Νέα

Delivery με μηχανάκι.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sparkling_water
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 445
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
εχεις δουλεψει πακετας?

Όχι.

Αλλά δύο πολύ κοντινοί μου άνθρωποι έχουν δουλέψει ο ένας ντελίβερι κι ο άλλος κούριερ.

Έχω οδηγήσει όμως με κρύα και βροχές και ξέρω τι πίκρα είναι να τα τρως στη μάπα. Πόσο μάλλον όχι γιατί γυρνάς από τη σχολή ή γιατί πας στη γκόμενα και ξέχασες να βάλεις μπουφάν και γάντια, αλλά γιατί βγάζεις μεροκάματο και δεν έχεις λεφτά για μπουφάν και γάντια.
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166
δουλεψα πριν τρια χρονια απο αναγκη για δυο μηνες. πηρα παπι με 900 ευρω, εβγαλα τα λεφτα μου, ειχε τοτε καλο μπουρμπουρι (τωρα ποιος ξερει?). εζησα δυο μηνες απ αυτο, εβγαλα τα λεφτα του παπιου, και οταν εφυγα πουλησα το παπι για 800 και κερδισα κιολας..σκληρο μεροκαματο, κποτε νιωθεις ακομα και ξεφτιλισμενος (η δουλια δεν ειναι ντροπη, αλλα οταν παρουσιαζεσαι με τη γλωσσα εξω, ξεπαγιασμενος, στη πορτα του ζεστου σπιτιου του παλιομαλακα που παραγγειλε και ψαχνεις ψιλα να του δωσεις ρεστα επειδη ο μαλακας τσιγγουνευεται το μπουρμπουρι)...καποτε βεβαια ανοιγαν τιποτα μουνακια, μες τη χαρα, με τις πιτζαμουλες τους, και μου αγαλιαζαν την ψυχη  :grin:
Nαι ρε..λεγε και μαλακα τον κοσμο που παραγγελνε......ε ρε κατι τρομπες... :jerking: :jerking:
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.587
Κριτικές
31
Like
13.163
Πόντοι
5.097
αλλα ρε φιλε οταν οι αλλοι βλεπουν τσαμπιονς λιγκ μες στα ζεστα τυς και περιμενουν τις παλιο πιτσες και τον πιτσα μποι, οταν πας την παραγγελια και βλεπεις τις μαλακοφατσες τους, σου ρχεται να τους τις φορεσεις καπελο!! ειδικα αν οι τεμπεληδες παργγελνουν και μπιρες, γιατι δεν πηραν να παρουν απο σουπερ μαρκετ  :grin: (οταν βλεπεις για πιους μαλακες τρεχεις σαν τον σκλαβο για 4 ευρο γαμησε τα)
ολους ρε φιλε μλκς τους λες
αν δεν υπηρχαν οι μλκς δεν θα ειχες και εσυ δουλεια βεβαια τοτε
οπως επισης αν δεν βαριοντουσαν να μαγειρεψουν :grin:
 

Επισκέπτης
ενας γνωστος που δουλευει λογιστης και τα απογευματα 8-12 κανει ντελιβερι στην ντομινος μου ελεγε οτι πιο πολλα βγαζει απο εκει παρα απο το λογιστικο γραφειο που του σκιζουν και τον πατο απο 9 μεχρι 5
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Nαι ρε..λεγε και μαλακα τον κοσμο που παραγγελνε......ε ρε κατι τρομπες... :jerking: :jerking:

χαχαχχα ελα ντε.

Αμα δεν γουσταρεις αυτη τη δουλεια ψαχνεις αλλου

οταν στο λυκειο οι αλλοι διαβαζανε... τους κοροιδευες και τους ελεγες φυτα

κανε τον χαμαλη τωρα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

antifa69

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2010
Μηνύματα
234
Like
0
Πόντοι
1
Άλλη η μοναξιά του ντελιβερά φίλε κι άλλη του οδηγού.

Δεν είναι το ίδιο.

Ο ένας παλεύει να βγάλει δυο δεκάρες κι ο άλλος κάνει τη βόλτα του ή τέλος πάντων απλά πάει από το ένα σημείο στο άλλο με ένα μεταφορικό μέσο.

Προσωπικά, ειδικά αν βρέχει ή κάνει κρύο και παραγγείλω, κάτω από 3 ευρώ μπουρμπούρι δε δίνω ποτέ! Αν δεν έχω να τα δώσω προτιμώ να μην παραγγείλω.
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
ενας γνωστος που δουλευει λογιστης και τα απογευματα 8-12 κανει ντελιβερι στην ντομινος μου ελεγε οτι πιο πολλα βγαζει απο εκει παρα απο το λογιστικο γραφειο που του σκιζουν και τον πατο απο 9 μεχρι 5

να ψαξει αλλου δουλεια ρε φιλε.

 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
αλλα ρε φιλε οταν οι αλλοι βλεπουν τσαμπιονς λιγκ μες στα ζεστα τυς και περιμενουν τις παλιο πιτσες και τον πιτσα μποι, οταν πας την παραγγελια και βλεπεις τις μαλακοφατσες τους, σου ρχεται να τους τις φορεσεις καπελο!! ειδικα αν οι τεμπεληδες παργγελνουν και μπιρες, γιατι δεν πηραν να παρουν απο σουπερ μαρκετ  :grin: (οταν βλεπεις για πιους μαλακες τρεχεις σαν τον σκλαβο για 4 ευρο γαμησε τα)

:2funny:

Εγώ μια φορά έβλεπα μπάλλα με φίλους και παραγγείλαμε σουβλάκια.

Τα φέρνει ο τύπος, λέει ρε μάγκες πόσο είναι το σκορ και λοιπά.

Του λέω έχεις άλλη παραγγελία στο κουτί για να πας τώρα. Μου λέει όχι ο τελευταίος ήσουν, στο μαγαζί γυρνάω. Ε άραξε του λέω και τσάκω μια μπύρα, κάνε κι ένα τσιγάρο κι άμα σου πει τίποτα τ'αφεντικό πες του "δε φταίω εγώ. Ο μαλάκας ήθελε να με πληρώσει με κατοστάρικο κι έψαχνα να βρω μαγαζί να μου το χαλάσει". Έβαλε τα γέλια, άραξε για κανά δεκάλεπτο, ήπιε την μπύρα του, είδε κι ένα γκολ που μπήκε με ευχαρίστησε κι έφυγε.

Κοινώς, αν βλέπετε μπάλλα κι αργήσει να σας έρθει η παραγγελία μπορεί να έχω κάνει εγώ τη μαλακία. :2funny: :2funny: :2funny:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
ξερεις πολλες δουλειες που να μην ξεκινας με βασικο μιςθο?

να φυγει εξωτερικο.

Αποκλειεται να περνει τα ιδια με εναν ντελιβερα... ενω εχει σπουδασει ο ανθρωπος

εκτος και αν τα εχετε κανει τοσο σκατα παντου και δεν υπαρχει κρατος...

 

antifa69

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2010
Μηνύματα
234
Like
0
Πόντοι
1
χαχαχχα ελα ντε.

Αμα δεν γουσταρεις αυτη τη δουλεια ψαχνεις αλλου

οταν στο λυκειο οι αλλοι διαβαζανε... τους κοροιδευες και τους ελεγες φυτα

κανε τον χαμαλη τωρα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
εσύ τελικά όλο μαλακίες λες.
ξέρεις ρε πόσοι φοιτητές κάνουν ντελίβερι????

εξυπνάκια!
ντελίβερι σημαίνει αμόρφωτος για σένα ε? :jerking: :jerking: :jerking:
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166
να φυγει εξωτερικο.

Αποκλειεται να περνει τα ιδια με εναν ντελιβερα... ενω εχει σπουδασει ο ανθρωπος

εκτος και αν τα εχετε κανει τοσο σκατα παντου και δεν υπαρχει κρατος...
Παει τον εστειλες τον τυπο..τον εδιωξες εκτος ελλαδασ... :2funny: :2funny: :2funny:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
εσύ τελικά όλο μαλακίες λες.
ξέρεις ρε πόσοι φοιτητές κάνουν ντελίβερι????

εξυπνάκια!
ντελίβερι σημαίνει αμόρφωτος για σένα ε? :jerking: :jerking: :jerking:

εγω εκανα ιδιαιτερα μαθηματα οταν ημουν φοιτητης φιλε και επαιρνα 15ευρω την ωρα.  ;)

Εχω δουλεψει και σε οικοδομη αλλα στα 18 μου... και σερβιτορος....

αλλα τα καλοκαιρια.
 

Επισκέπτης
να φυγει εξωτερικο.

Αποκλειεται να περνει τα ιδια με εναν ντελιβερα... ενω εχει σπουδασει ο ανθρωπος

εκτος και αν τα εχετε κανει τοσο σκατα παντου και δεν υπαρχει κρατος...
λογιστης ειναι ο ανθρωπος οχι π[υρηνικος φυσικος.700 βασικο για 8ωρο.4 ωρες στην ντομινος μαζι με τα τιπς εβγαζε παραπανω τον μηνα.δεν ειχε λογο να μου πει ψεματα..
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
Όχι.

Αλλά δύο πολύ κοντινοί μου άνθρωποι έχουν δουλέψει ο ένας ντελίβερι κι ο άλλος κούριερ.

Έχω οδηγήσει όμως με κρύα και βροχές και ξέρω τι πίκρα είναι να τα τρως στη μάπα. Πόσο μάλλον όχι γιατί γυρνάς από τη σχολή ή γιατί πας στη γκόμενα και ξέχασες να βάλεις μπουφάν και γάντια, αλλά γιατί βγάζεις μεροκάματο και δεν έχεις λεφτά για μπουφάν και γάντια.
δεν εχεις δουλεψει εσυ αλλα εχουν δουλεψει οι δυο κοντινοι σου που λες.και θα σου εχουν πει λογικα διαφορα. γι'αυτο ειπες και για το μπουρμπουαρ... συνηθως οσοι εχουν δουλεψει ντελιβερι δινουν μπουρμπουαρ γιατι εχουν βρεθει στη θεση του ντελιβερα και ξερουν πως ειναι. και λεω συνηθως γιατι εχω παει παραγγελια σε παιδι που ηξερα οτι δουλευει ντελιβερι και δεν πηρα σεντ...  :S
 

LonelyTraveller

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2011
Μηνύματα
240
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
νταξι ρε  :grin: το  :jerking: λιγο το θεμα, αλλα σας μεταφερνω καποια συναισθηματα, καθως καποιοι πελατες δεν μεταχειριζονταν πολυ καλα...καποιοι ηταν πολυ ξηγημενοι δε λεω..εγω απο τοτε, αν τυχει και παραγγειλω αφηνω 2-3 ευρω μπουρμπουρι..
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
ρε μαλακες μην ψαρωνετε με τα τιπς...

απλα σας αφηνουν να τα παιρνετε για να μην σας δηλωνουν στην εφορια

μην δεχεστε πουθενα να δουλευετε χωρις ασφαλιση.

 

antifa69

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2010
Μηνύματα
234
Like
0
Πόντοι
1
εγω εκανα ιδιαιτερα μαθηματα οταν ημουν φοιτητης φιλε και επαιρνα 15ευρω την ωρα.  ;)

Εχω δουλεψει και σε οικοδομη αλλα στα 18 μου... και σερβιτορος....

αλλα τα καλοκαιρια.
άρα επιμένεις!
όλοι οι ντελιβεράδες είναι αμόρφωτοι!
αποκλείεται να υπάρχουν φοιτητές, αφού αυτοί κάνουν ιδιαίτερα!

ούτε φοιτητές σερβιτόροι,μπαρμαν,dj κτλ!
όλοι αυτοί είναι αμόρφωτοι και χαμάληδες, μια και οι φοιτητές κάνουν ΜΟΝΟ ιδιαίτερα!


κάτι έλεγες για τρελάδικο πριν ρε τύπε!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom