Νέα

Χωρισμός. Η Αρχή νέας ζωής ή το Τέλος;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 63K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Χωρίσατε μετά απο μεγάλη σχέση. Και τώρα, ΤΙ ?

  • Κάνω νέο δεσμό για να ξεχάσω την προηγούμενη ???

    Ψήφοι: 11 13,9%
  • Κάθομαι μόνος λίγο καιρο ή/και κάνω προσπάθεια επανασύνδεσης ???

    Ψήφοι: 5 6,3%
  • Επιστρέφω στην εργένικη ζωή, και εκτελώ ότι βρω μπροστά μου ???

    Ψήφοι: 23 29,1%
  • Απογοητεύομαι και το ρίχνω στην καλογερική ???

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • Συνειδητοποιώ ότι οι γυναίκες είναι π******ς και γλυκοκοιτάω αγοράκια ???

    Ψήφοι: 7 8,9%
  • Το ρίχνω στο ποτό ή/και στα ναρκωτικά ???

    Ψήφοι: 2 2,5%
  • Αυτοκτονώ (...και με βρίσκουν αγκαλιά με μια φωτογραφία της) ???

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • Ηρεμώ λίγο καιρό, και μετά συνεχίζω τη ζωή μου. ???

    Ψήφοι: 25 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    79

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Θα ήθελα να επισημάνω πως αρκετά thread έχουν μετατραπεί σε άσχετα με το θέμα τους chat-rooms.

Ναι, αλλά δε φανταζόμουν ότι θα έφτανα στο σημείο να ψάχνω τη γραμματική του Τριανταφυλλίδη!!!

παιδια γεια σας ειμαι καινουρια στο σαιτ. λαπλας, πηγαινε κανα ταξιδακι ταυλάνδη και ασε την ψωλαρα να γαμ*** με τον πιθανό μαλακοχλεμπουρα. πολυ την εχουν δει μερικες μερικες... τους χρειαζεται λιγο εξωτερικο (οπου οι κοπελες ειναι και ανετες και μουναρες) για να τους πεσει η μυτη!!αλλα φταις και εσυ που της εδωσες αξια. καλοκαιρακι ερχεται, στα @@ σου καλα να περνατε guys and gals :)

Τί ήταν αυτό πάλι ρε παιδιά!!! Α, καλώς ήρθες στο forum και...πάντα τέτοια :rockon:
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
ενω εγω.. το φανταζομουν... :2funny:

αννους πολυ προχω γκομενακι σε βρισκω :2funny:
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.405
Κριτικές
5
Like
65.734
Πόντοι
12.056
Μονο να μην μας βγει ΜΑΡΙΑΝΝΑ και η ΑΝΝΟΥΣ  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.405
Κριτικές
5
Like
65.734
Πόντοι
12.056
Καλα....θα δειξει η πορειααααα...
Λιγες μπηκαν...αντεξαν και εκατσαν... ;)
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.405
Κριτικές
5
Like
65.734
Πόντοι
12.056
Μονο οσες το ζητουσες ο οργανισμος τους...βλεπε καυλιτσα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Annoush

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
670
Like
2
Πόντοι
6
ας αφησουμε ολα τα λουλουδια να ανθίσουν :)

καλοι ειναι και οι φιλολογοι μωρε :Ρ μια χαρα παιδια!!!
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
σιγα που μιλησα με θρασος στον αναλχαντερ... σε ποιον? σ αυτον! που στο αλλο τοπικ ανοιγε το στομα του (λεμε τωρα) κ τι δεν ελεγε...

Που να ανοιξω και το παντελονι μου  :2funny:

ξερεις, κητρηνο μπροστα καφαι πησο.

Μη μου την πεις για την ορθογραφια ετσι γουσταρω να τα γραφω εγω.  :dancing: :2funny:

Οσο για το θεμα εχει παρει ωραια τροπη αλλα πρεπει να θεωρηθει ληξαν ρε παιδια.

Και μερικοι εχουν δικιο λεγοντας "και τι εγινε" που την εκανε μετα απο τοσα χρονια. Δεν αναιρει τα οσα εζησαν κτλ κτλ, αλλα τουλαχιστον ρε παιδες οταν εχεις περασει τοσα χρονια με καποιον δεν του φερεσαι τοσο μαλακισμενα, να κλεινεις τηλεφωνα και τετοιες πιπες. Ειπαμε.

Του/της λες ευχαριστω, την κανεις με ελαφρα, και αφηνεις να περασει στο παρελθον ως μια καλη αναμνηση.

Βεβαια αυτο δυσκολα γινεται απο γυναικες οι οποιες δεν προλαβαινουν να μαζευουν καβλια μεχρι τα 30 τους ωστε να εχουν εμπειριες στην πλατη τους. Και στο τελος καταληγουν στο ραφι γιατι εμαθαν τελικα τι ηθελαν, αλλα το πεταξαν με το χειροτερο τροπο. Δεν μιλαω για τις γυναικες γενικα εδω, μιλαω για αυτες τις μαλακισμενες που φερονται ετσι οπως φερθηκε η τυπισσα του laplace. Εφαγε το αγγουρι καλα καλα ομως τωρα και γουσταρε  :rockon:

Τελικα το να εχεις δυο κεφαλια ειναι προτερημα. Μπορει να μην ξερεις ακριβως τι θελεις, οταν τυχει και βρεις κατι αρκετα σωστο ομως εισαι διατεθιμενος να το κρατησεις και οχι να το γαμησεις με τον χειροτερο τροπο.

Τον πουλο φευγω για Παρο αυριο, γαμω τα αντιρατσιστικα μου φεστιβαλ μεσα!

Τα λεμε μαγκες!  :rockon:
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
αστο παντελονι κλειστο... μην τρομαξουμε... :2funny:

αντε καλα να περασεις :P
 

Annoush

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
670
Like
2
Πόντοι
6
καλα να περασεις Παρο *ζηλευω...*
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
κούκλε...ρίξε και καμμιά βουτιά για μας τους είλωτες που δουλεύουμε πίσω από τα....τείχη...καλά να περάσεις....
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Αν μπορεσω θα ριξω και πουτσο γιατι εχω κατι χρωστουμενα  :rockon:

Καριολες και πουτανες σας ερχομαι, φροντιστε να εχετε βαζελινη  :2funny:
 

Grom

Νέο Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2006
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Προτού το θέμα εκτραχυνθεί και εκφυλιστεί εντελώς, θα ήθελα από την πλευρά μου να δημοσιεύσω ορισμένες σκέψεις που δημιουργήθηκαν κατά την ανάγνωσή του:

-Μέσα σε 4 χρόνια, ειδικά σε νεαρές ηλικίες, ο άνθρωπος αλλάζει άρδην. Δεν είναι δυνατόν οι συνήθειες, τα γούστα, οι αντιλήψεις που είχαμε στα 18 μας να είναι ίδιες στα 22, αντίστοιχα στα 26 ή  τα 30 χρόνια μας. Ενδεχομένως αυτό να συνέβη στην περί ης (thanks mounitsa) ο λόγος δεσποινίδα, η οποία στην τρυφερή ηλικία των 17 να έβλεπε τον φίλο μας σαν Θεό, στα 21 όμως να διαπίστωσε ότι ορισμένα από τα ελαττώματά του ή κάποιες από τις συμπεριφορές του δεν είναι πλέον αποδεκτές ή αρεστές.
-Το γεγονός ότι είμαστε με κάποιον άνθρωπο σήμερα δεν σημαίνει ότι υπογράφουμε συμβόλαιο για το υπόλοιπο της ζωής μας. Πόσοι από εμάς δεν έχουμε αλλάξει δουλειά επειδή βρήκαμε περισσότερα χρήματα, καλύτερο χώρο εργασίας, ευνοϊκές προοπτικές ή απλώς γιατί βαρεθήκαμε; Δεν είναι λογικό να συμβαίνει το ίδιο σε μια σχέση, πολλώ δε μάλλω στην περίπτωση που δεν υπάρχουν κοινωνικοί δεσμοί (π.χ. γάμος, παιδιά, δάνειο) που να επιβάλλουν την παραμονή; Και, γιατί είναι προδοσία/πουτανιά ή όπως αλλιώς θέλετε να το πείτε, αν το ένα από τα δύο μέλη της σχέσης κοινοποιήσει στο έτερο ήμισυ την απόφασή του; Μεμπτό είναι να κάνεις πράγματα παράλληλα με τη σχέση σου, μη σεβόμενος τον άλλον και θεωρώντας τον αποκούμπι.
-Αναφορικά με την αντιμετώπιση των σχέσεων σαν παιχνίδι, το να βλέπεις το άλλο φύλλο ως αντίπαλο δεν θεωρώ ότι είναι η ιδανική οπτική, από τη στιγμή που στην εξίσωση υπεισέρχεται και ο συναισθηματικός παράγοντας. Αν πρόκειται απλώς να «ρίξεις» μια γκόμενα, δεκτό, καθώς ο αντικειμενικός στόχος είναι να καλύψεις τις γενετήσιες ορμές σου και στην προκειμένη περίπτωση ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. Αν όμως θεωρείς ότι ο άνθρωπος που είναι απέναντί σου σημαίνει ή μπορεί να σημαίνει κάτι περισσότερο, δεν έχει νόημα να κρύψεις το ποιος πραγματικά είσαι, πώς βλέπεις τη ζωή και  τι θέλεις από την εκάστοτε σχέση. Σίγουρα, με τον τρόπο αυτό είναι πολύ πιθανό να «χάσεις» πολλά, όταν όμως το καταφέρεις θα έχεις «κερδίσει» περισσότερα.
-Ως προς τη συμπεριφορά στο σεξ, είναι νομίζω άτοπο να συγχέεις μια διαδικασία στην οποία κορυφώνονται τα γενετήσια και άρα πρωτόγονα ένστικτα του ανθρώπινου είδους με την εγκεφαλική επαφή που προκύπτει –θεωρητικά ή πρακτικά- στο υπόλοιπο της σχέσης. Αν με την εκάστοτε σύντροφό μου φτάνουμε στην κορύφωση μέσω από μια διαδικασία που «υποβιβάζει» κάποιον από τους δύο μας, δεν σημαίνει ότι στις υπόλοιπες εκφάνσεις της σχέσης μας μεταφέρεται αυτή η διανομή των ρόλων. Αν σκοπός της σχέσης είναι να «ξεσκίσεις», «ξεκωλιάσεις», «ταπεινώσεις» ή όποιο άλλο χαρακτηρισμό θέλετε, το εκάστοτε «ξέκωλο» ή «πορνίδιο», τότε μιλάμε για κάτι πολύ διαφορετικό και όχι μια πλήρη, εγκεφαλική και ενδεχομένως συναισθηματική σχέση. Θεμιτό σίγουρα, αλλά και διαφορετικό.
Καλό ξημέρωμα και καλές διακοπές για όσους δεν έφυγαν….
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Αχ θα σε κανω ντα....στην περι ης ο λογος δεσποινιδα οχι περι ου.....αχ αχ αχ....(ειναι και το πρωτο σου ποστ και σε πηρα απο τα μουτρα....πλακα κανω.... :P )

παντως θα περιμενα να γαμει ο βελτσος σε μπουρδελα αλλα να μπαινει και στο φορουμ παει πολυ νομιζω....παει σικαγο γιναμεεεεεε

Ταλε τωρα που εχουμε μαζευτει καμποσες θα πεσει η κατηγοριοποιηση τελικα ή οχι μπας και γλυτωσουμε το καθημερινο βρισιδι? :2funny:
 

Grom

Νέο Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2006
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Να είσαι καλά για το καλωσόρισμα, τη θετική υποδοχή και κυρίως την εποικοδομητική κριτική σου στα λεγόμενά μου. Όσο για το Βέλτσο, το αν κάποιοι από εμάς επιλέγουμε -για τον έναν ή τον άλλο λόγο- να εκφράζουμε τις σκέψεις μας με ένα συγκεκριμένο τρόπο, όχι μονολεκτικά και όχι με ένα λεξιλόγιο 100 λέξεων, είναι νομίζω δικαίωμά μας. Και ναι, τον είχα καθηγητή στο πανεπιστήμιο πριν πολλά χρόνια...
Καλό ξημέρωμα
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
Αχ θα σε κανω ντα....στην περι ης ο λογος δεσποινιδα οχι περι ου.....αχ αχ αχ....(ειναι και το πρωτο σου ποστ και σε πηρα απο τα μουτρα....πλακα κανω.... :P )

παντως θα περιμενα να γαμει ο βελτσος σε μπουρδελα αλλα να μπαινει και στο φορουμ παει πολυ νομιζω....παει σικαγο γιναμεεεεεε

Ταλε τωρα που εχουμε μαζευτει καμποσες θα πεσει η κατηγοριοποιηση τελικα ή οχι μπας και γλυτωσουμε το καθημερινο βρισιδι? :2funny:
μα...βεβαιως...θα αναρτηθούν πίνακες με την κατηγορία που ανήκει έκαστη...έτσι ώστε να ξέρουμε εξ αρχής σε ποιά κατηγορία θα απευθυνθούμε για θα βρίσουμε....έτσι και αλλιώς νίτσα το καθημερινό βρισίδι ότι και να κάνετε δεν το γλυτώνετε....αν και από την μεριά μου απ ότι θυμάμαι δεν έχω βρίσει καμμιά σας.....λές να αρχίσω από τώρα?... :tickedoff: :argue: :blahblah1: :knuppel: :hammer: .....ευκαιρία να βγάλω τ απωθημένα μου?.. :2funny:.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom