Νέα

Γιατί πρέπει να μένουμε κρυφοί;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lagon85
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 122
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ypsolon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Ypsolon

Δεν αναφέρθηκα για άτομα που δεν κανουν καθόλου σεξ. Αλλά για αυτούς που έχουν σχέση.Υποτίθεται πως τα κριτήρια για να έχεις μια σχέση είνια και το καλό σεξ, διαφορετικά γιατί να είσαι με κάποιον που δεν σε ικανοποιεί πλήρως?? Δηλαδή θεωρείς φυσιολογικό να έχεις σχέση και ταυτόχρονα να πληρώνεις για να κάνεις σεξ?

Ο γάμος με παιδιά και να είσαι 20χρονια με τον άλλον είναι ένα άλλο θέμα. Δεν μπορώ να φέρω άποψη γιαυτό μιας και δεν ξέρω πως θα σκεφτομαι ή θα λειτουργώ τότε.

Δεν θέλω να θίξω κανέναν, ο καθένας είνια ελεύθερος των επιλογών του. Συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων κάνουμε.

Στα μπουρδελα μπορεις να εισαι πορνοσταρ celebrity κτλ. μπορεις να γαμας διαφορετικο μοντελοειδες καθε μερα οποτε θελεις οπως θελεις. Επισης αποκτας την ψυχολογια του ΚΥΡΙΑΡΧΟΥ αρσενικου με οτι ωφελη εχει αυτο για την υγεια. Ειναι πολυ σημαντικο οτι κατα την μπουρδελοτσαρκα εσυ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ οποια θελεις και μπορεις να αποριψεις για μαλακιες(αλοιθωρο βυζι κτλ.)
Στην κοινωνια ελαχιστοι διαλεγουν οπως στα μπουρδελα, οι περισοτεροι συμβιβασμο κανουν για να μην ειναι με το πουλι στο χερι, μαλιστα αρκετοι ΔΕΝ γουσταρουν τις γκομενες που εχουν σχεση. Εδω ωραιοι και πανε με μπαζα για να αποκτησουν καλο σκορ και ψυχολογια. Επισης σχεδον ΟΛΟΙ που εχουν μακροχρονια σχεση γαμανε απο εδω και απο εκει, τουλαχιστον αυτοι που ξερω. Και μαλιστα εχουν σοβαρη σχεση που τη γουσταρουν.
 

griniarhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
897
Κριτικές
1
Like
1.696
Πόντοι
206
violeta και music for the ( αληθεια,και εσυ γυναικα εισαι?)
Καλες οι δικαιολογιες αλλα δικαιολογιες!
Το γεγονος παραμενει οτι αλλαζετε τρομερα μετα τον γαμο και αυτο γινεται γιατι νιωθετε οτι δεσατε τον γαιδαρο σας!
 
Εγγρ.
1 Μαΐ 2012
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0
violeta και music for the ( αληθεια,και εσυ γυναικα εισαι?)
Καλες οι δικαιολογιες αλλα δικαιολογιες!
Το γεγονος παραμενει οτι αλλαζετε τρομερα μετα τον γαμο και αυτο γινεται γιατι νιωθετε οτι δεσατε τον γαιδαρο σας!

και ναι γκρινιαρη κι εγω γυναικα ειμαι...και δε γουσταρω να δεσω πουθενα τον γαϊδαρο μου με τον τροπο που σκεφτεστε και λειτουργειτε και να μου λειπουν και οι σχεσεις...ας υπηρχε ενα μπουρδελο για γυναικες και θα σου'λεγα εγω αν θα ξαναεκανα σχεση
με τον καθε κομπλεξικο που θα μου κανει κυρηγμα για το "πως πρεπει να συμπεριφερεται  μια γυναικα σε μια σχεση...και για το ποιο ρολο εχει ο αντρας και ποιο η γυναικα  στη σχεση και στην κοινωνια.."οι μαλακιες περι ερωτα και αγαπης αγαπητε μου..εχουν εξανεμιστει προ  πολλου..κι αυτο χαρη σε μια σχεση με εναν ανθρωποπου το μονο που τον ενοιαζε ηταν να δεσει αυτος το γαιδαρο του  και μετα να πηδιεται με την καθε σαβουρα που κυκλοφορει...μαυρη...ασπρη...κτλ..και ναι καλες ηταν οι δικαιολογιες και δεν ειναι δικαιολογιες...στο κατω κατω γιατι παντρευεστε? αφου το μονο που σας νοιαζει ειναι να πηδατε αλλες γκομενες...συνεχιστε λοιπον το σπορ σας χωρις να κανετε σχεσεις και γαμους και μη μας ζαλιζετε τον ερωτα με τα κυρηγματα του ψευτοκαθοσπρεπισμου αφου το μονο που επιδιωκετε ειναι να περασετε καλα αφηνοντας συντριμια πισω σας...
 

nomercy

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.283
Κριτικές
15
Like
225
Πόντοι
1.240
Ο αγοραίος έρωτας, παρά το γεγονός ότι έχει τις ρίζες του πολύ βαθιά στην ιστορία της ανθρωπότητας, γνώρισε την απαξία των δυιστικών θεωριών (χριστιανισμός - ισλάμ) και το κυνηγητό της μονογαμικής αρχικά και μονογαμικής-αστικής-υποκριτικής κοινωνίας μεταγενέστερα.
Σίγουρα κάτι που απολαμβάνει κατακραυγής, δε μας κάνει υπερήφανους να το διαλαλούμε.
Σίγουρα το σεξ σε οποιαδήποτε μορφή του είναι μια έννοια που, ναι μεν όλοι το σκέφτονται και όλοι το ποθούν, αλλά "δεν πρέπει" , "όχι έτσι", "γιατί δεν είναι καθώς πρέπει", γιατί "δεν είναι φυσιολογικό" κλπ ηχηρά παρόμοια, που μας ξεπλένουν το μυαλουδάκι από πολύ μικρές ηλικίες, πριν καλά καλά καταλάβουμε και συνειδητοποιήσουμε τι είναι το ριμάδι το σεξ.....
Πώς λοιπόν να μην είναι ταμπού;
ΥΓ. Την εποχή μετά την πτώση της δικτατορίας, όταν άρχισε και η Ελλάδα να ζει καθυστερημένα τη σεξουαλική επανάσταση, ήταν "της μόδας" να γαμάς γκόμενα και στα μπουρδέλα πήγαιναν τα "μπάζα", οι ανάπηροι, ο γέροι, οι παντρεμένοι, που ήθελαν απλά να τον χώσουν στη λογική του "ψεκάστε σκουπίστε και πάτε ήσυχοι και ξεθυμασμένοι σπίτι σας".
Οταν μετά την εποχή του "ΚΛΙΚ" έπρεπε να δείχνουμε πώς δε μας νιάζει, πώς είμαστε υπεράνω (παρά το γεγονός ότι το σκεφτόμαστε συνεχώς μέσα στη μέρα),
άρχισαν οι αγαμίες και γύρισαν και τα τεκνά στα μπουρδέλα και έτσι τώρα κάθε κανακάρης
είναι υπερήφανος για τη "ρωσίδα" ή το "τραβέλι" που του κάνει τα "γούστα".
Και κάτι πολύ βασικό: σήμερα ο άντρας από κυνηγός έχει μετατραπεί σε τεμπέλη που βαριέται την κατάκτηση και τρέμει την απόρριψη και οι γκόμενες παίρνουν εκδίκηση για την κακοπέραση της γιαγιάς τους, τα αρσενικά ξυρίζουν τις τρίχες τους για να είναι πιο "καθαροί" και πιο αποψιλωμένοι από αυτό που παλιά λεγόταν βαρβατίλα και σήμερα δεν είναι αντικείμενο κάυλας....

Ο κωστοπουλος εισαι?
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Ypsolon

Δεν αναφέρθηκα για άτομα που δεν κανουν καθόλου σεξ. Αλλά για αυτούς που έχουν σχέση.Υποτίθεται πως τα κριτήρια για να έχεις μια σχέση είνια και το καλό σεξ, διαφορετικά γιατί να είσαι με κάποιον που δεν σε ικανοποιεί πλήρως?? Δηλαδή θεωρείς φυσιολογικό να έχεις σχέση και ταυτόχρονα να πληρώνεις για να κάνεις σεξ?

Ο γάμος με παιδιά και να είσαι 20χρονια με τον άλλον είναι ένα άλλο θέμα. Δεν μπορώ να φέρω άποψη γιαυτό μιας και δεν ξέρω πως θα σκεφτομαι ή θα λειτουργώ τότε.

Δεν θέλω να θίξω κανέναν, ο καθένας είνια ελεύθερος των επιλογών του. Συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων κάνουμε.

Αν δε το θεωρεις ΕΣΥ φυσιολογικο, οριστε μη το κανεις. Με γεια σου με χαρα σου. Οι αλλοι ΘΕΛΟΥΝ να το κανουν και εκει τελειωνει το οποιο ζητημα. Απο εκει και υστερα δε σου πεφτει κανενας λογος, ουτε σε σενα ουτε σε κανεναν αλλο?
Κατανοητο? Απλο?
 

nobody

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
28
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Δεν τίθεται θέμα αποδοχής. Και βέβαια όλα γίνονται κάτω από ακρα μυστικότητα και διακριτικότητα. Για αυτό και η απόφαση είναι αγοραίος έρωτας στο κάθε τόσο παρά μία παράνομη σχέση με όλα τα ψυχολογικά και μη παρελκόμενα και κινδύνους. Spice up our life και όχι αντικατάσταση ψάχνουμε.
Low risk κατάσταση με low profile βέβαια ευχαρίστηση λόγω της συναλλαγής.
Στον φίλο που ρωτάει ... ναι το ίδιο ισχύει σε κάθε άνθρωπο αρκεί να τηρούνται οι παραπάνω κανόνες.
Βέβαια στις γυναίκες (νομίζω) ότι είναι λίγο πιό περίπλοκο και εγκεφαλικό από ότι σε εμάς που είμαστε πιο "οπτικοί" τύποι.
Τα παραπάνω ισχύουν αυστηρά και μόνο για μένα και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για τους λόγους που "ξεστρατίζουν" άλλοι.
Τα είπες όλα, για μια μεγάλη κατηγορία ανθρώπων που ασχολούνται με τον αγοραίο έρωτα γενικά και είναι σαφές ότι η ανωνυμία είναι βασικότατη (μην περιμένεις να τα καταλάβουν και όλοι-όλες βέβαια). Υπάρχει και η κατηγορία των 15-17 ετών που θα πάει για πρώτη φορά εκεί και θα συνεχίσει για ένα μικρό χρονικό διάστημα (μέχρι να βρεί γκόμενα) και σε λίγα χρόνια μία στο τόσο θα πηγαίνει (ενώ παραλληλα θα έχει σχέση) για τους παραπάνω λόγους (θα αλλάξει δηλαδή κατηγορία). Άν εξαιρέσουμε τώρα την πρώτη κατηγορία (15-17) το να πληρώνεις για να γαμάς σαφώς και έχει την ευχαρίστηση του (με πολλές εκπτώσεις στην ποιότητα) αλλά δεν είναι και κάτι που σε κάνει τον μεγάλο γαμιά. 

 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
και ναι γκρινιαρη κι εγω γυναικα ειμαι...και δε γουσταρω να δεσω πουθενα τον γαϊδαρο μου με τον τροπο που σκεφτεστε και λειτουργειτε και να μου λειπουν και οι σχεσεις...ας υπηρχε ενα μπουρδελο για γυναικες και θα σου'λεγα εγω αν θα ξαναεκανα σχεση
με τον καθε κομπλεξικο που θα μου κανει κυρηγμα για το "πως πρεπει να συμπεριφερεται  μια γυναικα σε μια σχεση...και για το ποιο ρολο εχει ο αντρας και ποιο η γυναικα  στη σχεση και στην κοινωνια.."οι μαλακιες περι ερωτα και αγαπης αγαπητε μου..εχουν εξανεμιστει προ  πολλου..κι αυτο χαρη σε μια σχεση με εναν ανθρωποπου το μονο που τον ενοιαζε ηταν να δεσει αυτος το γαιδαρο του  και μετα να πηδιεται με την καθε σαβουρα που κυκλοφορει...μαυρη...ασπρη...κτλ..και ναι καλες ηταν οι δικαιολογιες και δεν ειναι δικαιολογιες...στο κατω κατω γιατι παντρευεστε? αφου το μονο που σας νοιαζει ειναι να πηδατε αλλες γκομενες...συνεχιστε λοιπον το σπορ σας χωρις να κανετε σχεσεις και γαμους και μη μας ζαλιζετε τον ερωτα με τα κυρηγματα του ψευτοκαθοσπρεπισμου αφου το μονο που επιδιωκετε ειναι να περασετε καλα αφηνοντας συντριμια πισω σας...

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
εχετε ξεφυγει ολοι αυτες τις μερες...
μας εχετε ζαλισει με τα σεντονια σας  :S

ηρθε η σειρα μου να το πω.  :S

Ψυχραιμια 0.
 

violetta24

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2012
Μηνύματα
2.455
Like
1
Πόντοι
16
Αν δε το θεωρεις ΕΣΥ φυσιολογικο, οριστε μη το κανεις. Με γεια σου με χαρα σου. Οι αλλοι ΘΕΛΟΥΝ να το κανουν και εκει τελειωνει το οποιο ζητημα. Απο εκει και υστερα δε σου πεφτει κανενας λογος, ουτε σε σενα ουτε σε κανεναν αλλο?
Κατανοητο? Απλο?

Kατανοητό. Την ένταση της απάντησης σου δεν καταλαβαίνω.
Ανταλλαγή απόψεων κάνουμε , δεν προσπάθησα να πείσω κανέναν να αλλάξει τις συνηθειες του ή τον τρόπο ζωής του. Κατανοητό?Απλό??
 

violetta24

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2012
Μηνύματα
2.455
Like
1
Πόντοι
16
violeta και music for the ( αληθεια,και εσυ γυναικα εισαι?)
Καλες οι δικαιολογιες αλλα δικαιολογιες!
Το γεγονος παραμενει οτι αλλαζετε τρομερα μετα τον γαμο και αυτο γινεται γιατι νιωθετε οτι δεσατε τον γαιδαρο σας!

Ωραία, μόνο ότι λες εσύ ισχυεί και όλα τα υπόλοιπα είναι μόνο δικαιολογίες.
Θα πας μπροστά εσύ με αυτά τα μυαλά.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Σημερα επισης μαθαμε οτι
αν δεν νιωθει σεξυ η γκομενα φταις εσυ  :2funny: :2funny: :2funny:


ααααααααααααααααααααααχ .  :2funny: :2funny: :2funny:
 

violetta24

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2012
Μηνύματα
2.455
Like
1
Πόντοι
16
Σημερα επισης μαθαμε οτι
αν δεν νιωθει σεξυ η γκομενα φταις εσυ  :2funny: :2funny: :2funny:


ααααααααααααααααααααααχ .  :2funny: :2funny: :2funny:

φταις ΚΑΙ εσύ.

ετσι είναι οι σχέσεις...δράση-αντίδραση.

τελοσπαντων, δεν καταλαβαινω το χαχανητο και την ειρωνια.
Ειναι κακο να λεω την αποψη μου?
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
φταις ΚΑΙ εσύ.

ετσι είναι οι σχέσεις...δράση-αντίδραση.

τελοσπαντων, δεν καταλαβαινω το χαχανητο και την ειρωνια.
Ειναι κακο να λεω την αποψη μου?

Χορτασαμε αποψεις δεσποινις και λογια
σε τουτο τον τοπο.  ;)
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Σωστο ειναι οτι δουλευει στην πραξη
οχι στην άποψη.

Αν καποιος με τις αποψεις και το στυλ που εχει
τα καταφερνει τοτε γιατι να το αλλαξει?
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Τι ειναι αυτα που γραφουν οι συναδελφισσες απο το κοσμοπολιταν
ρε  :2funny: :2funny:
1.δε ξερω τα κοριτσια .δεν ειναι απο το κοσμο μαλλον.
2.στα περισσοτερα δεν εχουν αδικο.αλλα για να κατανοησεις(οχι εσυ .γενικα)καποια πραγματα πρεπει να τα εχεις ζησει/κανει...
δε μπορω εγω πχ να κατανοησω και να συζητησω για φυσικη!το οτι εχω δει 5κυκλους big bang theory απο την τηλεοραση δε με κανει ειδικη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom