Νέα

Ιδανικά μέρη στην Ελλάδα για αγορά σπιτιού

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα foobar
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 44
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.474
Πόντοι
206
Ανοίγω και εγώ το Κυριακάτικο θέμα μου.

Σήμερα κληρώνει 11 εκατομμύρια το jocker. Θα πάρεις γύρω στα 7 στο χέρι τα οποία θεωρώ ότι είναι υπέρ αρκετά να τρως χωρίς υπερβολικές μαλακίες του στυλ Ferrari, σκάφη κτλ.

Που θα αγοράζατε σπίτι στην Ελλάδα ώστε να αποσυρθείτε; Πχ Κολωνάκι; Γλυφάδα; Κηφισιά και τα αντίστοιχα στις άλλες μεγάλες πόλεις; Θα πηγαίνατε σε κάτι στυλ Σούνιο που είναι λίγο μακριά; Μια υποτιθέμενη Ακράτα που είναι στη μέση της απόστασης Πάτρα - Αθήνα;

Το έχω σαν απορία διότι το 2018 κάηκε το Μάτι. Πέρυσι είχαμε τις πλημμύρες στη Θεσσαλία. Κάθε χρόνο δεν ξέρεις τι θα σου ξημερώσει στη χώρα μας.
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.157
Κριτικές
1
Like
2.620
Πόντοι
456
Ανοίγω και εγώ το Κυριακάτικο θέμα μου.

Σήμερα κληρώνει 11 εκατομμύρια το jocker. Θα πάρεις γύρω στα 7 στο χέρι τα οποία θεωρώ ότι είναι υπέρ αρκετά να τρως χωρίς υπερβολικές μαλακίες του στυλ Ferrari, σκάφη κτλ.

Που θα αγοράζατε σπίτι στην Ελλάδα ώστε να αποσυρθείτε; Πχ Κολωνάκι; Γλυφάδα; Κηφισιά και τα αντίστοιχα στις άλλες μεγάλες πόλεις; Θα πηγαίνατε σε κάτι στυλ Σούνιο που είναι λίγο μακριά; Μια υποτιθέμενη Ακράτα που είναι στη μέση της απόστασης Πάτρα - Αθήνα;

Το έχω σαν απορία διότι το 2018 κάηκε το Μάτι. Πέρυσι είχαμε τις πλημμύρες στη Θεσσαλία. Κάθε χρόνο δεν ξέρεις τι θα σου ξημερώσει στη χώρα μας.
Μην πάρεις κοντά σε δάσος γιατί θα καεί σίγουρα.
Για να αποσυρθώ ναι δε θα έπαιρνα μέσα στην πόλη αλλά κοντά όπως Σούνιο που είπες, να χει και παραλία.
 
OP
OP
F

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.474
Πόντοι
206
Πχ μου αρέσει το Πήλιο. Έχω πάει πολλές φορές και είναι υπέροχα ειδικά η βραδινή θέα στον Παγασητικό αλλά το οδικό δίκτυο είναι τραγικό. Ναι δεν γίνεται να φτιάξεις autobahn αλλά δεν το λες και σύγχρονο δρόμο.

Από την άλλη βλέπω κάτι χωριουδάκια στην νότια Πελοπόννησο που είναι για διαφήμιση αλλά με ελάχιστους κατοίκους. Το χειμώνα πχ δεν ξέρω τι θα κάνεις. Δεν ξέρω αν έχουν τα βασικά στο μπακάλικο.
 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
373
Like
790
Πόντοι
81
Ιδανικα σε μια μικρη πολη βορεια Πελοπονησο. Λουτρακι, Κιατο, Ακρατα, Αιγιο. Θαλασσα, καλο φαι και αγροτικα προιοντα, εισαι κοντα σε Αθηνα και Πατρα που εχουν διασκεδαση, πουτανες, καλα νοσοκομεια, προαστιακο.
Χειμωνας βεβαια επαρχια για αντρα μονο ειναι ζορι, αλλα ο καθενας τα ζυγιζει και βλεπει τι ειναι καλυτερο. Κατα τη γνωμη μου οπουδηποτε μακρυα απο τν Αθηνα ειναι καλυτερα.
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.328
Like
1.931
Πόντοι
216
Φουμπαρ, αρχοντόπουλο,με τα χρήματα αυτά δεν χρειάζεται να έχεις ιδιοκτητο σπίτι.Με τόσα λεφτά τσεπαρεν γίνεσαι πολίτης του κόσμου και γυρνα από δω και από κει και νοικιάζεις όπου γουστάρεις!!!Εάν βεβαίως ήταν ζήτημα ζωής και θανάτου να προβείς σε αγορά ακινήτου τότε θα ήταν στο ευρύτερο τετράγωνο του Προεδρικού Μεγάρου.
 

GiorgosM145

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.185
Κριτικές
10
Like
1.571
Πόντοι
506
Θα επαιρνα σε 4-5 διαφορετικα σημεια κ αν χαλιομουν θα πουλουσα η πρωτα θα εμενα σε παρα πολαλ μερη ωστε να αποφασισω
 
Εγγρ.
7 Σεπ 2024
Μηνύματα
302
Like
310
Πόντοι
21
Ανοίγω και εγώ το Κυριακάτικο θέμα μου.

Σήμερα κληρώνει 11 εκατομμύρια το jocker. Θα πάρεις γύρω στα 7 στο χέρι τα οποία θεωρώ ότι είναι υπέρ αρκετά να τρως χωρίς υπερβολικές μαλακίες του στυλ Ferrari, σκάφη κτλ.

Που θα αγοράζατε σπίτι στην Ελλάδα ώστε να αποσυρθείτε; Πχ Κολωνάκι; Γλυφάδα; Κηφισιά και τα αντίστοιχα στις άλλες μεγάλες πόλεις; Θα πηγαίνατε σε κάτι στυλ Σούνιο που είναι λίγο μακριά; Μια υποτιθέμενη Ακράτα που είναι στη μέση της απόστασης Πάτρα - Αθήνα;

Το έχω σαν απορία διότι το 2018 κάηκε το Μάτι. Πέρυσι είχαμε τις πλημμύρες στη Θεσσαλία. Κάθε χρόνο δεν ξέρεις τι θα σου ξημερώσει στη χώρα μας.
Υπάρχουν και άλλες χώρες....
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.556
Like
4.634
Πόντοι
1.706
Με τόσα πολλά λεφτά σιγά μην έπαιρνα τη μαλακία του καθενός. Θα έπαιρνα ένα δικό μου οικόπεδο και θα έφτιαχνα λουξ σπίτι, ηχομονωμένο, με μεγάλους ενιαίους χώρους και υπερλουξ κουζίνες, μπάνια, ασανσέρ κλπ. :confused:
Α και κανένα έπιπλο προκοπής επίσης. :confused:
 

sugardadis

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Ιουν 2007
Μηνύματα
545
Κριτικές
10
Like
593
Πόντοι
5.845
Μυστρά, δαγκωτό...
Κάθε μέρα μπουζοπούλα.
Κάθε μέρα αραλίκι και ησυχία όταν δεν κατεβαίνουν οι Αθηνόβλαχοι για γουικεντ.
Κάθε μέρα Σπίτι-καφέ-σπίτι-ταβέρνα-σπιτι.
Κι ένα χτήμα με ελιές και πορτοκαλιές για να συντηρώ το λαδάκι και τα φρουτάκια μου.

Από εμπειρία, ειδυλλιακό μέρος...
 

ARIS einai re

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2024
Μηνύματα
670
Like
1.595
Πόντοι
206
Κέντρο Θεσσαλονίκης θα είχα το ρετιρέ και θα νοίκιαζα τα διαμερίσματα μόνο σε φοιτήτριες που θα τους έκανα την ευκολία να με πληρώνουν σε είδος.
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.847
Like
98
Πόντοι
16
Ανοίγω και εγώ το Κυριακάτικο θέμα μου.

Σήμερα κληρώνει 11 εκατομμύρια το jocker. Θα πάρεις γύρω στα 7 στο χέρι τα οποία θεωρώ ότι είναι υπέρ αρκετά να τρως χωρίς υπερβολικές μαλακίες του στυλ Ferrari, σκάφη κτλ.

Που θα αγοράζατε σπίτι στην Ελλάδα ώστε να αποσυρθείτε; Πχ Κολωνάκι; Γλυφάδα; Κηφισιά και τα αντίστοιχα στις άλλες μεγάλες πόλεις; Θα πηγαίνατε σε κάτι στυλ Σούνιο που είναι λίγο μακριά; Μια υποτιθέμενη Ακράτα που είναι στη μέση της απόστασης Πάτρα - Αθήνα;

Το έχω σαν απορία διότι το 2018 κάηκε το Μάτι. Πέρυσι είχαμε τις πλημμύρες στη Θεσσαλία. Κάθε χρόνο δεν ξέρεις τι θα σου ξημερώσει στη χώρα μας.

Σε εναν απο τους πιο αραιοκατοικημένους νομούς της χώρας, δηλαδή Γρεβενά, Ευρυτανία, Λακωνία, Φωκίδα, Φλώρινα, κλπ:

 
  • Like
Αντιδράσεις: foobar

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.822
Κριτικές
10
Like
2.549
Πόντοι
3.187
Ανοίγω και εγώ το Κυριακάτικο θέμα μου.

Σήμερα κληρώνει 11 εκατομμύρια το jocker. Θα πάρεις γύρω στα 7 στο χέρι τα οποία θεωρώ ότι είναι υπέρ αρκετά να τρως χωρίς υπερβολικές μαλακίες του στυλ Ferrari, σκάφη κτλ.

Που θα αγοράζατε σπίτι στην Ελλάδα ώστε να αποσυρθείτε; Πχ Κολωνάκι; Γλυφάδα; Κηφισιά και τα αντίστοιχα στις άλλες μεγάλες πόλεις; Θα πηγαίνατε σε κάτι στυλ Σούνιο που είναι λίγο μακριά; Μια υποτιθέμενη Ακράτα που είναι στη μέση της απόστασης Πάτρα - Αθήνα;

Το έχω σαν απορία διότι το 2018 κάηκε το Μάτι. Πέρυσι είχαμε τις πλημμύρες στη Θεσσαλία. Κάθε χρόνο δεν ξέρεις τι θα σου ξημερώσει στη χώρα μας.
πουθενα από ολα αυτα τα μέρη. Μαιαμι ή Καλιφόρνια!!!
 

dinamitisc5

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2018
Μηνύματα
942
Κριτικές
12
Like
2.646
Πόντοι
736
Αφού γράφει το καθένας το μακρί του και το κοντό του ας αναφέρω και εγώ το μεσαίο μου.
Σπίτι στην Μόσχα σαφώς που γίνεται της καργιολοπουτάνας, σπίτι στην Ιαπωνία κάπου στο κέντρο της χώρας ώπου θα μπορώ να πάω μετά στα υπόλοιπα μέρη για να την εξερευνήσω,ένα φτωχικό κάπου στην Λατινική Αμερική για τα όργια με τις λατίνες ας πούμε Βενεζουέλα,Κολομβία ή Βραζιλία ώπου εκεί θα γίνεται τουρ στις περιοχές μόνο για ξέσκιματα λατινών αλόγων ανα τακτά χρονικά διαστήματα μέχρι η μηχανή να βαρέσει κανόνι.
 

zevgarips

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2024
Μηνύματα
240
Like
881
Πόντοι
81
Αφού γράφει το καθένας το μακρί του και το κοντό του ας αναφέρω και εγώ το μεσαίο μου.
Σπίτι στην Μόσχα σαφώς που γίνεται της καργιολοπουτάνας, σπίτι στην Ιαπωνία κάπου στο κέντρο της χώρας ώπου θα μπορώ να πάω μετά στα υπόλοιπα μέρη για να την εξερευνήσω,ένα φτωχικό κάπου στην Λατινική Αμερική για τα όργια με τις λατίνες ας πούμε Βενεζουέλα,Κολομβία ή Βραζιλία ώπου εκεί θα γίνεται τουρ στις περιοχές μόνο για ξέσκιματα λατινών αλόγων ανα τακτά χρονικά διαστήματα μέχρι η μηχανή να βαρέσει κανόνι.
Δεν βγαινεις μανα μου με τα στο χερι 8μυρια του τζοκερ για ολα αυτα καλυτερα να πας προς Eurojackpot
 

BestNot

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2024
Μηνύματα
85
Like
122
Πόντοι
0
Με τόσα πολλά λεφτά σιγά μην έπαιρνα τη μαλακία του καθενός. Θα έπαιρνα ένα δικό μου οικόπεδο και θα έφτιαχνα λουξ σπίτι, ηχομονωμένο, με μεγάλους ενιαίους χώρους και υπερλουξ κουζίνες, μπάνια, ασανσέρ κλπ. :confused:
Α και κανένα έπιπλο προκοπής επίσης. :confused:
Ηλικία ?
Θα πάρεις και καραμπίνα?
ή θα σε βρούμε δεμένο σε καμιά καρέκλα ?

Για τον νηματοθέτη, επειδή φαίνεσαι σίγουρος νικητής.

Οικογενειακή κατάσταση ? Παντρεμένος, χωρισμένος, παιδιά, ηλικία ?
Γεννήθηκες και μεγάλωσες Αθήνα ή αλλού ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom