Νέα

Χωρισμός. Η Αρχή νέας ζωής ή το Τέλος;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 63K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Χωρίσατε μετά απο μεγάλη σχέση. Και τώρα, ΤΙ ?

  • Κάνω νέο δεσμό για να ξεχάσω την προηγούμενη ???

    Ψήφοι: 11 13,9%
  • Κάθομαι μόνος λίγο καιρο ή/και κάνω προσπάθεια επανασύνδεσης ???

    Ψήφοι: 5 6,3%
  • Επιστρέφω στην εργένικη ζωή, και εκτελώ ότι βρω μπροστά μου ???

    Ψήφοι: 23 29,1%
  • Απογοητεύομαι και το ρίχνω στην καλογερική ???

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • Συνειδητοποιώ ότι οι γυναίκες είναι π******ς και γλυκοκοιτάω αγοράκια ???

    Ψήφοι: 7 8,9%
  • Το ρίχνω στο ποτό ή/και στα ναρκωτικά ???

    Ψήφοι: 2 2,5%
  • Αυτοκτονώ (...και με βρίσκουν αγκαλιά με μια φωτογραφία της) ???

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • Ηρεμώ λίγο καιρό, και μετά συνεχίζω τη ζωή μου. ???

    Ψήφοι: 25 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    79

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Απλα παντα σε μια σχεση ο ενας αισθανεται καποια πραγματα πιο εντονα απο τον αλλον....η αγαπη δεν ειναι ποτε ισομερης....και παντα ο ενας απο τους δυο συνηθως δεν εχει παρει χαμπαρι για το τι συμβαινει....αυτο συμβαινει και στα δυο φυλα....συνηθως βεβαια την παταει ο πιο ευαισθητος-ρομαντικος παρα ο πιο ρεαλιστης....δε σου λεω κουραγιο ρε λαπλας γιατι το βρισκω πολυ "δευτερο" και δε νομιζω οτι σου αξιζει....δε νομιζω οτι αξιζει σε κανεναν αυτη η λεξη οπως και η παρηγορια....απλα αισιοδοξια και παμε για αλλα....και αν παλι νομιζεις οτι αξιζει μια δευτερη προσπαθεια ή μια τριτη εγω τουλαχιστον δε θα σε κατεκρινα για αυτο :)


υ.γ. θα συμφωνησω με τον λεφτυ....αν και δεν ειναι καθολου απιθανο το να μην υπαρχει τριτο προσωπο....εν πασει περιπτωσει το θεμα δεν ειναι το αν εχει ή δεν εχει το γκομενο ετοιμο η κοπελα.....
 
OP
OP
L

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
ptr2112 φίλε μου σωστός..Ειναι θεότρελες σε αυτα αλλα η σκληρότητα που μου έδειξε μάλλον δείχνει οτι το εχει αποφασίσει οριστικά..
Rdelos μακαρι να μην ειναι αυτο κ να μην υπάρχει 3ος..
LEFTY2 ΝΟΜΟΣ αυτο που λές...Αλλα δεν δειχνει κάτι τετοιο..Παντως με κάνετε να υποψιάζομαι ΑΛΛΑ ποτε ρε παιδια?αφου ήξερα ΚΑΘΕ της κίνηση..
mounitsa αξίζει πολλές ευκαιρίες αλλα η κοπέλα δεν θέλει..Και ολα αυτα τις μέρες που μετακομίζω στην περιοχή της για να ειμαστε πιο κοντά...
Ισως φταινε και οι 'φίλες' της που τους αλλάζουν ετσι για πλάκα..
Ισως κορέστηκε..
Πάντως τόση σκληρότητα δεν μπορω να την καταλάβω..πχ Να μου κλείνει το τηλεφωνο..
 

Επισκέπτης
Χοντακια ετσι και εσκαγε ο δικος μου πενηνταρακια σε στουντιο? θα του το εκοβα απο τη ριζα :) στο λεω απλα και ξαστερα και χωρις πολλες περιστροφες....γιαυτο και εφαρμοζω δυο τεχνικες....πρωτον δεν του αφηνω πολλα περιθωρια και δυναμεις για να τρεξει στα στουντιο :) και δευτερον προσπαθω οσο μπορω να μοιραζομαι μαζι του και αυτος μαζι μου τις φαντασιωσεις μας :)
εαν παρολαυτα φυσικα αντιληφθω οτι το πουλι του μπαινει οπουδηποτε αλλου χωρις να το γνωριζω εγω εχει κοπει απο τη ριζα και εχει ταιστει στα σκυλια :)
εκτος αν εχω και εγω την αδεια να πηγαινω με οποιον μου κανει κεφι ετσι για να συμπληρωνω τα κενα....αλλα αυτο δεν το λες σχεση ε?

βάρβαρη μουνίτσα, άκου έκει στα σκυλιά.....την ιδέα από το hostel 2 την πήρες;;;
και ο κινηματογράφος εναντίον μας είναι
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Νομιζω οτι κατι τρεχει για το οποιο εχεις μαυρα μεσανυχτα....ηρθε και φορτωσε ξαναφορτωσε ε καπου εσκασε....τωρα τα μπουρδελα ειναι? κανενας αλλος αντρας ειναι? οι φιλες της ειναι? ο χατζηπετρης ειναι? μπορει και να μην το μαθεις ποτε :) παντως σιγουρα στα καλα καθουμενα δεν της ηρθε....καλα αυτο με το τηλεφωνο καποια στιγμη που θα της φυγει ολη η ξινιλα και θα της περασει η οργη θα ειναι ενταξει για να σου μιλησει....λογικο ειναι τωρα εαν για καποιον λογο ειναι πολυ εκνευρισμενη μαζι σου να μη θελει ουτε να σε δει ουτε να σε ακουσει :)
 

ptr2112

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2007
Μηνύματα
160
Like
2
Πόντοι
1
Αν υποθεσουμε οτι βρηκε αλλον αυτο δεν εγινε ξαφνικα ειχες δει καμια υποπτη κινηση τον τελευταιο καιρο οι φιλες τις σε συμπαθουσαν???
Ψαξε και μαθε πια φιλη της εκανε σχεση τελευταια αν η κοπελα ειχε βαρεθει και το ηξερε η φιλη τοτε θα ειναι ο φιλος του γκομενου της φιλης ειναι συνηθης τακτικη γυναικων αυτη αν καταλαβαινεις τι εννοω
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
βάρβαρη μουνίτσα, άκου έκει στα σκυλιά.....την ιδέα από το hostel 2 την πήρες;;;
και ο κινηματογράφος εναντίον μας είναι

Α μπα? εχει τετοια το Χοστελ 2? δεν το χω δει ακομα....εμενα παντως το ινδαλμα μου ειναι η Λορινα Μπομπιτ....χαχαχαχαχαχαχαχα

κοιταξε να δεις χοντακια....οταν ξεκινας μια "σχεση" υπαρχουν καποιοι παραμετροι....εαν οι παραμετροι αυτοι ειναι σαγαπω μαγαπας αλλα πηδιομαστε και με αλους οκ....πας αναλογα...αν ο αλλος παλι σου ξεκαθαρισει οτι κοιταξε να δεις κουκλιτσα μου σε αγαπω σε εκτιμω αλλα το πουλι μου ειναι γεννημενο για μεγαλα πραγματα (κοινοκτημοσυνες κτλ κτλ ) τοτε και παλι ξερεις που βαδιζεις....εαν η μανταμ θεωρει οτι αντιστοιχως το αιδοιο της ειναι γεννημενο για μεγααααααλες καταστασεις (βλ. πεπονια, κολοκυθες και αλλα συμπαθη ζαρζαβατικα που υπαρχουν σε αλλο θρεντ) τοτε παλι εσυ ως αντρας βαδιζεις αναλογα....το να ξεκινας ομως μια σχεση με σαλια-μυξες-λουτρινα απο τη ρεζερβα κτλ κτλ κτλ και να μαθαινεις ή να ψυλλιαζεσαι οτι αλλου τρωει και πινει και αλλου παει και το δινει? οχι καλε μου αυτο δεν το δεχομαι :) την παρτουζα πολλοι λατρεψαν το κερατο ουδεις :)
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Ειναι που ειμαι χωρατατζου τσαχπινα διαννοουμενη ΚΑΙ ΧΟΤ γκομενακι ταυτοχρονα γιαυτο :)

επισης παλιοτερα ημουν και η γυναικα με το μουσι αλλα ευτυχως ηρθε το λειζερ και στη χωρα μας :)
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.406
Κριτικές
5
Like
65.758
Πόντοι
12.056
Ειναι που ειμαι χωρατατζου τσαχπινα διαννοουμενη ΚΑΙ ΧΟΤ γκομενακι ταυτοχρονα γιαυτο :)

επισης παλιοτερα ημουν και η γυναικα με το μουσι αλλα ευτυχως ηρθε το λειζερ και στη χωρα μας :)


Laser?? Koροιδο σε πιασανε...η ζιλετ με 5 λεπιδες κανει θαυματα τωρα...χεχεχεχεχεε
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Laser?? Koροιδο σε πιασανε...η ζιλετ με 5 λεπιδες κανει θαυματα τωρα...χεχεχεχεχεε

Ναι αλλα μετα θα ειμαι σαν τον Καραγκουνη....εχω και το στραβο το ποδαρι-παρενθεση ασε....δεν ειναι να παιζεις με την τυχη σου.... :P
 

Επισκέπτης
και γιατί τι έχει ο καραγκούνης μια χαρά παίχτης.....
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
boidopoutsa το αντιθετο φίλε!για τον χαρακτήρα της ειχα κολλήσει..και ξαφνικά ενω χθες ολα καλά κ τελεια κ το επαιζε φουλ ερωτευμένη,σήμερα μου το μπουμπουνάει..'μόνο φίλοι αν θες','θελω να ξαναερωτευτώ' κλπ
magua οχι πάντα της το εδειχνα τι ενιωθα..
hondakias τοεκανα κ αυτο..εκει που δεν ειχα παρακαλεσει ως τωρα ΚΑΜΙΑ,τώρα ξεφτιλίστικα και την παρακαλεσα για μια ευκαιρία..Ειμαι κατάπτυστος το ξέρω..
Το κακο αδελφια ειναι οτι 4 χρόνια ειχα κάνει ονειρα γιαυτη την κοπέλα,γιαυτη την σχέση...Και εντελώς ξαφνικά και ενω ξεπερνάμε ΟΛΑ οσα προβλήματα ειχαμε κ ημουν πανω να ορθοποδήσω και να της δείξω ποσα νιώθω,χωρις ανγχος κ προβλήματα,τσουπ με στλελνει και μάλιστα με ΣΚΛΗΡΟ ΤΡΟΠΟ..δηλ δεν σηκωνε κουβέντα,ενω πάντα ηταν ενα υποχωρητικό σκυλάκι...
Ξερετε ποιο ειναι το θέμα?οτι 4 χρονια ημουν ΕΚΕΙ κολλημένος και τελικά με εβαλε στο βρακί της..Ειχα ΤΡΕΛΕΣ ευκαιρίες,τρελα κονε και δεν εκανα τπτ γιατι την αγαπούσα και ημουν ερωτευμένος..Και τώρα νιωθω σαν να ξεκινώ απο το πουθενά..Σαν ξεζουμισμένος..Σαν χρησιμοποιημένος..Με αφησε στα καλύτερα..Πανω που νοικιασα σπίτι στην περιοχη της για να ειμαστε μαζί,πανω που αλλαξα δουλεια για να μπορω να εχω χρηματα να κάνω πργμτ...Το θεμα ειναι οτι δεν σέβονται τπτ..Με αφηνει ενω 2 ατομα της οικογενειας μου εχουν σοβαρό πρόβλημα,οπότε 3πλο το κτύπημα..Ολα μαζι..


ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΟΛΥ...ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΦΙΛΟΙ..

laplace , ίσως το μεγάλο σφάλμα στις σχέσεις μας είναι αυτό ακριβώς...Ότι δηλαδή, από κάποιο σημείο κι έπειτα, όλη η ζωή και η ύπαρξή μας συνδέεται αποκλειστικά με το αγαπημένο πρόσωπο...φαίν εται παράλογο, αλλά είναι λάθος για δύο λόγους:
πρώτον, γιατί όσο πιο πολύ ακδηλώνεις αυτή σου την εξάρτηση, φαίνεσαι όλο και πιο αδύναμος ως αυθύπαρκτη οντότητα, και η γοητεία που ασκείς φθίνει με τον καιρό...
Δεύτερον, κλείνεις όλες τις δυνατές διεξόδους "υποχώρησης" σε περίπτωση που κάτι στραβώσει και μείνεις μόνος, οπότε σε τέτοια περίπτωση ψάχνεσαι χοντρά...

Τώρα θα μου πεις αγαπάς, κι όταν συμβεί αυτό ούτε εκδίκηση πρέπει να σκέφτεσαι ούτε τίποτα, παρά μόνο ευγνωμοσύνη για το πλάσμα που κατάφερε και "εξόρυξε" από μέσα σου αυτό το περίεργο πράγμα, που δεν ξέρουμε τί είναι, ξέρουμε όμως πως το λένε ΑΓΑΠΗ, και θα υπάρχει όσο θα παραμένουμε άνθρωποι... :)



"Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων, αγάπην δε μη έχω, γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον, και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν, και εάν έχω πάσαν την πίστην, ώστε όρη μεθιστάνειν, αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.Και εάν ψωμίσω πάντα τα υπάρχοντά μου, και εάν παραδώ το σώμα μου, ίνα καυθήσομαι, αγάπην δε μη έχω, ουδέν ωφελούμαι. Η αγάπη μακροθυμεί, χρηστεύεται, η αγάπη ου ζηλοί, η αγάπη ου περπερεύεται, ου φυσιούται, ουκ ασχημονεί, ου ζητεί τα εαυτής, ου παροξύνεται, ου λογίζεται το κακόν, ου χαίρει επί τη αδικία, συγχαίρει δε τη αληθεία..."

Απόστολος Παύλος, Προς Κορινθίους, Α', κεφάλαιο ιγ'  :)
 

usb2.0

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2006
Μηνύματα
75
Like
0
Πόντοι
0
Laplace, από όσα γράφεις το πρώτο πράγμα που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι εκείνη χάνει και απλώς δεν το ξέρει ακόμη. Τα 4 χρόνια που ήσασταν μαζί τα πέρασε εκ του ασφαλούς (αφού ήσουν αφοσιωμένος και φουλ ερωτευμένος) και σκέφτηκε ότι πρέπει να δοκιμάσει και κάτι άλλο. Όταν την πατήσει θα επιστρέψει, ίσως όχι αμέσως, αλλά θα συγκρίνει τις καταστάσεις και σιγά σιγά θα ξαναξεκινήσει η επαφή σας. Ο τρόπος που το έκανε είναι απαράδεκτος για εμένα. Ουσιαστικά τσαλαπάτησε τόσα χρόνια και τόσα συναισθήματα. Αυτή η συμπεριφορά μου φέρνει στο νου έναν άκαρδο άνθρωπο που δεν τον νοιάζει τίποτα. Επειδή αποκλείεται να ήσουν ερωτευμένος επί 4 χρόνια με τέτοιο άνθρωπο, νομίζω ότι κάτι συνέβη. Θες φίλη της της μίλησε, θες βρέθηκε κάποιος με περισσότερα να της δώσει από εσένα (από συναισθήματα το αποκλείω διαβάζοντας τα ποστς σου, μάλλον από χρήματα ή άλλου είδους εξασφάλιση), πάντως κάτι άλλαξε μέσα της. Δες το και διαφορετικά, για κάποιο λόγο όλα αυτά που αγάπησες πάνω της απλώς δεν υπάρχουν τώρα. Γνώμη μου (αλλά αυτό δεν μπορεί να σου το επιβάλει κανείς, μόνο τα συναισθήματά σου) μην υποκύψεις σε ενδεχόμενη επιστροφή της. Θα είναι λάθος.
Εγώ πάντως έχω ακούσει πολλές ιστορίες για χωρισμούς, έχω κι εγώ χωρίσει και μάλιστα πολύ άσχημα, αλλά τέτοιο τρόπο ομολογώ ότι δεν έχω ξαναδεί. Δε θεωρώ σοβαρή δικαιολογία το ότι έπαψε να είναι ερωτευμένη. Είναι για γέλια. Κι αν δεν είναι ακόμη ερωτευμένη μαζί σου, μετά από όλα όσα περάσατε και όλα όσα έκανες, τότε δεν αξίζει να στενοχωριέσαι.
Για το πώς θα το ξεπεράσεις δύο είναι οι λύσεις. α) ο χρόνος, που γιατρεύει στην κυριολεξία τα πάντα, β)ένα νέο φλερτ που θα επιταχύνει το (α). Μη φοβάσαι να προχωρήσεις σε κάτι καινούριο.
Κουράγιο φίλε, μάζεψε τα κομμάτια σου, διάγραψέ την όσο εύκολα σε διέγραψε εκείνη και συνέχισε τη ζωή σου. Αυτές οι ώρες, μέρες, εβδομάδες που έρχονται θέλουν διακοπές, φίλους, διασκέδαση, καλοπέραση. Μην κάνεις το λάθος να κλειστείς στον εαυτό σου.
 

σπατουλας

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2007
Μηνύματα
294
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
Ο πατέρας ενός φίλου μου λέει στο γιό του μια μέρα (μπροστά κι εγώ): 

Αγόρι μου τώρα που μεγάλωσες θα σου δώσω μια συμβουλή για τις γυναίκες:  ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΓΑΜΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΣΕΒΕΣΑΙ...  :rockon:
+100000000000000000000000000000000000000000000.απο ολα αυτα που λες φιλε πρεπει να εχει βρει αλλον ριξε στην κολλητη της κανα 2 που...και παμε γι αλλα
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Αν υποθεσουμε οτι βρηκε αλλον αυτο δεν εγινε ξαφνικα ειχες δει καμια υποπτη κινηση τον τελευταιο καιρο οι φιλες τις σε συμπαθουσαν???
Ψαξε και μαθε πια φιλη της εκανε σχεση τελευταια αν η κοπελα ειχε βαρεθει και το ηξερε η φιλη τοτε θα ειναι ο φιλος του γκομενου της φιλης ειναι συνηθης τακτικη γυναικων αυτη αν καταλαβαινεις τι εννοω

Έτσι είναι. Οι γυναίκες πάνε σα πρόβατα, εκεί που πάει η μία πάει και η άλλη.

Αφού έγινε ότι έγινε, πρέπει να πάρεις το μάθημά σου και να μη δείχνεις εμπιστοσύνη σε γυναίκες.
 
OP
OP
L

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
παιδια σας ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ παρα παρα πολυ..Ειλικρινά μου δίνετε δύναμη..Πιο καλα κ απο φίλους γιατι εδω απρόσωπα μπορουμε πιο ευκολα να γράψουμε-πουμε 2 πργμτ παραπάνω..
Ξεχασα ναπώ: η κοπέλα ηταν 25 και ηταν η πρώτη της σχεση..Οπότε μαλλον ηθελε να εχει εμπειρίες(οπως ειναι λογικό)
Οι φίλες της δεν με συμπαθούσαν γιατι ημουν διαφορετικός απο τους γκόμενους τους..δηλ λιγο πιο εξωστρεφής,πιο εκδηλωτικός,πιο νευρικός κλπ
Η καλυτερη της φίλη ΠΕΤΑΞΕ 6 χρόνια σχέσης για εναν κολλητό του ...
ΤΙ να πω ρε παιδια...
Μαλλον η κοπέλα δεν καταλαβαινει οτι ο έρωτας περνάει,η αγαπη μένει..
Ο ωκεανός ειναι μεγάλος και ΠΡΕΠΕΙ να κολυμπήσω..
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
laplace , ίσως το μεγάλο σφάλμα στις σχέσεις μας είναι αυτό ακριβώς...Ότι δηλαδή, από κάποιο σημείο κι έπειτα, όλη η ζωή και η ύπαρξή μας συνδέεται αποκλειστικά με το αγαπημένο πρόσωπο...φαίν εται παράλογο, αλλά είναι λάθος για δύο λόγους:
πρώτον, γιατί όσο πιο πολύ ακδηλώνεις αυτή σου την εξάρτηση, φαίνεσαι όλο και πιο αδύναμος ως αυθύπαρκτη οντότητα, και η γοητεία που ασκείς φθίνει με τον καιρό...
Δεύτερον, κλείνεις όλες τις δυνατές διεξόδους "υποχώρησης" σε περίπτωση που κάτι στραβώσει και μείνεις μόνος, οπότε σε τέτοια περίπτωση ψάχνεσαι χοντρά...

Τώρα θα μου πεις αγαπάς, κι όταν συμβεί αυτό ούτε εκδίκηση πρέπει να σκέφτεσαι ούτε τίποτα, παρά μόνο ευγνωμοσύνη για το πλάσμα που κατάφερε και "εξόρυξε" από μέσα σου αυτό το περίεργο πράγμα, που δεν ξέρουμε τί είναι, ξέρουμε όμως πως το λένε ΑΓΑΠΗ, και θα υπάρχει όσο θα παραμένουμε άνθρωποι... :)



"Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων, αγάπην δε μη έχω, γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον, και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν, και εάν έχω πάσαν την πίστην, ώστε όρη μεθιστάνειν, αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.Και εάν ψωμίσω πάντα τα υπάρχοντά μου, και εάν παραδώ το σώμα μου, ίνα καυθήσομαι, αγάπην δε μη έχω, ουδέν ωφελούμαι. Η αγάπη μακροθυμεί, χρηστεύεται, η αγάπη ου ζηλοί, η αγάπη ου περπερεύεται, ου φυσιούται, ουκ ασχημονεί, ου ζητεί τα εαυτής, ου παροξύνεται, ου λογίζεται το κακόν, ου χαίρει επί τη αδικία, συγχαίρει δε τη αληθεία..."

Απόστολος Παύλος, Προς Κορινθίους, Α', κεφάλαιο ιγ'  :)

Έγραψες... :sunglasses:
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Τι να πει κανεις για το μουνι της αλληνης ( εχω ρεντα σημερα γραφω το δευτερο ποστ )

Απο αυτα που λες φιλε laplace ( εαν μου επιτρεπεις το "φιλε", εαν οχι τοτε με συγχωρεις ) εγω εικαζω οτι ειτε η κοπελα εχει ΗΔΗ κανονισει να κανει τιποτα με καναν αλλο, η της φουσκωσανε τα μυαλα οι φιλες της, που απο οτι λες και εσυ δεν σε συμπαθουσαν ( και για να μη συμπαθεις εναν μπουρδελιαρη πρεπει να εισαι ξεπεσμενη καριολα ) και μια εξ αυτων εκανε το ακατανομαστο, να παει με φιλο του γκομενου της.

Οποτε δεν ξερεις και 100% την σκουφια της δικιας σου. Χωρις να θελω να σε τσαντισω με αυτο που ειπα βεβαια.

Κατα την γνωμη μου ηταν λαθος σου που επενδυσες τοσα πολλα σε αυτη τη σχεση, εφοσον ησου ο πρωτος της. Κακα τα ψεμματα, πρεπει να ειμαστε ρεαλιστες, δεν μπορουμε να ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ καν απο οταν ειμαστε 15 καλα καλα, οτι θα εχουμε μια και μοναδικη σχεση. Ειναι απλα μαθηματικα αυτο το πραγμα.

Λεω λαθος σου και φαινομαι σαν να σε κατηγορω, αλλα το λεω με την εννοια οτι ισως επρεπε να ησουν καπως πιο συγκρατημενος και να ησουν περισσοτερο ετοιμος για μια βομβα οπως αυτη. Γιατι το να παρεις την αποφαση να εισαι ο πρωτος αντρας μιας κοπελας ειναι πολυ δυσκολο, και αυτο γιατι αντιμετωπιζεις το τρομερο κολλημα στην αρχη, και το αναποφευκτο που ειναι ο χωρισμος, αφου το μυαλο μολις ξεκινησε να δουλευει και σου λεει δεν υπαρχει περιπτωση να φτασω 30 και να εχω παει με εναν μονο.

Επισης, το να σου κλεινει το τηλεφωνο για μενα ειναι αρκετα αρνητικο. ΧΩΡΙΣ προηγουμενο, ΧΩΡΙΣ λογο, ΔΕΝ κλεινεις το τηλεφωνο στην 4 χρονων σχεση σου η οποια απο οτι λες ηταν πολυ καλη. ( μονοπλευρα κρινουμε εμεις απο εδω βεβαια αλλα ειναι το μονο που μπορουμε να κανουμε ). Το κλεινεις το τηλεφωνο ετσι στην ψυχρα οταν σε διακοπτει απο κατι, η οταν το να μιλησεις μαζι με το ατομο αυτο ειναι αρκετα δυσκολο λογω συνθηκων. Με πιανεις που το παω?

Εξαλλου ειναι και η γνωστη παροιμια : Οι γυναικες ειναι σαν τις μαιμουδες. Ποτε δεν αφηνουν το ενα κλαδι πριν πιαστουν απο το αλλο.

Οποτε κατι βρωμαει, βεβαια αυτο τωρα ειναι ασημαντο, αλλα εαν σε μερικες μερες μαθεις πως ησουν κερατας τοτε φροντισε να κρατησεις την αξιοπρεπεια σου. Οταν ειχα μαθει πως μια πρωην μου την επομενη μερα απο οταν μου ελεγε σε αγαπω και δεν θελω να σε χασω πηγαινε και πηδιοταν με εναν παπαρα και μου ελεγε να μεινουμε φιλοι, σκεφτηκα :

Κερατας εισαι ΜΙΑ φορα, πουτανα εισαι για ολη σου τη ζωη.

Και οχι πουτανα στο σωμα, αλλα στην ψυχη φιλε. Εκει ειναι το θεμα.

Να μη στα πολυλογω, εγω στη θεση σου δεν ξερω πως θα αντιδρουσα, αλλα μεχρι τωρα σε κατι τετοια εχω αντιδρασει με πληρη απαθεια και αδιαφορια, ειμαι αρκετα απαθης απο την φυση μου και εχω μεγαλες ανοχες σε κατι τετοια, γιατι ξερω οτι οταν θα ερθει η στιγμη η αλλη να γυρισει πισω, θα εχει ηδη περασει την γραμμη και τοτε θα παρει πουλο απιστευτο. Δυστυχως, και κριμα και σε οσα ζεις στο ενδιαμεσο, αλλα δεν ειναι τα αισθηματα του αλλουνου αντικειμενο να τα εχεις καβατζα και οταν τα χρειαστεις μονο να τα επικαλεισαι και ο αλλος να πεφτει σα μαλακας.

Αν σε παρει καποια στιγμη κλειστης το και εσυ στα μουτρα φιλε. Αν εχεις το σθενος δηλαδη, γιατι λογικα την γουσταρεις ακομα. Αλλα ριξε μια μπουνια στο μαχαιρι και αν πιασει επιασε και στα αρχιδια σου. Ρισκο, η ολα η τιποτα. Καλυτερα να εισαι μονος σου παρα να ξερεις πως η "αγαπη" σου γυρισε επειδη την παρατησε ο αλλος ο γκομενος και επειδη ξερει πως την γουσταρεις να γυρισει σε εσενα και να ειναι σαν να μη συνεβη τιποτα. ( γιατι προφανως η τυπισσα δημιουργει προηγουμενο με αυτη της την πραξη, για καθε επομενη που θα ακολουθησει ).

Φροντισε να μην δειχνεις ποσο σε εχει καταβαλει αυτο και θα δεις οτι και εσυ θα νιωσεις καλυτερα.  :rockon:

Πουτανες  :rockon: :rockon: :rockon:
 

flyeron

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
606
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Χωρίς να γνωρίζω πόσο ετών είσαι, laplace, σε...προειδοποιώ ότι μόλις πηδήξεις μία ωραία γκομενίτσα θα κατηγορείς τον εαυτό σου, θα αισθανθείς μαλάκας για την οδύνη που σε έχει καταβάλει σήμερα. Περνάνε αυτά...
(Anal welcome back κουφαλίτσα)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom