Νέα

Αντίδραση της γυναίκας σε μια μικρή πουτσα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jean-Claud
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 179
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.159
Κριτικές
16
Like
1.782
Πόντοι
4.655
Εμένα παίρνουν τα βούνα με το που βλέπουν την πούτσα μου

Π
 

Istioploos

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2012
Μηνύματα
201
Κριτικές
1
Like
311
Πόντοι
21
η κοπέλα μου είχε πει ότι στο παρελθόν είχε γνωρίσει έναν τύπο, καλό παιδί και άξιο παλικάρι αλλά την ώρα που έβγαλαν τα ρούχα τους, μόλις είδε τον πούτσο του και πόσο μικρός ήταν ήθελε να κάνει εμετό κυριολεκτικά. Έτρεξε στην λεκάνη...
Μήπως ήταν μέσα στη βρώμα?

Δεν νομίζω να ήταν βρώμικος. Από ότι κατάλαβα ο τύπος όταν ήταν σε πλήρη στύση τον είχε κάπου 6 ή 7 εκατοστά... Αρχικά προσπάθησε να του πάρει πίπα και επειδή ο τύπος τον είχε μικρό, ένιωθε πως ήταν παιδί και όχι άντρας, μια πολύ περίεργη αίσθηση... Σαν να έπαιρνε πίπα σε μωρό παιδί.... Σιχάθηκε, αηδίασε με την ιδέα, δεν του κάθισε και σηκώθηκε και έφυγε...
 

astakos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2006
Μηνύματα
136
Κριτικές
2
Like
174
Πόντοι
281
Είτε μικρή είτε μεγάλη πούτσα είτε αυνάνας είτε Ροκο Σιφρεντι , 2 πραγματα ειναι τελολογικα βεβαια :
α) Μετα απο ενα χρονικο διαστημα σε σχεση/γαμο πιο συχνα θα βλεπεις Φεραρι στο δρομο παρα θα την γαμας
β) απορροια του (α) --> εσυ θα ψαχνεις καινουργια μουνια κι εκεινη καινουργιες πουτσες

Οι γυναικες το γνωριζουν ασυνειδητα αυτο και ως ακραιφνως ωφελιμιστικα και πραγματιστικα οντα κανουν φοκους σ'εκεινα που μπορουν να αποκομισουν μακροπροθεσμα (ντολτσε βιτα, χρημα , ενα μαλακα να μεγαλωσει τα παιδια τους κλπ). Στο τελος κατα 95% καταφερνουν να παρουν απ τη ζωη πολλα περισσοτερα απ οσα δικαιολογει το στατους/εμφανιση/μυαλο τους
Οι αντρες απο την αλλη ως συμπλεγματικα και μεγαλομανη οντα σπαταλουν ολη την παραγωγικη ζωη τους προσπαθωνας να γινουν ο Mr Perfect που θα μαγεψει την πανεμορφη , αγνη , ξεκωλιαρα (μονο με αυτον βεβαια) Σταχτοπουτα και θα ριχνουν γαλαξιακα γαμησια μεχρι το τελος του κοσμου. Στο τελος κατα 95% καταληγουν να παρουν τ'αρχιδια τους κι εκει χωριζονται σε διαφορες καστες. Αλλοι το ριχνουν στο ποτο , αλλοι στις πουτανες , αλλοι γινονται φιλοσοφοι κι αλλοι ζουν με υπαρξιακες αγωνιες για το αν το πουλι τους ειναι αρκετα μεγαλο και το αμαξι τους αρκετα ακριβο. :hi:

:rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:

Μιλαμε για αναλυση τωρα οχι αστεια

Η φιλοσοφία επομένως ήταν αποτέλεσμα της αποτυχίας των αντρών να γαμήσουν; :embarrased:
 
OP
OP
jean-Claud

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
η κοπέλα μου είχε πει ότι στο παρελθόν είχε γνωρίσει έναν τύπο, καλό παιδί και άξιο παλικάρι αλλά την ώρα που έβγαλαν τα ρούχα τους, μόλις είδε τον πούτσο του και πόσο μικρός ήταν ήθελε να κάνει εμετό κυριολεκτικά. Έτρεξε στην λεκάνη...
Μήπως ήταν μέσα στη βρώμα?

Δεν νομίζω να ήταν βρώμικος. Από ότι κατάλαβα ο τύπος όταν ήταν σε πλήρη στύση τον είχε κάπου 6 ή 7 εκατοστά... Αρχικά προσπάθησε να του πάρει πίπα και επειδή ο τύπος τον είχε μικρό, ένιωθε πως ήταν παιδί και όχι άντρας, μια πολύ περίεργη αίσθηση... Σαν να έπαιρνε πίπα σε μωρό παιδί.... Σιχάθηκε, αηδίασε με την ιδέα, δεν του κάθισε και σηκώθηκε και έφυγε...
ρε φιλε μηπως τον ελεγαν τζον100 και εχει μια amg?


 
Εγγρ.
16 Ιαν 2021
Μηνύματα
299
Like
160
Πόντοι
1
Υπάρχουν εφαρμοσμένο τρόποι επιμήκυνσης του πέους, του δέρματος (αν είστε κομμένοι) και του πάχους. Θα θέλατε να δημιουργήσω ένα σχετικό νήμα στο κομμάτι του «σεξ και υγεια»; Θα ήταν χαρά μου να βοηθήσω, διότι έχω και γω περάσει φάσεις που ένιωθα άσχημα με το μέγεθος μου.
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.855
Κριτικές
21
Like
11.015
Πόντοι
4.546
η κοπέλα μου είχε πει ότι στο παρελθόν είχε γνωρίσει έναν τύπο, καλό παιδί και άξιο παλικάρι αλλά την ώρα που έβγαλαν τα ρούχα τους, μόλις είδε τον πούτσο του και πόσο μικρός ήταν ήθελε να κάνει εμετό κυριολεκτικά. Έτρεξε στην λεκάνη...
Μήπως ήταν μέσα στη βρώμα?

Δεν νομίζω να ήταν βρώμικος. Από ότι κατάλαβα ο τύπος όταν ήταν σε πλήρη στύση τον είχε κάπου 6 ή 7 εκατοστά... Αρχικά προσπάθησε να του πάρει πίπα και επειδή ο τύπος τον είχε μικρό, ένιωθε πως ήταν παιδί και όχι άντρας, μια πολύ περίεργη αίσθηση... Σαν να έπαιρνε πίπα σε μωρό παιδί.... Σιχάθηκε, αηδίασε με την ιδέα, δεν του κάθισε και σηκώθηκε και έφυγε...
ρε φιλε μηπως τον ελεγαν τζον100 και εχει μια amg?
Από δω το πας, από κει το πας....
 
OP
OP
jean-Claud

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
η κοπέλα μου είχε πει ότι στο παρελθόν είχε γνωρίσει έναν τύπο, καλό παιδί και άξιο παλικάρι αλλά την ώρα που έβγαλαν τα ρούχα τους, μόλις είδε τον πούτσο του και πόσο μικρός ήταν ήθελε να κάνει εμετό κυριολεκτικά. Έτρεξε στην λεκάνη...
Μήπως ήταν μέσα στη βρώμα?

Δεν νομίζω να ήταν βρώμικος. Από ότι κατάλαβα ο τύπος όταν ήταν σε πλήρη στύση τον είχε κάπου 6 ή 7 εκατοστά... Αρχικά προσπάθησε να του πάρει πίπα και επειδή ο τύπος τον είχε μικρό, ένιωθε πως ήταν παιδί και όχι άντρας, μια πολύ περίεργη αίσθηση... Σαν να έπαιρνε πίπα σε μωρό παιδί.... Σιχάθηκε, αηδίασε με την ιδέα, δεν του κάθισε και σηκώθηκε και έφυγε...
ρε φιλε μηπως τον ελεγαν τζον100 και εχει μια amg?
Από δω το πας, από κει το πας....

μην τον μαλώνεις το μαλάκα της καρδιάς μας...
κάθε σάι χρειάζεται το χαζ(ζαν)ούλη του για να γελάει.
και στο χωριό του εκεί στην κορινθία τον ίδιο ρόλο έχει. λειτούργημα...
τέλος πάντων κάτι δεν του έχει καθήσει καλά από την ώρα που τον πήδηξα και έβαλε κακή κριτική :confused:
ίσως η amg. ίσως η cla.
ίσως που το κόμμα του - ο θεός να το κάνει - βαδίζει σταθερά προς το χάος.
ίσως να μην του σηκώνεται ή γελάνε μαζί του τα κορίτσια στη φυλής και στο μετάξι :confused:
που δεν έχει γκόμενα? που πουλάει σαπάκια?
που υπήρξε αποτυχημένος καντινιέρης? που ζει με "μαμά και μπαμπά"?
που τον δέρνουν οι μπάτσοι κάθε τόσο που κάνει τον καμπόσο στους δρόμους? :think:
να τον μάλωσε η αφέντρα του? :gay:
συμπάσχουμε μαλάκα της καρδιάς μας. ειλικρινά. :grin:
αρχικα προμοτορα το χωριο μου ειναι το λεοντιο στην αχαια και οχι στην Κορινθία.
Στο χωριο οι χωρικοι ολοι με καμαρώνουν και με λενε λεβεντοπαιδο.
Δευτερον τα χουνερια σου μου τα ειπε κοπελα απο αυτες που ειχες παει και σε ξέρει, εχω ρωτησει σε π.μ σχεδον ολες αλλα ολες οι αλλες δεν σε θυμουνται,αυτη η μια τα ειπε με το ν και με το σ τα χουνερακια σου.
Εισαι κοντουλης γυρω στο 1.68 και παχουλος ελαφρα,ηλικια 45 πλας και βρωμοποδαρας μιας και τη στουφωσες τη κοπελα,απο εκει και περα μολις σου βγαλε το βρακι ειδε ενα 5ποντο πουλακι και με το ζορι οταν σηκωθηκε μετα βιας 10.5 με 11 και δεν την πηδηξες σκληρα η δυνατα νωχελικος και σοφτ.

 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Ευτυχώς τύπε μου που τις μαλακίες τις λέω εγώ και εσύ λες τα σωστά. Είναι που δεν το λέει κανείς μα κανείς.

Ο άνθρωπος δεν έχει (πλέον) οστό στο πέος του γιατί είναι.....μονογαμικός
Αυτό είναι το συμπέρασμα των επιστημόνων στο ερώτημα γιατί κάποια στιγμή χάθηκε το συγκεκριμένο οστό
Το ανθρώπινο πέος μπορεί να σκληραίνει, αλλά δεν διαθέτει οστό στο εσωτερικό του, αντίθετα με τους πιθήκους και πολλά άλλα θηλαστικά ζώα. Γιατί όμως ο άνδρας έχασε το οστό στο δικό του γεννητικό όργανο; Γιατί, αφότου το έριξε στη μονογαμία, απλούστατα δεν το χρειαζόταν!
Οι ερευνητές, με επικεφαλής τον Κιτ Όπι του Τμήματος Ανθρωπολογίας του University College του Λονδίνου, που έκαναν τη σχετική δημοσίευση στο περιοδικό βιολογίας «Proceedings of the Royal Society B'» της Βασιλικής Εταιρείας Επιστημών της Βρετανίας, σύμφωνα με το «Science» και τον βρετανικό «Γκάρντιαν», μελέτησαν την εξελικτική ιστορία του οστού στα αρσενικά γεννητικά όργανα.Το εν λόγω οστό εκτιμάται ότι πρωτοεμφανίσθηκε πριν από 145 έως 95 εκατ. χρόνια. Ποικίλει εντυπωσιακά από είδος σε είδος (σε μήκος και όχι μόνο), γι' αυτό έχει θεωρηθεί ως το πιο διαφοροποιημένο οστό που έχει υπάρξει ποτέ. Όμως στην πορεία μερικά ζώα το έχασαν και οι πρόγονοι του ανθρώπου ήταν μεταξύ αυτών.
Το οστό του πέους βοηθά στην παρατεταμένη συνουσία. Τα πολυγαμικά ζώα, όπως οι χιμπατζήδες και οι μπονόμπο, που αλλάζουν συντρόφους σαν τα... πουκάμισα (εάν είχαν πουκάμισα), έχουν κάθε λόγο να διαθέτουν ένα πέος με κόκαλο, κάτι που αυξάνει την πιθανότητα εύρεσης συντρόφου και, στη συνέχεια, της γονιμοποίησης της συντρόφου.
Σύμφωνα με τους επιστήμονες, το χρονικό όριο για τη διάρκεια της διείσδυσης του αρσενικού οργάνου, πέρα από το οποίο το οστό κρίνεται αναγκαίο, είναι τα τρία λεπτά. Κάτω από τα τρία λεπτά συνουσίας, το οστό αρχίζει να γίνεται περιττό (και αυτή είναι η περίπτωση του ανθρώπου!).
Όταν η μονογαμία αναδύθηκε ως βασική αναπαραγωγική στρατηγική στους προγόνους του σύγχρονου ανθρώπου, κάτι που εκτιμάται ότι συνέβη κατά την εποχή του «Όρθιου ανθρώπου» (Homo erectus), το οστό του πέους ατρόφησε έως σημείου εξαφάνισης. Όταν ο ανταγωνισμός μειώθηκε και ο άνδρας έδεσε το γάιδαρό του, μπορούσε πλέον να το πάει πιο μαλακά...

Άλλο μονογαμικός, άλλο δεν κάνει πολύ σεξ.
Μάθε ελληνικά.

Δεύτερον η πηγή που ανέβασες εσύ είναι το πρώτο θέμα. Και δεν έχει καν link για την έρευνα που λέει. Απαράδεκτο στη δημοσιογραφία θεωρείται αυτό.
Ούτε καν tabs δεν έχει βάλει σωστά στο άρθρο.

Ενώ εγώ σου ανέβασα πηγές από επιστήμονες. Που είναι πολύ πιο αξιόπιστες.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.067
Κριτικές
10
Like
13.073
Πόντοι
3.846
αυτό που με ξεπερνά είναι ότι όλα τα ζευγάρια μαχητών (π.χ. Τζον100 Vs Ζαν Κλωντ) ξέρουν τα πάντα ο ένας για τον άλλο λες και είναι κολλητοί. Στην ΚΥΠ δουλεύουν όλα τα μέλη;
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Ευτυχώς τύπε μου που τις μαλακίες τις λέω εγώ και εσύ λες τα σωστά. Είναι που δεν το λέει κανείς μα κανείς.

Ο άνθρωπος δεν έχει (πλέον) οστό στο πέος του γιατί είναι.....μονογαμικός
Αυτό είναι το συμπέρασμα των επιστημόνων στο ερώτημα γιατί κάποια στιγμή χάθηκε το συγκεκριμένο οστό
Το ανθρώπινο πέος μπορεί να σκληραίνει, αλλά δεν διαθέτει οστό στο εσωτερικό του, αντίθετα με τους πιθήκους και πολλά άλλα θηλαστικά ζώα. Γιατί όμως ο άνδρας έχασε το οστό στο δικό του γεννητικό όργανο; Γιατί, αφότου το έριξε στη μονογαμία, απλούστατα δεν το χρειαζόταν!
Οι ερευνητές, με επικεφαλής τον Κιτ Όπι του Τμήματος Ανθρωπολογίας του University College του Λονδίνου, που έκαναν τη σχετική δημοσίευση στο περιοδικό βιολογίας «Proceedings of the Royal Society B'» της Βασιλικής Εταιρείας Επιστημών της Βρετανίας, σύμφωνα με το «Science» και τον βρετανικό «Γκάρντιαν», μελέτησαν την εξελικτική ιστορία του οστού στα αρσενικά γεννητικά όργανα.Το εν λόγω οστό εκτιμάται ότι πρωτοεμφανίσθηκε πριν από 145 έως 95 εκατ. χρόνια. Ποικίλει εντυπωσιακά από είδος σε είδος (σε μήκος και όχι μόνο), γι' αυτό έχει θεωρηθεί ως το πιο διαφοροποιημένο οστό που έχει υπάρξει ποτέ. Όμως στην πορεία μερικά ζώα το έχασαν και οι πρόγονοι του ανθρώπου ήταν μεταξύ αυτών.
Το οστό του πέους βοηθά στην παρατεταμένη συνουσία. Τα πολυγαμικά ζώα, όπως οι χιμπατζήδες και οι μπονόμπο, που αλλάζουν συντρόφους σαν τα... πουκάμισα (εάν είχαν πουκάμισα), έχουν κάθε λόγο να διαθέτουν ένα πέος με κόκαλο, κάτι που αυξάνει την πιθανότητα εύρεσης συντρόφου και, στη συνέχεια, της γονιμοποίησης της συντρόφου.
Σύμφωνα με τους επιστήμονες, το χρονικό όριο για τη διάρκεια της διείσδυσης του αρσενικού οργάνου, πέρα από το οποίο το οστό κρίνεται αναγκαίο, είναι τα τρία λεπτά. Κάτω από τα τρία λεπτά συνουσίας, το οστό αρχίζει να γίνεται περιττό (και αυτή είναι η περίπτωση του ανθρώπου!).
Όταν η μονογαμία αναδύθηκε ως βασική αναπαραγωγική στρατηγική στους προγόνους του σύγχρονου ανθρώπου, κάτι που εκτιμάται ότι συνέβη κατά την εποχή του «Όρθιου ανθρώπου» (Homo erectus), το οστό του πέους ατρόφησε έως σημείου εξαφάνισης. Όταν ο ανταγωνισμός μειώθηκε και ο άνδρας έδεσε το γάιδαρό του, μπορούσε πλέον να το πάει πιο μαλακά...

Άλλο μονογαμικός, άλλο δεν κάνει πολύ σεξ.
Μάθε ελληνικά.

Δεύτερον η πηγή που ανέβασες εσύ είναι το πρώτο θέμα. Και δεν έχει καν link για την έρευνα που λέει. Απαράδεκτο στη δημοσιογραφία θεωρείται αυτό.
Ούτε καν tabs δεν έχει βάλει σωστά στο άρθρο.

Ενώ εγώ σου ανέβασα πηγές από επιστήμονες. Που είναι πολύ πιο αξιόπιστες.
Έλα ρε τύπε που θα πουλήσεις και πνεύμα περί ελληνικών. Ανέβασες ένα άρθρο που λέει ότι οι άνθρωποι κάνουν social sex, όπως και πολλά είδη πιθήκων, τα οποία αυνανίζονται όπως και ο άνθρωπος, δεν έχουν τόσους ομοφυλόφιλους στο είδος όπως ο άνθρωπος, ενώ social sex κάνουν και άλλα είδη ως ενισχυτικό της διαδικασίας παραγωγής. Επίσης αναφέρει ως αξιοσημείωτο το ότι μακροχρόνιους μονογαμικούς δεσμούς σε τόσο μεγάλο βαθμό κάνουν κυρίως οι άνθρωποι, δημιουργώντας οικογενειακούς δεσμούς που έχουν και τις ανάλογες συνέπειες.
Μετά μας έβαλες ένα αγγλόφωνο τσατ όπου κουβεντιάζουν διάφοροι και μεταξύ άλλων ο 5oς μόλις στη σειρά λέει το παρακάτω.
alongside shifting sociosexualities towards something less competitive, more multi-male, multi-female and likely with the components needed to formulate later pair bonding likely discourage the utility of a baculum. In such a model, the baculum is part of a suite of traits that evolve in species with high male-male competition. Some discussion of this can be found in Peter Gray's work, particularly his book "Fatherhood" published with Harvard University Press.
Λινκ δε μας ανέφερε για τη δουλειά του Gray, απαράδεκτος σύμφωνα με τη θολούρα του μυαλού σου. Κι οι υπόλοιποι παρακάτω πιάνουν την κουβέντα γιατί οι ελέφαντες και οι άνθρωποι είναι από τα λίγα είδη που δεν έχουν κοκκαλο, παρότι σαν είδη δεν έχουν καμία σχέση. Ενώ άλλοι παρακάτω μας λένε ότι υπάρχουν και είδη με πέος σε χάλαση, όπως το ανθρώπινο, παρόλο που έχουν το οστό, οπότε η όρθια στάση δεν παίζει ρόλο. Κουβέντα να γίνεται δηλαδή.
Την οποία ψιλή κουβεντούλα μας την έκανες και πηγές.
Κι αφου μιλάμε για ελληνικά, έγραψα το "Άσε που δεν έχουμε καν κόκκαλο στο πέος όπως έχουν οι πίθηκοι. Το χάσαμε γιατί δε γαμούσαμε τόσο συχνά όσο αυτοί από ένα σημείο και μετά." ότι ακριβώς λέει και το άρθρο που σου παρέθεσα και λέει και το αγγλόφωνο κειμενάκι της "πηγής" σου. Oύτε κάνουμε πολύ, ούτε κάνουμε λίγο σεξ. Λιγότερος χρόνος για σεξ, λιγότερος ανταγωνισμός, περισσότερος χρόνος για άλλες δραστηριότητες. Πάντα ο μονογαμικός έχει λιγότερες επαφές από τον πολυγαμικό. Είναι νόμος της φύσης.
Aλλά δε φταις εσύ, εγώ φταίω που κάθομαι και μιλάω με έναν ψεκασμένο που παντού βλέπει "εβραιομασσόνικες συνωμοσίες". Λες και δεν ξέρω τι θα αντιμετωπίσω.
Μας έβαλες και ότι σου έβγαλε πρώτο το google search και ήρθες εδώ να μας το παίξεις κονιόρδος.
Πιάσε εδώ το άρθρο του Christopher Opie στην αρχική του πηγή, αφού δεν είσαι ικανός να ψάξεις να το βρεις.

Από μένα τέλος. Προηγείται η ηρεμία μου.
 

heartbeat

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2017
Μηνύματα
161
Κριτικές
1
Like
156
Πόντοι
1
Η μικρή πούτσα αν έχει μεγάλο πορτοφόλι γίνεται τεράστια στα μάτια πολλών γυναικών :cool2:
 

Toni_M_A_P

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2014
Μηνύματα
292
Κριτικές
7
Like
361
Πόντοι
281
 

Συνημμένα

  • 8E3EED71-4E9B-4089-A8FD-382C7F8DB5A0.gif
    8E3EED71-4E9B-4089-A8FD-382C7F8DB5A0.gif
    1,1 MB · Εμφανίσεις: 83

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.677
Πόντοι
1.706
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Ευτυχώς τύπε μου που τις μαλακίες τις λέω εγώ και εσύ λες τα σωστά. Είναι που δεν το λέει κανείς μα κανείς.

Ο άνθρωπος δεν έχει (πλέον) οστό στο πέος του γιατί είναι.....μονογαμικός
Αυτό είναι το συμπέρασμα των επιστημόνων στο ερώτημα γιατί κάποια στιγμή χάθηκε το συγκεκριμένο οστό
Το ανθρώπινο πέος μπορεί να σκληραίνει, αλλά δεν διαθέτει οστό στο εσωτερικό του, αντίθετα με τους πιθήκους και πολλά άλλα θηλαστικά ζώα. Γιατί όμως ο άνδρας έχασε το οστό στο δικό του γεννητικό όργανο; Γιατί, αφότου το έριξε στη μονογαμία, απλούστατα δεν το χρειαζόταν!
Οι ερευνητές, με επικεφαλής τον Κιτ Όπι του Τμήματος Ανθρωπολογίας του University College του Λονδίνου, που έκαναν τη σχετική δημοσίευση στο περιοδικό βιολογίας «Proceedings of the Royal Society B'» της Βασιλικής Εταιρείας Επιστημών της Βρετανίας, σύμφωνα με το «Science» και τον βρετανικό «Γκάρντιαν», μελέτησαν την εξελικτική ιστορία του οστού στα αρσενικά γεννητικά όργανα.Το εν λόγω οστό εκτιμάται ότι πρωτοεμφανίσθηκε πριν από 145 έως 95 εκατ. χρόνια. Ποικίλει εντυπωσιακά από είδος σε είδος (σε μήκος και όχι μόνο), γι' αυτό έχει θεωρηθεί ως το πιο διαφοροποιημένο οστό που έχει υπάρξει ποτέ. Όμως στην πορεία μερικά ζώα το έχασαν και οι πρόγονοι του ανθρώπου ήταν μεταξύ αυτών.
Το οστό του πέους βοηθά στην παρατεταμένη συνουσία. Τα πολυγαμικά ζώα, όπως οι χιμπατζήδες και οι μπονόμπο, που αλλάζουν συντρόφους σαν τα... πουκάμισα (εάν είχαν πουκάμισα), έχουν κάθε λόγο να διαθέτουν ένα πέος με κόκαλο, κάτι που αυξάνει την πιθανότητα εύρεσης συντρόφου και, στη συνέχεια, της γονιμοποίησης της συντρόφου.
Σύμφωνα με τους επιστήμονες, το χρονικό όριο για τη διάρκεια της διείσδυσης του αρσενικού οργάνου, πέρα από το οποίο το οστό κρίνεται αναγκαίο, είναι τα τρία λεπτά. Κάτω από τα τρία λεπτά συνουσίας, το οστό αρχίζει να γίνεται περιττό (και αυτή είναι η περίπτωση του ανθρώπου!).
Όταν η μονογαμία αναδύθηκε ως βασική αναπαραγωγική στρατηγική στους προγόνους του σύγχρονου ανθρώπου, κάτι που εκτιμάται ότι συνέβη κατά την εποχή του «Όρθιου ανθρώπου» (Homo erectus), το οστό του πέους ατρόφησε έως σημείου εξαφάνισης. Όταν ο ανταγωνισμός μειώθηκε και ο άνδρας έδεσε το γάιδαρό του, μπορούσε πλέον να το πάει πιο μαλακά...

Άλλο μονογαμικός, άλλο δεν κάνει πολύ σεξ.
Μάθε ελληνικά.

Δεύτερον η πηγή που ανέβασες εσύ είναι το πρώτο θέμα. Και δεν έχει καν link για την έρευνα που λέει. Απαράδεκτο στη δημοσιογραφία θεωρείται αυτό.
Ούτε καν tabs δεν έχει βάλει σωστά στο άρθρο.

Ενώ εγώ σου ανέβασα πηγές από επιστήμονες. Που είναι πολύ πιο αξιόπιστες.
Έλα ρε τύπε που θα πουλήσεις και πνεύμα περί ελληνικών. Ανέβασες ένα άρθρο που λέει ότι οι άνθρωποι κάνουν social sex, όπως και πολλά είδη πιθήκων, τα οποία αυνανίζονται όπως και ο άνθρωπος, δεν έχουν τόσους ομοφυλόφιλους στο είδος όπως ο άνθρωπος, ενώ social sex κάνουν και άλλα είδη ως ενισχυτικό της διαδικασίας παραγωγής. Επίσης αναφέρει ως αξιοσημείωτο το ότι μακροχρόνιους μονογαμικούς δεσμούς σε τόσο μεγάλο βαθμό κάνουν κυρίως οι άνθρωποι, δημιουργώντας οικογενειακούς δεσμούς που έχουν και τις ανάλογες συνέπειες.
Μετά μας έβαλες ένα αγγλόφωνο τσατ όπου κουβεντιάζουν διάφοροι και μεταξύ άλλων ο 5oς μόλις στη σειρά λέει το παρακάτω.
alongside shifting sociosexualities towards something less competitive, more multi-male, multi-female and likely with the components needed to formulate later pair bonding likely discourage the utility of a baculum. In such a model, the baculum is part of a suite of traits that evolve in species with high male-male competition. Some discussion of this can be found in Peter Gray's work, particularly his book "Fatherhood" published with Harvard University Press.
Λινκ δε μας ανέφερε για τη δουλειά του Gray, απαράδεκτος σύμφωνα με τη θολούρα του μυαλού σου. Κι οι υπόλοιποι παρακάτω πιάνουν την κουβέντα γιατί οι ελέφαντες και οι άνθρωποι είναι από τα λίγα είδη που δεν έχουν κοκκαλο, παρότι σαν είδη δεν έχουν καμία σχέση. Ενώ άλλοι παρακάτω μας λένε ότι υπάρχουν και είδη με πέος σε χάλαση, όπως το ανθρώπινο, παρόλο που έχουν το οστό, οπότε η όρθια στάση δεν παίζει ρόλο. Κουβέντα να γίνεται δηλαδή.
Την οποία ψιλή κουβεντούλα μας την έκανες και πηγές.
Κι αφου μιλάμε για ελληνικά, έγραψα το "Άσε που δεν έχουμε καν κόκκαλο στο πέος όπως έχουν οι πίθηκοι. Το χάσαμε γιατί δε γαμούσαμε τόσο συχνά όσο αυτοί από ένα σημείο και μετά." ότι ακριβώς λέει και το άρθρο που σου παρέθεσα και λέει και το αγγλόφωνο κειμενάκι της "πηγής" σου. Oύτε κάνουμε πολύ, ούτε κάνουμε λίγο σεξ. Λιγότερος χρόνος για σεξ, λιγότερος ανταγωνισμός, περισσότερος χρόνος για άλλες δραστηριότητες. Πάντα ο μονογαμικός έχει λιγότερες επαφές από τον πολυγαμικό. Είναι νόμος της φύσης.
Aλλά δε φταις εσύ, εγώ φταίω που κάθομαι και μιλάω με έναν ψεκασμένο που παντού βλέπει "εβραιομασσόνικες συνωμοσίες". Λες και δεν ξέρω τι θα αντιμετωπίσω.
Μας έβαλες και ότι σου έβγαλε πρώτο το google search και ήρθες εδώ να μας το παίξεις κονιόρδος.
Πιάσε εδώ το άρθρο του Christopher Opie στην αρχική του πηγή, αφού δεν είσαι ικανός να ψάξεις να το βρεις.

Από μένα τέλος. Προηγείται η ηρεμία μου.

Μάθε αγγλικά τύπε ή μάλλον ελληνικά.
Both polygamous and seasonal breeding systems predict significantly longer bacula in primates. These results suggest the baculum plays an important role in facilitating reproductive strategies in populations with high levels of postcopulatory sexual selection.
Πολυγαμικός δε σημαίνει γαμάω πολύ, αλλά είσαι τόσο βλάκας που ούτε αυτό δεν ξέρεις. Πολυγαμικός σημαίνει ότι γαμάω ότι να ναι χωρίς να κάνω σχέσεις, ενώ αντίθετα οι άνθρωποι είναι πιο μονογαμικό είδος αφού κάνουν σχέσεις, παντρεύονται κλπ. Αλλά δε σημαίνει ότι κάνουν λιγότερο σεξ.

Το άρθρο που παρέθεσες λέει ότι το baculum χρησιμοποιείται από πολυγαμικά ζώα με οίστρο.
Δηλαδή τι σημαίνει αυτό;
Ότι είναι τα ζώα που γαμάνε μια φορά στο τόσο αλλά όλοι μαζί.
Δηλαδή όταν η γυναίκα βρίσκεται στις γόνιμες μέρες τη γαμάει όλη η αγέλη.
Γιαυτό έχουν το baculum για να τους βοηθάει να κερδίσουν στο διαγωνισμό σπέρματος.
Οι άνθρωποι συνήθως δεν το κάνουν αυτό αφού είναι πιο μονογαμικοί.

Μάθε να διαβάζεις και σε ευχαριστώ που βρίσκεις μόνος σου τις πηγές για να καταρρίπτεις τον εαυτό σου.
Όσο για τις πηγές που ανέβασα η μία είναι από καθηγητή ανθρωπολόγο και η άλλη είναι το researchgate όπου συζητάνε διακεκριμένοι επιστήμονες.
Αλλά ούτε αυτό δε ξέρεις στούρνε :2funny:

Σταμάτα να απαντάς τύπε εκτίθεσαι όλο και πιο πολύ. :2funny:
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Άδικα κωλοτρίβεσαι τύπε μου. Έχω την κακή συνήθεια όταν λέω τέλος να το εννοώ. Εδώ είναι και τα σχόλια και οι παραπομπές. Όποιος θέλει διαβάζει και βγάζει τα συμπεράσματά του.
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
εδω θα σχολιασω οτι οι σκυλες που γαμιουνται ομαδικα και με την σειρα απο εκει αλλωστε βγηκε το γαμιεται σαν σκυλα, συχνα κολλανε μεταξυ τους και αυτο συμβαινει ακριβως για να αυξησουν τις πιθανοτητες το σπερμα να παει βαθια μεσα στον κολπο γιατι αμεσως μετα η σκυλα ειναι βεβαιο θα γαλμηθει με τον επομενο
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.159
Κριτικές
16
Like
1.782
Πόντοι
4.655
Τι σχέση έχει με τις μικρές πούτσες? Θα μπορούσε να έχει και μικρό κόκκαλο

Π
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Άδικα κωλοτρίβεσαι τύπε μου. Έχω την κακή συνήθεια όταν λέω τέλος να το εννοώ. Εδώ είναι και τα σχόλια και οι παραπομπές. Όποιος θέλει διαβάζει και βγάζει τα συμπεράσματά του.
Είπες τέλος και πάλι μου απάντησες.
Οπότε μάλλον αυτά που λες δεν τα εννοείς.
Όλο μαλακίες λες. :2funny:
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.559
Κριτικές
171
Like
91.342
Πόντοι
46.423
Δεν ξέρω ποιά είναι η αντίδρασή τους σε μικρή πούτσα αλλά σε μεγάλη ξέρω πολύ καλά ποιά είναι η αντίδρασή τους ...

:2funny: :2funny:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom