Νέα

Η γενιά του χάους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

MATURELOVERR

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2005
Μηνύματα
321
Like
3
Πόντοι
1
αδερφια εχετε καταλαβει τι παιζεται με τη γενια 12-13 εως 18?αν οχι θα σας παω εγω.
περιστατικο πρωτο.μερα μεσημερι και μαλιστα ειχε λαϊκη,σκανε μυτη κατι πιτσιρικαδες με πετρες και αυγα και τα πετανε στον κοσμο που ψωνιζει.
περιστατικο δευτερο.στηνονται πανω σε στεγη και πετανε επισης αυγα και πετρες στα σπιτια.περιττο να σας πω οτι παραλιγο να θρηνησουμε θυματα.
περιστατικο τριτο.12 το βραδυ,πετανε καδους μεσ'τη μεση του δρομου για να κλεισει και βαζουνε στοχο το τοπικο λεωφορειο με αυγα και πετρες και παλι.περιττο να σας πω οτι και τις 3 φορες ειδοποιηθηκε η αστυνομια και η δεν ηρθε,η ηρθε με καμια ωρα καθυστερηση.

ρε μαγκες εμεις οταν πηγαιναμε γυμνασιο βαζαμε νερατζια κατω απο τις ροδες των λεωφορειων στις στασεις και γελαγαμε με το πλαφ!τωρα αυτα τα μαλακισμενα με αυτους τους βανδαλισμους τη βρισκουνε?τι σκατα κανουν οι γονεις?
 

Επισκέπτης
αδερφια εχετε καταλαβει τι παιζεται με τη γενια 12-13 εως 18?αν οχι θα σας παω εγω.
περιστατικο πρωτο.μερα μεσημερι και μαλιστα ειχε λαϊκη,σκανε μυτη κατι πιτσιρικαδες με πετρες και αυγα και τα πετανε στον κοσμο που ψωνιζει.
περιστατικο δευτερο.στηνονται πανω σε στεγη και πετανε επισης αυγα και πετρες στα σπιτια.περιττο να σας πω οτι παραλιγο να θρηνησουμε θυματα.
περιστατικο τριτο.12 το βραδυ,πετανε καδους μεσ'τη μεση του δρομου για να κλεισει και βαζουνε στοχο το τοπικο λεωφορειο με αυγα και πετρες και παλι.περιττο να σας πω οτι και τις 3 φορες ειδοποιηθηκε η αστυνομια και η δεν ηρθε,η ηρθε με καμια ωρα καθυστερηση.

ρε μαγκες εμεις οταν πηγαιναμε γυμνασιο βαζαμε νερατζια κατω απο τις ροδες των λεωφορειων στις στασεις και γελαγαμε με το πλαφ!τωρα αυτα τα μαλακισμενα με αυτους τους βανδαλισμους τη βρισκουνε?τι σκατα κανουν οι γονεις?

μηπως οι γονεις του ειναι αυγουλαδες και τα εχουνε περισσευμα ???
περα απο την πλακα παντως υπαρχει μεγαλο προβλημα.
 

Orsalia

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
24
Like
0
Πόντοι
0
Τι μου θύμησες τώρα... Πριν 2-3 χρόνια, μπουκάρουνε στο ψιλικατζίδικο της γειτονιάς μου κάτι σπορίδια και λένε στον ιδιοκτήτη : "κύριε Μιχάλη, αβγά εχεις;" "Οχι" λέει αυτός "Ε πάρε" του λένε και του κάνανε το μαγαζί ομελέτα! LOL!
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
Τι μου θύμησες τώρα... Πριν 2-3 χρόνια, μπουκάρουνε στο ψιλικατζίδικο της γειτονιάς μου κάτι σπορίδια και λένε στον ιδιοκτήτη : "κύριε Μιχάλη, αβγά εχεις;" "Οχι" λέει αυτός "Ε πάρε" του λένε και του κάνανε το μαγαζί ομελέτα! LOL!

για γέλια είναι ή για κλάματα????
 

Orsalia

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
24
Like
0
Πόντοι
0
Να σου πω... Στην συγκεκριμένη περίπτωση ήτανε για γελια. Ο συγκεκριμένος τα "γύρευε". Είχε προηγούμενα με τα μικρά της γειτονιάς. Τους έπερνε τη μπάλα οταν παίζανε ποδόσφαιρο, αμα καίγανε τους Μάηδες εβγαινε με το λάστιχο και εσβηνε τη φωτιά και άλλα τέτοια χαριτωμένα και στο τέλος τον "στολίσανε" και αυτοί. Μετά το συμβάν, ολα καλά :)
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
να σου πω και πάλι οι γονείς φταίνε.. γιατί σε αυτή την περίπτωση θα έπρεπε οι γονείς των πιτσιρικάδων να έχουν βάλει στην θέση του τον τύπο αυτό με το πρώτο παράπονο που κάναν τα παιδιά για τέτοιους λόγους..

θυμάμαι πρίν από 10 χρόνια στο εξοχικό μου (σε ένα χωριό της Φθιώτιδας) ο γιός μου με καμμιά δεκαριά αλλους πιτσιρικάδες μπαίναν στο γήπεδο (δημοτικό γήπεδο) για μπάλλα.. ένας κόπανος της ομάδας πήγαινε και τους έδιωχνε με το πρόσχημα ότι χαλάνε το γκαζόν.. ένα απόγευμα την στήνω κόντα στο γήπεδο και μόλις ο τύπος σκάει μύτη και αρχίζει να κυνηγά τα πιτσιρίκια τον περιλαβαίνω στις φάπες και τον ανέβασα μέχρι το δημαρχείο (είναι δημοτικός υπάλληλος) με κλωτσιές.. εκεί άρχισα στα μπινελίκια τον δήμαρχο και μετά από αυτό τα παιδιά παίζανε κανονικά..
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
δεν άφησα όμως τα πιτσιρίκια να του κόψουν τα λάστιχα του αυτοκινήτου όπως σχεδιάζανε..
 

Orsalia

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
24
Like
0
Πόντοι
0
Mια και δυο νομίζεις οτι είχαν επέμβει οι γονείς; Μάλιστα είχε χαστουκίσει και μια μητέρα ο κωλόγερος που του είπε γιατι φωνάζει στα παιδιά. Ηρθε μετά ο άντρας της απο τη δουλειά και εγινε ολόκληρο σοου. Αλλα τι να του κανεις ρε συ; Κοντα 75 χρονών ήτανε τότε. Μιλάμε για 10 χρόνια πίσω. Ετσι πήρανε και τα πιτσιρίκια "το νόμο στα χέρια".  Σάφως και δεν το γνώριζαν οι γονείς οτι θα του πετούσανε αβγα.
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
στην περίπτωση των ηλικιωμένων (γεροπαράξενων) ακολουθείς άλλη τακτική.. εκφοβισμό για καταγγελία σεξουαλικής παρενόχλησης σε πιτσιρίκι..
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
αν είναι κωλόγερος για παρενόχληση πιτσιρίκας αν είναι κωλόγρια για περενόχληση πιτσιρικά.. δεν υπάρχει περίπτωση να μην συνετιστεί..
 

Επισκέπτης
Καταρχήν, δεν φταίνε τα παιδιά αλλά οι γονείς και γενικά ο τρόπος που μεγαλώνουν τη σήμερον ημέρα. Γιατί θα θυμάστε πολύ καλά ότι εμείς παίξαμε πάρα πολύ όταν ήμασταν πιτσιρικάδες (κυνηγητό, κρυφτό, μήλα, ποδήλατα, κτλ, κτλ) ενώ τα τελευταία χρόνια τα παιδιά μεγαλώνουν και παίζουν στα μπαλκόνια και στις αυλές. Θυμάμαι χαρακτηριστικά, πριν καμιά εβδομάδα, μια γειτόνισσα που έβγαλε την κόρη της (γύρω στα 13-14) έξω στο στενό που μένω να κάνει ποδήλατο.Ήταν και η μάνα της έξω όσο έκανε ποδήλατο πάνω-κάτω. Μετά από κάνα μισάωρο, την έβαλε στην αυλή και συνέχισε να κάνει ποδήλατο εκεί (η μάνα της ανέβηκε πάνω). Ε, εγώ θυμάμαι στα 13-14 είχα πάρει το ποδήλατο με φίλους μου και είχα πάει μέχρι το ΟΑΚΑ! Τι να λέμε τώρα... η σημερινή γεννιά έχει μεγαλώσει εντελώς λάθος και γι' αυτό αντιδρούνε έτσι. Βέβαια από την άλλη, φυσικά κι αν τσακώσω κάνα τέτοιο μούλικο να μου πετάει αυγά ή πέτρες χωρίς λόγο θα το φάει το μπερτάκι του και θα το σύρω από τα αυτιά μέχρι το αστυνομικό τμήμα, αφού βέβαια έχω ειδοποιήσει πρώτα τους γονείς του.
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Mια και δυο νομίζεις οτι είχαν επέμβει οι γονείς; Μάλιστα είχε χαστουκίσει και μια μητέρα ο κωλόγερος που του είπε γιατι φωνάζει στα παιδιά. Ηρθε μετά ο άντρας της απο τη δουλειά και εγινε ολόκληρο σοου. Αλλα τι να του κανεις ρε συ; Κοντα 75 χρονών ήτανε τότε. Μιλάμε για 10 χρόνια πίσω. Ετσι πήρανε και τα πιτσιρίκια "το νόμο στα χέρια".  Σάφως και δεν το γνώριζαν οι γονείς οτι θα του πετούσανε αβγα.

δηλαδη δεν εστρωσε η κατασταση με τη παρεμβαση των γονιων-λουκουμαδων και εστρωσε με την παρεμβαση των πιτσιρικαδων.......
γαμω.......!!!!!!!!!
ας καθομαστε τωρα να τους καμαρωνουμε..... ΟΛΟΥΣ.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom