Νέα

Ελληνική Αστυνομία...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα GEORGEG
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 404K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Εισέβαλαν σε κατάστημα ηλεκτρονικών υπολογιστών

«Ντου» σε κατάστημα ηλεκτρονικών ειδών στα Εξάρχεια πραγματοποίησαν άγνωστοι.

Σύμφωνα με όσα έγιναν γνωστά από την Αστυνομία, περίπου 15 άτομα εισέβαλαν στο κατάστημα ηλεκτρονικών ειδών, γύρω στις 6 το απόγευμα, στην οδό Στουρνάρη 37 και κρατώντας λοστούς, άρπαξαν όσα χρήματα υπήρχαν στο ταμείο, σημαντικό αριθμό φορητών ηλεκτρονικών υπολογιστών, και τράπηκαν σε φυγή.

Οι δράστες -που είχαν καλυμμένα τα χαρακτηριστικά τους- δεν εντοπίστηκαν παρά τις αναζητήσεις των αστυνομικών.


κατά πάσα πιθανότητα οι υπερπόντικας και η παρέα του ήταν... αντε θα μπαίνει στο σάιτ και με καινούργιο λαπτοπ...
να κλαψουμε για τις πολυεθνικες?
δεν νομιζω τακη..
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
οπως και να εχει η απαλλοτριωση ειναι κοινωνικα αποδεκτη

εκπροσωπείς την κοινωνία??? γιατί εγώ δεν την αποδέχομαι...

αααα ναι δεν μας είπαν όμως που τα μοιράσανε τα λάπτοπ και το χρήμα που σουφρώσανε? μάλλον σε καποιοιυς εμπόρους για την δόση τους θα καταλήξουνε...
 

Επισκέπτης
εκπροσωπείς την κοινωνία??? γιατί εγώ δεν την αποδέχομαι...

αααα ναι δεν μας είπαν όμως που τα μοιράσανε τα λάπτοπ και το χρήμα που σουφρώσανε? μάλλον σε καποιοιυς εμπόρους για την δόση τους θα καταλήξουνε...
οι πρεζεμποροι ειναι ειδος προς εξαφανιση στα εξαρχεια.αντιεξουσιαστης πρεζακιας δεν υπαρχει.οποιος μπλεκει απομακρυνετε
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
οι πρεζεμποροι ειναι ειδος προς εξαφανιση στα εξαρχεια.αντιεξουσιαστης πρεζακιας δεν υπαρχει.οποιος μπλεκει απομακρυνετε

για το πρώτο μέρος του ερωτήματος μούγκα στην στρούγκα φυσικά...
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.562
Κριτικές
2
Like
60
Πόντοι
16

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.471
Πόντοι
8.006
οταν ειναι σε σουπερ μαρκετ με τροφιμα ειναι...
οταν ειναι σε καταστημα με Η/Υ ειναι χουλιγκανισμος και κλεψια...
Κακως ο Βικτωρ Ουγκώ εβαλε τον Γιαννη Αγιαννη στους "Αθλιους" να κλεβει ενα ψωμι.
Ενα i-phone επρεπε να τον βαλει να κλεβει.
Ακου εκει, κοινωνικα αποδεκτη η "απαλλοτριωση" απο καταστημα ηλεκτρονικων...
Χαμενα τα εχετε μερικοι...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
οπως και να εχει η απαλλοτριωση ειναι κοινωνικα αποδεκτη

Έχεις κάποιο γκάλοπ, έρευνα αγοράς ή ψηφορορία σε αντιπροσωπευτικό δείγμα της κοινωνίας που να επιβεβαιώνει αυτό που λες ή βασίζεσαι στη διαίσθησή σου;
 

Επισκέπτης
Κακως ο Βικτωρ Ουγκώ εβαλε τον Γιαννη Αγιαννη στους "Αθλιους" να κλεβει ενα ψωμι.
Ενα i-phone επρεπε να τον βαλει να κλεβει.
Ακου εκει, κοινωνικα αποδεκτη η "απαλλοτριωση" απο καταστημα ηλεκτρονικων...
Χαμενα τα εχετε μερικοι...
ευτηχως που ηρθε ο κυριος εξυπνακιας για να βρουμε τα ¨χαμενα¨" μας
 

Επισκέπτης
Έχεις κάποιο γκάλοπ, έρευνα αγοράς ή ψηφορορία σε αντιπροσωπευτικό δείγμα της κοινωνίας που να επιβεβαιώνει αυτό που λες ή βασίζεσαι στη διαίσθησή σου;
τετοιο ερωτηματολογιο θα ειναι δυσκολο να υπαρξει.
ας υποθεσουμε οτι γινετε ληστεια σε μια τραπεζα και την επομενη μερα γινει ενα γκαλοπ.
ποιο πιστευεις θα ειναι το αποτελεσμα?
ποιο το ποσοστο του ¨"στα αρχιδια μου" και ποιο το ποσοστο "κριμα για την κακομοιρα τραπεζα"?
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
τετοιο ερωτηματολογιο θα ειναι δυσκολο να υπαρξει.
ας υποθεσουμε οτι γινετε ληστεια σε μια τραπεζα και την επομενη μερα γινει ενα γκαλοπ.
ποιο πιστευεις θα ειναι το αποτελεσμα?
ποιο το ποσοστο του ¨"στα αρχιδια μου" και ποιο το ποσοστο "κριμα για την κακομοιρα τραπεζα"?

Πρώτα απ' όλα δεν μιλάμε για τράπεζα αλλά για μια ελληνική επιχείρηση (το ότι έχει κατάστημα στη βουλγαρία δεν την κάνει και πολυεθνική) που δεν πουλάει χρήμα αλλά προϊόντα τα οποία τα έχει ήδη ξοφλήσει στις πολυεθνικές που τα παράγουν και δεν είναι καν είδη πρώτης ανάγκης... Υπάρχει μια ποιοτική διαφορά, δεν βρίσκεις;

Δεύτερον, υπάρχει τεράστια διαφορά στο "στ' αρχίδια μου" και το "κοινωνικώς αποδεκτή"...

Τρίτον, απ' ό,τι κατάλαβα βασίζεις την όποια άποψή σου στη διαίσθησή σου και όχι σε κάποιο δεδομένο..

Υ/γραφο: Θα μπορούσα να αναρωτηθώ και πολυεθνική να ήταν, πρέπει να τη ληστεύουμε αλλά δεν είναι το θέμα μας αυτό...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
τετοιο ερωτηματολογιο θα ειναι δυσκολο να υπαρξει.
ας υποθεσουμε οτι γινετε ληστεια σε μια τραπεζα και την επομενη μερα γινει ενα γκαλοπ.
ποιο πιστευεις θα ειναι το αποτελεσμα?
ποιο το ποσοστο του ¨"στα αρχιδια μου" και ποιο το ποσοστο "κριμα για την κακομοιρα τραπεζα"?

ξέρεις υπάρχει μια διαφορά μεταξύ του "στ'αρχίδια μας" και στο "μπράβο στα παιδιά"
 

CIM

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2005
Μηνύματα
8.493
Like
30
Πόντοι
66
Συλλήψεις ανηλίκων για ληστείες σε οδηγούς ταξί

Δύο 17χρονους αλλοδαπούς, υπηκόους Αλβανίας, συνέλαβαν αστυνομική της ομάδας ΔΙΑΣ στη Νέα Ιωνία επειδή λήστεψαν οδηγό ταξί. Λίγο αφού επιβιβάστηκαν στο όχημα, έβγαλαν πιστόλι και απέσπασαν από τον οδηγό το χρηματικό ποσό των 70 ευρώ και ένα κινητό τηλέφωνο.Από την προανάκριση που διενεργήθηκε προέκυψε ωστόσο ότι είχαν διαπράξει και άλλες ληστείες με τον ίδιο τρόπο, με θύματα άλλους τρεις οδηγούς ταξί το τελευταίο δίμηνο, από τους οποίους είχαν αφαιρέσει συνολικά το ποσό των 680 ευρώ, ένα κινητό και ένα GPS.





 

Επισκέπτης
ξέρεις υπάρχει μια διαφορά μεταξύ του "στ'αρχίδια μας" και στο "μπράβο στα παιδιά"
ενας πολυ ρεαλιστικος διαλογος θα ηταν ο εξης΄
ΕΡΩΤΗΣΗ.χτες ληστεψαν την τραπεζα της γειτονιας σας.τι εχετε να δηλωσετε?
ΑΠΑΝΤΗΣΗ στα αρχιδια μου.μακαρι να μπορουσα και εγω μπραβο στα παιδια
βλεπεις δεν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα οσο νομιζεις
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ενας πολυ ρεαλιστικος διαλογος θα ηταν ο εξης΄
ΕΡΩΤΗΣΗ.χτες ληστεψαν την τραπεζα της γειτονιας σας.τι εχετε να δηλωσετε?
ΑΠΑΝΤΗΣΗ στα αρχιδια μου.μακαρι να μπορουσα και εγω μπραβο στα παιδια
βλεπεις δεν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα οσο νομιζεις


εεε αφού το λές εσύ κάτι παραπάνω θα ξέρεις...

ο γιατρός είπε να σου λέμε ναι και με χαμόγελο...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.471
Πόντοι
8.006
εεε αφού το λές εσύ κάτι παραπάνω θα ξέρεις...

ο γιατρός είπε να σου λέμε ναι και με χαμόγελο...
Ε ναι μωρε, αφου τις τραπεζες συνηθως τις ληστευουν κακομοιρα παιδια που δεν εχουν να φανε...
Και οχι μαφιοζοι και συμμοριες...
 

griniarhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
897
Κριτικές
1
Like
1.696
Πόντοι
206
τετοιο ερωτηματολογιο θα ειναι δυσκολο να υπαρξει.
ας υποθεσουμε οτι γινετε ληστεια σε μια τραπεζα και την επομενη μερα γινει ενα γκαλοπ.
ποιο πιστευεις θα ειναι το αποτελεσμα?
ποιο το ποσοστο του ¨"στα αρχιδια μου" και ποιο το ποσοστο "κριμα για την κακομοιρα τραπεζα"?
Kαι την εφορια να ληστεψουν ρε αρχηγε δεν θα πω μπραβο. Αν δεν σε εχουν ληστεψει μπορεις να λες οτι μαλακια θες......
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom