Νέα

Ι5 και απαλλαγή (και επιπτώσεις σε δουλειά κλπ.)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lordos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 91K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.862
Like
2.252
Πόντοι
456
Δεν είναι ψευτο ρε έχω καταθλιπτικες τάσεις έτσι κι αλλιώς ,σε συνδυασμο με το να μεγαλοποιήσω λιγο ειναι οτι πρέπει
Δε το λέω για σένα, απλώς ήξερα ότι είναι δύσκολο να πάρεις Ι5. Αναβολή στην αναβολή σε πηγαίνανε παλιά. θα μου έκανε εντύπωση αν μπορείς με μια σκέτη κατάθλιψη να πάρεις Ι5. Θέλει χρόνια παρακολούθηση από ψυχίατρο κλπ. Τώρα μπορεί να είναι πιο απλά τα πράγματα ίσως (;), γι αυτό ρωτάω.
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.342
Πόντοι
2.356
Κάποιος που έχει βαλβιδοπάθεια στην καρδιά, αιμοφιλία, διαβήτη , παχυσαρκία, δυπσπλασία ισχίου , ρευματοειδή αρθρίτιδα ... και βγαίνει Ι5 , είναι στιγματισμένος ;;;;
Και για αυτα παιρνειςΙ5 απαλλαγη νομιζω.Όπως και προβλημα αχρωματοψια και αν εχεις χαμηλη οπτικη οξυτητα
Εγω με δυσχρωματωψια βγηκα Ι2 ,εγινα και λοχιας.
 

Weruloa

Σπουδαίος
Εγγρ.
12 Δεκ 2019
Μηνύματα
296
Κριτικές
28
Like
1.429
Πόντοι
2.391
Δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει και με την εξαγορά.Θα πρέπει να ρωτήσουμε μήπως χρειαστεί να δώσουμε τιποτα
 

Yatoputso

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Αυγ 2019
Μηνύματα
514
Κριτικές
37
Like
3.668
Πόντοι
5.396
Κάποιος που έχει βαλβιδοπάθεια στην καρδιά, αιμοφιλία, διαβήτη , παχυσαρκία, δυπσπλασία ισχίου , ρευματοειδή αρθρίτιδα ... και βγαίνει Ι5 , είναι στιγματισμένος ;;;;

με 1-2 ακόμα την αναπηρική σύνταξη την έχει σίγουρη.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.862
Like
2.252
Πόντοι
456
Θα πατε ρε τυποι να το παιξετε τρελοι και δε θα σας παρουν χαμπαρι? Εστω οτι βαζουν τους πιο χαζους, θα αρχισουν να σας κανουν ερωτησεις θα φανει.
Έτσι είναι, γι αυτό πρέπει να έχεις δικό σου γιατρό. Αλλά και να μην έχεις, από τις πολλές αναβολές τελικά σε μαθαίνουν και σε απαλλάσσουν αν δε βαρεθείς εσύ πρώτος.
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.342
Πόντοι
2.356
Εγω με δυσχρωματωψια βγηκα Ι2 ,εγινα και λοχιας.
:2funny: δεν γινονται αυτά ρε, κανένας από τη σειρά σου Ι1;
Πολλοι ,μαλιστα ημουν και ΥΕΑ εδωσα εξετασεις κανονικα κι εγω το πηρα χαμπαρι στο τελος δεν ειχα δει το paybook,οταν απολυθηκα το ειδα.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Ρε τυποι σορρυ κιολας, εγω μιλαω απλα για καποιον που το παιζει τρελος και ΔΕΝ ειναι και ΔΕΝ εχει αλλο προβλημα υγειας.

Τι θα πει αυτος ο τυπος, θα παει εκει, θα πει θελω να αυτοκτονησω , αφηστε με να πεθανω μη με βαλετε, θελω τη μαμα μου?

Μονο που φανταζομαι να τα λεω αυτα μου ερχεται να βαλω τα γελια, θα μπορεσει καποιος να το κανει αυτο με κοσμο μπροστα και να το ΧΑΨΟΥΝ κιολας οι αλλοι? Και δικο σου γιατρο να εχεις (υποθεση οτι βρισκεις καποιον να τον λαδωσεις φανταζομαι) δεν σε εξεταζει κανας στρατιωτικος γιατρος κατι?
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.862
Like
2.252
Πόντοι
456

Istioploos

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2012
Μηνύματα
201
Κριτικές
1
Like
311
Πόντοι
21
πάντως παιδιά και εγώ που πέρασα πρόσφατα συνέντευξη από δυο Big 4 και μια αντίστοιχη μικρότερου μεγέθους, πραγματικά από τις πρώτες ερωτήσεις που μου κάνανε ήταν αν έχω ολοκληρώσει τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις και με ποιον τρόπο. Με πέρνανε από το HR να με ρωτήσουν τι ώρα να βάλουν την συνέντευξη και με ρώταγαν αν έχω πάει φαντάρος....

Έκανα κανονικά θητεία σε 23-24 ετών. Ζήτησα να πάω σε μια ήσυχη και αδιάφορη μονάδα και πέρασα ζωή χαρισάμενη.... Εννιά μήνες χαμένοι από την ζωή σου αλλά δεν ζορίστηκα στο παραμικρό....
 

Weruloa

Σπουδαίος
Εγγρ.
12 Δεκ 2019
Μηνύματα
296
Κριτικές
28
Like
1.429
Πόντοι
2.391
Ρε τυποι σορρυ κιολας, εγω μιλαω απλα για καποιον που το παιζει τρελος και ΔΕΝ ειναι και ΔΕΝ εχει αλλο προβλημα υγειας.

Τι θα πει αυτος ο τυπος, θα παει εκει, θα πει θελω να αυτοκτονησω , αφηστε με να πεθανω μη με βαλετε, θελω τη μαμα μου?

Μονο που φανταζομαι να τα λεω αυτα μου ερχεται να βαλω τα γελια, θα μπορεσει καποιος να το κανει αυτο με κοσμο μπροστα και να το ΧΑΨΟΥΝ κιολας οι αλλοι? Και δικο σου γιατρο να εχεις (υποθεση οτι βρισκεις καποιον να τον λαδωσεις φανταζομαι) δεν σε εξεταζει κανας στρατιωτικος γιατρος κατι?
Μα στρατιωτικος γιατρος θα βοηθησει φιλε μου αυτο λεμε τοση ωρα
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
πάντως παιδιά και εγώ που πέρασα πρόσφατα συνέντευξη από δυο Big 4 και μια αντίστοιχη μικρότερου μεγέθους, πραγματικά από τις πρώτες ερωτήσεις που μου κάνανε ήταν αν έχω ολοκληρώσει τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις και με ποιον τρόπο. Με πέρνανε από το HR να με ρωτήσουν τι ώρα να βάλουν την συνέντευξη και με ρώταγαν αν έχω πάει φαντάρος....

Έκανα κανονικά θητεία σε 23-24 ετών. Ζήτησα να πάω σε μια ήσυχη και αδιάφορη μονάδα και πέρασα ζωή χαρισάμενη.... Εννιά μήνες χαμένοι από την ζωή σου αλλά δεν ζορίστηκα στο παραμικρό....

Τυπε και εγω το παραδειγμα δεν το ειπα τυχαια. Ολες οι μπιγκ 4 αυτο κανουν πρωτη ερωτηση. Καμια φορα σε βαζουν να κανεις και κατι τεστακια λογιστικης πρωτα.

Να μπαινω μεσα, καλημερα, καλημερα, να εχει το ποστ ιτ η τυπισσα στο βιογραφικο το οποιο εγραφε "στρατος" με ερωτηματικο επειδη δεν το ειχα. Και ηταν η πρωτη ερωτηση, αν εχω παει και μαλιστα "κανονικα", για αυτο δεν το πιστευω οτι με τρελοχαρτι κανεις κατι σε πολυεθνικη
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Ρε τυποι σορρυ κιολας, εγω μιλαω απλα για καποιον που το παιζει τρελος και ΔΕΝ ειναι και ΔΕΝ εχει αλλο προβλημα υγειας.

Τι θα πει αυτος ο τυπος, θα παει εκει, θα πει θελω να αυτοκτονησω , αφηστε με να πεθανω μη με βαλετε, θελω τη μαμα μου?

Μονο που φανταζομαι να τα λεω αυτα μου ερχεται να βαλω τα γελια, θα μπορεσει καποιος να το κανει αυτο με κοσμο μπροστα και να το ΧΑΨΟΥΝ κιολας οι αλλοι? Και δικο σου γιατρο να εχεις (υποθεση οτι βρισκεις καποιον να τον λαδωσεις φανταζομαι) δεν σε εξεταζει κανας στρατιωτικος γιατρος κατι?
Μα στρατιωτικος γιατρος θα βοηθησει φιλε μου αυτο λεμε τοση ωρα

Καταλαβα ιδιωτης γιατρος

Τυπε αν ο στρατιωτικος που πληρωνεται για μια δουλεια, κανει τετοιες πουστιες, γαμησε τα. Κατι τετοια γινονταν και τα τελευταια χρονια του Βυζαντιου, γινονταν ολοι παπαδες
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.862
Like
2.252
Πόντοι
456
Ρε τυποι σορρυ κιολας, εγω μιλαω απλα για καποιον που το παιζει τρελος και ΔΕΝ ειναι και ΔΕΝ εχει αλλο προβλημα υγειας.

Τι θα πει αυτος ο τυπος, θα παει εκει, θα πει θελω να αυτοκτονησω , αφηστε με να πεθανω μη με βαλετε, θελω τη μαμα μου?
Πας με χαρτιά από γιατρούς. Τα ψυχολογικά προβλήματα επικαλούνται γιατί είναι δύσκολο να τα επιβεβαιώσει ή όχι ο στρατιωτικός γιατρός. Λεπτομέρειες δεν ξέρω γι αυτό ρωτάμε εδώ. Πάντως ότι γίνεται, γίνεται. Είναι μια τέχνη και αυτό.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.862
Like
2.252
Πόντοι
456
Εγω με δυσχρωματωψια βγηκα Ι2 ,εγινα και λοχιας.
:2funny: δεν γινονται αυτά ρε, κανένας από τη σειρά σου Ι1;
Πολλοι ,μαλιστα ημουν και ΥΕΑ εδωσα εξετασεις κανονικα κι εγω το πηρα χαμπαρι στο τελος δεν ειχα δει το paybook,οταν απολυθηκα το ειδα.
Δεν πέρασες σχολείο υπαξιωματικών; Κατά λάθος στον έδωσαν το βαθμό τότε.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.862
Like
2.252
Πόντοι
456
Τυπε αν ο στρατιωτικος που πληρωνεται για μια δουλεια, κανει τετοιες πουστιες, γαμησε τα. Κατι τετοια γινονταν και τα τελευταια χρονια του Βυζαντιου, γινονταν ολοι παπαδες
Φλώρια. Με πανελλήνιες μπαίνουν στη σχολή. Νοοτροπία Δ/Υ. Λίγοι πάνε "για την πατρίδα".
Θα το έχεις δει στη θητεία σου, πάει ο φαντάρος με μια παρανυχίδα, κλαίγεται και επειδή δεν αντέχουν τη μίρλα δίνουν άδειες αβέρτα.
 

7spirit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
790
Like
1.408
Πόντοι
206
O νηματοθέτης τί να έκανε τελικά ;
 

BigJay

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2019
Μηνύματα
113
Κριτικές
2
Like
78
Πόντοι
1
Παιδιά με Ι4 έχεις καμία επίπτωση ή δεν υπάρχει θέμα;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom