Νέα

Η Ζωή μας με 5 εκατομμύρια μετρητά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα majestic69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 167
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Το θεμα ειναι γουστοζικο!!Για ολους εσας τους καυλιαρηδες που ο καθενας εχει τα δικα του , ας ονειρευτει για λιγο να μας πει πως θα ζουσε χωρις να χαλαει το κεφαλαιο του και τι ζωη θα εκανε?Τι του λυπει αυτη την στιγμη και θα το εκανε μετα χιλια μετα.Οι επενδυσεις στα ακινητα αποδεικνυονται στην Ελλαδα μεγαλη φωλα.Οποτε δεν δινουμε ευρω σε τουβλα.Απο κει και περα μπηκανε τα 5 μυρρια στον λογαριασμο μας στην Alpha Bank.Η επομενη μερα πως ξημερωνει?Πως θα ζουμε καθημερινα και ποσα θα χαλαμε το μηνα.Στην κατοχη σας δεν εχετε τιποτα ουτε σπιτια ουτε αγροτεμμαχια.Μονο Αυτα τα μετρητα.Υπαρχουν καυλιαρηδες που θα ξαναζησουν την εποχη του χρηματιστιριου δηλαδη του Καγιεν της Μυκονου της Βιζιτας των Πουρων και της Αραχωβας δηλαδη με λιγα λογια ονοματι Κωστοπουλοι!!Καποιοι θα πειτε τι μαλακιες μας λεει αυτος ο Majestic69 και θα με κραξετε αδρα αλλα στα αρχιδια μου πραγματικα εδω ειναι ενα φορουμ που ο καθενας λεει οτι γουσταρει.Το θεμα ειναι οτι οποιος με κραξει προφορικα να μην το ποσταρει γιατι ουσιαστικα ο ενας μαλακας ακολουθει τον αλλο.Στο θεμα τωρα γιατι αυτο μας νοιαζει.Που επενδυατε?τι ζωη κανατε?Δανεικα θα δινατε?που θα μενατε?πισινουλα θα ειχατε?Τα γαμησια στην babyNayio θα τα αυξανατε.....???Ξαναλεω για να μην παρεξυγουμαι τα μονα πραγματα που εχετε ειναι μια βαλιτσα με ρουχα και 5 μμυρια μετρητα σε μια τραπεζα....συνεχιστε την ζωη σας......Τα ονειρα ειναι ωραια μαγκες γιατι χωρις αυτα θα ζειτε παντα μιζερα!!!!
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.703
Κριτικές
41
Like
3.000
Πόντοι
3.477
Δεν τα λες καλα , σκεφτομαι να σε φλοκαρω...


Κοτοπουλοι ειναι το σωστο
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537

Εγω θα τα ετρωγα ολα σε καλα εστιατορια, πουτανες (πολλες πουτανες, συνεχεια) κι ενα καλο αμαξι ανα 4ετία. Οχι κατι φανταχτερο, αλλα που να περναει τις Πορσε των λελεδων.
Ισως, παλι, να αγοραζα μερικες γυναικες για διαστηματα 6μηνου, αντι να πληρωνω πουτανες με τη φορα...
Το βεβαιο ειναι πως θα πηγαινα 2-3 φορες Ν. Υορκη, Καλιφορνια, μια φορα Χαβαη, Ιαπωνια και Κινα (για κανα μηνα, ομως). Η Ευρωπη δε με απασχολει ιδιαιτερα, για να ειμαι ειλικρινης... (Λονδινο θα παω τον Απριλιο, ετσι κι αλλιως)

Το βεβαιο, επισης, ειναι πως θα πεθαινα με μεγαλο αποθεμα στην ακρη. Δεν ειμαι απληστος...

Και θα το αφηνα αποκλειστικα και μονο ως χορηγια στη Wikipedia, ή καποιο αναλογο ιδρυμα του εξωτερικου.

Αυτα...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Εγω θα τα ετρωγα ολα σε καλα εστιατορια, πουτανες (πολλες πουτανες, συνεχεια) κι ενα καλο αμαξι ανα 4ετία. Οχι κατι φανταχτερο, αλλα που να περναει τις Πορσε των λελεδων.
Ισως, παλι, να αγοραζα μερικες γυναικες για διαστηματα 6μηνου, αντι να πληρωνω πουτανες με τη φορα...
Το βεβαιο ειναι πως θα πηγαινα 2-3 φορες Ν. Υορκη, Καλιφορνια, μια φορα Χαβαη, Ιαπωνια και Κινα (για κανα μηνα, ομως). Η Ευρωπη δε με απασχολει ιδιαιτερα, για να ειμαι ειλικρινης... (Λονδινο θα παω τον Απριλιο, ετσι κι αλλιως)

Το βεβαιο, επισης, ειναι πως θα πεθαινα με μεγαλο αποθεμα στην ακρη. Δεν ειμαι απληστος...

Και θα το αφηνα αποκλειστικα και μονο ως χορηγια στη Wikipedia, ή καποιο αναλογο ιδρυμα του εξωτερικου.

Αυτα...

Ειναι λιγο κοροιδια να πεθανεις με λεφτα στην ακρη :grin: H μαγκια ειναι να πεθανεις με χρεη :grin:

Εγω παντως θα νοικιαζα (ουτε καν θα αγοραζα να πληρωνω και φορους?) ενα δυαρακι καπου στο κεντρο θα καλυπτα τις βασικες ανθρωπινες αναγκες, θα βοηθουσα καποιους κοντινους μου που θα ηταν σε αναγκη η καποιους που θα με ειχαν βοηθησει στο παρελθον ( ενδεχομενως να γαμουσα και κανα μουνοπανο αν με ειχε βλαψει στο παρελθον :grin: ) και απο εκει και υστερα θα απολαμβανα τη ζωη χωρις αγχος. Μεγαλες πολυτελειες πολλες φορες ειναι αχρηστες και απλα πληρωνεις " αερα" .
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Θα αγόραζα ένα μικρό, παραδοσιακό σπίτι με μεγάλο οικόπεδο κάπου στα Επτάνησα ή στις Σποράδες, να έχει πράσινο και πρόσβαση στην θάλασσα, 4 ντόμπερμαν (3 θηλυκά κι 1 αρσενικό), θα αγόραζα κι ένα μικρό σκάφος 6-8 μέτρων και γεια σας. Τα ρέστα, ράβδοι χρυσού σε τσιμεντωμένο στο πάτωμα χρηματοκιβώτιο πάνω στο οποίο θα ήταν το κρεββάτι του αρσενικού ντόμπερμαν.

Αγρότης και ψαράς, να τα γράφεις ΟΛΑ στ' αρχίδια σου και το μόνος σου άγχος σου να είναι τι καιρό θα κάνει.  
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Βλεπω οτι ειμαστε καπως συνετοι, παρα το προχωρημενο της ωρας...

Ως πιο ονειροπαρμενος, μεχρι στιγμης, εμφανιζομαι εγω, αλλα και παλι δεν αποκλειω να πραγματοποιησω ενα μερος αυτων που θελω (κυριως τα ταξιδια).

Εν τελει, οι περισσοτερες αηδιαστικες κραιπαλες των νεοπλουτων ισως και να μην προκυπτουν απο εσωτερικη αναγκη, αλλα απο λογους "στατους κβο"...  

Ο μεσος ανθρωπος δεν χρειαζεται καν 5 εκατ. για να περασει καλα + ανετα.
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Βλεπω οτι ειμαστε καπως συνετοι, παρα το προχωρημενο της ωρας...

Ως πιο ονειροπαρμενος, μεχρι στιγμης, εμφανιζομαι εγω, αλλα και παλι δεν αποκλειω να πραγματοποιησω ενα μερος αυτων που θελω (κυριως τα ταξιδια).

Εν τελει, οι περισσοτερες αηδιαστικες κραιπαλες των νεοπλουτων ισως και να μην προκυπτουν απο εσωτερικη αναγκη, αλλα απο λογους "στατους κβο"...  

Ο μεσος ανθρωπος δεν χρειαζεται καν 5 εκατ. για να περασει καλα + ανετα.

ποσα χρειαζεται δηλαδη??
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
τα λεφτα πιστευω οτι επενδυονται πολυ ευκολα με ενα 4% το χρονο για σιγουρα πραγματα αρα εχετε να χαλατε το χρονο 200 χιλιαρικα.με αυτα την περνατε καθε χρονο.θεωρω οτι κανεις τα παντα και ιδιωτικα σχολεια και ταξιδια και ωραια αυτοκινητα.Τωρα η λογικη να αγορασω οικοπεδο πανω στην θαλασσα και να δωσω τα 3 μυρια ειναι αυτοκτονια.....Καλο σας βραδυ τα λεμε αυριο....εχει πολυ ζουμι!!!!!
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
ποσα χρειαζεται δηλαδη??

Ε, κανα 5χίλιαρο το μηνα, δηλαδη 60 το χρονο, δηλαδη... αντε 3 εκατομμυρια max, αν εχει μακροζωία/ Δεν συμπεριλαμβανω παιδια κλπ, γτ το θεμα μου φαινεται απο αλλο ΓΑΛΑΞΙΑ (οχι πλανητη)
 

gkavliaris

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2007
Μηνύματα
276
Like
0
Πόντοι
1
Τα πράγματα είναι απλά . Πάς σε μια Κίνα , Ταυλάνδη και λοιπές χώρες που ο μέσος μισθός είναι 8 δολάρια το μήνα και το κόστος διαβίωσης πενιχρό και περνάς σα βασιλιάς . Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με χώρες του πρώην ανατολικού μπλόκ - αν αντέχεις το κρύο και τον κύνδινο να ματώσει ο μπούτσος σου από τα πολλά γαμήσια !
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Τα πράγματα είναι απλά . Πάς σε μια Κίνα , Ταυλάνδη και λοιπές χώρες που ο μέσος μισθός είναι 8 δολάρια το μήνα και το κόστος διαβίωσης πενιχρό και περνάς σα βασιλιάς . Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με χώρες του πρώην ανατολικού μπλόκ - αν αντέχεις το κρύο και τον κύνδινο να ματώσει ο μπούτσος σου από τα πολλά γαμήσια !

Γιατί να ξενιτευτείς τύπε, δεν θα σου έφταναν εδώ 5 μύρια;
 

gkavliaris

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2007
Μηνύματα
276
Like
0
Πόντοι
1
Για ποιό λόγο να καθίσω εδώ ? Δε νομίζω ότι έτσι όπως έχουμε γίνει- και όπως πάνε να μας καταντήσουν - υπάρχει κάποιος λόγος ...
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Φάτε μάτια ψάρια είναι το θέμα....αλλά είναι γουστόζικο.......χαχαχα........
 

Traveller 2

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
2.020
Like
153
Πόντοι
16
Εδώ υπάρχει ο κίνδυνος να σου κάνει ο Στουρνάρας προληπτική κατάσχεση!  :crazy: :uglystupid: :uglystupid:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.670
Κριτικές
183
Like
43.739
Πόντοι
21.896
φιλε majestic69 εσυ πρεπει να τα ετυχες και να μας δοκιμαζεις τωρα :grin: :grin: :grin:
προσεχε τις απαγωγες τυπε!!! :grin:
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
φιλε majestic69 εσυ πρεπει να τα ετυχες και να μας δοκιμαζεις τωρα :grin: :grin: :grin:
προσεχε τις απαγωγες τυπε!!! :grin:

"Τα ονειρα ειναι ωραια μαγκες γιατι χωρις αυτα θα ζειτε παντα μιζερα!!!!"

To πιασατε το υποννοουμενο, ετσι???  ;)
 

Επισκέπτης
τα 3 θα τα μοιραζα και με τα υπολοιπα δυο θα ζουσα ανετα εγω και τα παιδια μου
 

eforos

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2006
Μηνύματα
1.121
Like
468
Πόντοι
36
FKK -LAS VEGAS οχι καζινο ομως κουβα οσο αντεχη ακομα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom