Νέα

Αντίδραση της γυναίκας σε μια μικρή πουτσα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jean-Claud
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 179
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
16 Ιαν 2021
Μηνύματα
299
Like
160
Πόντοι
1
Εμενα ετσι ηταν παντα το πουλι μου. Οταν πας στον ουρολογο στο τραβανε μερικες φορες πανω οσο παει. Εμενα για καποιο λογο παει παρα πολυ, σα λαστιχο. Οταν δε παρει φουλ αιματωση και γινει καγκελο, εκει λεω "φτου σου". Παχος ισα με το συμβολο "οκ", αντε ενα τσακ παραπανω. Δοξα τω θεω, παραπονο δεν εχω. :embarrased:
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.855
Κριτικές
21
Like
11.015
Πόντοι
4.546
ο προμοτορας αν κανει γυμνισμο ετσι θα γελανε οι κοπελες
Το είδα να ερχότανε αυτό το σχόλιο από μακριά
μπατμαν αληθεια ειναι και ο προμοτορας και ο χαζοβλαροκ εχουν το ιδιο προβλημα,ο δε προμοτορας εβαζε φωτογραφιες κιολας στο νημα με της γυμνες φωτογραφιες γυναικων.
Δεν το λες ουτε καν μικρομεσαιο ενα πουτσο ομοια με το δαχτυλο μιας γυναικας το λες σπορο
Όπως είπε και ο Μπάροκ, για να μιλάς με τόση σιγουριά κάποια γνώση παραπάνω θα έχεις....(δεν υπονοώ κάτι)
 

svas79

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2007
Μηνύματα
375
Like
235
Πόντοι
21
Για να μη νιώθετε άσχημα, μου έχει τύχει περιστατικό: κλείνω ραντεβού με μια τυπισσα στο σπίτι της ωριαίο, πρώτη φορά. Πάω αγχωμένος, έχει χρόνια που έγινε. Μπαίνω μέσα όλα καλά. Με το που βγάζω το μποξεράκι, είχα και αρκετή τρίχα και το πουλί μου από το άγχος είχε κρυφτεί. Είχε και κρύο. Μόλις με είδε, της έφυγε ένα ειρωνικό γέλιο (ακριβώς αυτό που περιγράφετε στο νήμα). Είχα και λίγα κιλά παραπάνω και ξέρετε αυτό το σακουλιασμα που κάνουμε στην γύρω περιοχή συν ότι έκανα αυτή τη μαλακια που τραβιεσαι λίγο πίσω σαν αδερφή, σπας λίγο τη λεκάνη, μη φανεί το πουλί σου (πολύ άγχος).

Δε θα ξεχάσω το βλέμμα της όταν μετά το μασάζ και εχοντασ χαλαρώσει γύρισα και το παπαρι μου είχε γίνει 20αρι κανονικός πυραυλος, και το βλέμμα της το έριξε ακριβώς τη στιγμή που πήγαινε χαλαρή να το πάρει στο στόμα της. Δεν την έκπληξη χαράς, ούτε ουαου ούτε γέλιο. Ήταν πραγματικά βλέμμα ο ορισμός του wtf, πήρε το πιο ηλιθιο, αμήχανο ύφος. Θυμάμαι καλά εκείνη τη μέρα και τα δάκρυα που έριξε όσο την έσπρωχνα επίτηδες κάτω, να πνίγεται και συνάμα να τρίβει τη μούρη της στις πουτσότριχες μου.

Αληθινή ιστορία μέχρι την τελευταία σταγόνα σπέρματος, να ξέρετε.

Συμπέρασμα: μικρή, μεσαία, μεγάλη, έχει δει μεγαλύτερες και μικρότερες. Αν γελάσει ειρωνικά, κάντε την να βλαστημήσει την ώρα και τη στιγμή που έγινε πουτάνα. Μπουκώστε την μέχρι να σπάσουν τα αγγεία στα μάγουλα της και να γεμίσει κοκκινίλες. Θα το θυμάται για καιρό, και εσάς και την «μικρή» πουτσα σας. Τώρα που το σκέφτομαι, δεν έχει καλύτερο από πουτανα που ειρωνεύεται. Ξεκλειδώνεις κατευθείαν και αφήνεις πίσω σου κάθε σεβασμό - ανασφάλεια. Γλυτωνεις την ξεπέτα.

Το πουλι που μεγαλωνει δυσαναλογα ειναι γερο χαρτι. Της το δειχνεις μικρο και σου λεει βαλε κι απο πισω δεν υπαρχει προβλημα και μετα kinder εκπληξη :alivedick:
υπαρχουν γκροουμεν και σοουμεν.
Οι γκροουμεν ειναι αυτοι που εχουν μικρο χαλαρο και μεγαλωνει στη στυση και σοουμεν αυτοι που εχουν μεγαλο χαλαρο και στη στυση μεγαλωνει λιγοτερο.
Παντως ο προμοτορας ειναι γκροουμεν αλλα σε χαλαρωση ειναι 5 εκ ποσο να μεγαλωσει και διπλασιο να γινει πανω απο 11 δεν παει,οποτε χαλαρο κατω απο 9 εκατοστα υπαρχει θεμα ειτε γροουμεν η σοουμεν.
Σοουμεν ειναι αυτοι που εχουν χαλαρο πανω πανω απο 12

Τι να πουν κι αυτοι που ειναι μικρο και χαλαρο και σε στυση; Αυτοι πως λεγονται;
 

svas79

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2007
Μηνύματα
375
Like
235
Πόντοι
21
Εμενα ετσι ηταν παντα το πουλι μου. Οταν πας στον ουρολογο στο τραβανε μερικες φορες πανω οσο παει. Εμενα για καποιο λογο παει παρα πολυ, σα λαστιχο. Οταν δε παρει φουλ αιματωση και γινει καγκελο, εκει λεω "φτου σου". Παχος ισα με το συμβολο "οκ", αντε ενα τσακ παραπανω. Δοξα τω θεω, παραπονο δεν εχω. :embarrased:

Πουλι τιραμολα :2funny:
 
OP
OP
jean-Claud

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
ο προμοτορας αν κανει γυμνισμο ετσι θα γελανε οι κοπελες
Το είδα να ερχότανε αυτό το σχόλιο από μακριά
μπατμαν αληθεια ειναι και ο προμοτορας και ο χαζοβλαροκ εχουν το ιδιο προβλημα,ο δε προμοτορας εβαζε φωτογραφιες κιολας στο νημα με της γυμνες φωτογραφιες γυναικων.
Δεν το λες ουτε καν μικρομεσαιο ενα πουτσο ομοια με το δαχτυλο μιας γυναικας το λες σπορο
Όπως είπε και ο Μπάροκ, για να μιλάς με τόση σιγουριά κάποια γνώση παραπάνω θα έχεις....(δεν υπονοώ κάτι)
μπατμαν ποια σιγουριά ο βλαροκ το ειχε πει οτι το εχει 4.5 ολοι το ξερουν οσο ο προμοτορας εβαλε φωτογραφία κιολας.
Εγω φταιω αυτοι τα δειχνουν και καμαρωνουν εγω εδω μεσα μπηκα να ασχοληθώ με τον αγοραιο ερωτα και με μουνακια.
 
Εγγρ.
16 Ιαν 2021
Μηνύματα
299
Like
160
Πόντοι
1
Για να μη νιώθετε άσχημα, μου έχει τύχει περιστατικό: κλείνω ραντεβού με μια τυπισσα στο σπίτι της ωριαίο, πρώτη φορά. Πάω αγχωμένος, έχει χρόνια που έγινε. Μπαίνω μέσα όλα καλά. Με το που βγάζω το μποξεράκι, είχα και αρκετή τρίχα και το πουλί μου από το άγχος είχε κρυφτεί. Είχε και κρύο. Μόλις με είδε, της έφυγε ένα ειρωνικό γέλιο (ακριβώς αυτό που περιγράφετε στο νήμα). Είχα και λίγα κιλά παραπάνω και ξέρετε αυτό το σακουλιασμα που κάνουμε στην γύρω περιοχή συν ότι έκανα αυτή τη μαλακια που τραβιεσαι λίγο πίσω σαν αδερφή, σπας λίγο τη λεκάνη, μη φανεί το πουλί σου (πολύ άγχος).

Δε θα ξεχάσω το βλέμμα της όταν μετά το μασάζ και εχοντασ χαλαρώσει γύρισα και το παπαρι μου είχε γίνει 20αρι κανονικός πυραυλος, και το βλέμμα της το έριξε ακριβώς τη στιγμή που πήγαινε χαλαρή να το πάρει στο στόμα της. Δεν την έκπληξη χαράς, ούτε ουαου ούτε γέλιο. Ήταν πραγματικά βλέμμα ο ορισμός του wtf, πήρε το πιο ηλιθιο, αμήχανο ύφος. Θυμάμαι καλά εκείνη τη μέρα και τα δάκρυα που έριξε όσο την έσπρωχνα επίτηδες κάτω, να πνίγεται και συνάμα να τρίβει τη μούρη της στις πουτσότριχες μου.

Αληθινή ιστορία μέχρι την τελευταία σταγόνα σπέρματος, να ξέρετε.

Συμπέρασμα: μικρή, μεσαία, μεγάλη, έχει δει μεγαλύτερες και μικρότερες. Αν γελάσει ειρωνικά, κάντε την να βλαστημήσει την ώρα και τη στιγμή που έγινε πουτάνα. Μπουκώστε την μέχρι να σπάσουν τα αγγεία στα μάγουλα της και να γεμίσει κοκκινίλες. Θα το θυμάται για καιρό, και εσάς και την «μικρή» πουτσα σας. Τώρα που το σκέφτομαι, δεν έχει καλύτερο από πουτανα που ειρωνεύεται. Ξεκλειδώνεις κατευθείαν και αφήνεις πίσω σου κάθε σεβασμό - ανασφάλεια. Γλυτωνεις την ξεπέτα.

Το πουλι που μεγαλωνει δυσαναλογα ειναι γερο χαρτι. Της το δειχνεις μικρο και σου λεει βαλε κι απο πισω δεν υπαρχει προβλημα και μετα kinder εκπληξη :alivedick:
υπαρχουν γκροουμεν και σοουμεν.
Οι γκροουμεν ειναι αυτοι που εχουν μικρο χαλαρο και μεγαλωνει στη στυση και σοουμεν αυτοι που εχουν μεγαλο χαλαρο και στη στυση μεγαλωνει λιγοτερο.
Παντως ο προμοτορας ειναι γκροουμεν αλλα σε χαλαρωση ειναι 5 εκ ποσο να μεγαλωσει και διπλασιο να γινει πανω απο 11 δεν παει,οποτε χαλαρο κατω απο 9 εκατοστα υπαρχει θεμα ειτε γροουμεν η σοουμεν.
Σοουμεν ειναι αυτοι που εχουν χαλαρο πανω πανω απο 12

Τι να πουν κι αυτοι που ειναι μικρο και χαλαρο και σε στυση; Αυτοι πως λεγονται;

Ατυχοι
 

KINDEREKPLIXI_@1976

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2014
Μηνύματα
872
Like
921
Πόντοι
86
Εμενα ετσι ηταν παντα το πουλι μου. Οταν πας στον ουρολογο στο τραβανε μερικες φορες πανω οσο παει. Εμενα για καποιο λογο παει παρα πολυ, σα λαστιχο. Οταν δε παρει φουλ αιματωση και γινει καγκελο, εκει λεω "φτου σου". Παχος ισα με το συμβολο "οκ", αντε ενα τσακ παραπανω. Δοξα τω θεω, παραπονο δεν εχω. :embarrased:

και μενα παντως χαλαρο ειναι 4-5 ποντους... σε στυση 13-14 και κανονικο παχος... Ποτε μα ποτε καμια δεν τον κοιταξε με παραξενο βλεμα ή να πουν κατι υποτιμητικο , ακομα και αν αναφερω εγω κατι για το μεγεθος μου.... ισα ισα που ολες βολευονται με το μηκος γιατι δεν πονανε , και παντα δεν φοβουνται να παρω κωλο.... ειμαι σιγουρα γκροουμεν και στην τελικη κραταω αυτο που ειπε πολυ εμπειρη γκομενα που ξεσκιζομαστε τα τελευταια χρονια και στην κυριολεξια αισθανομαι σαν πορνοσταρ '' ειναι μεγαλη καυλα για μια γυναικα να τον περνει μικρο στο στομα της και να τον νιωθει να μεγαλωνει.,.....''
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Πάντως το σωστό άντρα δεν τον νοιάζει πόσο την έχει.
Αυτά τα λένε οι γυναίκες για να μας κομπλάρουν.
Και οι γυναίκες στα παπάρια μας.
Ότι να ναι τρώνε αυτές. Μικρά, μεγάλα, ίσια, στραβά, Ελληνικά, Πακιστανικά...
Σιγά μην έχουν και άποψη :2funny:
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
Σιγά μην έχουν και άποψη :2funny:
ασφαλως και εχουν αποψη για τα πουλια μοας. εχω διαβασει για αυτο οι ανθρωποι εχουν μεγαλυτερο πεος απο πιθηκους γοριλες κτλ. γιατι υιοθετησαν ορθια σταση και οι γυναικες γαμιοντουσαν με αυτους που την ειχαν μεγαλυτερη. ειναι θεμα φυσικης επιλογης
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.133
Κριτικές
4
Like
9.103
Πόντοι
2.306
Σιγά μην έχουν και άποψη :2funny:
ασφαλως και εχουν αποψη για τα πουλια μοας. εχω διαβασει για αυτο οι ανθρωποι εχουν μεγαλυτερο πεος απο πιθηκους γοριλες κτλ. γιατι υιοθετησαν ορθια σταση και οι γυναικες γαμιοντουσαν με αυτους που την ειχαν μεγαλυτερη. ειναι θεμα φυσικης επιλογης
Τυπε αυτό που λες για τα ζώα έχει να κάνει με τη φύση και τα ένστικτα.. Στους ανθρώπους το σεξ είναι γίνεται και για ευχαρίστηση. Οπότε είναι διαφορετικό.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Σιγά μην έχουν και άποψη :2funny:
ασφαλως και εχουν αποψη για τα πουλια μοας. εχω διαβασει για αυτο οι ανθρωποι εχουν μεγαλυτερο πεος απο πιθηκους γοριλες κτλ. γιατι υιοθετησαν ορθια σταση και οι γυναικες γαμιοντουσαν με αυτους που την ειχαν μεγαλυτερη. ειναι θεμα φυσικης επιλογης
Στις ίδιες στάσεις το κάνουμε με πιθήκους και γορίλες. Το μέγεθος δεν παίζει κάποιο ρόλο στην αναπαραγωγή. Στις ανθρωπίδες λειτουργεί αλλιώς το σύστημα. Άσε που δεν έχουμε καν κόκκαλο στο πέος όπως έχουν οι πίθηκοι. Το χάσαμε γιατί δε γαμούσαμε τόσο συχνά όσο αυτοί από ένα σημείο και μετά.
Το μέσο μέγεθος είναι στα 12-14 εκ. Καμία φυσική επιλογή.
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Σιγά μην έχουν και άποψη :2funny:
ασφαλως και εχουν αποψη για τα πουλια μοας. εχω διαβασει για αυτο οι ανθρωποι εχουν μεγαλυτερο πεος απο πιθηκους γοριλες κτλ. γιατι υιοθετησαν ορθια σταση και οι γυναικες γαμιοντουσαν με αυτους που την ειχαν μεγαλυτερη. ειναι θεμα φυσικης επιλογης
Στις ίδιες στάσεις το κάνουμε με πιθήκους και γορίλες. Το μέγεθος δεν παίζει κάποιο ρόλο στην αναπαραγωγή. Στις ανθρωπίδες λειτουργεί αλλιώς το σύστημα. Άσε που δεν έχουμε καν κόκκαλο στο πέος όπως έχουν οι πίθηκοι. Το χάσαμε γιατί δε γαμούσαμε τόσο συχνά όσο αυτοί από ένα σημείο και μετά.
Το μέσο μέγεθος είναι στα 12-14 εκ. Καμία φυσική επιλογή.
Μεγάλο λάθος.
Ο άνθρωπος είναι το πιο σεξουαλικό ζώο με διαφορά.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Σιγά μην έχουν και άποψη :2funny:
ασφαλως και εχουν αποψη για τα πουλια μοας. εχω διαβασει για αυτο οι ανθρωποι εχουν μεγαλυτερο πεος απο πιθηκους γοριλες κτλ. γιατι υιοθετησαν ορθια σταση και οι γυναικες γαμιοντουσαν με αυτους που την ειχαν μεγαλυτερη. ειναι θεμα φυσικης επιλογης
Στις ίδιες στάσεις το κάνουμε με πιθήκους και γορίλες. Το μέγεθος δεν παίζει κάποιο ρόλο στην αναπαραγωγή. Στις ανθρωπίδες λειτουργεί αλλιώς το σύστημα. Άσε που δεν έχουμε καν κόκκαλο στο πέος όπως έχουν οι πίθηκοι. Το χάσαμε γιατί δε γαμούσαμε τόσο συχνά όσο αυτοί από ένα σημείο και μετά.
Το μέσο μέγεθος είναι στα 12-14 εκ. Καμία φυσική επιλογή.
Μεγάλο λάθος.
Ο άνθρωπος είναι το πιο σεξουαλικό ζώο με διαφορά.
Να ενημερώσεις τους ανθρωπολόγους τύπε μου ότι κάνουν λάθος. Δεν είναι δική μου θεωρία. Δική τους είναι.
 
OP
OP
jean-Claud

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Μεγαλες εμπειριες απο αντιδρασεις γυναικων σε μικρα μεγεθη εχουν ο προμοτορας και ο βλαροκ
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.678
Πόντοι
2.606
Είτε μικρή είτε μεγάλη πούτσα είτε αυνάνας είτε Ροκο Σιφρεντι , 2 πραγματα ειναι τελολογικα βεβαια :
α) Μετα απο ενα χρονικο διαστημα σε σχεση/γαμο πιο συχνα θα βλεπεις Φεραρι στο δρομο παρα θα την γαμας
β) απορροια του (α) --> εσυ θα ψαχνεις καινουργια μουνια κι εκεινη καινουργιες πουτσες

Οι γυναικες το γνωριζουν ασυνειδητα αυτο και ως ακραιφνως ωφελιμιστικα και πραγματιστικα οντα κανουν φοκους σ'εκεινα που μπορουν να αποκομισουν μακροπροθεσμα (ντολτσε βιτα, χρημα , ενα μαλακα να μεγαλωσει τα παιδια τους κλπ). Στο τελος κατα 95% καταφερνουν να παρουν απ τη ζωη πολλα περισσοτερα απ οσα δικαιολογει το στατους/εμφανιση/μυαλο τους
Οι αντρες απο την αλλη ως συμπλεγματικα και μεγαλομανη οντα σπαταλουν ολη την παραγωγικη ζωη τους προσπαθωνας να γινουν ο Mr Perfect που θα μαγεψει την πανεμορφη , αγνη , ξεκωλιαρα (μονο με αυτον βεβαια) Σταχτοπουτα και θα ριχνουν γαλαξιακα γαμησια μεχρι το τελος του κοσμου. Στο τελος κατα 95% καταληγουν να παρουν τ'αρχιδια τους κι εκει χωριζονται σε διαφορες καστες. Αλλοι το ριχνουν στο ποτο , αλλοι στις πουτανες , αλλοι γινονται φιλοσοφοι κι αλλοι ζουν με υπαρξιακες αγωνιες για το αν το πουλι τους ειναι αρκετα μεγαλο και το αμαξι τους αρκετα ακριβο. :hi:

:rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:

Μιλαμε για αναλυση τωρα οχι αστεια
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Σιγά μην έχουν και άποψη :2funny:
ασφαλως και εχουν αποψη για τα πουλια μοας. εχω διαβασει για αυτο οι ανθρωποι εχουν μεγαλυτερο πεος απο πιθηκους γοριλες κτλ. γιατι υιοθετησαν ορθια σταση και οι γυναικες γαμιοντουσαν με αυτους που την ειχαν μεγαλυτερη. ειναι θεμα φυσικης επιλογης
Στις ίδιες στάσεις το κάνουμε με πιθήκους και γορίλες. Το μέγεθος δεν παίζει κάποιο ρόλο στην αναπαραγωγή. Στις ανθρωπίδες λειτουργεί αλλιώς το σύστημα. Άσε που δεν έχουμε καν κόκκαλο στο πέος όπως έχουν οι πίθηκοι. Το χάσαμε γιατί δε γαμούσαμε τόσο συχνά όσο αυτοί από ένα σημείο και μετά.
Το μέσο μέγεθος είναι στα 12-14 εκ. Καμία φυσική επιλογή.
Μεγάλο λάθος.
Ο άνθρωπος είναι το πιο σεξουαλικό ζώο με διαφορά.
Να ενημερώσεις τους ανθρωπολόγους τύπε μου ότι κάνουν λάθος. Δεν είναι δική μου θεωρία. Δική τους είναι.
Όχι απλά λες μαλακίες.
Να και το πρώτο search από το google ενός καθηγητή ανθρωπολόγου που λέει ακριβώς ότι οι άνθρωποι είναι το πιο σεξουαλικό ζώο.
Δεν αμφισβητείται αυτό.

Αυτό που λες εσύ για το κόκκαλο υπάρχουν πολλές απόψεις γιατί δεν έχουμε.
Αλλά η επικρατούσα είναι ότι επειδή έχουμε πιο όρθια στάση.
Άλλοι λένε ότι λόγο φυσικής επιλογής επειδή χωρίς κόκκαλο αυτοί που καβλώνουν είναι και οι πιο υγιείς.
Πολλές απόψεις αλλά κανείς μα κανείς δε λέει ότι δε γαμούσαμε τόσο συχνά όσο οι πίθηκοι.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Ευτυχώς τύπε μου που τις μαλακίες τις λέω εγώ και εσύ λες τα σωστά. Είναι που δεν το λέει κανείς μα κανείς.

Ο άνθρωπος δεν έχει (πλέον) οστό στο πέος του γιατί είναι.....μονογαμικός
Αυτό είναι το συμπέρασμα των επιστημόνων στο ερώτημα γιατί κάποια στιγμή χάθηκε το συγκεκριμένο οστό
Το ανθρώπινο πέος μπορεί να σκληραίνει, αλλά δεν διαθέτει οστό στο εσωτερικό του, αντίθετα με τους πιθήκους και πολλά άλλα θηλαστικά ζώα. Γιατί όμως ο άνδρας έχασε το οστό στο δικό του γεννητικό όργανο; Γιατί, αφότου το έριξε στη μονογαμία, απλούστατα δεν το χρειαζόταν!
Οι ερευνητές, με επικεφαλής τον Κιτ Όπι του Τμήματος Ανθρωπολογίας του University College του Λονδίνου, που έκαναν τη σχετική δημοσίευση στο περιοδικό βιολογίας «Proceedings of the Royal Society B'» της Βασιλικής Εταιρείας Επιστημών της Βρετανίας, σύμφωνα με το «Science» και τον βρετανικό «Γκάρντιαν», μελέτησαν την εξελικτική ιστορία του οστού στα αρσενικά γεννητικά όργανα.Το εν λόγω οστό εκτιμάται ότι πρωτοεμφανίσθηκε πριν από 145 έως 95 εκατ. χρόνια. Ποικίλει εντυπωσιακά από είδος σε είδος (σε μήκος και όχι μόνο), γι' αυτό έχει θεωρηθεί ως το πιο διαφοροποιημένο οστό που έχει υπάρξει ποτέ. Όμως στην πορεία μερικά ζώα το έχασαν και οι πρόγονοι του ανθρώπου ήταν μεταξύ αυτών.
Το οστό του πέους βοηθά στην παρατεταμένη συνουσία. Τα πολυγαμικά ζώα, όπως οι χιμπατζήδες και οι μπονόμπο, που αλλάζουν συντρόφους σαν τα... πουκάμισα (εάν είχαν πουκάμισα), έχουν κάθε λόγο να διαθέτουν ένα πέος με κόκαλο, κάτι που αυξάνει την πιθανότητα εύρεσης συντρόφου και, στη συνέχεια, της γονιμοποίησης της συντρόφου.
Σύμφωνα με τους επιστήμονες, το χρονικό όριο για τη διάρκεια της διείσδυσης του αρσενικού οργάνου, πέρα από το οποίο το οστό κρίνεται αναγκαίο, είναι τα τρία λεπτά. Κάτω από τα τρία λεπτά συνουσίας, το οστό αρχίζει να γίνεται περιττό (και αυτή είναι η περίπτωση του ανθρώπου!).
Όταν η μονογαμία αναδύθηκε ως βασική αναπαραγωγική στρατηγική στους προγόνους του σύγχρονου ανθρώπου, κάτι που εκτιμάται ότι συνέβη κατά την εποχή του «Όρθιου ανθρώπου» (Homo erectus), το οστό του πέους ατρόφησε έως σημείου εξαφάνισης. Όταν ο ανταγωνισμός μειώθηκε και ο άνδρας έδεσε το γάιδαρό του, μπορούσε πλέον να το πάει πιο μαλακά...

 

Istioploos

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2012
Μηνύματα
201
Κριτικές
1
Like
311
Πόντοι
21
η κοπέλα μου είχε πει ότι στο παρελθόν είχε γνωρίσει έναν τύπο, καλό παιδί και άξιο παλικάρι αλλά την ώρα που έβγαλαν τα ρούχα τους, μόλις είδε τον πούτσο του και πόσο μικρός ήταν ήθελε να κάνει εμετό κυριολεκτικά. Έτρεξε στην λεκάνη...

 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.855
Κριτικές
21
Like
11.015
Πόντοι
4.546
η κοπέλα μου είχε πει ότι στο παρελθόν είχε γνωρίσει έναν τύπο, καλό παιδί και άξιο παλικάρι αλλά την ώρα που έβγαλαν τα ρούχα τους, μόλις είδε τον πούτσο του και πόσο μικρός ήταν ήθελε να κάνει εμετό κυριολεκτικά. Έτρεξε στην λεκάνη...
Μήπως ήταν μέσα στη βρώμα?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom