Νέα

Χωρισμός. Η Αρχή νέας ζωής ή το Τέλος;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 63K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Χωρίσατε μετά απο μεγάλη σχέση. Και τώρα, ΤΙ ?

  • Κάνω νέο δεσμό για να ξεχάσω την προηγούμενη ???

    Ψήφοι: 11 13,9%
  • Κάθομαι μόνος λίγο καιρο ή/και κάνω προσπάθεια επανασύνδεσης ???

    Ψήφοι: 5 6,3%
  • Επιστρέφω στην εργένικη ζωή, και εκτελώ ότι βρω μπροστά μου ???

    Ψήφοι: 23 29,1%
  • Απογοητεύομαι και το ρίχνω στην καλογερική ???

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • Συνειδητοποιώ ότι οι γυναίκες είναι π******ς και γλυκοκοιτάω αγοράκια ???

    Ψήφοι: 7 8,9%
  • Το ρίχνω στο ποτό ή/και στα ναρκωτικά ???

    Ψήφοι: 2 2,5%
  • Αυτοκτονώ (...και με βρίσκουν αγκαλιά με μια φωτογραφία της) ???

    Ψήφοι: 3 3,8%
  • Ηρεμώ λίγο καιρό, και μετά συνεχίζω τη ζωή μου. ???

    Ψήφοι: 25 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    79

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
Μετά από σχεδόν 4 έτη δεσμού, σήμερα χώρισα. Αιτία :‘δεν είναι ερωτευμένη μαζί μου’.. Σίγουρα δεν υπάρχει τρίτο πρόσωπο.
Πάντως είναι τρομερό το πόσο εύκολα οι γυναίκες γυρνούν σελίδα…4 χρόνια σχέσης και στο εντελώς ξαφνικό τσούπ, σου πετάει ένα απλό χωρίζουμε κ τέρμα…
Τι να πω..
Πάλι καλά που είναι καλοκαιράκι και ευελπιστώ να την παλέψω εύκολα..
Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο? Δηλ μετά από κάποια χρόνια σχέσης να έχει φύγει ο έρωτας και ξαφνικά όλα να τελειώνουν?
 

Επισκέπτης
Προσωπικά δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο αλλά έχω ακούσει πολλά παρόμοια περιστατικά. Για τις γυναίκες είναι πολύ εύκολο να γυρίσουν σελίδα σε σχέση με εμάς. Είναι όντα εγκεφαλικά και αντιμετωπίζουν τα πάντα με λιγότερο συναίσθημα εμάς... Το μυστικό σε τέτοιου είδους περιστατικά είναι να την κάνεις να πιστέψει ότι τόσο καιρό ζούσε και η ίδια σε ένα ψέμα το οποίο εσύ μπορούσες να χειριστεί επιδέξια... Βέβαια θέλει αρχίδια αυτό, επειδή, αν περνούσες καλά όλα αυτά τα χρόνια θα σου είναι δύσκολο ακόμα και να το καλοσκεφτείς... Αλλά είναι τόσο καργιόλες που πρέπει να σφύξεις τα δόντια και να το κάνεις γιατί τους αξίζει :rockon: :rockon: 
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
Δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος Laplace...
έτσι είναι πολλές γυναικες, ένα πρωί λεν άντε γειά.
Εμένα μου το είπε μετά από 2 χρόνια.
Σκέψου θετικά, έχεις μπροστά σου μισό καλοκαιρι να περάσεις καλά  :sunglasses:
 

Επισκέπτης
βασικά αν είναι μικρή, μέχρι 25 χρονών άντε 27 σε χωρίζει ότι ώρα θέλει χωρίς λόγο.
αν είναι μεγαλύτερη δεν σε χωρίσει φοβάται μην μείνει μόνη, σε χωρίζει μόνο αν έχει βρεί κάτι καλύτερο και το έχει σίγουρο ή αν έκανες κάτι πολύ χοντρό εσύ
 

magua

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
117
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
Μετά από σχεδόν 4 έτη δεσμού, σήμερα χώρισα. Αιτία :‘δεν είναι ερωτευμένη μαζί μου’.. Σίγουρα δεν υπάρχει τρίτο πρόσωπο.
Πάντως είναι τρομερό το πόσο εύκολα οι γυναίκες γυρνούν σελίδα…4 χρόνια σχέσης και στο εντελώς ξαφνικό τσούπ, σου πετάει ένα απλό χωρίζουμε κ τέρμα…
Τι να πω..
Πάλι καλά που είναι καλοκαιράκι και ευελπιστώ να την παλέψω εύκολα..
Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο? Δηλ μετά από κάποια χρόνια σχέσης να έχει φύγει ο έρωτας και ξαφνικά όλα να τελειώνουν?

Εσύ ήσουν ερωτευμένος μετά από 4 χρόνια ???  :o
 

androusopoulos

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2006
Μηνύματα
68
Like
0
Πόντοι
0
παιδια να ρωτησω κατι ειχα σχεση με παντρεμενη εδω και εναμισι χρονο, χωρισαμε τον Οκτωμβριο.
η σχεση μας ηταν πολυ δυνατη.  :headbang: πονεσα πολυ :- με αφησε ξαφνικα να την εκδικηθω? να ξυπνησω τον αντρα της? θα το κανατε?
 

lakis777

Νέο Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2007
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
κ εμενα μετα απο 3 χρονια.μηπως..ανακαλυψε τιποτα?συνηθως ετσι στην κανουν στο ασχετο
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.341
Κριτικές
6
Like
1.082
Πόντοι
376
παιδια να ρωτησω κατι ειχα σχεση με παντρεμενη εδω και εναμισι χρονο, χωρισαμε τον Οκτωμβριο.
η σχεση μας ηταν πολυ δυνατη.  :headbang: πονεσα πολυ :- με αφησε ξαφνικα να την εκδικηθω? να ξυπνησω τον αντρα της? θα το κανατε?

Οχι ρε φίλε, πλάκα κάνεις;  Ασε τον καημένο στην ησυχία του (ύπνο του)
Στο επίπεδό της θα πέσεις;
 

androusopoulos

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2006
Μηνύματα
68
Like
0
Πόντοι
0
σαν τι ανακαλυψε? εγιναν καποια σκηνικα στην δουλεια της. το καταλαβε η αφεντικινα της! αξιζει ομως η εκδικηση για να πονεσει?
 

ptr2112

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2007
Μηνύματα
160
Like
2
Πόντοι
1
Και εμενα με χωρισε οταν ημουν φανταρος αλλα η δικια μου ειναι μεγαλη ιστορια για να την εκδικηθω ομως μια μερα της αφησα στο μπαλκονι ενα dvd με κατι πιπες που μου επερνε μετα απο κανενα μηνα πηρα ενα sms στις 3 την νυχτα σε σκεφτομαι...φυσικα ηταν μαλαγανια για να μην δειξω πουθενα τα βιντεο...
 
OP
OP
L

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
lakis777 οχι δεν ανακάλυψε τπτ,ισα ισα ημουν τυπικότατος..
magua ναι ειμαι ακόμα πολύ ερωτευμένος πολύ,δυστυχώς...Περνούσα καλά βλεπεις και ηταν ο καλυτερος χαρακτήρας κοπελας που τα ειχα φτιάξει.
hondakias τόσο ειναι,στα 25..Οπότε στο νιμού της..
Σας ευχαριστώ όλους αδέλφια συναγωνιστές...Δυστυχώς τελικά τα θύματα πάντα της υπόθεσης ειναι οι ευαίσθητοι..Και δυστυχώς αυτοι ειμαστε εμείς..
 

Επισκέπτης
αχ γιναικες μασ εχετε φαει τιν ψιχι!!!!

... "ενώ θα έπρεπε να μας τρώτε την ψωλή!!", σωστά pitsi? ;)

Laplace, μην μασάς... αυτά συμβαίνουν. Τουλάχιστον, όπως είπες κι εσύ, έκατε τέτοια εποχή (καλοκαιράκι) όπου πολλά γίνονται ;) Προχώρα ακάθεκτος.
 

androusopoulos

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2006
Μηνύματα
68
Like
0
Πόντοι
0
lakis777 οχι δεν ανακάλυψε τπτ,ισα ισα ημουν τυπικότατος..
magua ναι ειμαι ακόμα πολύ ερωτευμένος πολύ,δυστυχώς...Περνούσα καλά βλεπεις και ηταν ο καλυτερος χαρακτήρας κοπελας που τα ειχα φτιάξει.
hondakias τόσο ειναι,στα 25..Οπότε στο νιμού της..
Σας ευχαριστώ όλους αδέλφια συναγωνιστές...Δυστυχώς τελικά τα θύματα πάντα της υπόθεσης ειναι οι ευαίσθητοι..Και δυστυχώς αυτοι ειμαστε εμείς..

σωστος :rockon:
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.341
Κριτικές
6
Like
1.082
Πόντοι
376
Ο πατέρας ενός φίλου μου λέει στο γιό του μια μέρα (μπροστά κι εγώ): 

Αγόρι μου τώρα που μεγάλωσες θα σου δώσω μια συμβουλή για τις γυναίκες:  ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΓΑΜΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΣΕΒΕΣΑΙ...  :rockon:
 

stofos

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2005
Μηνύματα
228
Like
8
Πόντοι
1
έτσι είναι παιδιά, μας τρελλαίνουν άπονα και άψυχα. Στο φινάλε ο χρόνος είναι ο καλύτερος κριτής και θα φανεί ποιός κατά βάθος έχασε και θα το εκτιμήσει πιο ψύχραιμα. Έχω πάντως ακούσει αρκετές μαρτυρίες όπου μετά από κάποιο δάστημα χωρισμού, η ίδια η κοπέλλα γύρισε με δική της πρωτοβουλία πίσω. Βέβαια το θέμα είναι πώς αντιδράει η άλλη μεριά τότε και πόσο δυνατά είναι τα συναισθήματα ακόμα για να την δεχτεί πίσω. Τέλος πάντων...
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
κριμα...
λογικο ειναι να νιωθεις στεναχωρημενος αλλα τουλαχιστον ηταν ειλικρινης..
δεν κατανοω γιατι γραφουν καποιοι για εκδικηση κλπ.. εσεις δεν χωρισατε ποτε καμια δεν πληγωσατε ποτε καμια?
σε λα βι... κ ποτε δεν φταιει μονο ο ενας για ενα χωρισμο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom