Νέα

Αλβανίδες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vietkong
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 258K
  • Ετικέτες
    αλβανίδες
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Έχετε πηδηξει αλβανιδα

  • Ναι

    Ψήφοι: 262 72,2%
  • Όχι

    Ψήφοι: 101 27,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    363

byblo

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
113
Like
85
Πόντοι
1
Τι το σιζιτατε τώρα ροτιστε τους παππούδες σας από που είστε.... Εδώ οι άλλοι πόντιοι είναι λέει μακεδονες.. Πως είναι μακεδο ες αφού είναι ποντιοι,. Πορει κάποιος πόντιος να μου λύσει την απορία, είναι σαν να λέμε είμαι αλβανος αλλά και αφρικανος
Οι Ρωσσοποντιοι ειναι χειροτεροι απο τους κανονικους Ποντιους προς τους ξενους.Και οι λογοι εχουν να κανουν με το οτι ειναι πιο Χριστιανοι και θρησκοι απο τους προηγουμενους οι οποιοι εχουν και αυτοι πλεον ενσωματωθει στην νεοελληνικη κοινωνια και εχουν γινει Γραικυλοι.Καμια σχεση οι Ποντιοι που ηρθανε εδω το 20-30 με τους σημερινους φλωρους βουτηρομπεμπεδες(τα παιδια τους με λιγα λογια) που αρκετοι απο αυτους ειναι νεοπλουτοι και το παιζουν ιστορια ενω στην Τουρκια ετρωγαν τα δαχτυλα τους απο την
Φίλε μπορεί να περιμένει λίγους μήνες ακόμα γιατί είμαι στα μπετά ακόμα; :confused: :confused: :confused:
Φίλε μπορεί να περιμένει λίγους μήνες ακόμα γιατί είμαι στα μπετά ακόμα; :confused: :confused: :confused:
To Λαζος ειναι σιγουρα απο το Λαζαρος.Για το Λαζοπουλος δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλα ειναι επιθετο σαφεστατα που το βρισκεις και στους ντοπιους ελλαδιτες.Ο Λαζοπουλος ο μπετοβλακας ειναι απο την Λαρισα ντοπιος.Καμμια σχεση με Ποντιο.

Οι Λαζοι ζουσανε με τους Ποντιους για χιλιαδες χρονια.Ειναι λαος της δυτικης Γεωργιας που τον μεσσαιωνα λογο της Αραβικης απειλης στον καυκασο εκανε μεταναστευση στα ανατολικα βουνα του Ποντου για να ξεφυγει τους διωγμους και το Ισλαμ.Τωρα στο θεμα της γενετικης οι Λαζοι ειναι πιο κοντα γενετικα με τους Ποντιους παρα με τους Γεωργιανους.Οι σημερινοι Γεωργιανοι ειναι 100% καθαροι καυκασιοι.Ισως το πιο native group στον καυκασο.Οι Λαζοι απο την αλλη εχουν στοιχεια απο το Ποντιακο dna.Δηλαδη εχουν περισσοτερο anatolian,levantine και Greek dna.Που σημαινει οτι ηρθαν σε μιξη μεταξυ τους αυτοι οι 2 λαοι και πηρανε φυσικα και επιρροες οσο αφορα την κουλτουρα και τις παραδοσεις.Απο κει και περα ειναι και ιστορικα αποδεδειγμενο οτι πριν πανε οι Ελληνες στον Ποντο παρα πολλες απο τις φυλες που ζουσαν εκει ηταν πιθανοτατα καυκασιας γεωργιανικης καταγωγης.Δηλαδη ακομα και πριν ερθουν οι Λαζοι στον Ποντο αρκετες απο τις φυλες που κατοικουσαν εκει ηταν στην ουσια συγγενικης λαοι των Γεωργιανων.



Για τους Τουρκους τους σημερινους ειναι ανεκδοτο να αυτοαποκαλουνται Τουρκοι και να εχουν τοσο μεγαλο παν-τουρκισμο και εθνικισμο.Δεν ειναι τυχαιο που τους κοροιδεουν οι λαοι της κεντρικης Ασιας και τους αποκαλουν ψευτο-Τουρκους.Διοτι τα genetics τους ειναι κυριως native.Το περισσοτερο turkoman admixture βρισκεται στην Mουγλα και γενικοτερα στην δυτικη ακτη(Ιζμιρ,Προυσα κτλ) και αυτο δεν ξεπερναει το 30%.Ακομα και το yDNA τους δεν ειναι καν Τουρκικο.Οι περισσοτερες απλοομαδες στην σημερινη Τουρκια ειναι native anatolian.Που σημαινει οτι τα μογγολια το μονο που εκαναν ηταν να τους κανουν μουσλιμια με την βια και να τους δινουν στρατιωτικα ποστα και θεσεις διοικησεις.Οποτε ο εξισλαμισμος της ανατολης και των ντοπιων Χριστιανων μετα την μαχη του Ματζικερτ εγινε με συνοπτικες διαδικασιες και οχι μονο με την βια.Ειναι ξεφτιλα για τους Τουρκους απο γενετικη αποψεως να μην υπαρχουν ουτε στο 5% Τουρκικες-Ασιατικες απλοομαδες.Και γι'αυτο σκουζουνε στα anthroforas και τωρα τελευταια το εχουν γυρισει απο τον παν-Τουρκικο-Τουρανικο εθνικισμο και το πανε στο Χιττιτικο και Φρυγικο αρχαιο Ανατολιτικο εθνικισμο και μαλισταν λενε και κατι μαλακιες οτι αυτοι ειναι οι ντοπιοι και αυθεντικοι Ανατολιτες.Τρικυμια Εν Κρανιω :jerking2::jerking2::jerking2:

Ρε θα μας τρελανεται εσείς μέχρι το τέλος του. Του 19’αιωνα ασχετε ε ασχετε οι πόλεις με μεγαλύτερο ελληνικό πλυθησμο στην γη ήταν πρώτη η Κωνσταντινούπολη μετά η Σμύρνη κ έπειτα η Τραπεζούντος δεν ήταν η Αθήνα η Θεσσαλονίκη κ η Πάτρα τούβλο που θα πεις τους Πόντιους τουρκοσπορους​

 

byblo

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
113
Like
85
Πόντοι
1
Όσο για τον Αλβανό που αναρωτιέται αν είμαστε Μακεδόνες οι Πόντιοι που ζούμε στην Μακεδονία είμαστε Έλληνες και μένουμε όπου θελουμε στην πατρίδα μας διότι μας διώξανε οι Τούρκοι γιατί δεν Τουρέκεψαμε σαν κ τους Αλβανούς που γίναν μουσουλμάνοι σκουπίδι.Και ναι είμαστε πιο Μακεδόνες από τους Σλάβους εποίκους σκουπίδι που το παίζεις κ γνωστής
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
Όσο για τον Αλβανό που αναρωτιέται αν είμαστε Μακεδόνες οι Πόντιοι που ζούμε στην Μακεδονία είμαστε Έλληνες και μένουμε όπου θελουμε στην πατρίδα μας διότι μας διώξανε οι Τούρκοι γιατί δεν Τουρέκεψαμε σαν κ τους Αλβανούς που γίναν μουσουλμάνοι σκουπίδι.Και ναι είμαστε πιο Μακεδόνες από τους Σλάβους εποίκους σκουπίδι που το παίζεις κ γνωστής
Ειπα εγω ρε γελοιε οτι οι Ποντιοι ειναι Τουρκοι?Ισα ισα ρε μπουφε που γραφω οτι δεν υπαρχει τουρκικο dna σε κανεναν Ελληνικο πληθυσμο.Απο κει και περα τα υπολοιπα που γραφεις ειναι γνωστα.Ναι αν δεν ερχοντουσαν απο την Μικρα Ασια οι Χριστιανοι,Ελληνες,Ρωμιοι η οτιδηποτε αλλο η σημερινη Μακεδονια θα ηταν αδεια.Η Θεσσαλονικη απο μονη της υπηξε μια πολη που το 70-80% ηταν Εβραιοι Σεφαρδιτε και το υπολοιπο Βουλγαροι.
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.943
Πόντοι
1.056
Την Καλησπερα στους Φιλους...αντε να πω και εγω τα δικα μου αν και η συζητηση μετατραπηκε σε διαλογο(εψαξα λιγο και ειδα την διαφορα)....
Το θεμα ειναι οι Αλβανιδες.....προσωπικα τις θεωρω Αναγωγες .....σιγουρα θα υπαρχουν και διαμαντακια οπως και στις Ελληνιδες.....
Τωρα για την εξωτερικη εμφανιση ....οι φωτογραφιες δεν με καλυπτουν απο την στιγμη που τις βλεπω ζωντανα....και δεν μπορω να πω οτι ειναι και Μανεκεν....
Καλα να περνατε......
 

Elvis91

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.148
Like
871
Πόντοι
96
Όλοι οι χριστιανοί επί οθωμΜικες αυτοκρατορία λέγονταν Έλληνες ξτνα λίγο της μόδας τότε, θα πω ότι είμαι Έλληνας επειδή είμαι χριστιανός, είχανε και τα λεφτά οι Ελληνες, σου λέει ο άλλος Έλληνας θα πω, τι θα πω, ότι είμαι Βούλγαρος, αλβανος, μακεδονας,βλάχο Ρουμάνος, μη μας περάσουν και για επαρχιώτες σου λέει, οι Έλληνες βέβαια σε Σμύρνη Πόντο κτλ πάντα μια πολύ. Μικρη μειονότητα ήτανε, τα λεεν όλοι οι Άγγλο Γάλλοι εινολογοι της εποχής, σχεδόν ανύπαρκτοι σε πληθυσμό, ακόμα πχ και οι Εβραίοι μοάι οι Αρμένιοι της Κωνσταντινούπολη επί σουλτανων, πιο πολλοί ήταν άσε αριθμό από τους Έλληνες, τους αληθινούς Έλληνες ε, όχι του στυλ είμαι αλβανος χριστιανός άρα θα λέω ότι είμαι ελληνας(ναι είχε πολλούς τέτοιους ακόμα και η Κωνσταντινούπολη) ???
 

byblo

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
113
Like
85
Πόντοι
1
Όλοι οι χριστιανοί επί οθωμΜικες αυτοκρατορία λέγονταν Έλληνες ξτνα λίγο της μόδας τότε, θα πω ότι είμαι Έλληνας επειδή είμαι χριστιανός, είχανε και τα λεφτά οι Ελληνες, σου λέει ο άλλος Έλληνας θα πω, τι θα πω, ότι είμαι Βούλγαρος, αλβανος, μακεδονας,βλάχο Ρουμάνος, μη μας περάσουν και για επαρχιώτες σου λέει, οι Έλληνες βέβαια σε Σμύρνη Πόντο κτλ πάντα μια πολύ. Μικρη μειονότητα ήτανε, τα λεεν όλοι οι Άγγλο Γάλλοι εινολογοι της εποχής, σχεδόν ανύπαρκτοι σε πληθυσμό, ακόμα πχ και οι Εβραίοι μοάι οι Αρμένιοι της Κωνσταντινούπολη επί σουλτανων, πιο πολλοί ήταν άσε αριθμό από τους Έλληνες, τους αληθινούς Έλληνες ε, όχι του στυλ είμαι αλβανος χριστιανός άρα θα λέω ότι είμαι ελληνας(ναι είχε πολλούς τέτοιους ακόμα και η Κωνσταντινούπολη) ???
Το μίσος σου για τον Ελληνισμό σε οδηγεί να λες βλακείες,θελεις με το ζόρι να πίστευεις ότι στην ευρύτερη περιοχή που μεγαλούργησε ο ελληνισμός ότι δεν υπήρχαν Έλληνες .εντάξει ρε φίλε δεν υπήρχαν πουθενά Έλληνες στην Ελλάδα είναι μόνο Αλβανοί Τούρκοι Αρμένιοι Εβραίοι κ Σλάβοι έχεις δίκιο μην ασχολισε άλλο με τον Ελληνισμό είναι κάτι μεγάλο που δεν σε αφορά είσαι βλάκας για αυτο.έχεις φανταστεί αν έγραφα της άποψης μου όπως κάνει εσυ εδώ με θράσος πχ στα σκοπιά θα με είχαν φυλακή; Στην Αλβανία μπορεί να με σκωτωναν;κ δεν βλέπεις ότι όπου κάνουν ανασκαφές Τουρκία Βουλγαρία σκοπιά Αλβανία βγαίνουν ελληνικά αντικείμενα θελεις με το ζόρι να μας πεις ότι δεν υπάρχουν Έλληνες στην Ελλάδα
 

unknowndark

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.600
Like
5.237
Πόντοι
1.056
Όσο για τον Αλβανό που αναρωτιέται αν είμαστε Μακεδόνες οι Πόντιοι που ζούμε στην Μακεδονία είμαστε Έλληνες και μένουμε όπου θελουμε στην πατρίδα μας διότι μας διώξανε οι Τούρκοι γιατί δεν Τουρέκεψαμε σαν κ τους Αλβανούς που γίναν μουσουλμάνοι σκουπίδι.Και ναι είμαστε πιο Μακεδόνες από τους Σλάβους εποίκους σκουπίδι που το παίζεις κ γνωστής

Δεν ξέρω τι λέει ο Αλβανός, αλλά οι τουρκόσποροι που μας κουβαλήθηκαν εδώ το '20 και μιλούσαν μόνο τούρκικα δεν μπορούν να λέγονται Μακεδόνες. Ασε που πάνω απο τους μισούς τουρκέψανε και έμειναν στην μητέρα Τουρκία.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.702
Κριτικές
6
Like
11.126
Πόντοι
3.936
Μερικοι εχουν κολλησει γενεαολογικα στα τελευταια 400 χρονια και αναμασουν την ιδια τσιχλα. Ξεχνωντας τα 3.000 χρονια π.Χ(ισως και παραπανω) τοτε που οι αρχαιοι ελληνες ειχαν καταγ@μησει τον τοτε γνωστο κοσμο. Μεσολαβησαν και αλλα 1000 χρονια βυζαντινης κυριαρχιας με πολιτες οι οποιοι μιλουσαν ελληνικα και ειχαν ελληνικη παιδεια. Κανονικα οι τουρκοι πρεπει να ψαχνονται με 1.000.000 γενιτσαρους απο τα βαλκανια και με εκατομμυρια γυναικες στα παζαρια απο αλλες ευρωπαικες και ελληνικες πολεις. ΠΧ. η γιαγια του σουλειμαν ηταν ελληνιδα και η μανα του ρωσιδα.
 

IOS13

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2015
Μηνύματα
119
Κριτικές
1
Like
379
Πόντοι
21
"Ρε παιδιά ένα πούτσο ήρθαμε να ρίξουμε"
Όπως έλεγε και ο Τραβόλτας στο Αυστηρώς Κατάλληλο..
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.967
Πόντοι
456
Καπου το εχασα...
Συμφωνω οτι δεν αλλαξε
Και τα αλλα τα πατριωτικα που ειπες;;

τυπε με τα νευρα μου παιζεις μαλλον.. :confused: :confused: :confused: :confused:

..... η Μακεδονια δεν ειναι πατριωτικη καβλαντα.... ειναι ο τοπος μου -η ψυχη μου η ιδια-ο πνευμονας της Ελλαδας

να υποθεσω εισαι οπαδος της λογικης "αφου καποτε η Μακεδονια ως οθωμανικη επαρχια περιλαμβανε ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΑ και καποια κομματια του συγκεκριμενου κρατικου αλβανοσλαβικου μορφωματος,ε οκ δεν τρεχει κατι" ?

...και ως αρχαιοελληνικη αυτοκρατορια περιλαμβανε το Πακισταν,τι θα ελεγες να το ονομασουμε ανατολικη Μακεδονια?

τι γλωσσα μιλουσαν οι Μακεδονες?σλαβικα,αλβανικα η πακιστανικα?

γενικως δεν επιθυμω διαλογο με οποιονδηποτε κλεινει το ματι στην προπαγανδα των κλοουν βορεια των Ευζωνων
ειτε αυτος ανηκει στη Νεα Δημοκρατια ειτε στα μπλοκ των Εξαρχειων
....διοτι για να μη ξεχνιομαστε,ο δρακουμελ ΠΡΩΤΟΣ αναγνωρισε ως FYROM αυτους τους μπινεδες το 1993
χωρις τον παραμικρο γαμημενο λογο(ουτε καν πιεση απο την ΕΕ) συμφωνησε να συμπεριληφθει ο ορος "Μακεδονια" στην ονομασια τους

ΠΑΜΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΛΟΙΠΟΝ....

ΑΛΛΑΖΕΙ -ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ,ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΟΥΤΕ ΒΗΜΑ ΠΙΣΩ.....
ΕΙΝΑΙ ΗΘΙΚΟ-ΑΞΙΑΚΟ-ΣΥΝΕΙΔΗΣΙΑΚΟ ΘΕΜΑ ,ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ.....

ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ Η ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΚΑ?? :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.967
Πόντοι
456
Oι Ποντιοι δεν λενε οτι ειναι Μακεδονες.Παντα λενε οτι ειναι Ποντιοι και μαλιστα πολλες φορες κανουν και πλακα μεταξυ τους λεγοντας Λαζε.

στα αρχιδια μας τι λενε η τι αισθανονται οι Ποντιοι..... :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ=ΕΛΛΑΔΑ

ΣΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΖΟΥΝΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΓΩΝΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΑΛΛΩΣΤΕ....ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΠΟΝΤΙΟΙ.
 
Εγγρ.
29 Οκτ 2021
Μηνύματα
364
Like
430
Πόντοι
21
τυπε με τα νευρα μου παιζεις μαλλον.. :confused: :confused: :confused: :confused:

..... η Μακεδονια δεν ειναι πατριωτικη καβλαντα.... ειναι ο τοπος μου -η ψυχη μου η ιδια-ο πνευμονας της Ελλαδας

να υποθεσω εισαι οπαδος της λογικης "αφου καποτε η Μακεδονια ως οθωμανικη επαρχια περιλαμβανε ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΑ και καποια κομματια του συγκεκριμενου κρατικου αλβανοσλαβικου μορφωματος,ε οκ δεν τρεχει κατι" ?

...και ως αρχαιοελληνικη αυτοκρατορια περιλαμβανε το Πακισταν,τι θα ελεγες να το ονομασουμε ανατολικη Μακεδονια?

τι γλωσσα μιλουσαν οι Μακεδονες?σλαβικα,αλβανικα η πακιστανικα?

γενικως δεν επιθυμω διαλογο με οποιονδηποτε κλεινει το ματι στην προπαγανδα των κλοουν βορεια των Ευζωνων
ειτε αυτος ανηκει στη Νεα Δημοκρατια ειτε στα μπλοκ των Εξαρχειων
....διοτι για να μη ξεχνιομαστε,ο δρακουμελ ΠΡΩΤΟΣ αναγνωρισε ως FYROM αυτους τους μπινεδες το 1993
χωρις τον παραμικρο γαμημενο λογο(ουτε καν πιεση απο την ΕΕ) συμφωνησε να συμπεριληφθει ο ορος "Μακεδονια" στην ονομασια τους

ΠΑΜΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΛΟΙΠΟΝ....

ΑΛΛΑΖΕΙ -ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ,ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΟΥΤΕ ΒΗΜΑ ΠΙΣΩ.....
ΕΙΝΑΙ ΗΘΙΚΟ-ΑΞΙΑΚΟ-ΣΥΝΕΙΔΗΣΙΑΚΟ ΘΕΜΑ ,ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ.....

ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ Η ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΚΑ?? :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
ηρεμα ρε φιλε...ειπα δεν ειχα διαθεση να ειρωνευτω...απλα προσπαθουσα να καταλαβω...δεν κανω καμια προπαγανδα για κανενν απλα εκανα ερωτηση για να καταλαβω...αυτο που λες ειναι απολυτως σεβαστο και οκαυ....εγω δεν μπορω να το νιωσω μιας και δεν ειμαι ισως μακεδονας ή μεγαλωσα χωρις τετοιες αξιες τι να πω...
εγω απλα βλεπω οτι τελικα εκμεταλευτηκε πολιτικα το σκηνικο και τελικα δεν αλλαξε και κατι...αλλα εσυ βαζεις μια αλλη οπτικη για καποιους...οκαυ λοιπον... καλη συνεχεια
 

byblo

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
113
Like
85
Πόντοι
1
Δεν ξέρω τι λέει ο Αλβανός, αλλά οι τουρκόσποροι που μας κουβαλήθηκαν εδώ το '20 και μιλούσαν μόνο τούρκικα δεν μπορούν να λέγονται Μακεδόνες. Ασε που πάνω απο τους μισούς τουρκέψανε και έμειναν στην μητέρα Τουρκία.
 

byblo

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
113
Like
85
Πόντοι
1
Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας φίλε.ντροπή που μιλάς έτσι …
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.190
Κριτικές
20
Like
3.713
Πόντοι
1.446
Λοιπόν... Για να αφήσουμε τα φυλετικά και τα εθνικά και να επανέλθουμε στο θέμα...
Σκηνικό από το πάρκο του Κολωνού πριν δύο δεκαετίες πάνω-κάτω...
Δυο κυράδες μάλωσαν γιατί τσακώθηκαν τα μικρά παιδιά τους...
Η μία Ελεϊνίδα η άλλη Αλβανίδα...
- Άντε μωρή πεινάϊσα που ήρθες εδώ και έφαγες ψωμί, που βρωμάγαν τα χνώτα σας εκεί πάνω...
- Άντε μωρή εσύ, που ήρθαμε και σας ξεβρωμίσαμε και σας ξεσκουληκιάσαμε, βρωμιάρες, τεμπέλες...
Σουρεάλε, cult, διάλογοι και σκηνές...
Που να ήξερε ο Πλάτωνας τι φιλοσοφικοί διάλογοι θα ακολουθούσαν τις επόμενες χιλιετίες... :glasses: :(:2funny:
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
στα αρχιδια μας τι λενε η τι αισθανονται οι Ποντιοι..... :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ=ΕΛΛΑΔΑ

ΣΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΖΟΥΝΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΓΩΝΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΑΛΛΩΣΤΕ....ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΠΟΝΤΙΟΙ.
Εσύ ρε σκουλικι έχεις Πόντιο πρόεδρο όμως :2funny::tooth:
 

Vatrachos

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2007
Μηνύματα
136
Like
353
Πόντοι
21
Πολύ φιλοσοφία και επιστήμη πλάκωσε εδώ. Είναι κάνεις ειδικός πάνω σε αυτά τα θέματα? Έχει σπουδάσει φιλοσοφία η διεθνολόγος γενικότερα?
Αρχιδια λέω εγώ, ο κλασικός ο μαλακας ο Έλληνας , έχει άποψη για όλα και στην τελική πάντα μαλακας πιάνεται.
Θα κλείσω με αυτό "ο Ηλίθιος μιλάει γιατί κάτι πρέπει να πει. Ο Σοφός μιλάει γιατί κάτι έχει να πει"
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
Δεν ξέρω τι λέει ο Αλβανός, αλλά οι τουρκόσποροι που μας κουβαλήθηκαν εδώ το '20 και μιλούσαν μόνο τούρκικα δεν μπορούν να λέγονται Μακεδόνες. Ασε που πάνω απο τους μισούς τουρκέψανε και έμειναν στην μητέρα Τουρκία.
Εσύ τους λες Τούρκοσπόρους τυπε και αυτοί σε φωνάζουν Βούλγαρο, Γκρεκομανο, Γαλλίδες, Σλάβοι, Μακεντονετς και διάφορα άλλα. Καλά το πάτε στην Μακεδονία για εμφύλιο.. Μετά απορείτε πως πήρε το όνομά η Βόρεια Μακεδονία... Αφού δεν υπάρχει εθνική ομοψυχία και ακόμα και σήμερα ο καθένας προσδιορίζει τον εαυτό του με βάση τον τόπο καταγωγής του. Αλλάξτε πρώτα τα σλαβικα τοπωνύμια στην Μακεδονία που είναι εξίσου πάρα πολλά και μετά το παίζεστε όλοι σας Μακεδόνες και απογονοι του Αλέξανδρου.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.438
Κριτικές
62
Like
45.145
Πόντοι
9.297
Εσύ ρε σκουλικι έχεις Πόντιο πρόεδρο όμως :2funny::tooth:
Μην μπερδεύεις τα φυλετικά με τα αθλητικά...
Οι Πόντιοι έχουν μια ροπή στο επιχειρείν ...φυσιολογικό να είναι πιο πιθανόν να αναλάβουν χρηματοδότηση και διοίκηση ομάδας.
Παράλληλα όμως δεν μπορούν με τίποτα τις ξένες γλώσσες...δεν βλέπω πολλά ποντιακά επώνυμα σε πίνακες επιτυχόντων σε φροντιστήρια ξένων γλωσσών στην Βόρειο Ελλάδα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom