Νέα

Χωρισμός. Η Αρχή νέας ζωής ή το Τέλος;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 63K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Χωρίσατε μετά απο μεγάλη σχέση. Και τώρα, ΤΙ ?

  • Κάνω νέο δεσμό για να ξεχάσω την προηγούμενη ???

    Ψήφοι: 11 13,9%
  • Κάθομαι μόνος λίγο καιρο ή/και κάνω προσπάθεια επανασύνδεσης ???

    Ψήφοι: 5 6,3%
  • Επιστρέφω στην εργένικη ζωή, και εκτελώ ότι βρω μπροστά μου ???

    Ψήφοι: 23 29,1%
  • Απογοητεύομαι και το ρίχνω στην καλογερική ???

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • Συνειδητοποιώ ότι οι γυναίκες είναι π******ς και γλυκοκοιτάω αγοράκια ???

    Ψήφοι: 7 8,9%
  • Το ρίχνω στο ποτό ή/και στα ναρκωτικά ???

    Ψήφοι: 2 2,5%
  • Αυτοκτονώ (...και με βρίσκουν αγκαλιά με μια φωτογραφία της) ???

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • Ηρεμώ λίγο καιρό, και μετά συνεχίζω τη ζωή μου. ???

    Ψήφοι: 25 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    79

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
δλδ εχεις μια σχεση με την οποια προφανως το σεξ δεν ειναι παντα ολο γλυκες κλπ (αλλοι την βρισκουν κ με σαδομαζοχιστικα λολ) μετα το σεξ, τον ερωτα οπως θες πες το.. εσυ δεν τη σεβεσαι.. την εχεις για φτυσιμο? υποτιθεται οτι σε μια σχεση ενδιαφερεσαι νοιαζεσαι αγαπας κ σεβεσαι τον αλλο... δεν εχει λογικη αυτο που λετε αν προκειται για σχεση... επειδη αρεσει το σεξ στις γυναικες δεν τις σεβεστε... ακομη κ στις γυναικες σας που το κανουν μαζι σας...?
ε τοτε μην κανετε σεξ μαζι τους.. να κρατατε χερακια για να μην χασετε το σεβασμο που τις εχετε... παραλογο????

αν μιλατε για one night stands ή απλα για κοπελες που τις εχετε μονο για το σεξ κ αυτες εσας προφανως.. οκ μου φαινεται πιο λογικο.. αλλα υποθετω ουτε κ αυτες σας σεβονται ιδιαιτερα σε αυτες τις περιπτωσεις...

Είναι εξευτελιστικό να γαμιέσαι ή όχι?
 

marianna2004

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2007
Μηνύματα
3.442
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
16
οταν καποιος σε χωρισει γιατι δε γουσταρει δε πρεπει να ξαναγυρνας.οποιος το κανε αυτο εσπασε τα μουτρα του!!
 

Επισκέπτης
μου αρέσει που συμφωνείς μαζί μου ΔάγκωσεΜεΕίμαιΦρέσκια
 

Επισκέπτης
Είναι εξευτελιστικό να γαμιέσαι ή όχι?

Ρε συ σκίντο άμα αρχίσουμε να γαμιόμαστε εγώ κι εσύ είναι εξευτελιστικί, όταν γαμιέται ένας άντρας και μια γυναίκα είναι φυσιολογική πράξη, πλάκα μας κάνεις ή τα λες στα σοβαρά αυτα;
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
τπτ δεν ειναι εξευτελιστικο στο σεξ εαν θες να το κανεις
αμα σε καποιες αρεσει να το κανουν οπως περιγραφεις στο ποστ σου με το συντροφο τους πα να πει οτι εξευτελιζονται? κανενα νοημα...
ωραια φανταζομαι στις κοπελες σας παντα στο κρεβατι φερεστε με το σεις κ με το σας... αλλιως νο ρισπεκτ... θα μας τρελανετε...
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
Λαπλας η ζωη συνεχιζεται.  :rockon: Μηπως ομως ξεκιναμε στη σημερινη μερα τις σχεσεις λαθος; Μηπως αναζητουμε γυναικα (και αυτες αντρα) με λαθος κριτηρια; Τα οποια ειναι επιφανειακα; Μια βιτρινα! Στην αρχη ολα καλα, αλλα πιο μετα αποκαλυπτονται οι γυμνιες!  :think:
 
OP
OP
L

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
boidopoutsa το αντιθετο φίλε!για τον χαρακτήρα της ειχα κολλήσει..και ξαφνικά ενω χθες ολα καλά κ τελεια κ το επαιζε φουλ ερωτευμένη,σήμερα μου το μπουμπουνάει..'μόνο φίλοι αν θες','θελω να ξαναερωτευτώ' κλπ
magua οχι πάντα της το εδειχνα τι ενιωθα..
hondakias τοεκανα κ αυτο..εκει που δεν ειχα παρακαλεσει ως τωρα ΚΑΜΙΑ,τώρα ξεφτιλίστικα και την παρακαλεσα για μια ευκαιρία..Ειμαι κατάπτυστος το ξέρω..
Το κακο αδελφια ειναι οτι 4 χρόνια ειχα κάνει ονειρα γιαυτη την κοπέλα,γιαυτη την σχέση...Και εντελώς ξαφνικά και ενω ξεπερνάμε ΟΛΑ οσα προβλήματα ειχαμε κ ημουν πανω να ορθοποδήσω και να της δείξω ποσα νιώθω,χωρις ανγχος κ προβλήματα,τσουπ με στλελνει και μάλιστα με ΣΚΛΗΡΟ ΤΡΟΠΟ..δηλ δεν σηκωνε κουβέντα,ενω πάντα ηταν ενα υποχωρητικό σκυλάκι...
Ξερετε ποιο ειναι το θέμα?οτι 4 χρονια ημουν ΕΚΕΙ κολλημένος και τελικά με εβαλε στο βρακί της..Ειχα ΤΡΕΛΕΣ ευκαιρίες,τρελα κονε και δεν εκανα τπτ γιατι την αγαπούσα και ημουν ερωτευμένος..Και τώρα νιωθω σαν να ξεκινώ απο το πουθενά..Σαν ξεζουμισμένος..Σαν χρησιμοποιημένος..Με αφησε στα καλύτερα..Πανω που νοικιασα σπίτι στην περιοχη της για να ειμαστε μαζί,πανω που αλλαξα δουλεια για να μπορω να εχω χρηματα να κάνω πργμτ...Το θεμα ειναι οτι δεν σέβονται τπτ..Με αφηνει ενω 2 ατομα της οικογενειας μου εχουν σοβαρό πρόβλημα,οπότε 3πλο το κτύπημα..Ολα μαζι..


ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΟΛΥ...ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΦΙΛΟΙ..
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Toυλάχιστον στο είπε ειλικρινά. Τι να κάνουμε αυτά έτσι είναι και πρέπει πάντα να υπολογίζεις και αυτό. Δεν έχει νόημα τώρα να κολλάς. Πάει άστην. Αφού έτσι ήθελε, έτσι ας κάνει. Όλα αυτά που έκανες για πάρτη της, δε στα ζήτησε η ίδια. Πρέπει να ελέγχεις περισσότερο τον εαυτό σου και να μην παρασύρεσαι. Κάθε εμπόδιο για καλό πάντως. Να δεις που θα σου βγει σε καλό τελικά ;)
 
OP
OP
L

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
μακάρι skidoo..μακάρι αν ειναιέτσι κ να μου βγει σε καλό..
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
μακάρι skidoo..μακάρι αν ειναιέτσι κ να μου βγει σε καλό..

Kι εγώ στο εύχομαι αλλά δεν είναι θέμα ευχών. Εσύ πρέπει αυτή την απογοήτευση να κοιτάξεις να τη μετασχηματίσεις ,ψυχικά, σε κάτι θετικό. Σε ψήσιμο και εμπειρία. Σε μια βδομάδα δε θα νοιώθεις πλέον έτσι και θα αποτελεί για σένα παρελθόν. τώρα νιώθεις προδομένος αλλά αυτά έτσι είναι. Δεν υπογράφεις κάνα συμβόλαιο. Όπως κανόνας είναι και ότι θα την ξεχάσεις και θα είσαι πιο σκληρός και πραγματιστής άλλη φορά.
 

Rdelos

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
138
Like
0
Πόντοι
1
Να σου πω κατι και να μην το ξεχνας...ποτε μην εισαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει τριτος.Και αυτο στο λεω οχι γιατι μπορει να υπαρχει καποιος... αλλα απλα γιατι ΑΝ υπαρχει και το μαθεις καποια στιγμη να μην πεσεις απο τα συννεφα και γαμηθει και γενικοτερα η ολη αντιμετωπιση που θα εχεις απεναντι στις γυναικες απο εδω και περα.Φιλος επαθε τετοια ζημια ενω ηταν ετοιμος για γαμο και ενω οταν ηταν απλα χωρισμενοι ειχε την στεναχωρια του και μονο...οταν μετα απο μηνες εμαθε οτι υπηρχε τριτος τα εχασε τελειως και δεν μπορει απο τοτε να εμπιστευτει καμια.
 

Rdelos

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
138
Like
0
Πόντοι
1
Κατα τα αλλα κανε τα κουραγια σου και θα βρεις και αλλου πορτακαλιες που κανουν πορτακαλια!Οσον αφορα οτι δεν ειναι ερωτευμενη πια....εννοειτε και οτι δεν θα ηταν μετα απο 4 χρονια...τωρα επρεπε να σε αγαπαει βαθια που ειναι ενα συναισθημα πολυ πιο δυνατο και ουσιαστικο απο τον ερωτα!
 

ptr2112

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2007
Μηνύματα
160
Like
2
Πόντοι
1
Ολες τα ιδια σκατα ειναι η γυναικα ψαχνει παντα την υπερτατη ηδονη αμα την βρει αλλου θε παει....οσο τα τρια μεγαλα που θελει η γυναικα τσαπου,πορτοφολι και ζαντα
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Και εντελώς ξαφνικά και ενω ξεπερνάμε ΟΛΑ οσα προβλήματα ειχαμε κ ημουν πανω να ορθοποδήσω και να της δείξω ποσα νιώθω,χωρις ανγχος κ προβλήματα,τσουπ με στλελνει και μάλιστα με ΣΚΛΗΡΟ ΤΡΟΠΟ..δηλ δεν σηκωνε κουβέντα,ενω πάντα ηταν ενα υποχωρητικό σκυλάκι...

Θα κρατησω αυτες τις δυο φρασεις.....πρωτον πιθανον να πιστευεις ΕΣΥ οτι ξεπερασατε τα οποια προβληματα υπηρχαν....πιθανον εκεινη τελικα να μην μπορεσε να τα ξεπερασει.....

Δευτερον....το οτι παντα ηταν ενα υποχωρητικο σκυλακι μαλλον δηλωνει οτι εκανε πολλες υποχωρησεις και καποια στιγμη εφτασε στα ορια της και ξεσπασε....και μαλιστα με σκληρο τροπο...το γιατι δεν το γνωριζω εγω εσεις μεταξυ σας ξερετε πολυ καλυτερα τι συμβαινει αναμεσα σας.... απλα η εντυπωση που εχω ειναι οτι τελικα δεν ηταν και τοσο κεραυνος εν αιθρια η αποφαση της....

τελος δε θεωρω καθολου ξεφτυλα το να ζητησεις απο καποιον ανθρωπο τον οποιο αγαπας μια ακομα κοινη προσπαθεια....


Χοντακια ετσι και εσκαγε ο δικος μου πενηνταρακια σε στουντιο? θα του το εκοβα απο τη ριζα :) στο λεω απλα και ξαστερα και χωρις πολλες περιστροφες....γιαυτο και εφαρμοζω δυο τεχνικες....πρωτον δεν του αφηνω πολλα περιθωρια και δυναμεις για να τρεξει στα στουντιο :) και δευτερον προσπαθω οσο μπορω να μοιραζομαι μαζι του και αυτος μαζι μου τις φαντασιωσεις μας :)
εαν παρολαυτα φυσικα αντιληφθω οτι το πουλι του μπαινει οπουδηποτε αλλου χωρις να το γνωριζω εγω εχει κοπει απο τη ριζα και εχει ταιστει στα σκυλια :)
εκτος αν εχω και εγω την αδεια να πηγαινω με οποιον μου κανει κεφι ετσι για να συμπληρωνω τα κενα....αλλα αυτο δεν το λες σχεση ε?


οσο για το θεμα του σεβασμου........ξαναειπα και πριν......σεβασμος κατα τη διαρκεια του σεξ δεν υπαρχει.......αυτο δε σημαινει οτι πριν και μετα θεωρουμε τον αλλον ξεφτυλισμενο.......μα τι συγκρισεις ειναι αυτες που κανετε? αδυνατω να καταλαβω το σκεπτικο μερικων....
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
Ετσι οπως το λεει ο skidoo πρεπει να εισαι ρεαλιστης....
Παντως θα δεις θα βγεις πιο δυνατος απ αυτη την ιστορια....
Ξερεις αυτο που σε ποναει τωρα πολυ θα σου δωσει δυναμη μετα....
 
OP
OP
L

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
Rdelos φίλε,τώρα δεν εχει καμια σημασία αν υπάρχει 3ος..Πλεον ειμαι παρελθόν..
skidoo ευχαριστώ..
mounitsa ισως ειναι και έτσι..Ισως απλα δεν ειχα καταλαβει τπτ,ισως δεν ειχα καταλαβει το μεγεθος του προβλήματος..Παντως μετα απο 4 χρόνια να σου πει 'δεν ειμαι ρετευμενη,θελω να ερετευτω αλλον΄ειναι λίγο κάπως..Μετα απο 4 χρόνια υπαρχει αγάπη,τι ερωτας να υπάρχει.,.Αυτος φευγει και απο τον πρωτο χρόνο πολλές φορες..
παιδια σας ευχαριστώ όλους..Δεν την παλευω,αλλα πρεπει..

δειτε εδω τι επαθε και το παλικαρι..
 

ptr2112

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2007
Μηνύματα
160
Like
2
Πόντοι
1
laplace θα σου πω κατι ακομα ειναι φρεσκο δεν ξερεις τι μπορει να γινει ασε να περασει λιγος καιρος και τοτε βλεπεις αν πρεπει να στεναχωρηθεις η ακομα μπορει και να ξαναχαρεις....οι γυναικες ειναι ανωμαλες μην ξαφνιαστεις αμα γυρισει και σου πει ειπα οτι ειπα για να δω την αντιδραση σου μιλαω εκ πειρας ασε να περασει λιγος καιρος
 

ptr2112

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2007
Μηνύματα
160
Like
2
Πόντοι
1
Αχ αν καθε φορα που γα///με την κοπελα μας της διναμε και 20 euro καμια δεν θα μας χωριζε πιστευω
 

LEFTY2

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2006
Μηνύματα
3.594
Κριτικές
1
Like
126
Πόντοι
16
Συχνο το φαινομενο.Παντως οι γυναικες δεν τελειωνουν συνηθως μια σχεση αν δεν εχουν μια αλλη ετοιμη.
 

Rdelos

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
138
Like
0
Πόντοι
1
Εγω σου το ειπα απο την αποψη οτι αμα μαθεις εστω και οταν εσυ εχεις ξεθυμανει πια και δεν σε νοιαζει καθολου ,οτι υπηρχε τριτος θα ξενερωσεις γενικοτερα με τις γυναικες...γιαυτο σου ειπα κρατα μια πισινη ετσι ωστε να μην σου ερθει ταμπλαζ αμα μαθεις οτι ησουν θυμα συνεχους ψεματος!Αυτο θα ηταν κριμα να συμβει μιας και ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν πολλοι αξιολογοι ανθρωποι εκει εξω που θα γνωρισεις και λογο μιας μαλακιας που μπορει να ειχε γινει με μια παλια σχεση σου να προσπερασεις την ευκαιρια να εχεις κατι ωραιο μαζι τους!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom