Νέα

Γυναίκα που κρεμόταν από μπαλκόνι στην Αθήνα οδήγησε στην εξάρθρωση κυκλώματος μαστροπείας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jim85
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 35
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Τί γίνεται πια σ' αυτή τη χώρα ρε μαλάκα?? :confused:

 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.155
Κριτικές
16
Like
3.502
Πόντοι
1.446

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
29.264
Πόντοι
10.336
"Όπως πρόεκυψε προανακριτικά η εγκληματική οργάνωση προέβαινε στη γενετήσια εκμετάλλευση αλλοδαπών γυναικών, προερχομένων από το Ουζμπεκιστάν, μέσω δύο οίκων ανοχής, που εκμεταλλεύονταν στο κέντρο της Αθήνας, ενώ παράλληλα προσδιορίστηκε ο τρόπος δράσης και ταυτοποιήθηκαν τα μέλη της."

"Έτσι, την εξανάγκασαν να εκδίδεται σε οίκο ανοχής έναντι του χρηματικού ποσού των 10 ευρώ."


για να δουμε ποιες θα λειπουν απο την θεση τους απο βδομαδα...
Εγω απο "ουζμπεκες" μονο την Τζουλια εχω παρει, και απο το κρεβατι που μου εκανε οχι απλα θυμα τραφικινγκ δεν εδειχνε, αλλα γουσταρε που γαμιοταν σαν τρελη. Τωρα για τις αλλες δεν ξερω πολλα.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.172
Κριτικές
18
Like
19.930
Πόντοι
4.546
Τί γίνεται πια σ' αυτή τη χώρα ρε μαλάκα?? :confused:

Έλα... πέφτουμε από τα σύννεφα που γίνονται αυτά... οι από πάνω νταβαδες πιάσανε τους από κάτω με αφορμή τυχαίο και τραγικό γεγονός, και όλοι μαζί χάσανε το φαγοπότι.
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.398
Κριτικές
508
Like
68.659
Πόντοι
41.129
Λογικα η σπασαρχιδω η Νελλυ η υπηρεσία του Ιασ 44 θα ήταν η μαστρωπος.
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
921
Like
1.469
Πόντοι
206
Εγω δεν καταλαβαινω πως η πορνεια ειναι νομιμη και η μαστροπεια παρανομη
Δηλαδη οι πουτανες πως θα δουλεψουν;
Δε χρειαζονται ενα συστημα που θα τις προωθει, προστατευει κλπ.
Δε μιλαμε για περιπτωσεις εκμεταλλευσης, λεω απλα για καποιον που θα βρει το χωρο, κανονισει τις βαρδιες, τους υπαλληλους, κανει το μαρκετιγκ, προστατεψει απο τρελλους κλπ.

Σοβαρά ρωτάς ή τρολάρεις;

Η πορνεία είναι νόμιμη καθώς είναι δικαίωμα του άλλου να διαθέσει το σώμα του όπως θέλει. Όπως και ένας υπάλληλος στο SM ή ένας αγρότης. Φυσικά είναι επιθυμητό να υπάρχει κάποιος να κανονίζει αυτά που λες όπως στη δουλειά σου υπάρχει καθαρίστρια και οδηγός.

ΑΛΛΑ δεν έρχεται κανένας από αυτούς να σου ζητάει το 50% της είσπραξης και να σου κρατάει παράνομα το διαβατήριο σου. Όπως και να σε υποχρεώνει με απειλές και ξύλο να κάνεις πράγματα που δεν πρέπει.
 

Nazario_85

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2018
Μηνύματα
93
Like
982
Πόντοι
80

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.172
Κριτικές
18
Like
19.930
Πόντοι
4.546
Το ειπα αυτο για την περιπτωση εκμεταλλευσης
Εγω μιλαω για τους καλους νταβαντζηδες, π.χ. το αφεντικο ενος οικου
Δηλαδη δεν πρεπει καποιος να καθαρισει το χωρο, να βρει υπηρεσια, να κανονισει τις βαρδιες, να βρει security κλπ.
Αυτος γιατι να παει φυλακη;
Την πουτανα βοηθαει στη δουλεια της
Δηλαδη ολα μονη της πρεπει να τα κανει η πουτανα;
Υπάρχουν καλοί νταβατζήδες, με την έννοια του "ηπιου, μαλθακου " , που δεν καταφεύγει στην βία ενάντια στο εμπόρευμα - υπαλλήλους ή απέναντι σε αντιπάλους της νύχτας (αμυνόμενος ή μη) .

Δεν διαφωνώ όπως το θέτεις αρχικά στην απάντηση σου, φυσικά και κανένας εργαζόμενος δεν μπορεί να τα φροντίσει όλα μόνος του, χρειάζεται και διαφήμιση, προστασία και από πελάτες επικίνδυνους και λοιπά που δεν μπορώ να γνωρίζω.
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
921
Like
1.469
Πόντοι
206
Το ειπα αυτο για την περιπτωση εκμεταλλευσης
Εγω μιλαω για τους καλους νταβαντζηδες, π.χ. το αφεντικο ενος οικου
Δηλαδη δεν πρεπει καποιος να καθαρισει το χωρο, να βρει υπηρεσια, να κανονισει τις βαρδιες, να βρει security κλπ.
Αυτος γιατι να παει φυλακη;
Την πουτανα βοηθαει στη δουλεια της
Δηλαδη ολα μονη της πρεπει να τα κανει η πουτανα;

Δεν υπάρχει καλός νταβατζής.

Δεν ξέρω πως ακριβώς δουλεύει ένας οίκος ανοχής αλλά λογικά θα πρέπει να είναι όλα όπως σε μια επιχείρηση. Δηλαδή πληρώνεις σαν πελάτης και από εκεί μοιράζονται βάση σύμβασης. Το να έρχεται ο άλλος και να κάνει αυτά που έγραψα πιο πάνω δεν είναι νόμιμα.
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
921
Like
1.469
Πόντοι
206
Το γράφεις μόνος σου. "άτυπη σύμβαση".

Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο με το να δουλεύεις "μαύρα" και να σε πιάσει η Εφορεία.

Το σωστό λογιστικά και νόμιμα είναι η συμφωνημένη αμοιβή προς τρίτους. Δηλαδή αν η εκδιδόμενη βγάζει 200€ τη μέρα να πληρώνει 10€ πχ την ΝΟΜΙΜΗ καθαρίστρια, 10€ ένα διαφημιστή και άλλα τόσα σε ένα υπάλληλο γενικών αρμοδιοτήτων (τσατσά). Αλλά ΝΟΜΙΜΑ με τρόπο που θα υποδείξει ο λογιστής.

Το να πληρώνεις ΜΑΥΡΑ μια κοπέλα που άγνωστο πως έχει βρεθεί εκεί είναι από μόνο του παράνομο. Πόσο μάλλον όταν υπάρχουν τεράστιες πιθανότητες να μην είναι όλα ρόδινα.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
29.264
Πόντοι
10.336
Δεν υπάρχει καλός νταβατζής.
λαθος. Αποδειξη οι παμπολλες πουτανες που κανουν καλα την δουλεια τους, με χαμογελο και ορεξη, και οταν τις ρωτας "γιατι κανεις αυτη τη δουλεια" σου λεει οτι περναει καλα και χεζεται στα φραγκα.

Προφανως ειναι μειοψηφια, ειδικα στα φτηνα μπουρδελα, αλλα σιγουρα οχι εξαιρεση. Πιστεψε με, και ο νταβας θελει μια ιεροδουλη που θα μακροημερευσει στο επαγγελμα με επιτυχια, χωρις να ψαχνει τροπο να σωθει και να τον στειλει φυλακη.
 
Τελευταία τροποποίηση:

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
921
Like
1.469
Πόντοι
206
Μα ειναι τετοια η νομοθεσια στην Ελλαδα που αποκλειεται να βρεις ακρη με τη νομιμη οδο
Επιτηδες ταχουν κανει ετσι για να τα παιρνουν ολοι, μπατσοι, δικηγοροι, πολιτικοι και δε συμαζευεται
Επισης λες για αποδειξεις στην Ελλαδα;
Πλακα κανεις;
Που δεν κοβει κανενας;
Ουτε καν ο γιατρος και ο μηχανικος;
Και περιμενεις να κοψει ποιος η πουτανα;
Τους γιατρους γιατι δεν τους πανε μεσα δηλαδη;

Αυτό είναι άλλο θέμα. Το αρχικό ερώτημα ήταν άλλο. Νόμιμη πορνεία - παράνομη μαστροπεία. Και σου απάντησα το πως μπορεί να γίνει. Σωστά γράφεις ότι όλα είναι λίγο μπάχαλο αλλά ο νόμος δεν είναι και τόσο ασαφής. Απλά είναι περισσότερο φλου απ' όσο πρέπει.

Να σου φέρω άλλο παράδειγμα; Πόσοι από εμάς πάμε εκτός ωραρίου στη δουλειά μας; Πχ εγώ θα πάω κάθε Σάββατο πρωί να ρίξω μια ματιά για τη Δευτέρα. Όχι τίποτα φοβερό. Να δω με καθαρό μυαλό αν έχω καμία εκκρεμότητα και να κουτσομπολέψω για λίγο πριν πάω για καφέ με τα ρεμάλια. Μιλάμε για 5-10' ίσως και λιγότερο. Κάποιες μέρες μπορεί να μην έχω και τίποτα. Σε πληροφορώ πως ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ καθώς ο επιθεωρητής μπορεί να ρίξει πρόστιμο αν είναι μαλάκας.
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
921
Like
1.469
Πόντοι
206
Μα δεν μπορει να γινει αυτο
Ας πουμε οτι ολα ειναι νομιμα ενταξει
Ποιος θα οργανωσει ολους αυτους, καθαριστριες, υπηρεσιες, μπραβους, νοικια κλπ;
Καποιος δεν πρεπει να ειναι το αφεντικο;
Η πουτανα με τα λεφτα που βγαζει δεν τις φτανουν για να προσλαβει μπραβους, να πληρωνει το νοικι, να παρει καθαριστρια κλπ.
Πρεπει να δινει ενα ΠΟΣΟΣΤΟ απο αυτα που βγαζει
Και πως θα υπολογιστει το ποσοστο;
Επι των κερδων
Αυτο γινεται
Δεν ειναι παρανομο ουτε αδικο
Το μονο παρανομο ειναι οι αποδειξεις που δεν κοβουν
Αλλα το μη κοψιμο αποδειξης δεν ειναι μαστροπεια
Εχεις μπερδεψει τα εγκληματα

Τι δεν καταλαβαίνεις; Στη δουλειά σου ποιος τα κανονίζει αυτά; Το αφεντικό σου σωστά; Εσύ δουλεύεις και ο πελάτης σε πληρώνει. Έχεις υπογράψει χαρτί πρόσληψης που ΟΛΑ αυτά τα γράφει μέσα. Από το ωράριο σου μέχρι το τι πρέπει να κάνεις. Και αν κάτι δεν είναι σωστό μπορείς να πας στην επιθεώρηση εργασίας και να τον πηδήξεις. Άσχετα βέβαια αν δεν το κάνει κανένας και παραιτούνται. Αλλά το ΑΦΕΝΤΙΚΟ τα κάνει ΝΟΜΙΜΑ. Είναι υπεύθυνο έναντι του νόμου για ΕΣΕΝΑ. Αν εσύ πάθεις κάποιο ατύχημα τον γάμησες ασύστολα αν είναι υπαιτιότητα σου. Αν δεν είναι τυπικό στις υποχρεώσεις του όπως πληρωμές και άδειες το ίδιο. Από τα ΕΣΟΔΑ του μαγαζιού έχει υπολογιστεί όλη η λειτουργία του.

Στα μπουρδέλα όμως ΠΟΙΟΣ τα κάνει αυτά; Θεωρείς πως ο "Άλμπαν" νταβάς είναι υπεύθυνος; Μπορεί μια εκδιδόμενη να πάει στην Αστυνομία - Επιθεώρηση και να τους πει ότι ο Μεχμέτ δεν της έδωσε άδεια και δώρο Πάσχα; Ας μην τρελαθούμε λοιπόν. Και όπως έγραψα και πριν ο Νόμος έχει πρόβλεψη και για τέτοιες υπηρεσίες. Εσύ σαν ιδιώτης μπορείς να προσλάβεις συνεργείο καθαρισμού και να το πληρώσεις. Η Εκδιδόμενη γιατί δεν μπορεί να το κάνει; Μια χαρά μπορεί. Και θα πάρει και τιμολόγιο παροχής υπηρεσιών που θα εκπίπτει και το ΦΠΑ.

Ο νταβάς τα κανονίζει αυτά με όχι νόμιμο τρόπο. Αυτό προσπαθώ να σου εξηγήσω. Παίρνει ότι γουστάρει και γι' αυτό έχουμε και τόσα φαινόμενα με διακινήσεις κτλ.
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
921
Like
1.469
Πόντοι
206
Εσυ δεν καταλαβαινεις
Αν το αφεντικο δεν σου δωσει δωρο Πασχα θα παει για μαστροπεια;
Αν σε πληρωνει μαυρα θα παει για μαστροπεια;
Εγω μιλαω για το εγκλημα της μαστροπειας και οχι γιαυτα που λες εσυ

Η μαστροπεία είναι συγκεκριμένη και αναφέρεται στην ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ του ανθρώπινου σώματος από τρίτους. Όταν η εκδιδόμενη είναι 100% ΝΟΜΙΜΗ όπως πρέπει και από τα ΕΣΟΔΑ της πληρώνει ανθρώπους για συγκεκριμένες εργασίες ΔΕΝ είναι μαστροπεία. Αλλά να πληρώνονται νόμιμα όπως ορίζει ο νόμος. Με μπλοκάκι ή μισθωτός.

Ο νταβάς ΔΕΝ κάνει τίποτα το ΝΟΜΙΜΟ. Έχει δήθεν υπό την προστασία του γυναίκες που τις εκβιάζει για να κάνουν ότι κάνουν και παίρνει ετσιθελικά μερτικό. Τι δεν καταλαβαίνεις από αυτό; Είναι το ίδιο με αυτό που γράφω πιο πάνω;

Το γράφω πάλι μήπως το ξεκαθαρίσω. Ο κάθε ένας από εμάς βάση Συντάγματος είναι ελεύθερος να διαθέσει το σώμα του ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΟΣ. Και γι' αυτό η πορνεία είναι νόμιμη. ΑΛΛΑ απαγορεύεται η εκμετάλλευση από τρίτους. Και αυτό επεκτείνεται ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ. Ναι λοιπόν το αφεντικό που ΔΕΝ σε πληρώνει είναι ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΝΤΑΒΑΤΖΗΣ καθώς εκμεταλλεύεται τον κάματο σου (πνευματικό ή σωματικό) και δεν σε ανταμείβει. Η μεγάλη διαφορά όμως είναι πως εσύ μπορείς να πεις στο αφεντικό σου "άντε γαμήσου" και να παραιτηθείς. Η εκδιδόμενη όμως θα βρεθεί σε κανένα κάδο σκουπιδιών μαχαιρωμένη.

Αν είναι δυνατόν ειδικά σε αυτό το site να αναρωτιόμαστε για τους νταβατζίδες και το πόσο ρόδινα είναι τα πράγματα στη Φυλής και το Μετάξι.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
29.264
Πόντοι
10.336
θα παει μεσα με αυτοφωρη διαδικασια αν γινει κατι τετοιο και στο λεω μιας και εχω σπουδασει νομικα
η μη καταβολη δωρου εορτων κινει αυτοφορη διαδικασια και συλληψη
γιαυτο πασχα χριστουγεννα πρεπει να πηγαινουμε στα μπουρδελα περισσοτερες φορες απο τα συνηθισμενα.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.997
Κριτικές
67
Like
29.264
Πόντοι
10.336
εγω προσωπικα τα μπουρδελα τα εχω κοψει μονο σε στοχευμενες περιπτωσεις μετα απο πολυ ψαξιμο σε κολ γκιρλ/σουγκαρ μπειμπις κινουμαι
εξαιτιας σου λοιπον δεν θα παρουν δωρο πασχα τα κοριτσια. Μπραβο :undecided-old:
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.092
Πόντοι
2.356
Αξιοπερίεργο το γεγονός πως σε μια μεγάλη πόλη σαν την Αθήνα όπου πολλοί κοπτονται για νταβατζιλίκια, εκβιασμούς και λοιπές ψωλιές, να μην υπάρχει ούτε μία αφίσα περί τράφικινγκ
με πληροφορίες. Κανονικά θα έπρεπε με τόση "ευαισθησία" να υπάρχουν αφίσες σε στάσεις μέσων συγκοινωνίας αλλά και σε άλλα σημεία,
κάθε 100 μέτρα. Άρα όλα είναι στημένα. Εγώ κι ο οποιοσδήποτε αυτό καταλαβαίνουμε.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.092
Πόντοι
2.356
εχω δει πολλες αφισες εγω και φωτο με φατσες και στοιχεια βιαστων κλπ κολλιουνται τετοια σε γειτονιες απο συλλογικοτητες
Εσύ δεν ξέρω τι είδες. Εγώ δεν έχω δει καμία κυβέρνηση και ποτέ να έχει βάλει αφίσες περι τράφικινγκ με τηλέφωνα κτλ σε στρατηγικά σημεία. Όχι ότι πιστεύω ότι το τράφικινγκ είναι σε μεγάλο βαθμό όπως λένε, ούτε και ασχολούμαι, ούτε και με νοιάζει όπως δεν νοιάζει κι άλλους πολλούς αλλά πώς να το κανουμε; πώς και δεν το έκαναν αυτό που είναι τόσο απλό και θα βοηθούσε πολύ και πολλές; άρα δικαιούμαι να λέω ότι ευνοείται η "ανοργάνωτη" πορνεία. Επίσης δικαιούμαι να λέω ότι το μιτού είναι άφαντο άρα για τον πούτσο καβάλα. Δεν είδα ούτε άκουσα τίποτα να δραστηριοποιηθούν για το περιστατικό. Δύο καλά δεμένα επιχειρήματα μέσα σε 3 λεπτά με το ρολόι.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.092
Πόντοι
2.356
εχω δει πολλα σου ξαναλεω σε αφισσες απο συλλογικοτητες δεν ειπα απο κυβερνηση αναφερομαι στο χωρο των κινηματων
Κι εγώ σου λέω ότι δεν με ενδιαφέρουν τα κινηματάκια φίλε μου. Δεν αρκούν. Με ενδιαφέρει η κυβέρνηση/κυβερνήσεις και οι επίσημες θέσεις όπως ας πούμε το μιτού που κλαψομουνιάζει μόνο κατά των ανδρών. Και πρόσεξε έ; δεν με νοιάζει να αγωνιστώ κατά του τράφικινγκ. Με νοιάζει ότι όλοι αυτοί που λένε ότι αγωνίζονται δεν κάνουν τίποτα. Άρα...είναι άχρηστοι!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom