Νέα

Delivery με μηχανάκι.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sparkling_water
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 445
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Μιας και τα πιασαμε αυτα,εχω καμποσους φιλους που δουλεψαν ντελιβεραδες για πιτσες,σουβλακια κλπ και η χειροτερη φαση ειναι ο συνδυασμος βροχη με τσαμπιονς λιγκ.
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
Delivery oχι,αλλα οδηγω δικυκλο και κανω καμποσα χιλιομετρακια τη βδομαδα.

Με την παπια τα εξοδα καπως ετσι με πανε-πολυ χοντρικα,ε?
ενταξει δεν ειναι και τοσο πολυ,2ε η βενζινη στο 4ωρο και πρεπει να κανεις και ενα σερβις στο 2μηνο αξιας 50-60 ευρω περιπου. δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα. αν δεν εβγαζες λευτα και πηγαινες για ψιχουλα δεν θα εκανε κανεις Delivery  ;)
Μιας και τα πιασαμε αυτα,εχω καμποσους φιλους που δουλεψαν ντελιβεραδες για πιτσες,σουβλακια κλπ και η χειροτερη φαση ειναι ο συνδυασμος βροχη με τσαμπιονς λιγκ.
εκει συμφωνω  :thumbsup:   και χωρις το τσαμπιονς λιγκ, μονο την βροχη να εχεις δεν θελεις αλλο...
 

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
Υπαρχει JPS για delivery;
Πως βρισκουν τις οδους στην Αθηνα;
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Υπαρχει JPS για delivery;
Πως βρισκουν τις οδους στην Αθηνα;
καλα εσυ ο τιμωρος των μουνιων,ο αντρας που τον εχουν βιασει στριπτιζουδες,στουντιουδες,κωλομπαρουδες,σκεφτεσαι να κανεις ντελιβερυ ρε?
 

dnmntpns

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2011
Μηνύματα
39
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Ενημερωτικα επειδη ειχα μαγαζι που ειχε ντελιβερυ μπους, μεχρι το 2004 εδινα τοτε 3,5ευρω κ 4 στα εκτακτα με δικο τους!
Ειχα κ δικο μου παπακι κ εδινα 3,5 με βενζινες δικες μου!
ΤΟ ΒΛΕΠΩ σκετη απατεωνια στο 2011 να δινουν τοσα λιγα με τοσο ακριβη βενζινη!
Για οσους ειναι πιτισικραδες εδω μεσα,
να πω οτι η βενζινη τοτε εκανε τα μισα λεφτα,  απλα! γυρω στα 0.70-0,80λεπτα! :2funny:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Ενημερωτικα επειδη ειχα μαγαζι που ειχε ντελιβερυ μπους, μεχρι το 2004 εδινα τοτε 3,5ευρω κ 4 στα εκτακτα με δικο τους!
Ειχα κ δικο μου παπακι κ εδινα 3,5 με βενζινες δικες μου!
ΤΟ ΒΛΕΠΩ σκετη απατεωνια στο 2011 να δινουν τοσα λιγα με τοσο ακριβη βενζινη!
Για οσους ειναι πιτισικραδες εδω μεσα,
να πω οτι η βενζινη τοτε εκανε τα μισα λεφτα,  απλα! γυρω στα 0.70-0,80λεπτα! :2funny:

γενικα οι μισθοι ειναι χαμηλοι σε αυτη τη χωρα
οποτε πρεπει να αναρωτηθουμε το γιατι....
 

LonelyTraveller

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2011
Μηνύματα
240
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
εκανα τη δουλια αυτη απο αναγκη καποτε, μια φραση θα πω οσοι δουλεψαν ξερουν ΄΄η μοναξια του delivera΄΄.μπορω να πω και αλλα αν θελετε

πολλες ωρες μονος στο σκοταδι στο μηχανακι, να παλεβεις με το χρονο στο κριο να προλλαβεις την παραγγελια, να βρισκεις τν καθε μαλακα που παραγγελνει τετοια ωρα πιτσα επειδη δεν μαγιρευει και να βλεπεις τι ωραια και ζεστα ειναι οι αλλοι στα σπιτακια τους οταν εσυ τρεχεις σαν τον μαλακα στο κρυο και στους κινδυνους!!! η μοναξια του οδηγου, φιλε!!! την κατασταση σωζει αν υπαρχει καλο κλιμα στο μαγαζι, και αν περασει λιγος καιρος και μαθεις τους δρομους. μπορω να πω και αλλα....
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
γενικα οι μισθοι ειναι χαμηλοι σε αυτη τη χωρα
οποτε πρεπει να αναρωτηθουμε το γιατι....
αφου ενα απλο cheat σου ζηταω να μου φτιαξεις και δεν μπρορεις,και θες και ψηλο μισθο ρε?590 ευρω και καλα εισαι. :grin:
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
πολλες ωρες μονος στο σκοταδι στο μηχανακι, να παλεβεις με το χρονο στο κριο να προλλαβεις την παραγγελια, να βρισκεις τν καθε μαλακα που παραγγελνει τετοια ωρα πιτσα επειδη δεν μαγιρευει και να βλεπεις τι ωραια και ζεστα ειναι οι αλλοι στα σπιτακια τους οταν εσυ τρεχεις σαν τον μαλακα στο κρυο και στους κινδυνους!!! η μοναξια του οδηγου, φιλε!!! την κατασταση σωζει αν υπαρχει καλο κλιμα στο μαγαζι, και αν περασει λιγος καιρος και μαθεις τους δρομους. μπορω να πω και αλλα....
εγω προσωπικα δεν εχω τετοιο προβλημα με την "μοναξια"οταν οδηγαω
 

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
καλα εσυ ο τιμωρος των μουνιων,ο αντρας που τον εχουν βιασει στριπτιζουδες,στουντιουδες,κωλομπαρουδες,σκεφτεσαι να κανεις ντελιβερυ ρε?
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Ναι γιατι οχι,μηχανακι εκαι διπλωμα εχω!!!!
Αλλα απο χειμωνα, γιατι τωρα ξεκιναει τουρισμος.
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
εγω προσωπικα δεν εχω τετοιο προβλημα με την "μοναξια"οταν οδηγαω

Άλλη η μοναξιά του ντελιβερά φίλε κι άλλη του οδηγού.

Δεν είναι το ίδιο.

Ο ένας παλεύει να βγάλει δυο δεκάρες κι ο άλλος κάνει τη βόλτα του ή τέλος πάντων απλά πάει από το ένα σημείο στο άλλο με ένα μεταφορικό μέσο.

Προσωπικά, ειδικά αν βρέχει ή κάνει κρύο και παραγγείλω, κάτω από 3 ευρώ μπουρμπούρι δε δίνω ποτέ! Αν δεν έχω να τα δώσω προτιμώ να μην παραγγείλω.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
αφου ενα απλο cheat σου ζηταω να μου φτιαξεις και δεν μπρορεις,και θες και ψηλο μισθο ρε?590 ευρω και καλα εισαι. :grin:

ΑΦου ειναι απλο γιατι δεν το φτιαχνεις μονος σου  :think: :think: :think:
 

LonelyTraveller

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2011
Μηνύματα
240
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
δουλεψα πριν τρια χρονια απο αναγκη για δυο μηνες. πηρα παπι με 900 ευρω, εβγαλα τα λεφτα μου, ειχε τοτε καλο μπουρμπουρι (τωρα ποιος ξερει?). εζησα δυο μηνες απ αυτο, εβγαλα τα λεφτα του παπιου, και οταν εφυγα πουλησα το παπι για 800 και κερδισα κιολας..σκληρο μεροκαματο, κποτε νιωθεις ακομα και ξεφτιλισμενος (η δουλια δεν ειναι ντροπη, αλλα οταν παρουσιαζεσαι με τη γλωσσα εξω, ξεπαγιασμενος, στη πορτα του ζεστου σπιτιου του παλιομαλακα που παραγγειλε και ψαχνεις ψιλα να του δωσεις ρεστα επειδη ο μαλακας τσιγγουνευεται το μπουρμπουρι)...καποτε βεβαια ανοιγαν τιποτα μουνακια, μες τη χαρα, με τις πιτζαμουλες τους, και μου αγαλιαζαν την ψυχη  :grin:
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
Άλλη η μοναξιά του ντελιβερά φίλε κι άλλη του οδηγού.

Δεν είναι το ίδιο.

Ο ένας παλεύει να βγάλει δυο δεκάρες κι ο άλλος κάνει τη βόλτα του ή τέλος πάντων απλά πάει από το ένα σημείο στο άλλο με ένα μεταφορικό μέσο.

Προσωπικά, ειδικά αν βρέχει ή κάνει κρύο και παραγγείλω, κάτω από 3 ευρώ μπουρμπούρι δε δίνω ποτέ! Αν δεν έχω να τα δώσω προτιμώ να μην παραγγείλω.
εχεις δουλεψει πακετας?
 

Bastounovlaxos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2007
Μηνύματα
2.879
Like
21
Πόντοι
16
Καμια φορα εχει καλα τιπς αυτη η δουλειά  :cheesy:


Το χειρότερο πάντως δεν είναι τα λεφτά και η ταλαιπωρία.
Όσο περισσότερο είσαι στο δρομο, οι κινδυνοι για τουμπες/τρακαρισμα/σπασιμο κλπ πολαπλασιάζονται...
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
δουλεψα πριν τρια χρονια απο αναγκη για δυο μηνες. πηρα παπι με 900 ευρω, εβγαλα τα λεφτα μου, ειχε τοτε καλο μπουρμπουρι (τωρα ποιος ξερει?). εζησα δυο μηνες απ αυτο, εβγαλα τα λεφτα του παπιου, και οταν εφυγα πουλησα το παπι για 800 και κερδισα κιολας..σκληρο μεροκαματο, κποτε νιωθεις ακομα και ξεφτιλισμενος (η δουλια δεν ειναι ντροπη, αλλα οταν παρουσιαζεσαι με τη γλωσσα εξω, ξεπαγιασμενος, στη πορτα του ζεστου σπιτιου του παλιομαλακα που παραγγειλε και ψαχνεις ψιλα να του δωσεις ρεστα επειδη ο μαλακας τσιγγουνευεται το μπουρμπουρι)...καποτε βεβαια ανοιγαν τιποτα μουνακια, μες τη χαρα, με τις πιτζαμουλες τους, και μου αγαλιαζαν την ψυχη  :grin:

κανα κινητο εχεις τσιμπησει απο καμια ?
 

LonelyTraveller

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2011
Μηνύματα
240
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
αλλα ρε φιλε οταν οι αλλοι βλεπουν τσαμπιονς λιγκ μες στα ζεστα τυς και περιμενουν τις παλιο πιτσες και τον πιτσα μποι, οταν πας την παραγγελια και βλεπεις τις μαλακοφατσες τους, σου ρχεται να τους τις φορεσεις καπελο!! ειδικα αν οι τεμπεληδες παργγελνουν και μπιρες, γιατι δεν πηραν να παρουν απο σουπερ μαρκετ  :grin: (οταν βλεπεις για πιους μαλακες τρεχεις σαν τον σκλαβο για 4 ευρο γαμησε τα)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom