Νέα

Χωρισμός. Η Αρχή νέας ζωής ή το Τέλος;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 63K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Χωρίσατε μετά απο μεγάλη σχέση. Και τώρα, ΤΙ ?

  • Κάνω νέο δεσμό για να ξεχάσω την προηγούμενη ???

    Ψήφοι: 11 13,9%
  • Κάθομαι μόνος λίγο καιρο ή/και κάνω προσπάθεια επανασύνδεσης ???

    Ψήφοι: 5 6,3%
  • Επιστρέφω στην εργένικη ζωή, και εκτελώ ότι βρω μπροστά μου ???

    Ψήφοι: 23 29,1%
  • Απογοητεύομαι και το ρίχνω στην καλογερική ???

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • Συνειδητοποιώ ότι οι γυναίκες είναι π******ς και γλυκοκοιτάω αγοράκια ???

    Ψήφοι: 7 8,9%
  • Το ρίχνω στο ποτό ή/και στα ναρκωτικά ???

    Ψήφοι: 2 2,5%
  • Αυτοκτονώ (...και με βρίσκουν αγκαλιά με μια φωτογραφία της) ???

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • Ηρεμώ λίγο καιρό, και μετά συνεχίζω τη ζωή μου. ???

    Ψήφοι: 25 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    79

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
Ο πατέρας ενός φίλου μου λέει στο γιό του μια μέρα (μπροστά κι εγώ): 

Αγόρι μου τώρα που μεγάλωσες θα σου δώσω μια συμβουλή για τις γυναίκες:  ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΓΑΜΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΣΕΒΕΣΑΙ...  :rockon:

δλδ εν ολιγοις του ειπε οτι ουτε τη μανα του τη σεβεται...
μααααααααλιστα... αντε κ καλα μυαλα...
 

Επισκέπτης
βασικά laplace εγώ θα σου πρότεινα να αφήσεις μια πόρτα ανοιχτή μαζί της αφού λες πως είσαι ερωτευμένος μαζί της, γιατί μπορεί κι αυτή να ψάχνεται να μην ξέρει τι θέλει και να ξαναγυρίσει, μπορεί να τις φουσκώσανε τα μυαλά και τίποτα φίλες της.
πάντως δεν θέλει παρακαλέτα και κυνήγι από πίσω της, άνετος, δείξε ότι ναι μεν σε πείραψε αλλά ότι η ζωή συνεχίζεται, αν το καταλάβει αυτό θα τρελάθει
 

magua

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
117
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
lakis777 οχι δεν ανακάλυψε τπτ,ισα ισα ημουν τυπικότατος..
magua ναι ειμαι ακόμα πολύ ερωτευμένος πολύ,δυστυχώς...Περνούσα καλά βλεπεις και ηταν ο καλυτερος χαρακτήρας κοπελας που τα ειχα φτιάξει.
hondakias τόσο ειναι,στα 25..Οπότε στο νιμού της..
Σας ευχαριστώ όλους αδέλφια συναγωνιστές...Δυστυχώς τελικά τα θύματα πάντα της υπόθεσης ειναι οι ευαίσθητοι..Και δυστυχώς αυτοι ειμαστε εμείς..

:think: :think: :think: το γεγονός ότι δηλώνεις ερωτευμένος δυσκολεύει τα πράγματα
Μια διευκρίνιση θα ήθελα : το λές τώρα επειδή είναι νωπός ο χωρισμός και τα παρεπόμενα στερητικά ? Ενοιωθες ερωτευμένος και μια εβδομάδα πριν σου πει τα κάλαντα ? ? ?
Αν ναι ... αντιμετώπισε το με την μεγαλύτερη δυνατή ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ και αν αξίζει τον κόπο και καταλάβει την ευαισθησία και το συναισθηματισμό σου πιθανόν σε λίγο καιρό να ανοίξεις ενα thread με τίτλο "Επανασύνδεση"
Διαφορετικά να είσαι βέβαιος ότι σου αξίζει κάτι ακόμα καλύτερο.
Προχώρα μπροστά και αν θέλει το παρελθόν θα σε ακολουθήσει και στο μέλλον !  :cool2:
 

Επισκέπτης
δλδ εν ολιγοις του ειπε οτι ουτε τη μανα του τη σεβεται...
μααααααααλιστα... αντε κ καλα μυαλα...

Ναι, να ξέρεις δηλαδή ότι όποιος σε γαμάει δεν σε σέβεται :cheesy: Οπότε... ή θα έχεις τον σεβασμό των άλλων ή το γαμήσι. Tough dilemma!!!
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
σορρυ αλλα δεν μπορω καν να μπω στη διαδικασια να θεωρησω οτι σκεφτεστε με αυτο το τροπο κ αρα για μενα... μαζευτηκαν παλι οι ανδρες κ λενε υπερβολες..
κ τεσπα δεν με ενδιαφερει κιολας

αυτο που με παραξενευει ειναι το ξαφνικα με χωρισε... δλδ πως γινεται? ηταν ολα τελεια υπεροχα σουπερ κ ενα πρωι ειπε να χωρισει κ δεν ειναι ερωτευμενη? δυστυχως πολλα πραγματα μπορει να παιζουν σ ενα ζευγαρι αλλα πολλες φορες πλεουνε σε αλλα μηκη κυματος ο ανδρας κ η γυναικα.. τεσπα..
 

stergio

Μέγας
Εγγρ.
26 Μαΐ 2007
Μηνύματα
590
Κριτικές
13
Like
16
Πόντοι
4.165
Παιδιά οι γυναίκες δύο πράγματα θέλουν: καλό πήδημα και χρήματα (οικονομική ασφάλεια). Αν κάτι από τα δύο λείπει χάθηκε το παιχνίδι. Πάνω από όλα περιφάνεια
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Kiss This Thing Goodbye

It seems like weeks since you looked at me baby
without that look of distaste
I don't know why your feelings are changing
but I've seen it in your face
All those times when our lips were kissing
our tongues were telling lies
And all those signs that I've been missing
were right there in your eyes.

So come on babe, let's kiss this thing goodbye.

I sometimes feel when we're together baby,
everything has turned out wrong
and I know you feel exactly the same way
but still we carry on.
I've been waiting up by the window
watching these cars go by
And I tell myself that I'll go through the motions
for the last time tonight.

So come on babe, let's kiss this thing goodbye.

Now I'm watching the fumes foul up the sunrise
I'm watching the light fade away
And I'm hoping tonight that I'll open the door
and you'll stand here and say

Come on babe, let's kiss this thing goodbye
[move]Better make it sooner than later
Before it all turns sour [/move] We'd better kiss this thing
Goodbye.

Del Amitri, 1989

 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Ενταξει εναν τον παρατησε η γκομενα του μετα απο τεσσερα χρονια και καπου αλλου σε καποια αλλη πολη καποιαν την παρατησε ο γκομενος της μετα απο επισης τεσσερα χρονια....ετσι ειναι η ζωη.... με τις υγειες μας και περαστικα μας...Μπας και ανακαλυψε την ενασχοληση σου με τα ευγενη σπορ και δεν εννοω το σκακι? Οσο τυπικος και αν εισαι η γυναικα αυτα τα πιανει με τη μια....και εθελοτυφλει συνηθως ή επειδη εχει καποιο συμφερον (πχ δε δουλευει και της τα ακουμπας) ή επειδη ειναι πολυ ηλιθια και περιμενει ποτε θα ξεχειλισει το ποτηρι....

προσωπικα με απασχολει παντως να με σεβονται μονο πριν και μετα το σεξ.....κατα την διαρκεια δε με νοιαζει τιποτα :2funny:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.005
Πόντοι
1.486
lakis777 οχι δεν ανακάλυψε τπτ,ισα ισα ημουν τυπικότατος..
magua ναι ειμαι ακόμα πολύ ερωτευμένος πολύ,δυστυχώς...Περνούσα καλά βλεπεις και ηταν ο καλυτερος χαρακτήρας κοπελας που τα ειχα φτιάξει.
hondakias τόσο ειναι,στα 25..Οπότε στο νιμού της..
Σας ευχαριστώ όλους αδέλφια συναγωνιστές...Δυστυχώς τελικά τα θύματα πάντα της υπόθεσης ειναι οι ευαίσθητοι..Και δυστυχώς αυτοι ειμαστε εμείς..
Φίλε μου τα πολλά λόγια είναι φτώχια γιαυτό και σε παραπέμπω στα σχόλια που έγιναν για τον Darksideofthemoon όταν χώρισε κι αυτός..Apo emena  CONGRATULATIONS and GO ON ALONE...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Αυτά που είπατε για το γαμήσι και το σεβασμό πάντως όντως ισχύουν. Το να γαμιέται κάποιος/α είναι ότι πιο εξετυελιστικό. Άλλωστε δεν είναι και η πιο προσβλητική βρισιά? Όταν βρίζονται κάποιοι δε λένε "θα σε σκοτώσω" κλπ αλλά " θα σε γαμήσω" "γαμιέσαι πούστη" κλπ.

Και για τη γυναίκα είναι αυτό που αναζητά, η ύψιστή ολοκλήρωση! Ο ύψιστος εξευτελισμός δηλαδή, είναι για τη γυναίκα η ύψιστη χαρά! Όταν γαμάς κάποια και ουρλιάζει " σκίσε με πουτσαρά μου, χύσε με " κλπ, όταν τη χύνεις στη μάπα, όταν τα καταπίνει, τι να σεβαστείς μετα? Αφού την εξευτελίζεις όσο δε πάει άλλο.
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.341
Κριτικές
6
Like
1.082
Πόντοι
376
Αυτά που είπατε για το γαμήσι και το σεβασμό πάντως όντως ισχύουν. Το να γαμιέται κάποιος/α είναι ότι πιο εξετυελιστικό. Άλλωστε δεν είναι και η πιο προσβλητική βρισιά? Όταν βρίζονται κάποιοι δε λένε "θα σε σκοτώσω" κλπ αλλά " θα σε γαμήσω" "γαμιέσαι πούστη" κλπ.

Και για τη γυναίκα είναι αυτό που αναζητά, η ύψιστή ολοκλήρωση! Ο ύψιστος εξευτελισμός δηλαδή, είναι για τη γυναίκα η ύψιστη χαρά! Όταν γαμάς κάποια και ουρλιάζει " σκίσε με πουτσαρά μου, χύσε με " κλπ, όταν τη χύνεις στη μάπα, όταν τα καταπίνει, τι να σεβαστείς μετα? Αφού την εξευτελίζεις όσο δε πάει άλλο.

μαζί σου κι εγώ
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Mερικοί δε το καταλαβαίνουν αυτό όμως και ψαρώνουν από το δήθεν "ανώτερο" ύφος που φοράνε μερικές γυναίκες και το παίζουν κυρίες. Και αυτές γελάνε με την πάρτη μας που ψαρώνουμε έτσι.
 

Επισκέπτης
Ενταξει εναν τον παρατησε η γκομενα του μετα απο τεσσερα χρονια και καπου αλλου σε καποια αλλη πολη καποιαν την παρατησε ο γκομενος της μετα απο επισης τεσσερα χρονια....ετσι ειναι η ζωη.... με τις υγειες μας και περαστικα μας...Μπας και ανακαλυψε την ενασχοληση σου με τα ευγενη σπορ και δεν εννοω το σκακι? Οσο τυπικος και αν εισαι η γυναικα αυτα τα πιανει με τη μια....και εθελοτυφλει συνηθως ή επειδη εχει καποιο συμφερον (πχ δε δουλευει και της τα ακουμπας) ή επειδη ειναι πολυ ηλιθια και περιμενει ποτε θα ξεχειλισει το ποτηρι....

προσωπικα με απασχολει παντως να με σεβονται μονο πριν και μετα το σεξ.....κατα την διαρκεια δε με νοιαζει τιποτα :2funny:

μουνίτσα αν ανακάλυπτες ότι ο δικός σου που και που σκάει και κανένα πενηνταρικάκι σε στούντιο τι θα έκανες;
δεν πιστεύω να τον χώριζες;;
 

marianna2004

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2007
Μηνύματα
3.442
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
16
Μετά από σχεδόν 4 έτη δεσμού, σήμερα χώρισα. Αιτία :‘δεν είναι ερωτευμένη μαζί μου’.. Σίγουρα δεν υπάρχει τρίτο πρόσωπο.
Πάντως είναι τρομερό το πόσο εύκολα οι γυναίκες γυρνούν σελίδα…4 χρόνια σχέσης και στο εντελώς ξαφνικό τσούπ, σου πετάει ένα απλό χωρίζουμε κ τέρμα…
Τι να πω..
Πάλι καλά που είναι καλοκαιράκι και ευελπιστώ να την παλέψω εύκολα..
Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο? Δηλ μετά από κάποια χρόνια σχέσης να έχει φύγει ο έρωτας και ξαφνικά όλα να τελειώνουν?
κατι τετοιο μπορει πολυ ευκολα να τυχει και σε μια γυναικα.εγω πιστευω οτι αν περασει καιρος και δεν επιστρεψει μετα να μην τη δεχτεις πισω ειναι λαθος.ειδικα αν δεν εχεις κανει τιποτα ειμαι ακαθεκτη σε αυτο
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
Αυτά που είπατε για το γαμήσι και το σεβασμό πάντως όντως ισχύουν. Το να γαμιέται κάποιος/α είναι ότι πιο εξετυελιστικό. Άλλωστε δεν είναι και η πιο προσβλητική βρισιά? Όταν βρίζονται κάποιοι δε λένε "θα σε σκοτώσω" κλπ αλλά " θα σε γαμήσω" "γαμιέσαι πούστη" κλπ.

Και για τη γυναίκα είναι αυτό που αναζητά, η ύψιστή ολοκλήρωση! Ο ύψιστος εξευτελισμός δηλαδή, είναι για τη γυναίκα η ύψιστη χαρά! Όταν γαμάς κάποια και ουρλιάζει " σκίσε με πουτσαρά μου, χύσε με " κλπ, όταν τη χύνεις στη μάπα, όταν τα καταπίνει, τι να σεβαστείς μετα? Αφού την εξευτελίζεις όσο δε πάει άλλο.

δλδ εχεις μια σχεση με την οποια προφανως το σεξ δεν ειναι παντα ολο γλυκες κλπ (αλλοι την βρισκουν κ με σαδομαζοχιστικα λολ) μετα το σεξ, τον ερωτα οπως θες πες το.. εσυ δεν τη σεβεσαι.. την εχεις για φτυσιμο? υποτιθεται οτι σε μια σχεση ενδιαφερεσαι νοιαζεσαι αγαπας κ σεβεσαι τον αλλο... δεν εχει λογικη αυτο που λετε αν προκειται για σχεση... επειδη αρεσει το σεξ στις γυναικες δεν τις σεβεστε... ακομη κ στις γυναικες σας που το κανουν μαζι σας...?
ε τοτε μην κανετε σεξ μαζι τους.. να κρατατε χερακια για να μην χασετε το σεβασμο που τις εχετε... παραλογο????

αν μιλατε για one night stands ή απλα για κοπελες που τις εχετε μονο για το σεξ κ αυτες εσας προφανως.. οκ μου φαινεται πιο λογικο.. αλλα υποθετω ουτε κ αυτες σας σεβονται ιδιαιτερα σε αυτες τις περιπτωσεις...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom