Νέα

ΦΟΙΤΗΤΕΣ οι συλληφθέντες τρομοκράτες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bixlas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 40K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Τα είδε ο ξαδερφός μου που δούλευε σε ένα γραφείο δίπλα από καμένο μαγαζί και μου το μετέφερε μέσω κινητού.
Οι κρατικές αποζημιώσεις κακώς δόθηκαν κατ'εμέ.Έπρεπε να πληρώσουν όσοι συνελλήφθησαν.Αλλά δυστυχώς ήταν ελάχιστοι αυτοί...Μας πειράζει που πληρώναμε για την Ο.Α και πληρώνουμε για τον ΟΣΕ,αλλά δε διαμαρτύρεται κανείς που πληρώνουμε αποζημιώσεις για καταστροφές που έκαναν άλλοι...
Συλλήψεις έγιναν,ενοχός κανείς,γιατί άραγε;! :think:
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
650
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
...Το χειμώνα είχαν μπει σε μαγαζιά και έλεγαν στους ιδιοκτήτες να βγουν έξω για να τα κάψουν.Και δεν ήταν τράπεζες...Αν κάποιος αντιδρούσε τον απειλούσαν και αναγκαζόταν ο άνθρωπος να βγει έξω να δει το μαγαζί του να καίγεται.Δεν απέχει και πολύ από το να σε βάζουν να βλέπεις να βιάζουν την κόρη σου...

Ας παραθέσουμε και μία άλλη εκδοχή που μπορεί να ισχύει σε κάποιες περιπτώσεις:

Οικονομική κρίση. Ο κόσμος δεν πατα στο μαγαζί. Κεσάτια..
Λένε ότι γίνονται επεισόδια και καίνε τράπεζες και εμπορικά κέντρα..
Δεν βάζω κι εγώ δυο αλβανούς να μου το κάψουν το μπουρδέλο..!!
Άτσα.. τσέπωσα την ασφάλεια μια χαρά!
+ Να και η έκτακτη αποζημίωση !
+ Σβήσιμο / πάγωμα των χρεών για "χ" διάστημα !

Μια χαρά μου έκατσαν τα Δεκεμβριανά !
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Συλλήψεις έγιναν,ενοχός κανείς,γιατί άραγε;! :think:

Πολιτική απόφαση φίλε,όπως και η ΕΛ.ΑΣ αμυνόμενη.Η ΝΔ δεν ήθελε με τίποτα να δει ψηφοφόρους του ΣΥΡΙΖΑ να πηγαίνουν στο ΠΑΣΟΚ που είναι ο άμεσος αντίπαλος της και να κερδίζει τις εκλογές ο Παπανδρέου.Ανεξάρτητα τι θα γίνει την άλλη Κυριακή.Εσύ δεν τους θεωρείς ενόχους όσους έκαψαν τα μαγαζιά;
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Ας παραθέσουμε και μία άλλη εκδοχή που μπορεί να ισχύει σε κάποιες περιπτώσεις:

Οικονομική κρίση. Ο κόσμος δεν πατα στο μαγαζί. Κεσάτια..
Λένε ότι γίνονται επεισόδια και καίνε τράπεζες και εμπορικά κέντρα..
Δεν βάζω κι εγώ δυο αλβανούς να μου το κάψουν το μπουρδέλο..!!
Άτσα.. τσέπωσα την ασφάλεια μια χαρά!
+ Να και η έκτακτη αποζημίωση !
+ Σβήσιμο / πάγωμα των χρεών για "χ" διάστημα !

Μια χαρά μου έκατσαν τα Δεκεμβριανά !


πες τα..
 

Επισκέπτης
Πολιτική απόφαση φίλε,όπως και η ΕΛ.ΑΣ αμυνόμενη.Η ΝΔ δεν ήθελε με τίποτα να δει ψηφοφόρους του ΣΥΡΙΖΑ να πηγαίνουν στο ΠΑΣΟΚ που είναι ο άμεσος αντίπαλος της και να κερδίζει τις εκλογές ο Παπανδρέου.Ανεξάρτητα τι θα γίνει την άλλη Κυριακή.Εσύ δεν τους θεωρείς ενόχους όσους έκαψαν τα μαγαζιά;
Eνοχοί ναι αλλά επετρεψέ μου να αμφιβάλλω αν συλλήφθηκε,εξευτελίστηκε και ξυλοφορτώθηκε έστω και ένας ένοχος!!! :P
Ρε 3,4% έχει ο Σύριζα πολύ δυνατό τον προβάλετε!!! :2funny: :2funny:
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
ενοχη ειναι η κοινωνια και το μεγαλο κεφαλαιο.οχι αυτα τα παιδια.
ποια λες παιδιά... όλους αυτούς που τα σπάγανε... 20+ χρονών;.
μήπως τα ανήλικα που τα τραβολόγαγαν στις πορείες, κατά τη γνώμη μου έκγλημα να κατευθήνεις ανήλικα άτομα.
μήπως τους πακιστανούς που βρήκαν την αφορμή να κάνουν ριφιφί, εκμεταλευόμενοι το "επαναστατικό" χάος
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
ενοχη ειναι η κοινωνια και το μεγαλο κεφαλαιο.οχι αυτα τα παιδια.

Το μεγάλο κεφάλαιο...Μάλιστα...
Πάντως το κινητό με κάμερα 100 μεγαπίξελ,που φτιάχνει καφέ και έχει ξυστρί για να ξύνει τ'αρχίδια του ο κάτοχος,το παντελονάκι λιβάις κλπ δε λείπουν σε κανένα "οργισμένο νιάτο".Μάλλον αυτά βρίσκονται ελεύθερα στον αέρα,και στις "απαλλοτριώσεις" που κάνουν οι "σύντροφοι".Φυσικά επιλέγουν μαγαζιά που δε δουλεύουν οι γονείς διότι αν απολυθούν πώς θα τους πάρουν το καινούριο playstation,και το Golf gti;
Φίλε,ωραία όλα αυτά εναντίον της Ε.Ε,εναντίον του ΝΑΤΟ,του κεφαλαίου,αλλά κι εμείς δεν είμαστε έτοιμοι να απαρνηθούμε την τηλεόραση TFT το διαδίκτυο,τα κλαμπάκια,τα μπουρδέλα και τις "τουρίστριες".Μη νομίζεις,και οι ιδιοκτήτες των μπουρδέλων "κεφάλαιο" είναι,και όμως κάθε εβδομάδα τους ακουμπάμε το χρήμα μας...
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.252
Κριτικές
3
Like
1.427
Πόντοι
566
Πσσστ,Οννεδιτακο....ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ.

Φιλικα.

Πσσστ, Αναρχοσυριζοκομούνι ..... ήρθε η ώρα σου  :thefinge: :s&m_1: :s&m_3: :knuppel: :ak: :police: :uzi: :hammer:

Ψευτοποντικέ, είσαι πολύ στενοχωρημένος που μια ακόμα "επανάσταση κατά του καπιταλισμού" έληξε άδοξα ???
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Το μεγάλο κεφάλαιο...Μάλιστα...
Πάντως το κινητό με κάμερα 100 μεγαπίξελ,που φτιάχνει καφέ και έχει ξυστρί για να ξύνει τ'αρχίδια του ο κάτοχος,το παντελονάκι λιβάις κλπ δε λείπουν σε κανένα "οργισμένο νιάτο".Μάλλον αυτά βρίσκονται ελεύθερα στον αέρα,και στις "απαλλοτριώσεις" που κάνουν οι "σύντροφοι".Φυσικά επιλέγουν μαγαζιά που δε δουλεύουν οι γονείς διότι αν απολυθούν πώς θα τους πάρουν το καινούριο playstation,και το Golf gti;
Φίλε,ωραία όλα αυτά εναντίον της Ε.Ε,εναντίον του ΝΑΤΟ,του κεφαλαίου,αλλά κι εμείς δεν είμαστε έτοιμοι να απαρνηθούμε την τηλεόραση TFT το διαδίκτυο,τα κλαμπάκια,τα μπουρδέλα και τις "τουρίστριες".Μη νομίζεις,και οι ιδιοκτήτες των μπουρδέλων "κεφάλαιο" είναι,και όμως κάθε εβδομάδα τους ακουμπάμε το χρήμα μας...

οταν ενα παιδι δουλευει οπως αυτα τα παιδια ειναι ελευθερο να αγοραζει οτι θελει.

νταβατζη στο πορτοφολι τους δεν σε βαλαμε.

οσο για τα γκαζακια καλα κανουν και τα βαζουν.

η κοινωνια στην ελλαδα δεν αφηνει καμμια διεξοδο σε κανεναν

απο το να τα καψει ολα.

καλα κανουν
 

Επισκέπτης
Εγώ θα σας χαιρετήσω,μην χύθει ούτε ένα δάκρυ παρακαλώ!!! :2funny: :2funny:
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Το μεγάλο κεφάλαιο...Μάλιστα...
Πάντως το κινητό με κάμερα 100 μεγαπίξελ,που φτιάχνει καφέ και έχει ξυστρί για να ξύνει τ'αρχίδια του ο κάτοχος,το παντελονάκι λιβάις κλπ δε λείπουν σε κανένα "οργισμένο νιάτο".Μάλλον αυτά βρίσκονται ελεύθερα στον αέρα,και στις "απαλλοτριώσεις" που κάνουν οι "σύντροφοι".Φυσικά επιλέγουν μαγαζιά που δε δουλεύουν οι γονείς διότι αν απολυθούν πώς θα τους πάρουν το καινούριο playstation,και το Golf gti;
Φίλε,ωραία όλα αυτά εναντίον της Ε.Ε,εναντίον του ΝΑΤΟ,του κεφαλαίου,αλλά κι εμείς δεν είμαστε έτοιμοι να απαρνηθούμε την τηλεόραση TFT το διαδίκτυο,τα κλαμπάκια,τα μπουρδέλα και τις "τουρίστριες".Μη νομίζεις,και οι ιδιοκτήτες των μπουρδέλων "κεφάλαιο" είναι,και όμως κάθε εβδομάδα τους ακουμπάμε το χρήμα μας...
ξέχασες και τα επαναστατικά πάνινα converse και all star των 100 ανά ζεύγος που διευκολύνουν τον αγώνα κατά του κεφαλαίου
:tooth:
πάντως όλοι τους οι επαναστάτες έχουν μπερδέψει κάποια πράγματα... νομίζουν ότι η καθαριότητα είναι καπιταλιστική. και το ξυραφάκι κονσέρβα
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Συλλήψεις έγιναν,ενοχός κανείς,γιατί άραγε;! :think:

Ίσως γιατί δεν έγινε ακόμη δίκη...΄
Η σύλληψη κάποιου δεν σημαίνει ότι είναι ένοχος...

Ας παραθέσουμε και μία άλλη εκδοχή που μπορεί να ισχύει σε κάποιες περιπτώσεις:

Οικονομική κρίση. Ο κόσμος δεν πατα στο μαγαζί. Κεσάτια..
Λένε ότι γίνονται επεισόδια και καίνε τράπεζες και εμπορικά κέντρα..
Δεν βάζω κι εγώ δυο αλβανούς να μου το κάψουν το μπουρδέλο..!!
Άτσα.. τσέπωσα την ασφάλεια μια χαρά!
+ Να και η έκτακτη αποζημίωση !
+ Σβήσιμο / πάγωμα των χρεών για "χ" διάστημα !

Μια χαρά μου έκατσαν τα Δεκεμβριανά !

Το φετινό νόμπελ οικονομίας το έδωσαν ή δέχονται ακόμη υποψηφιότητες;
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
οταν ενα παιδι δουλευει οπως αυτα τα παιδια ειναι ελευθερο να αγοραζει οτι θελει.

νταβατζη στο πορτοφολι τους δεν σε βαλαμε.

οσο για τα γκαζακια καλα κανουν και τα βαζουν.

η κοινωνια στην ελλαδα δεν αφηνει καμμια διεξοδο σε κανεναν

απο το να τα καψει ολα.

καλα κανουν

Όταν ένα παιδί δουλεύει,οφείλει να σέβεται και την επιχείρηση που του δίνει ψωμί.Δεν μπορεί από τη μία να απαιτεί και από την άλλη να καίει.Αυτό να καταλάβεις.Όταν εσύ ή κάποιο συγγενικό σου πρόσωπο μείνει άνεργο ίσως αναθεωρήσεις αυτά που λες.Καλώς η κακώς οι επιχειρήσεις δίνουν εργασία στον κόσμο.Αν δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους ας την κρίνουμε πολιτικά,όχι να τις καίμε.Και δεν έχω επιχείρηση,για να σε προλάβω.

 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Όταν ένα παιδί δουλεύει,οφείλει να σέβεται και την επιχείρηση που του δίνει ψωμί.Δεν μπορεί από τη μία να απαιτεί και από την άλλη να καίει.Αυτό να καταλάβεις.Όταν εσύ ή κάποιο συγγενικό σου πρόσωπο μείνει άνεργο ίσως αναθεωρήσεις αυτά που λες.Καλώς η κακώς οι επιχειρήσεις δίνουν εργασία στον κόσμο.Αν δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους ας την κρίνουμε πολιτικά,όχι να τις καίμε.Και δεν έχω επιχείρηση,για να σε προλάβω.

παπαρια εργασια δινουν. εκμεταλλευση ανθρωπου απο ανθρωπο για ψιχουλα ειναι.

για αυτο και πρεπει αυτα τα παιδια να τις καινε μεχρι να αρχισουν

να δινουν ανθρωπινο μισθο.


ξερω πως ειναι η ανεργια ,οπως και η δουλειά, οπως και η δουλεία.

γιαυτο και λεω.

καψτε τα μπουρδελα τις επιχειρησεις ελευθερα.
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
παπαρια εργασια δινουν. εκμεταλλευση ανθρωπου απο ανθρωπο για ψιχουλα ειναι.

για αυτο και πρεπει αυτα τα παιδια να τις καινε μεχρι να αρχισουν

να δινουν ανθρωπινο μισθο.


ξερω πως ειναι η ανεργια ,οπως και η δουλειά, οπως και η δουλεία.

γιαυτο και λεω.

καψτε τα μπουρδελα τις επιχειρησεις ελευθερα.

Μάλιστα.Ας τις κάψουμε όλες και να τρώμε πέτρες αντί για ψίχουλα...
Αν δε σου αρέσουν οι μισθοί που δίνουν-ούτε σε εμένα αρέσουν-αντί να τις καις και μιας και είσαι τολμηρός,άνοιξε εσύ επιχείρηση να πουλάς φθηνά και να προσφέρεις καλούς μισθούς.Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να ανοίξω επιχείρηση διότι δεν έχω τα λεφτά,και πρέπει να πάω σε τράπεζα να δανειστώ,οπότε έχω προσαρμόσει τη ζωή μου στις εισροές που έχω,γι'αυτό Σάββατο βράδυ είμαι στον Η/Υ και όχι σε κάποιο μαγαζί να διασκεδάζω.Γι'αυτό πήγα μόνο 3 ημέρες διακοπές στη Γερμανία και όχι 10 σε κάποιο Ελληνικό νησί...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
παπαρια εργασια δινουν. εκμεταλλευση ανθρωπου απο ανθρωπο για ψιχουλα ειναι.

για αυτο και πρεπει αυτα τα παιδια να τις καινε μεχρι να αρχισουν

να δινουν ανθρωπινο μισθο.


ξερω πως ειναι η ανεργια ,οπως και η δουλειά, οπως και η δουλεία.

γιαυτο και λεω.

καψτε τα μπουρδελα τις επιχειρησεις ελευθερα.

Αν οι εργαζόμενοι έκαιγαν τα καταστήματα που εργάζονταν ίσως είχε κάποια βάση αυτό που λες...

Προς το παρόν τα καίνε οι γιοί και οι κόρες των ιδιοκτητών τους...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom