Νέα

Ένας πολύ μεγάλος θρίαμβος των Ελληνίδων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 222
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Διαβάζω διάφορα παράπονα που έχουν συναγωνιστές από τις Ελληνίδες. Παρόμοια έχω διαβάσει και σε άλλα φόρουμ, έχω ακούσει σε συζητήσεις , σε παρέες . σε πολλές , άπειρες περιστάσεις.
Τα παράπονα αυτά είναι λογικά, κατανοητά, ρεαλιστικά και δικαιολογημένα.
Κανείς όμως δεν ασχολείται με τις αιτίες που προκαλούν αυτό το φαινόμενο.
Το να είναι δηλαδή τόσο δύσκολο να γαμήσεις γκόμενα στη χώρα αυτή, χωρίς να τα σκάσεις.
Έχω ξαναγράψει ότι φταίνε οι μαλάκες που χαλάνε την πιάτσα.

Αυτοί έχουν διαμορφώσει μια υπεροπτική νοοτροπία στις γκόμενες αυτού του τόπου.
Έτσι ζητάνε τα πάντα και δεν δίνουν τίποτε και το γαμήσι γίνεται το θέμα που απασχολεί όλους τους άνδρες μονίμως, αφού "ο πεινασμένος ονειρεύεται καρβέλια". Πιστεύω ότι πουθενά αλλού δεν ασχολούνται τόσο πολύ οι άνδρες με το ζήτημα. Σε άλλες χώρες μπορεί να προβληματίζονται για το που θα βρούν δουλειά, που θα στεγαστούν μετά τα 18 , πως θα γίνουν λυώμα στα ξύδια φθηνά, σε καμία περίπτωση όμως δεν ασχολούνται τόσο με το πως θα γαμήσουν αφού αυτή η ανάγκη είναι καλυμμένη, όπως π.χ. το χέσιμο. Δεν νομίζω να προβληματίζεται κανείς για το πως θα χέσει ή πως θα κατουρήσει! Όταν του έρθει η ανάγκη κάνει αυτό που πρέπει και ξαλαφρώνει χωρίς δεύτερη σκέψη και πολύ προβληματισμό.
Κάπως έτσι αντιμετωπίζει και το γαμήσι ένας Ρώσσος ή ένας Αλβανός ή ένας Εγγλέζος (εφόσον δεν είναι πούστης). Όταν θέλει να γαμήσει , θα γαμήσει κάποια ξεκωλιάρα, χωρίς να χρειαστεί να προβληματιστεί.

Οι μαλάκες που χαλάνε την πιάτσα , έχουν δώσει στις ψωνισμένες γκόμενες τη δυνατότητα να κάνουν τους άνδρες να νοιώθουν ενοχές που θέλουν να γαμήσουν!!!!

Αυτό είναι μια παρανοική κατάσταση, αλλά απολύτως υπαρκτή σε αυτόν τον τόπο!


Κατηγορούν οι γκόμενες που κυκλοφορούν με ντεκολτέ μέχρι τον αφαλό και φούστες μέχρι τις αμυγδαλές τους μάγκες που θέλουν να τις γαμήσουν!!!!! Κι αυτοί μασάνε και νοιώθουν ένοχοι!!
Το παίζουν δήθεν ενοχλημένες οι ξεκωλιάρες που χορεύουν χωρίς κυλότα πάνω στα τραπέζια απο αυτούς που κοιτούν τον κώλο τους από κάτω και θέλουν να τον ξεσκίσουν, λες και έπρεπε να κοιτάνε το πάτωμα για να μην βλέπουν αυτά που εκείνες βάζουν σε δημόσια θέα!
Ενοχλούνται από τους άνδρες "που σκέπτονται μόνο το σεξ"!!! Κι αυτοί επειδή μασάνε και ψαρώνουν παριστάνουν ότι ... δεν το σκέπτονται και τους μιλάνε για μαλακίες και τους τα σκάνε χοντρά και αναλύουν διάφορες μαλακίες με γκόμενες, το παίζουν κουλτουριάρηδες και ψάχνουν τα "κοινά ενδιαφέροντα"  που έχουν με τις γκόμενες για να μην δείξουν ότι θέλουν μόνο να τις γαμήσουν και φανούν "βάρβαροι".

Λες και όποιος θέλει να συζητήσει για μουσική, ταινίες ποιότητος , λογοτεχνία κτλ δεν βρίσκει ανδρική παρέα να το κάνει , θα ψάξει γκόμενες για αυτό το σκοπό!

Αντιθέτως οι μάγκες ξένοι που γαμάνε εύκολα και τσάμπα δεν έχουν καμία ενοχή για το ότι είναι άνδρες και το πρώτο που σκέφτονται όταν γνωρίζουν μια γκόμενα είναι να τη γαμήσουν. Τα υπόλοιπα μετά. Μετά το γαμήσι μπορούν να συζητήσουν για τον Ταρκόφσκι, το Μπετόβεν, την Τόσκα κ.α. αλλά αφού οι γκόμενες τον έχουν φάει και τα έχουν καταπιεί! Πρώτα το γαμήσι. Εδώ ξεκινάνε πρώτα τη φιλοσοφία για να δείξουν ότι δεν τους "ενδιαφέρει" μόνο το σέξ και ... ξεχνάνε τα υπόλοιπα!!!!!


Όταν κάποιος έχει φάει φασολάδα και του έρχεται χέσιμο, κάθεται να χεστεί επάνω του για να μην τον κατηγορήσουν ότι "τον ενδιαφέρει μόνο το χέσιμο"; Θα κάτσει όταν του έρχονται τα σκατά να συζητά για τις ταινίες του Παζολίνι ή τη Σικελική Άμυνα στο σκάκι; Χέστηκε αν κάνει κάτι τέτοιο.

Όταν λοιπόν γνωρίζει μια γκόμενα που τον καβλώνει, γιατί είναι κακό να την πηδήξει πρώτα, να μην χεστεί και μετά όλα τα άλλα;


Όσο υπάρχουν έστω και λίγοι άνδρες που νοιώθουν ένοχοι που θέλουν να γαμήσουν, η κατάσταση θα συνεχίζεται απαράλλαχτη. Για την ώρα υπάρχουν πάρα πολλοί και αυτός είναι ομολογουμένως ένας θρίαμβος των Ελληνίδων που έχουν καβάλα τους περισσότερους άνδρες. Δεν πρέπει να έχουν καμία ενοχή για τις επιθυμίες τους οι άνδρες και κανένα ενδιασμό στο να παραδεχθούν

ΝΑΙ ΡΕ ΚΑΡΓΙΟΛΕΣ ΕΙΜΑΙ ΑΝΔΡΑΣ, ΜΟΥ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ Η ΠΟΥΤΣΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΑΜΗΣΩ. ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ.ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ; ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΠΙΣΩ;Ή ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΣ;


Όσο συνεχίζουν άνδρες να πέφτουν θύματα στις μαλακίες των γυναικών και να νοιώθουν ενοχές για τη φύση τους, τόσο οι Ελληνίδες θα γαμάνε κώλους αντί να τους γαμάνε οι καυλιάρηδες τους δικούς τους!

Και φυσικά οι διάφορες αλλοδαπές πουτάνες με τους συνεργάτες τους θα μαζεύουν πολύ χαρτί από αυτόν τον τόπο , πουλώντας εδώ το χειρότερο "κρέας" τους ...
Οι πειναλέοι τρώνε τα πάντα και τα πληρώνουν ακριβά !
 

TheTester

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
10 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.564
Κριτικές
75
Like
8.561
Πόντοι
21.585
πες τα χρυσοστομεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!
 

anos

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2007
Μηνύματα
571
Like
0
Πόντοι
6
Φίλε καλά τα λες και συμφωνώ μαζί σου αλά υπάρχουν και κάτι ζούδια που τα παρακαλούν μερικές γκόμενες να της πηδήσουν και αυτοί τον χαβά τους.
 

TheTester

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
10 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.564
Κριτικές
75
Like
8.561
Πόντοι
21.585
Φίλε καλά τα λες και συμφωνώ μαζί σου αλά υπάρχουν και κάτι ζούδια που τα παρακαλούν μερικές γκόμενες να της πηδήσουν και αυτοί τον χαβά τους.

σωστος και ο anos
 

Επισκέπτης
Φίλε καλά τα λες και συμφωνώ μαζί σου αλά υπάρχουν και κάτι ζούδια που τα παρακαλούν μερικές γκόμενες να της πηδήσουν και αυτοί τον χαβά τους.

Κοίτα αν δεν τις γουστάρουν τις γκόμενες καλά κάνουν. Ακόμη κι αν τις γουστάρουν εμφανισιακώς, αλλά ξέρουν ότι θα τους σπάσουν τα αρχίδια κατά τα άλλα και πάλι καλά κάνουν. Επίσης κάνουν καλά αν γαμάνε καλύτερες. Αρνείσαι σε εμάς τους άνδρες ένα δικαίωμα που θεωρείται πολύ λογικό στις γυναίκες; Οι γυναίκες πηδιούνται με όποιον παρακαλά να τις πηδήξει; Όχι. Γιατί ένας άνδρας να πηδά όσες τον παρακαλάνε;
Όταν γράφω ότι επιτυχία είναι να σε κυνηγάνε αυτές να τις πηδήξεις, εννοώ να σε παρακαλάνε αυτές που γουστάρεις κι εσύ να τις πηδήξεις! Όχι να σε παρακαλάει κάποια τυχαία τριχωτή πατσόλα.

Θυμάμαι μια ηρωική βραδιά της ... νιότης μου! Σάββατο βράδυ Ιούλιος. Μόλις είχα τελειώσει από εξεταστική. Μου είχαν ζητήσει 3 γκόμενες να βγούμε. Είπα σε όλες όχι. Πήγα μόνος μου σε στριπτητζάδικο, έκατσα μέχρι τις 5 το πρωί και μετά γάμησα ένα CG. Τέλεια βραδιά μεγάλης καγκουριάς ...

Υ.Γ. Μία από τις 3 με ρώτησε αν έχω να βγώ με κάποια άλλη. Της είπα ότι δεν είχα. Με ρώτησε τότε τι θα κάνω. Της είπα ότι θα πάω σε κάποιο στριπτητζάδικο ή κωλόμπαρο! Ψάρωσε και με ρώτησε αν το είχα κανονίσει με ανδροπαρέα. Της απάντησα ότι θα πήγαινα μόνος μου. Πρέπει να έπαθε μεγάλη ζημιά η γκόμενα.Καβλώνω ακόμη όποτε το θυμάμαι. Αν την είχα γαμήσει αποκλείεται να τη θυμόμουν!!!!!!
 

TheTester

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
10 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.564
Κριτικές
75
Like
8.561
Πόντοι
21.585
Κοίτα αν δεν τις γουστάρουν τις γκόμενες καλά κάνουν. Ακόμη κι αν τις γουστάρουν εμφανισιακώς, αλλά ξέρουν ότι θα τους σπάσουν τα αρχίδια κατά τα άλλα και πάλι καλά κάνουν. Επίσης κάνουν καλά αν γαμάνε καλύτερες. Αρνείσαι σε εμάς τους άνδρες ένα δικαίωμα που θεωρείται πολύ λογικό στις γυναίκες; Οι γυναίκες πηδιούνται με όποιον παρακαλά να τις πηδήξει; Όχι. Γιατί ένας άνδρας να πηδά όσες τον παρακαλάνε;
Όταν γράφω ότι επιτυχία είναι να σε κυνηγάνε αυτές να τις πηδήξεις, εννοώ να σε παρακαλάνε αυτές που γουστάρεις κι εσύ να τις πηδήξεις! Όχι να σε παρακαλάει κάποια τυχαία τριχωτή πατσόλα.

Θυμάμαι μια ηρωική βραδιά της ... νιότης μου! Σάββατο βράδυ Ιούλιος. Μόλις είχα τελειώσει από εξεταστική. Μου είχαν ζητήσει 3 γκόμενες να βγούμε. Είπα σε όλες όχι. Πήγα μόνος μου σε στριπτητζάδικο, έκατσα μέχρι τις 5 το πρωί και μετά γάμησα ένα CG. Τέλεια βραδιά μεγάλης καγκουριάς ...

Υ.Γ. Μία από τις 3 με ρώτησε αν έχω να βγώ με κάποια άλλη. Της είπα ότι δεν είχα. Με ρώτησε τότε τι θα κάνω. Της είπα ότι θα πάει σε κάποιο στριπτητζάδικο ή κωλόμπαρο! Ψάρωσε και με ρώτησε αν το είχα κανονίσει με ανδροπαρέα. Της απάντησα ότι θα πήγαινα μόνος μου. Πρέπει να έπαθε μεγάλη ζημιά η γκόμενα.Καβλώνω ακόμη όποτε το θυμάμαι. Αν την είχα γαμήσει αποκλείεται να τη θυμόμουν!!!!!!

lakis33 simply unpehtable!!!
 

anos

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2007
Μηνύματα
571
Like
0
Πόντοι
6
Φίλε lakis συμφωνώ αλά λέω για περιπτώσεις που γουστάρουν τις γκόμενες, έχουν γίνει κατουροβγαλτες και βγαίνουν συνέχεα μαζί τους και δεν κάνουν τίποτα απολύτως γιατί τους τρέμουν τα αρχίδια τους… :think:
 

Επισκέπτης
Φίλε lakis συμφωνώ αλά λέω για περιπτώσεις που γουστάρουν τις γκόμενες, έχουν γίνει κατουροβγαλτες και βγαίνουν συνέχεα μαζί τους και δεν κάνουν τίποτα απολύτως γιατί τους τρέμουν τα αρχίδια τους…

Τότε προφανώς είναι μικροί ακόμη και δεν έχουν πάρει φόρα.Θα στρώσουν ,που θα πάνε ...
 

anos

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2007
Μηνύματα
571
Like
0
Πόντοι
6
Εμ…εδώ πρέπει να τους βάλει κάτω μια γκόμενα και να τους αλλάξει τα φωτά..
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
δεν φτιανε αυτες..οι Κωστετσοι κ λοιποι bi(ετσι λεγονται τώρα οι κρυφές)που για να παρουν το καβλι για παρτη τους κάναν τις ελλεηνίδες ΚΑΡΙΟΛΕΣ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ..
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Κοίτα αν δεν τις γουστάρουν τις γκόμενες καλά κάνουν. Ακόμη κι αν τις γουστάρουν εμφανισιακώς, αλλά ξέρουν ότι θα τους σπάσουν τα αρχίδια κατά τα άλλα και πάλι καλά κάνουν. Επίσης κάνουν καλά αν γαμάνε καλύτερες. Αρνείσαι σε εμάς τους άνδρες ένα δικαίωμα που θεωρείται πολύ λογικό στις γυναίκες; Οι γυναίκες πηδιούνται με όποιον παρακαλά να τις πηδήξει; Όχι. Γιατί ένας άνδρας να πηδά όσες τον παρακαλάνε;
Όταν γράφω ότι επιτυχία είναι να σε κυνηγάνε αυτές να τις πηδήξεις, εννοώ να σε παρακαλάνε αυτές που γουστάρεις κι εσύ να τις πηδήξεις! Όχι να σε παρακαλάει κάποια τυχαία τριχωτή πατσόλα.

Θυμάμαι μια ηρωική βραδιά της ... νιότης μου! Σάββατο βράδυ Ιούλιος. Μόλις είχα τελειώσει από εξεταστική. Μου είχαν ζητήσει 3 γκόμενες να βγούμε. Είπα σε όλες όχι. Πήγα μόνος μου σε στριπτητζάδικο, έκατσα μέχρι τις 5 το πρωί και μετά γάμησα ένα CG. Τέλεια βραδιά μεγάλης καγκουριάς ...

Υ.Γ. Μία από τις 3 με ρώτησε αν έχω να βγώ με κάποια άλλη. Της είπα ότι δεν είχα. Με ρώτησε τότε τι θα κάνω. Της είπα ότι θα πάω σε κάποιο στριπτητζάδικο ή κωλόμπαρο! Ψάρωσε και με ρώτησε αν το είχα κανονίσει με ανδροπαρέα. Της απάντησα ότι θα πήγαινα μόνος μου. Πρέπει να έπαθε μεγάλη ζημιά η γκόμενα.Καβλώνω ακόμη όποτε το θυμάμαι. Αν την είχα γαμήσει αποκλείεται να τη θυμόμουν!!!!!!

Kαλα ξηγηθηκες εδω.

Παντως, δεν μπορω να καταλαβω, γιατι τοσο ενδιαφερον για τετοιου ειδους γκομενες. ( το ενδιαφερον με την ευρυτερη εννοια, οπως πχ του να αναγκαστεις να ανοιξεις ενα thread )

Και το λεω αυτο γιατι εγω για παραδειγμα, απεχθανομαι αφανταστα να κανω κατι οταν αυτο συμβαλλει στην ικανοποιηση του εγω/ματαιοδοξιας καποιου αλλου. Και στην προκειμενη περιπτωση, ειναι η γκομενα.

Στα αρχιδια μου και αν δεν πηδηξω το καθε τσουλακι που την εχει δει καπως. Αν της δωσω σημασια μιας τετοιας καριολας, τιμη της! ( το πιστευω αυτο )

Τωρα θα μου πειτε, οτι αντρες ειμαστε, και πρεπει να γαμαμε "ο,τι κινειται" ( αν και δεν ειμαι αυτης της νοοτροπιας, τη συμμεριζομαι σε αλλο βαθμο βεβαια - οτι δηλαδη δεν πρεπει να χανουμε ευκαιριες μαλακωδως ) αλλα ρε μαγκες, το γαμησι με μια γκομενα η οποια ολη της η ζωη ειναι τα γαμησια που εχει να λεει στις φιλες της απο το καλοκαιρι, δεν με τρελαινει κιολας. Χιλιες φορες να μεινω απο φραγκα δινοντας το τελευταιο 20ρικο σε μια στη φυλης, παρα να κανω το χατηρι μιας αγαμητης ελληνιδας.

Γιατι κακα τα ψεμματα, οι περισσοτερες, τοσο ξινες και μαλακισμενες που ειναι, αγαμητες ειναι. Και απο αυτες που ΔΕΝ ειναι, οι ΜΙΣΕΣ γαμιουνται τοσο ξενερωτα απο τον δικο τους που ειναι σαν χυμενες καποτες στη γενικοτερη συμπεριφορα, και σπανε μπαλες αφανταστα.

Σημασια ΚΑΜΙΑ σε αυτα τα τραγικα πλασματα τα οποια λεγονται ελληνιδες γυναικες ( στην πλειοψηφια μιλάω καθως υπαρχουν και παρα πολλες που αξιζουν - και ΔΕΝ εννοω για σχεσεις κτλ, εννοω οτι ξεχωριζουν απο τη μαζα και ακομα και για απλα γαμησια ειναι ο,τι πρεπει ) και που νομιζουν οτι το να τους μιλας ειναι προνομιο σου.

Κραξιμο, φτυσιμο και ειρωνια στις καριολες που νομιζουν πως θα κατσουμε να σκασουμε επειδη τυχαινει να μην καθονται σε ατομα γαμηστερα :) οπως εμεις.

Τρεντομαλακες θελουν, τρεντομαλακες τους αξιζει να τις γαμανε, για να ειναι μια ζωη ξινες και πεινασμενες.
 

iwcg

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2006
Μηνύματα
635
Like
17
Πόντοι
6
Θέλω να επισημάνω σε ένα από τα τελευταία μου post στο site γιαυτό το θέμα επειδή έχω άποψη και θέλω να την πω ή καλύτερα να τη φωνάξω. Στο καιρό που είμαι εδώ μέσα έχω βροντοφωνάξει μια έκφραση που ποτέ κανείς δεν την καταλαβαίνει. "Ποτέ ΜΗΝ είστε ΑΠΟΛΥΤΟΙ..." για τίποτα. Και μάλιστα όταν μιλάμε για ανθρώπινες σχέσεις και συμπεριφορές τα πράγματα είναι πολύ απλά: είναι ΣΥΝΘΕΤΑ...Η αντίφαση αυτή έρχεται να δώσει την πραγματική διάσταση στο πως κρινουμε τις καταστάσεις που διαμορφώνονται μεταξύ ανθρώπων είτε μιλάμε για άντρες είτε για γυναίκες σε κάθε τους φάση, ότι και αν κάνουν όπου και να βρίσκονται.
Προσωπικά έχω κάνει τη διαδρομή μου και έχω γνωρίσει "τσουλάκια" του στυλ που περιγράφετε και μερικά χρόνια μετά τις είδα κυρίες με τα όλα τους. Και φυσικά έχω δει και το ανάποδο. Και ακόμα χειρότερο έχω δει γυναίκες που ανάλογα πως ξυπνάνε είναι και τσουλάκια ή κυρίες. Σημασία λοιπόν έχει ένα πράγμα: να ΜΗΝ είμαστε απόλυτοι. Το ίδιο ισχύει και για τους άντρες. Κάποια στιγμή ή στιγμές μπαίνουν σε διαδικασίες διαφορετικές.
Τελικά αυτή η ζωή είναι όντως ένα μπουρδέλο (με την καλή έννοια που λέει και ο Ψινάκης) και όλοι το επισκεπτόμαστε ή ακόμα χειρότερο είμαστε επίτημα μέλη του....
 

bigpipis7

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2006
Μηνύματα
2.577
Κριτικές
29
Like
527
Πόντοι
5.855
Με εχουν ξενερωσει ολες..........εχω μια τσουλιτσα αγρινιωτισσα στη δουλεια που ντυνεται καθε μερα λες και παει στο βερτη...οταν της κοιτας τα βυζια κανει πως τα κρυβει,''ντρεπεται''το πορνιδιο γαμω το ''μπιπ ''της :headbang:.πριν 2 μερες μου τα εχωσε γιατι ειμαι βλακας που μου τα τρωνε οι πουτανες και οι στριπτιζουδες!!!ναι αυτο την πειραξε.την πειραξε το οτι τα τρωμε με ξενες και οχι με αυτες,τις ''κυριες''.αλλα επειδη ο θεος αγαπα τη καριολα αλλα αγαπα και τον μπουρδελιαρη την πηρε ο δικος της μετα απο λιγο.του ειπε λοιπον οτι ειναι στεναχωρημενη γιατι δεν εχει λεφτα να παρει φορεμα για να παει σε γαμο,του ζητησε ναζιαρικα 300Ε και αποτι καταλαβα ο μαλακας δεχτηκε.δουλευε μαλακα να πληρωνεις το νομιμο τσουλακι σου που με 300Ε επαιρνα 2 στριπτιζουδες και περνουσα βραδυ απιστευτο οπως εχω κανει απο ''ναο''της συγγρου.
Φωλα στους αντρες σκυλακια φωλα στις υπερτιμημενες καριολες...και μην ξεχνατε αδερφια τησ νυχτας.....καλυτερα αγαμητη παρα κακογαμημενη γυναικα.
 

Επισκέπτης
Προσωπικά έχω κάνει τη διαδρομή μου και έχω γνωρίσει "τσουλάκια" του στυλ που περιγράφετε και μερικά χρόνια μετά τις είδα κυρίες με τα όλα τους.

Το "κυρίες" πως το εννοείς;
Τι πιστεύεις ότι κάνει μια γυναίκα "κυρία";

Βλέπω πολλές που ονομάζονται "κυρίες" (έχω πολλές πελάτισσες γυναίκες) από την κοινωνία, επειδή είναι παντρεμένες, έχουν παιδιά, έχουν ωραίο σπίτι σε "καλή" περιοχή, οδηγούν ακριβό αυτοκίνητο, φοράνε ακριβό ρολόι και και κοσμήματα, παραθερίζουν σε ακριβά ξενοδοχία ...

Αυτό τις κάνει κυρίες;
Για την πλειοψηφία της κοινωνίας ίσως. Για μένα είναι καργιόλες του κερατά.
Είναι τα ίδια τσούλια που ήταν και όταν ήταν 20χρονες που έψαχναν γκόμενο με κριτήρια δουλειάς/σπιτιού/αυτοκινήτου. Πιο κάτω από τις πουτάνες είναι στην ουσία, γιατί είναι πουτάνες κρυφές με μη καθορισμένη ταρίφα.
 

alx_ppd

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
37
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Όλα καλά αυτά που λέτε παίδες. Σε όλα έχετε δίκιο και σε όλα άδικο, γιατί όπως έχει ήδη αναφερθεί κάθε άτομο είναι και μια μοναδική περίπτωση και τα βλέπει από τη δική του σκοπιά. Οπότε οι γενικότητες έχουν αυτό που θα λέγαμε μεγαλο στατιστικό λάθος. Είναι σα να λέμε πως όλες οι γυναίκες είναι πουτάνες και όλοι οι άντρες φαλλοκρατικά γουρούνια.

Στα 34 χρόνια μου έχω δει πολλά και έχω κάνει αρκετά. Και με ψιλοπουτανάκια και με one night stands και μακροχρόνιες σχέσεις. Από όλα έχει ο μπακτσές συνάδελφοι. Το γεγονός ότι για οι περισσότερες γυναίκες/γκόμενες/πιπίνια δε θέλουν σκέτο σεξ, αλλά σχέση και μάλιστα σχέση με κάποιον που να τους προσφέρει ασφάλεια (βλέπε αμάξι/σπίτι/δουλειά/χρήματα) αυτό ίσως οφείλεται και στα γονίδια...

Όχι μην ψαρώνετε, αλλά στο ζωικό βασίλειο τα θυληκά δεν ζευγαρώνουν με το δυνατότερο αρσενικό από το οποίο θα πάρουν τα καλύτερα γονίδια για τη διαιώνιση του είδους; Γιατί λοιπόν οι γυναίκες να μη θέλουν να ζευγαρώσουν με το δυνατότερο άντρα; Βέβαια, στη σημερινή κοινωνία ο δυνατότερος άντρας δεν είναι κατ ανάγκη αυτός που τον έχει...μεγαλύτερο, αλλά σύμφωνα με τα κριτήρια της σημερινής κοινωνίας έχει καλύτερο αμάξι/δουλειά/status, κλπ. Και το ζευγάρωμα δεν "εννοείται" στο ένα πήδημα, αλλά όπως το θέλει η κοινωνία μας σε "σχέση".

Οπότε η λυκειοπιπίνα μάλλον θα "βγαίνει" με κάποιον φοιτητή και όχι με κάποιον συμμαθητή της, η φοιτήτρια θα κάνει "σχέση" με κάποιον επαγγελματία, η επαγγελματίας/υπάλληλος με κάποιον που έχει καλύτερο πορτοφόλι από αυτή και πάει λέγοντας.

Ετσι το θέμα ΚΥΡΙΑ έχει να κάνει κατά την άποψή μου όχι με τη γυναίκα που εστιάζει στα παραπάνω επιφανειακά πράγματα, αλλά έχοντας γνωρίσει τι θέλει, εστιάζει πέρα από αυτά, στο feeling που αναπύσσεται μεταξύ δύο ατόμων είτε όταν κοιτιώνται στα μάτια, είτε στο κρεββάτι, είτε σε intellectuel συζητήσεις, είτε στη μπάλα ή οπουδήποτε αλλού.

Και για να κλείσω αναφέρω την προσωπική μου εμπειρία:
Τα είχα για 3 χρόνια με μια πιτσιρίκα (30 εγώ 20 αυτή). Όλα καλά, λεγαμε για γάμους και τα σχετικά μέχρι την άνοιξη. Με το νέο έτος είχε αλλάξει δουλειά στα Βορεια Προάστεια σε χλιδάτο περιβάλλον, και εγώ λίγο λίγο άρχισα να βλέπω μικρές αλλαγές στη συμπεριφορά της. Μέχρι που την έπιασα να λέει ψέματα κάποια στιγμή τον Μάιο...Απομακρύνθηκα. Εξηγήσεις; Μηδέν. Τηλεφώνησα 2-3 φορές να βρεθούμε...Τίποτα. Απλά δεν ξαναεμφανίστηκε...Απλά δεν ξανασχολήθηκα.

Η εν λόγω "κυρία" λοιπόν μάλλον βγήκε στην κατηγορία που..ανας.  Ελπίζω όλοι μας να βρούμε την  αληθινή ΚΥΡΙΑ που ψάχνουμε (και ελπίζουμε και να είναι "πουτάνα" στο κρεββάτι, και όχι στην ψυχή).
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Φιλε αυτη βρηκε το περιβαλλον της...

Αλλα και εσυ 30 χρονων να πηγαινεις για γαμο με 20χρονη?

Αυτη ειναι παντως η μαλακια στη γυναικεια φυση γενικοτερα. Ετσι εχω παρατηρησει δηλαδη, και δεν το λεω με απολυτοτητα απλα το λεω με βαση το ποσο ευκολα αλλαζουν.

Εαν αλλαξει περιβαλλον η γκομενα και ειναι λιγο επιρρεπης γενικα σαν ατομο, θα αλλαξει και αρδην η συμπεριφορα της, και τοτε τον πουλο η σχεση. Και αυτο ουτε μπορεις να το προβλεψεις ουτε να το αποφυγεις, αν ειναι να γινει.
 

Ιπτάμενος

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.584
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
16
Κάτι παρόποιο ειχα παθει. Τα είχα 4 χρόνια μ μια συνομήλικη, ζούσαμε μαζι, και κάποια στιγμή την ξεμυάλισαν οι φίλες της και βρήκε αλλον. Η μαλακία ειναι οτι την είχα αγαπήσει και ήθελα να την παντρευτώ και με πόνεσε πολύ αυτη η ιστορία. Συμπέρασμα? Ειναι δύσκολα τα πράγματα να βρεις μυαλομένο κορίτσι, ειναι δύσκολο να βρεις γενικώς κάποια που να τεριάζεις και να εισαι οκ. Εγω τουλάχιστο αυτο ζω. Πολυ υποκρισία εχει πέσει μεταξύ των Ελληνίδων και μειωνεκτούμε πλέον. Ο πόλεμος μαζι τους ειναι δύσκολος. Κάποτε, μίλαγα με ενα ψυχολόγο. Του είπα "Οι σχέσεις μεταξύ των 2 φύλων μοιάζουν με πόλεμο" και μου είπε "Ναι. Το πρόβλημα για μας ειναι οτι αυτες πολεμάνε με πυραύλους και φ-16 και εμεις με σφεντόνες".......
 

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
εμεις εχουμε τους S300 θα πεσουν ολα τα f16  :rockon:  :rockon:  :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom