για να ναι καλυμμένοι και ΔΕΝ θα αφήνουν να γίνεται κανονικά η διέλευση...
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.069
Κριτικές
7
Like
3.812
Πόντοι
736
Αν και προβλέπεται την Αττική οδό να την κλείνουν προληπτικά μέρες πριν για να ΜΗΝ πληρώνουν αποζημιώσεις ανά κεφάλι παρακαλώ (εδώ γελάμε ακόμα τα παίρνουν :buck2:) θα συμφωνήσω πως πρέπει να είναι πλήρες εφοδιασμένο το αυτοκίνητο.. αν και προσωπικά φοβάμαι πολύ πως χιονίσει δε χιονίσει θα ξαμολήσουν μπάτσους σε κάθε γωνιά όπως με τις πυρκαγιές για να ναι καλυμμένοι και ΔΕΝ θα αφήνουν να γίνεται κανονικά η διέλευση...
...........και αν δεν έχεις αλυσίδες να πέφτει και το σχετικό πρόστιμο !! :police:
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
Αν και προβλέπεται την Αττική οδό να την κλείνουν προληπτικά μέρες πριν για να ΜΗΝ πληρώνουν αποζημιώσεις ανά κεφάλι παρακαλώ (εδώ γελάμε ακόμα τα παίρνουν :buck2:) θα συμφωνήσω πως πρέπει να είναι πλήρες εφοδιασμένο το αυτοκίνητο.. αν και προσωπικά φοβάμαι πολύ πως χιονίσει δε χιονίσει θα ξαμολήσουν μπάτσους σε κάθε γωνιά όπως με τις πυρκαγιές για να ναι καλυμμένοι και ΔΕΝ θα αφήνουν να γίνεται κανονικά η διέλευση...
Άσε που πολύ πιθανών φέτος να πέσουν και πρόστιμα για τις αλυσίδες , αφού πλέον το πήραν το κολάι με τα πρόστιμα για τον κορωνοιό :confused:
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.840
Κριτικές
21
Like
10.955
Πόντοι
4.546
Άσε που πολύ πιθανών φέτος να πέσουν και πρόστιμα για τις αλυσίδες , αφού πλέον το πήραν το κολάι με τα πρόστιμα για τον κορωνοιό :confused:
80 ευρουλάκια είναι αυτά....χώρια το φαινόμενο να ξέρουμε να τις βάζουμε...
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.528
Like
14.061
Πόντοι
3.506

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
80 ευρουλάκια είναι αυτά....χώρια το φαινόμενο να ξέρουμε να τις βάζουμε...
Η φάση είναι οτι και να ξέρεις να τις βάλεις , άντε βάλτες μέσα στο κρύο ... εγω πάλι έχω πολλά χρόνια να δοκιμάσω να βάλω και έτσι έχω ξεχάσει. Απο την άλλη σκέφτομαι γιατί να πέσουν πρόστιμα για αλυσίδες , όταν θα μπορούσαν για παράδειγμα να ρίξουν αλάτι στους δρόμους όπως γίνεται σε άλλες χώρες στην Ευρώπη. Δεν έχουμε αλάτι εδώ ; :P
 

kostas10

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2006
Μηνύματα
438
Κριτικές
2
Like
774
Πόντοι
81
Η φάση είναι οτι και να ξέρεις να τις βάλεις , άντε βάλτες μέσα στο κρύο ... εγω πάλι έχω πολλά χρόνια να δοκιμάσω να βάλω και έτσι έχω ξεχάσει. Απο την άλλη σκέφτομαι γιατί να πέσουν πρόστιμα για αλυσίδες , όταν θα μπορούσαν για παράδειγμα να ρίξουν αλάτι στους δρόμους όπως γίνεται σε άλλες χώρες στην Ευρώπη. Δεν έχουμε αλάτι εδώ.
Στον αστικό ιστό οι αλυσίδες μου ακούγεται τουλάχιστον αστείο.
Ως συνήθως, η μεταφορά των ευθυνών του κρατικού μηχανισμού γίνεται στους πολίτες .
Αλάτι θα ρίξουν Ιμαλαΐων , γιατί το άλλο προκαλεί οξειδώσεις στα αυτοκίνητα των πολιτών.
Πάντως άμα δω στις ειδήσεις εικόνες ετοιμότητας του κρατικού μηχανισμού , θα τραγουδήσω το " θ' αράξω σπίτι"
 
OP
OP
msakis

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.823
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
Εν τω μεταξύ σήμερα το πρωΐ επιστρέφοντας απ'την δουλειά είδα στον πίνακα ανακοινώσεων της πολυκατοικίας χειρόγραφο μνμ από τον διαχειριστή που ζητά έκτακτη συνέλευση ώστε να αποπληρωθούν τα χρωστούμενα για να βάλει πετρέλαιο..... :uglystupid:
* Πληροφοριακά τα μισά διαμερίσματα χρωστάνε 3-4 κοινόχρηστα.. ο προηγούμενος διαχειριστής έχει χρέος 1200€ (εν τω μεταξύ πήγε και αγόρασε καινούργιο αυτοκίνητο η γυναίκα του).
Μονάχα εγώ ο μαλάκας & ο γείτονας από κάτω είμαστε καθαροί... :jerking2:
Και η μαλακία είναι πως οι πόρτες της πολυκατοικίας ΔΕΝ είναι ξύλινες όπως παλιά να χουμε για προσάναμμα....
:confused::confused::confused::confused::confused:
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.200
Like
3.434
Πόντοι
456
Οι περιπτώσεις ειναι 3
Α. Δεν ρίχνει τίποτα επειδή οι μετεωρολόγοι για άλλη μια φορά τον έχουν κάνει λάστιχο. Όπως περυσι μια βδομάδα μετά τα χιόνια που περίμεναν και άλλα χιονια. Σουρεαλ καταστάσεις. Τα σουπερ μαρκετ άδεια σχεδόν επειδή είχαν βάλει περιορισμούς στα φορτηγά και οι δρόμοι τίγκα στο αλάτι με ήλιο :jerking2:
Β. Ξεκινάει να χιονίζει από το βράδυ όμορφα και ωραία για να δουλέψει ο κρατικός μηχανισμός αφού έχουν πιει οι υπάλληλοι το καφεδάκι τους
Γ. Ξεκινάει να χιονίζει μεσημεριάτικα ή απόγευμα που επιστρέφει ο κόσμος από τις δουλειές. Τότε τον ηπιαμε.

Αν συμβεί το Β ο κρατικός μηχανισμός δούλεψε. Αν συμβεί το Α και το Γ φταιει η κλιματική αλλαγή:angel:
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.818
Like
15.564
Πόντοι
3.656
τυποι οσοι μεινετε στην αττικη οδο σας περιμενω στην εξοδο 10 προς αεροδρομιο με ζεστα καστανα που μου εμειναν απο περσι,και σαλεπι με αρωματικα βοτανα απο την φουκουσιμα :wanker::wanker::wanker:
ευχαριστω :hi::confused::confused::confused:
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.818
Like
15.564
Πόντοι
3.656

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom